Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklete niye adalet yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saat 20:45 gibi Smyrna meydanında trafik ışıklarına yaklaştım kırmızı ışık yanıyordu en sağ şeritte şahin vardı yanında durdum görebileceği kadar yanındaydım hatta ilerisinde benim stoplar yanıyor farlar açık yeşil yandı kalktık sol yandan ayaklığa vites pegine ve benim ayağıma girdi peg ve ayaklık kırıldı bileğimde acı hissedince motoru refleks ile hafif sağa yatırdım ama Allaha şükür düşmedi adam bir hışımla çıktı niye dibime giriyorsun diye sesini kestim yanlız kavga etmeden ne kadar bu hasar dedi ödeyecek bizde kasko ehliyet ve tam koruma varya üstelik apaçık ortada arkadan çarpan o onu boşver kanuna nizama saygılız ya salak gibi Polis çağıralım gelsin dedim hık mık etti bir EN 500 sahibi arkadaş birde arkasından VN800 sahibi abimiz sağolsunlar durdular polisi aradılar herkez o kadar eminki suçlu Şahin neyse polisler geldi ne oldu dediler abi dedim adam en sağ şeritte duruyordu bende yanına girdim hafif ileri çıktım dedim arkadan geldi çarptı.Aynen cevap ehliyetin varmı var abi buyur ruhsat üzerinemi abi buyur kaskın yokmu senin orda abi Polisin yanıtı 8/8 suçlu sensin rapor tutarsak mahkemeye çıkacaksın ceza yiyeceksin şimdi benden abi benim kaskom var hallettir o zaman kardeşim patladım artık delirdim adam arkadan çarpıyor suçlu benim tamam adam en sağdaydı zaten çirkef değilim söyledim yanına girdim diye ama arkadan çarpan her şekilde suçlu değilmi arkadaşlar onu bırakın bize adalet bu kadarmı bumu yani mecbur anlaştık o yoluna ben yoluma iki saat polislere meram anlattım ama umurlarında değil vitesi elle bire aldım 20 km yolu üstelik yokuş o halde geldim motor 1. viteste bağırdıkça ben iyice deli oldum şimdi kırık bir peg ayaklık ve moral sahibiyim bileğimdeki ağrıdan bahsetmiyorum bile bu işin doğrusu nedir suçlu arkadan çarpan değilmi...
    Eğer suçlu ben değilsem ki değilim bu benim adalet anlayışımı sorgulamama inancımı yitirmeme neden oluyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    geçmiş olsun...
    May the Force be with McLaren Mercedes

gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    Dostum Öncelikle geçmiş olsun. Arkadan çarpan suçludur ama anlattığına göre sen cezayı
    şerit değiştirme kurallarına uymadığın için yemişsin.( şerit uygun ve boşsa sinyal verilerek geçiş tamamlanır. Şeritte herhangi bir vasıta varken sinyal bile verip şeride geçerken kaza olsa tüm suç senin oluyor. Çünkü o adam şerit kullanma hakkını almış ve sende onun yoluna tecavüz etmiş oluyorsun.) Yanlışım varsa düzeltiniz.

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olayı %100 doğru değerlendiremyrm, ama adalet ütopya bu dünyada ve etle tırnakla kazınarak elde edilen bişi ne yazık ki bi hak değil yani...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. En soldasın diyemi suçlusun dediler? Ben mantığını çözemedim8/8'in!

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Smyrna meydanını bilirim,orda ışıklardan sonra kalkış çok tehlikeli oluyor..Anlattığına göre de şahin suçlu,ama motosikletli olarak seni suçluyorlar
    Garip

adessofive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorlusun .o zaman nedir ?sen bi serserisin halkın gözün de kardesim .potansiyel suçlu yani.adam köprüden kafana da uçsa yolda neden ordaydın suçlusun orda olmasan kafana düşmezdi derler..zihniyetimiz bu değişmiyo ki.. geçmiş olsun
    Kimse mükemmel değildir.Mükemmel olmak için ihtiyacınız olan deposu dolu bi motosiklettir.....

Arkadaşlar özür dilerim sinirlerim çok bozuk olay en sağ şeritte gerçekleşti ben yanlışlıkla sol yazmışım düzelttim herşey kanunauygun olsun diye çaba gösterdik işte ödülümüzü aldık ben adamın görebileceği kadar yan ön bölümündeyim benim kuyruk ön tamponun yarısına kadar gelmişti dururken polisin antipatisi sorgulayış tarzından belli oluyordu...
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler ben rapor tutturmadığım için polis ceza yazmadı anlaştık mecburen adamla yani öyle zorlandık malesef şimdi çok pişmanım keşke rapor tuttursaydım...

nasıl motordan memnun musun ben de hyosung 250 ile 2. el bi 600 lük mü alsam diye arastırıyom ne dersin ???tekrar geçmiş olsun
    Kimse mükemmel değildir.Mükemmel olmak için ihtiyacınız olan deposu dolu bi motosiklettir.....

Alıntı adessofive adlı üyeden alıntı
    nasıl motordan memnun musun ben de hyosung 250 ile 2. el bi 600 lük mü alsam diye arastırıyom ne dersin ???tekrar geçmiş olsun
    Son derece memnunum eğer yeni isen tavsiye ederim sadece vitesler biraz zorluyor oda git gide düzeliyor özelden mesaj at tüm sorularını yanıtlarım...

hıı kaç oldu en son fiyatları biliyomusun ?? konuyu da karıstırdık kusura bakmayın

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    ooo selam kardeş.yaf o senmiydin altında mavi kot olan.Siyah elentra vardı arkandan sana bakmak için geldim.Olayı gözümle gördüm ama polis abimiz çok haklı olarak sana verdi suçu.Senin şeridin o şahinin arkasıdır.Sen ben tam senin arkana geldim ortaya geçtim bakayım die motoruna ancak sen bi anda en öne geçmek için en sağ şeritin en sağından şahinin yanına kadar geldin.Benim motorum yok babam yanımdaydı.Neyse babam dedi bak böyle kullanma alınca kullanmam zaten dedim.Neyse tam kalkarken sana baktım bişi olduğunu anladım.Ama sen dewam et gibilerinden bir işaret yaptın.Dedim dokundu herhalde birşey yok devam ettim.Ama bence bir daha arabaların yanına yanaşmassın bu arada geçmiş olsun aman dikkat

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Geçmiş olsun. Bana her zaman motor üzerinde fark edilmiyormuşum gibi geliyor o nedenle sürekli olarak parklar yanık geziyorum. Tabi senin olayın farklı bi mevzu.
    Kaza Anında Sizi Korur...

Alıntı Tornedo adlı üyeden alıntı
    ooo selam kardeş.yaf o senmiydin altında mavi kot olan.Siyah elentra vardı arkandan sana bakmak için geldim.Olayı gözümle gördüm ama polis abimiz çok haklı olarak sana verdi suçu.Senin şeridin o şahinin arkasıdır.Sen ben tam senin arkana geldim ortaya geçtim bakayım die motoruna ancak sen bi anda en öne geçmek için en sağ şeritin en sağından şahinin yanına kadar geldin.Benim motorum yok babam yanımdaydı.Neyse babam dedi bak böyle kullanma alınca kullanmam zaten dedim.Neyse tam kalkarken sana baktım bişi olduğunu anladım.Ama sen dewam et gibilerinden bir işaret yaptın.Dedim dokundu herhalde birşey yok devam ettim.Ama bence bir daha arabaların yanına yanaşmassın bu arada geçmiş olsun aman dikkat
    Sağolasın ama bak sende görmüşsün ben adamın önünde duruyordum üstelik en sağda tek o vardı tamam bende suçluyum şu an anlıyorum ama yanda geçilebilecek kadar boşluk vardı üstelik biz duruyorduk kalkarken oldu kaza 8/8 çok fazla değilmi sence...

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    bilemiyorum o kadarını ancak benim bildigim motorun durcağı yer o şahinin arkası neyse olur öyle her motorcu yapıyor bunu.Ama motorun güzelmiş MT izmir e bekleriz Yarın öss var ben kaçayım yawaştan ii geceler

veli lafci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R6
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı
    Saat 20:45 gibi Smyrna meydanında trafik ışıklarına yaklaştım kırmızı ışık yanıyordu en sağ şeritte şahin vardı yanında durdum görebileceği kadar yanındaydım hatta ilerisinde benim stoplar yanıyor farlar açık yeşil yandı kalktık sol yandan ayaklığa vites pegine ve benim ayağıma girdi peg ve ayaklık kırıldı bileğimde acı hissedince motoru refleks ile hafif sağa yatırdım ama Allaha şükür düşmedi adam bir hışımla çıktı niye dibime giriyorsun diye sesini kestim yanlız kavga etmeden ne kadar bu hasar dedi ödeyecek bizde kasko ehliyet ve tam koruma varya üstelik apaçık ortada arkadan çarpan o onu boşver kanuna nizama saygılız ya salak gibi Polis çağıralım gelsin dedim hık mık etti bir EN 500 sahibi arkadaş birde arkasından VN800 sahibi abimiz sağolsunlar durdular polisi aradılar herkez o kadar eminki suçlu Şahin neyse polisler geldi ne oldu dediler abi dedim adam en sağ şeritte duruyordu bende yanına girdim hafif ileri çıktım dedim arkadan geldi çarptı.Aynen cevap ehliyetin varmı var abi buyur ruhsat üzerinemi abi buyur kaskın yokmu senin orda abi Polisin yanıtı 8/8 suçlu sensin rapor tutarsak mahkemeye çıkacaksın ceza yiyeceksin şimdi benden abi benim kaskom var hallettir o zaman kardeşim patladım artık delirdim adam arkadan çarpıyor suçlu benim tamam adam en sağdaydı zaten çirkef değilim söyledim yanına girdim diye ama arkadan çarpan her şekilde suçlu değilmi arkadaşlar onu bırakın bize adalet bu kadarmı bumu yani mecbur anlaştık o yoluna ben yoluma iki saat polislere meram anlattım ama umurlarında değil vitesi elle bire aldım 20 km yolu üstelik yokuş o halde geldim motor 1. viteste bağırdıkça ben iyice deli oldum şimdi kırık bir peg ayaklık ve moral sahibiyim bileğimdeki ağrıdan bahsetmiyorum bile bu işin doğrusu nedir suçlu arkadan çarpan değilmi...
    Eğer suçlu ben değilsem ki değilim bu benim adalet anlayışımı sorgulamama inancımı yitirmeme neden oluyor...
    GEÇMİŞ OLSUN YİĞİDİM, BU TÜR TATSIZ OLAYLAR. SENİN MOTOSİKLET SEVGİNİ AZALTMASIN, ŞEVKİNİ KIRMASIN.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    adalet mi?
    o da ne...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer sen o dar alandan geçerek yan önünede geçsen suçlu oluyorsun arkadaşlar trafik ışıklarında yapmanız gereken en önemli olay eger ışığa ilk siz gelmişseniz şeridinizi aynen bir otomobil kullanır gibi muhakkak ortalayın unutmayın o anda ışıkda dururken şerit sizin yoksa bu örnekde olduğu gibi tehlikeler yaşıyabilirsiniz

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    motosiklet de motorlu bir taşıttır. tek bir şerit işgal eder. bunu önce motorcuların, daha sonra da 4 tekerlilerin idrak etmesi gerekir. ama motorcular zırt o yana zırt bu yana gittikçe 4 tekerliler de idrak etmeyecektir, biline.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Tornedo...
    Önceden MT İzmir toplantısı için mesaj atmıştım fakat yanıt alamamıştım açıkçası biraz bozuldum çünkü aynı yere bir başka arkadaşın attığı mesaj yanıtlanmıştı sanırım bir seçicilik söz konusu o zamanlarda motosikletii yeni edinmiştim...
    Artık anlıyorum dün o hırsla biraz duygusal davrandık hatanın büyüğü bende ancak yinede 8/8 olacak kadar değil ben adamın şeridinde değil yan tarafındaydım parça gelene dek motosikletimi kullanamayacağım buda bana en büyük ceza oldu geçmişolsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkürler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler