Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

İlk motor 600 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/138679-ilk-motorum-600rr.html

Yukarıdaki konuyu açan kardeşimiz vefat etti. Bilmem anlatabiliyor muyum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600'lük ile ölmek istemiyorsan şunları yap :
    1: sadece görünüme bakıp bir 600'lük al
    2: bir de scooter al
    3:600'lük motoru al önüne çıkar grenaj falan her şeyi
    4:motora kadar in ve motoru çıkar
    5:motoru sat şasi ve gövde kalsın
    6:o para ile ekipman al
    7:bir yere giderken scooter kullan
    8: ne zaman 600'lük sürmek istersen bin üstüne bağır evde vın vın diye sürüyormuş gibi yap
    9:işin çıkınca bin yine scooter'ına ve git
    Al sana ölmeden 600cc
    Hocam bu nedir istemsiz güldüm
    ride saferide responsiblyride smart

Yanlış düşünce evet 530 250 beygir ancak 2tona yakın yani beygir başına 7-8 kilo düşüyor ancak 600rr 120 beygir ve 180 kg yani beygir başına 1.5 kilo düşüyor atın gazı olsa daha ağır çeker inan 250 cc de bile şaşırıcaksın ha illa 250 olmaz diyosan rc390 ı dene derim sürat istemiyorum hızlanma istiyorum diyosun rc ile 530 bırak bir kenara m3 den bile seri olursun

HAKANNICA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    600cc motorla işte bu hale geleceksin, hem de ilk 250km içinde. Yine de sen bilirsin. Nasıl bilirdiniz diyecekler, şimdiden söylüyorum hakkımı helal etmeyeceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=w65B3J-dTgk
    Don't tread on me...

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    kardeşim illa rasing le başlıcaksan 125 250 600 geçersin ama biraz 125 le tecrübe yap gez dolaş

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "2011 den bu yana ehliyetim var ve minimum 400 - 500 bin km yol yapmışımdır"

'dan sonrasını okumadım. Millet ciddi ciddi 125'likle başla diye cevap yazıyor hala. Ömürsünüz vallahi.

bence 600lük çok saçma zaten büyüteceksin direk 1000likle başlamalısın eninde sonunda büyüyecek o motor tapa gaz 300 ü de görürsün temiz bi ölüm olur
    stevejones bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    konuyu yukarda tutun gene yaaa... çok keyif alıyorum cevaplardan

Burnuma troll kokuları gelior
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    600luk honda - yamaha - suzukı de ucude farklı avantajları var guzellıklerı var keyıf ve hız ıcın oldukca yeterlıler..

zıncırlıkuyu - karaca ahmet - cebecı ucude sakin,sessiz kendıne has konumları var ama nıye 600luk aldım pısmanlıgı ıcın yeterlıler..

Jemand, Kırıkpedal ve Tolgakan bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğal seleksiyona inanırım, alınız
    HAKANNICA bunu beğendi.

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Alıntı heveslii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hepinize merhaba aranızda yeniyim.
    Adım fatih 25 yaşındayım sormak istedigim bir kaç soru var.
    Konuya badozlama girdim bunun için kusuruma bakmayın
    Ortalama 15 yaşımdan beri istiyorum cbr 600RR ve benzeri ss (tabi o zamanlar marka model bilmiyoruz ). bi türlü nakit denkleştiremedim. Herneyse günü geldi artık abilerim kardeşlerim ama bir kaç sorun var.
    Biliyorum kızacaksınız ama yinede sorucam verilen cevapları forumlarda okudugum degilde kendi topic'im aldınta görmek istiyorum emin olmak istiyorum..
    Toplam tecrübem 100 - 300 km arası scooter ile.
    Hızı sevmem. Yoo şaka yapmıyorum hızı gerçekten sevmem ama ivmeyi severim
    0 - 100 veya 0 - 150 arası hızlara saniyede çıkan arabalara bindim. R1 gibi bi motora artçı olarak bindim sürat yapmaması şartıyla ve çok hoşuma gitti neyse esas meseleye gelelim şimdi.
    Ya arkadaş 600 cc ile başlayıp yaşayan birisi yok mu ? adam akıllı uslu kendini bilen birisiyim onuda şöyle anlatayım
    Babamda 5.30D m sport var 200 - 250 küsür beygir bi araç ortalama 2 sene oldu alalı. ben bu aracı 2 seneye yakındır kullanıyorum ve inanın hızlı yani güçlü kaslı kuvvetli bi araç.2011 den bu yana ehliyetim var ve minimum 400 - 500 bin km yol yapmışımdır eminim bundan.Ben bu araçla daha bir kere şehir içi sollamaya kalkmadım gücünü bildigim halde. Korktugumdan degil cesurumdur ama gerek duymadım acelem olmadıgı için veya başkalarını riske atmamak adına. Uzun yola gelecek olursak sadece denemek adına bir kere kadranı zorladım 260 gördüm yol boştu ve araca kendime güveniyordum ama oymuş onun dışında sollamalar hariç uzun yolda 150 km geçmedim şimdiye kadar. Yani bunları anlatmamdaki amaç şu ne kadar temkinli olursam olayım kaza yapmak zorunda mıyım ? İlla 3 - 5 sene tecrübe mi etmem gerekiyor ufak cc'ler ile ? Dogrusunu isterseniz forumlarda okudugum şeyler biraz korkuttu beni ve buraya fikrim degişir umuduyla yazıyorum ama Aklımda şu var motoru aldıktan sonra 1 ay kadar evin cevresinde sürmek. Eskişehir sümer mh tarafında oturuyoruz buralar sakin tek tük araç geçer. Ben sadece tecrübelerinizden faydalanmak adına burdayım yanlış anlaşılmasın bu kelime.
    herneyse sürç-i lisan ettiysem affola iyi günler
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef yok.
    Hepsi öldü.
    yakın zamanda kaybettiğimiz bilginozi geldi aklıma

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    mv agusta f4 rr almalısın

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Adam tam bi troll çıktı rıza baba...

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Adam trol ise admin o hesabı kapatmalı ya da ban koymalı bence, yanlış mıyım?

Bütün yorumları okutum ciddiye alan herkese teşekkür ederim.

Bu arada memleket urfa. 10 sene kadar balıkesir burhaniyede kaldık ve her yaz urfaya gittik ve direksiyona bir kere bile oturmadı babam bu ortalama 2007 den beri devam ediyor her yaz gidiyoruz yani her yaz 5 bin km fix benim için.
    Böyle ciddi bi konuda trolleyecek yalan söyleyecek degilim.
    Ciddiye alıp tecrübesine dayanarak tavsiye veren herkese teşekkür ederim.Atılan linklerdeki kazarların devam videolarıda var onlarıda izledim. İçten içe hala 600 cc ile başlamak istesemde 250 cc almaya karar verdim. Ama ilk fırsatta 3 - 5 km de olsa deneme amaçlı sürmek istiyorum boş bi alanda

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Çok geç yattıgımdan dolayı cevap veremedim k.bakmayın. Dedigim gibi 250 cc ile başlamaya karar verdim ve şimdide 250 cc önerilerinizi bekliyorum.
    600 cc'ye sesi görüntüsü en yakın 250 cc hangisidir ?

MuratKonuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 500 F - 2016
    600rr' ı satın alarak başlamak yerine kiralayarak başla derim, kalan parayı kefenine harcarlar.

250cc için R25 yada CBR 250 derim.

hyosung GT 250 R hoşuma gitti keza fiyatıda herkesin bahsettigi gibi düşüp kalkmaya (sanırım motoru devirmedne kaza yapmadan kullanamayan yok) müsait
    jimi_hendrix bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung GT 250 R hoşuma gitti keza fiyatıda herkesin bahsettigi gibi düşüp kalkmaya (sanırım motoru devirmedne kaza yapmadan kullanamayan yok) müsait
    Görüntü ve oturuş açısından en çok 600 cc spor motosiklete benzeyen hyosung olsa da en iyi gideni ve sorunsuzu bu piyasada r25. Boyunuz uzun değilse 150 ye kadar cbr ın yetişemediği ninja 250 sl var. Bu motorun frenlerinin de çok iyi olduğu söyleniyor. Biraz para varsa ninja 300 olabilir. Ben olsam hiç söylemediğim rc390 , rc250 veya r25 e yönelirdim

Tecrube olsa bile ss onermem

Oncelikle agir ama sakin bir model olan inazuma F modeline bir bak

İyice ogren

Sonra bakarsin ama ben yinede onermem

Motorla olmek cok kolaydir

Arabayla olmek cok zordur

Motosikleti
    Derbi ETX
    Bütün yorumları okutum ciddiye alan herkese teşekkür ederim.

Bu arada memleket urfa. 10 sene kadar balıkesir burhaniyede kaldık ve her yaz urfaya gittik ve direksiyona bir kere bile oturmadı babam bu ortalama 2007 den beri devam ediyor her yaz gidiyoruz yani her yaz 5 bin km fix benim için.
    Böyle ciddi bi konuda trolleyecek yalan söyleyecek degilim.
    Ciddiye alıp tecrübesine dayanarak tavsiye veren herkese teşekkür ederim.Atılan linklerdeki kazarların devam videolarıda var onlarıda izledim. İçten içe hala 600 cc ile başlamak istesemde 250 cc almaya karar verdim. Ama ilk fırsatta 3 - 5 km de olsa deneme amaçlı sürmek istiyorum boş bi alanda

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Çok geç yattıgımdan dolayı cevap veremedim k.bakmayın. Dedigim gibi 250 cc ile başlamaya karar verdim ve şimdide 250 cc önerilerinizi bekliyorum.
    600 cc'ye sesi görüntüsü en yakın 250 cc hangisidir ?
    İzlediğin videolar memleketin videoları değilse onlar sayılmıyor. Ciddi diyorum ülkemizin kazaları bile bir başka ışıkta aracın arkasında sadece durmak eylemini gerçekleştiren kişinin hava da 2-3 takla attığını gördüm.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)