Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamahaya bayilerini şikayet etmek istiyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Merhaba.

Kastettigim bayi Ankara Yamaha Baydar.Bu insanlarla tanışıklıgımız 2 sene kadar önce oldu.İlk motorumu alırken cbf 150 mi ybr mi kararsızken ( bu duyguyu yeni motor alıcak arkadaslar iyi bilir ) neyse kime sorduysam git ikisinede bin hangisi hoşuna giderse onu al tarzında bir cevap aldım.Honda bayine gittim gayet güler yüzlü bir şekilde beni karşıladılar.Motorun üzerine oturdum biraz motorculukcuk oynadım felan hoşuma gitti.Tamam dedim sıra geldi ybr ye bakmaya.Yamaha bayisine gittim.Ybr leri dışarı dizmişlerdi gittim bi 10 dk felan motoru inceledim.Ve adamlar dışarı cıkıp " bana bi hi bile demediler " ve ben içeri girdim abi dışarı ile ilgilencekmisiniz diye sordum.Bekle geliyorum hemen dedi.dışarı cıktım motorun başında adamı bekliyorum 10 dk felan daha bekledim anca geldiler.Neyse tabi ozaman motor konusunda pek bi bilgim yok adama soruyorum.1.ci sorumu sordum 2.ciyi sorarken sözümü kesti elime bi kagıt verdi burda hepsi yazıyor ben içeri geçiyorum dedi.Ama ben motoru cok begenmiştim.İçeri girip dedim abi alıyorum.2 bin tl mi ne kapora bıraktım bir kaç gün içinde teslim alıcam arıyorum daha hazır degil arıyorum daha hazır degil.1 hafta civarında motoru teslim aldım.bu cok önemli bişey çünki heycanlıyım ve çaresiz bekliyorum neyse gittim teslim aldım motoru.Rodajı yaptırıp 1000 bakımına gittim.Orda bi 10 15 dk müşterinin gitmesini bekledim.Sonra müşterileri motor almış bana dediler şuraya götürürmüsün ? bende götüreyim dedim.Motoru bi 20 30 km civarı biyere götürdüm.Adam geri beni arabası ile bayiye bıraktı geldim bayinin önüne motor yok.Noluyor felan derken adam ordan bagırıyor senin motoru biz bakıma aldık diye.Abi dedim anahtar bende nasıl aldınız. " Biz çalıstırırız anahtara gerek yok sen raaaat olll " dedi.Diyecektim siz kimsiniz benim motorumu izinsiz alıp biyerden biyere götürüyorsunuz.Neyse eyvallah dedim.Bakım yaptıkları yer bayinin 1 alt katı tam merdivenlerden aşağı inicem.Adam dedi ustanın başında durmak yasak bi in hemen cık.Tamam dedim gittim baktım adam bişeyler yapıyor neyse cıktım yukarı motoru aldım parasını ödedim ve o gün bugundur gitmiyorum.

Taaki yeni motorumu almak isteyinceye kadar.İnternetten araştırdım ettim r25 almaya karar verdim.Acı olan şuydu Ankarada bir tane Yamaha bayisi olması.Neyse yapacak bişey yok katlanıcaz diyerek bayiye gittim.Ve gider gitmez kapıdaki r25 i görüp incelemeye başladım.Zaten tüm teknik özelliklerini ezberlemiş olarak hic bişey sormadım bi 5 dk bakındım içerde çay içiyorlardı beni gördükleri halde dışarı yine cıkmadılar.Hayır insan bi çık der buyrun neye bakmıştınız felan gibi neyse.Bagırdım abi ben bunu alıyorum diye içeriye.Oda bana içerden bagırarak cevap verdi tamam içeri gel evrakları halledelim.Ya sabır çekip içeri girdim ve hiç muhabbete girmeden evrakları hallettirdim ve motoru teslim almayı bekliyorum şuan bakalım kaç günde teslim edecekler.

Uzun lafın kısası ben bu adamları Yamahayamı olur nereye ise oraya şikayet etmek istiyorum.Bu konuda bana nereye yapılır nasıl yazılır şeklinde yol gösterebilirseniz Çok memnun olurum.

Tekeriniz düz bassın.
    r48 ve c.ozan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ulkedeki cogu bayii boyle takma kafana :D
    Hayirli olsun

emrahkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Hiç boşuna canını sıkma. Ben de mt-07 aldım mecburen ve aynı sıkıntıları yaşadım. Müşteri memnuniyeti adı altında birileri aradı. Bütün şikayetlerimi ilettim ama bir şey değişti mi? Görüyorum ki hiç bir şey değişmemiş.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı emrahkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç boşuna canını sıkma. Ben de mt-07 aldım mecburen ve aynı sıkıntıları yaşadım. Müşteri memnuniyeti adı altında birileri aradı. Bütün şikayetlerimi ilettim ama bir şey değişti mi? Görüyorum ki hiç bir şey değişmemiş.
    Ankaraya bi kaç bayi açılsa rekabetten gör sen oları.Şunu yazmayı unutmusum.Ben aldıgımda 5580 tl di ybr.Abi nekadar olur diyorum malum ögrenciyiz.adam 5550 olur dedi.Bende dedim abi sigara parasımı veriyorsun dedim.Güldü ve oluru o dedi cok ugrastım düşmediler.
    Muhtaç oldugun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

satın alma diyaloglarını okudum da,ee normal be abi biz böyle kapıdan usta ben bunu alıyorum sar hemen dersek bize müstehak böyle muamele.millet sen nasıl esnafsın şu motoru alacaktım ama tavırların beni vazgeçirdi deyip çekip gitse çok değil iki ay bu muameleye maruz kalsa o esnaf gör bak müşteriyi kırmızı halıyla karşılar.
    ben de böyleyim kaç yaşıma geldim şu boşver de,he de geç tavırlarından kurtulamadım.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulkedeki cogu bayii boyle takma kafana :D
    Hayirli olsun
    işte demem o ki bunlara bi dur demenin yolu yokmu.Mecburiyetten gitmek kötü bi durum.

Alıntı 1335m3rt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaraya bi kaç bayi açılsa rekabetten gör sen oları.Şunu yazmayı unutmusum.Ben aldıgımda 5580 tl di ybr.Abi nekadar olur diyorum malum ögrenciyiz.adam 5550 olur dedi.Bende dedim abi sigara parasımı veriyorsun dedim.Güldü ve oluru o dedi cok ugrastım düşmediler.
    senin gene iyi 30 lira düşmüşler benden aprilia bayisinde motora ilk konulan benzinin parasını almışlardı,
    -abi motoru çalıştırmak için 500gıram evet gıram benzin koyduk
    -eeeeeeee
    -ee parası 2lira
    evet muhabbet aynen böyle geçmişti.
    shruikan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satın alma diyaloglarını okudum da,ee normal be abi biz böyle kapıdan usta ben bunu alıyorum sar hemen dersek bize müstehak böyle muamele.millet sen nasıl esnafsın şu motoru alacaktım ama tavırların beni vazgeçirdi deyip çekip gitse çok değil iki ay bu muameleye maruz kalsa o esnaf gör bak müşteriyi kırmızı halıyla karşılar.
    ben de böyleyim kaç yaşıma geldim şu boşver de,he de geç tavırlarından kurtulamadım.
    Haklısın.Ben büfe işletiyorum.Bizede aksama kadar 1000 türlü insan geliyor.Çubuk kıraker alıp 200 tl para verip bozuk yok diyenimi ararsın gelip şu nekadar bu nekadar sorup neyse kalsın diyenimi ararsın şuan bunları anlatmaya kalksam sabaha kadar yazarım galiba yani demek istedigim kim hangi müşteri ne yaparsa yapsın bidaha ki gelen müşteriye güler yüzlü iyi davranmak zorundasın.İşletmeciligin ruhu budur.Ama bu insanlar ne yapmaya calısıyor anlamıs degilim.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ben İstanbul kardeşler yamahaya çok gidip geldim,fakat böyle bir durumla karşılaşmadım,ilgi alaka güzel,ama pazarlık aynen anlatılan gibi,hatta 50 tl bile düşmüyorlar,yanlız hediye veriyolar,disk kilidi,pantolon gibi

istanbulda seçenek çok.ankarada 1 tane olması enteresan,nasıl bir tane bayi olur yahu

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müşteriye ilgi gelince şirketin politikaları bir kenara adamların şeyinin keyfine bakıyorsun, ama servise gelince yasak. evet yasak hatta öyle de olmalı bana kalırsa.(honda da uzaktan da olsa görmek mümkün oluyor böyle bir güzelliği var gördüğüm honda servislerinin).
    Ben de bir ara bayiden cbf 150 almaya gitmiştim ve hikaye birebir aynıydı. İşin acayip tarafı motor showroom daydı. Gittim, oturdum, bakındım. Almaya karar verince parayla gittim ve aldım. Malesef

Benzin atma muhabbetini hyosung u aldığımda yapmışlardı.
    Motora benzin attım 10 tl, şöyle taktık böyle ettik. kağıtlar, tamam.
    Hadi eyv dedim kaçtım, onu da almayın be kardeşim

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    senin gene iyi 30 lira düşmüşler benden aprilia bayisinde motora ilk konulan benzinin parasını almışlardı,
    -eeeeeeee
    -ee parası 2lira
    Bak sen böyle deyince bi kötü oldum.Adamların hakkını yemisiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müşteriye ilgi gelince şirketin politikaları bir kenara adamların şeyinin keyfine bakıyorsun, ama servise gelince yasak. evet yasak hatta öyle de olmalı bana kalırsa.(honda da uzaktan da olsa görmek mümkün oluyor böyle bir güzelliği var gördüğüm honda servislerinin).
    Ben de bir ara bayiden cbf 150 almaya gitmiştim ve hikaye birebir aynıydı. İşin acayip tarafı motor showroom daydı. Gittim, oturdum, bakındım. Almaya karar verince parayla gittim ve aldım. Malesef
    2 - 3 sene kadar sonra 3.cü motorum r6 almak istiyordum.Sırf bu adamlar icin hondaya dönerim bende belki ozaman gelsin bakıcam ama bende bu akıl oldukdan sonra yine gidip onlara para yediririm.

emrahkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Ben bir daha ki bakımına düzce kardeşlere gitmeyi düşünüyorum. Hem de gezmiş olurum

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben İstanbul kardeşler yamahaya çok gidip geldim,fakat böyle bir durumla karşılaşmadım,ilgi alaka güzel,ama pazarlık aynen anlatılan gibi,hatta 50 tl bile düşmüyorlar,yanlız hediye veriyolar,disk kilidi,pantolon gibi

istanbulda seçenek çok.ankarada 1 tane olması enteresan,nasıl bir tane bayi olur yahu
    Onlara gittiginde bu durumu bi konuşurmusun.Nereye nasıl şikayet ederiz diye onlar bilirler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    -eeeeeeee
    -ee parası 2lira
    ben olsam 5 tl verip üstü kalsın arkadaşlara dağıtın yemek yesinler derdim

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Ankara'nın motosiklet bayisi kötü de diğer esnafları iyi mi? Geçen ay bir günlüğüne iş için Ankara'ya geldim. Sabah saat 8:00 de(pazar günü) nöbetçi eczane aradım. Listede nöbetçi olarak görünen eczane kapalıydı. Daha sonra taksiye binip 3 ayrı nöbetçi eczaneye gittim. Kapılarına bile vurdum. Belki açarlar diye. Taksiyle epey gezdim. Fakat bir mide ilacı almak nasip olmadı. Aynı gün çabuk dönebilmek adına AŞTİ deki ayakçıların yönlendirmesiyle Dandik Turizm den bilet aldım. Sırf hemen kalkıyor dedikleri için. Fakat yalan söylemişler. Otobüs 1 saat sonra kalkıyormuş. Aynı otobüste Ataşehir terminaline giden tek yolcu olduğumdan ve direk otogara gidebilmek için Bayramoğlunda yolda indirmek istediler. Kabul etmediğim için beni çok ayıpladılar. Laf aramızda Ankara'yı hiç sevmedim. İşiniz zor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı emrahkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir daha ki bakımına düzce kardeşlere gitmeyi düşünüyorum. Hem de gezmiş olurum
    Gidecegin zaman haber etde üniversitede olmazsam beraber gezmiş olalım

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bu satış rakamları ile hiç sizi dikkate alacaklarıni sanmıyorum ... Ki sizde o ilgi ve alakasızlığa rağmen almissiniz .. Ancak tüm yamaha bayiileri öyle değil Aydın/Nazilli deki yamaha bayiisi çok ilgili .. Eldiven sormaya girdim ama neredeyse motor alip çıkıyordum

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Peki sevgili arkadaşım bu yazdıklarını yetkili bayi arkadaşın yüzünede söyledin mi ? Neden gelip içimizi buraya döküyoruz ?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'nın motosiklet bayisi kötü de diğer esnafları iyi mi? Geçen ay bir günlüğüne iş için Ankara'ya geldim. Sabah saat 8:00 de(pazar günü) nöbetçi eczane aradım. Listede nöbetçi olarak görünen eczane kapalıydı. Daha sonra taksiye binip 3 ayrı nöbetçi eczaneye gittim. Kapılarına bile vurdum. Belki açarlar diye. Taksiyle epey gezdim. Fakat bir mide ilacı almak nasip olmadı. Aynı gün çabuk dönebilmek adına AŞTİ deki ayakçıların yönlendirmesiyle Dandik Turizm den bilet aldım. Sırf hemen kalkıyor dedikleri için. Fakat yalan söylemişler. Otobüs 1 saat sonra kalkıyormuş. Aynı otobüste Ataşehir terminaline giden tek yolcu olduğumdan ve direk otogara gidebilmek için Bayramoğlunda yolda indirmek istediler. Kabul etmediğim için beni çok ayıpladılar. Laf aramızda Ankara'yı hiç sevmedim. İşiniz zor.
    Eczane olayını bilmiyorumda Türkiyenin neresinde olursan ol ayacıların yönlendirmesiyle gidersen.Ya otobus bozulur sanayiye cekerler ya tek şöför olur şöför saga cekip 1-2 saat uyur yani memnun kalma ihtimalin yok.Ankaraya gelince iyi esnaflarda var kötüleride veya ben hayatım boyunca Ankarada yaşadım diyer yerlerde pek tecrübem yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sevgili arkadaşım bu yazdıklarını yetkili bayi arkadaşın yüzünede söyledin mi ? Neden gelip içimizi buraya döküyoruz ?
    Zaten sorun orda kaynaklanıyor.Yüzümüze bakmıyan adama ne anlatıcagız ? buraya yazmamım nedeni ise nereye şikayet etmem gerektigini sormam ama hala bi cevap alamadım.

Düzceye gitseydin daha iyi olabilirdi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)