Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İlk motor 600 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şöyle açıklayayım, 530d ile gazı sonuna kadar köklesen bile çok sorun yaşamadan ayağını çeker ve durumu kontrol altına alırsın. İki tonluk araç. 600 RR'da ise gazı köklemeyi bırak, elinin döndüğünü görecek kadar kaçırdığında bile gidip bir araca arkadan yapışabilirsin veya virajdan çıkar gidersin. Baştan demiştin ya benim için hız değil ivme önemli diye, işte o ivmeyi ve gaz kolunu tecrübe olmadan kontrol edemezsin. Bu senin isteyip istememene bağlı bir şey değil, mutlaka bir yerde hata yapacaksın. Bu gazda olmaz frende olur ama mutlaka olur. Benim 50 bin km tecrübem var, geçen gün denemek için aldığım bir arkadaşın motorunu gazına alışık olmadığımdan kalkarken stop ettirip dengemi kaybedip yana bıraktım.
    computeus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Boşver 600lüğü sen zengin çok km yapmış aklı başında adamsın hayabusa al. Yahu yeri gelmişken soriim. Kazadan sonra pert motorunu kaça alabilirim? Sen olmazsan ailenin o anki üzüntüyle motosikletini bana hibe etme durumu olur mu? Helvan irmikli olsun ahirette façan yansın kaaarşiiiimmm...

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Alıntı heveslii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hepinize merhaba aranızda yeniyim.
    Adım fatih 25 yaşındayım sormak istedigim bir kaç soru var.
    Konuya badozlama girdim bunun için kusuruma bakmayın
    Ortalama 15 yaşımdan beri istiyorum cbr 600RR ve benzeri ss (tabi o zamanlar marka model bilmiyoruz ). bi türlü nakit denkleştiremedim. Herneyse günü geldi artık abilerim kardeşlerim ama bir kaç sorun var.
    Biliyorum kızacaksınız ama yinede sorucam verilen cevapları forumlarda okudugum degilde kendi topic'im aldınta görmek istiyorum emin olmak istiyorum..
    Toplam tecrübem 100 - 300 km arası scooter ile.
    Hızı sevmem. Yoo şaka yapmıyorum hızı gerçekten sevmem ama ivmeyi severim
    0 - 100 veya 0 - 150 arası hızlara saniyede çıkan arabalara bindim. R1 gibi bi motora artçı olarak bindim sürat yapmaması şartıyla ve çok hoşuma gitti neyse esas meseleye gelelim şimdi.
    Ya arkadaş 600 cc ile başlayıp yaşayan birisi yok mu ? adam akıllı uslu kendini bilen birisiyim onuda şöyle anlatayım
    Babamda 5.30D m sport var 200 - 250 küsür beygir bi araç ortalama 2 sene oldu alalı. ben bu aracı 2 seneye yakındır kullanıyorum ve inanın hızlı yani güçlü kaslı kuvvetli bi araç.2011 den bu yana ehliyetim var ve minimum 400 - 500 bin km yol yapmışımdır eminim bundan.Ben bu araçla daha bir kere şehir içi sollamaya kalkmadım gücünü bildigim halde. Korktugumdan degil cesurumdur ama gerek duymadım acelem olmadıgı için veya başkalarını riske atmamak adına. Uzun yola gelecek olursak sadece denemek adına bir kere kadranı zorladım 260 gördüm yol boştu ve araca kendime güveniyordum ama oymuş onun dışında sollamalar hariç uzun yolda 150 km geçmedim şimdiye kadar. Yani bunları anlatmamdaki amaç şu ne kadar temkinli olursam olayım kaza yapmak zorunda mıyım ? İlla 3 - 5 sene tecrübe mi etmem gerekiyor ufak cc'ler ile ? Dogrusunu isterseniz forumlarda okudugum şeyler biraz korkuttu beni ve buraya fikrim degişir umuduyla yazıyorum ama Aklımda şu var motoru aldıktan sonra 1 ay kadar evin cevresinde sürmek. Eskişehir sümer mh tarafında oturuyoruz buralar sakin tek tük araç geçer. Ben sadece tecrübelerinizden faydalanmak adına burdayım yanlış anlaşılmasın bu kelime.
    herneyse sürç-i lisan ettiysem affola iyi günler
    600 cc geyiğini geçiyorum...

Arkadaş 2011 den bu yana 500 bin km yi nasıl yapıyorsun, TIR şöförü müsün otobüs mu kullanıyorsun? Senede 100bin km eder, bu da haftada 7 gün yılda her allahın 365 günü durmaksızın kullansan günde 280 km eder kabaca, o nasıl yol yahu? Benim 20 yıldır ehliyetim var o kadar yolu yapmamışımdır, aktif de araba kullanırım. Bence o kadar emin olma sen derim.
    Mustaphalanx, gurkanerkan, Shamy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    nc750x
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/162245-ikinci-motorum-sonkarar-3.html bu linkte güzel bir helva tarifi vermişlerdi...

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011'de ehliyet alıp 500.000 km yol nasıl yaptın arabayla ona takıldım ben.1 Ocak 2011'de aldığını varsayarak ve o günden itibaren her gün araba sürdüğünü varsayarak bir hesap yaptım 5 senedir her gün 250 km araba sürüyor olman demek.Atarken biraz ufak atalım, öbür türlü hiç ciddiye alıp da cevap veresi gelmiyor insanın.100-300 km scooter tecrübesiyle 600cc'yle başlamak istemen kadar komik, arabayla 2011'den beri 500.000 km yol yapman Sana hayatta başarılar
    yorumunuzu okumadan ben de yorum yapmıştım. aynı şeyleri yazmışız, gülesim geldi
    satoyama bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Trolololol

5 senede 500.000 km günde 300 km
    Dodin, Mustaphalanx, matrix506xx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

dostum bak açık açık anlatiyim sen karar ver..öncelikle ölme tabi neden ölücen motor güzel bşy.
    mesele o hacimde bir motorun olası bi durumda toleransi yok, 20-25.ooo km tecrubem oldu kawasaki250r ile ama beladan boktan kurtulmadi başim ülkemiz sürücülerinden sebeb gaz kesmezdim kullanırken motor tam devir gidiyodu yani, virajda kamyon sollayanı mı ararsın sinyalsiz 80 km/s ile araba sollamaya kalkan mi ararsın viraja giremeyip arabayi üstüme süreni mi ararsin.. turkiyede sıkıntı büyük ehliyetler haybeye veriliyor, tartişmak için konusmuyorum bunu.. hani bu tarz durumlarda ben naptıgımı anlamiyodum, tekrar denemeye çaliştim durmayi.. kazada başima gelen durumdaki gibi 2-3 sn içinde duramadim 150-160 ile giderkenki gibi, ne biliyim o an sen bşy yapamiyosun kontrol başka birine geçiyor bunu kazanmak için de bir müddet en azindan hata kabul edecek bir motor ile TRAFIK TECRUBESİ edinmelisin benim gözümde.. açtin gazi sen çok vermemene ragmen o motorun içinde senin için hazırda bekliyen ufak bir ordu var :D kolay degil ama hata kabul etmez o motor.. illaki olucaktir bşyler ama ölme yanı bence karar senin..

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...yaziyorum.html

al bunu oku, madem arabayı 260a denedin, bunu da denersin görürsün tekerlekli sandalyeyi ya da kara toprağı, kolun bacağın kopacak belki de kafan, o hızlarda kask da kafanı korumaz bariyerlerde koparıverir kafanı

Kusura bakma birader biraz sert oldu da ailen parça pincik cenazeni alırken daha ağır şeyler yaşar emin ol.

Geberip gidersin emin ol

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaş öldü galiba cevap vermiyor. Bu kadar çabuk beklemiyordum.
    denizildir bunu beğendi.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    600cc ile başlarsan hep aman bir şey olmasın diye korkup aslında yapman gereken hamleleri de yapamayarak korkak süreceksin.
    Al bir ikinci el R25 başla temiz temiz...

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Acelen yoktu umarım bunu okuması uzun sürüyor. Benim iki günümü almıştı.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Trollendik sanırım. Canı sıkalan biri sahte nickle yazdı şimdi okuyup gülüyor
    yasdal bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motoru oyuncakmı zannediyorsun? Bisiklete yada etrafı çelik sarmallı yere 4 noktadan tutunan araçlar gibimi sanıyorsun, bir gün gel benim artçım ol 10 km kadar bol virajlı yolda gazlıyım, altına işemezsen git al 600 lüğü..

YasinRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Troll...Troll...Troll...Troll...Troll...Troll...Tr oll...Troll...Troll...Troll...Troll...Troll...Trol l...Troll...Troll...Troll...

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Şu videoyu seyret de neden başlamaman gerektiğini anla...

https://www.youtube.com/watch?v=Q9zNUPDmnz4

Konu troll. İki üç gündür boş muhabbet yapmayı seven troller bastı galiba burayı
    Mustaphalanx bunu beğendi.

1000lik olsa başlama derdim ama 600lük başlangıç için ideal bir seçim.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Eskilere saygısızlık olmasın ama.

Fıstıklı olsun birader helvan.

600'lük ile ölmek istemiyorsan şunları yap :
    1: sadece görünüme bakıp bir 600'lük al
    2: bir de scooter al
    3:600'lük motoru al önüne çıkar grenaj falan her şeyi
    4:motora kadar in ve motoru çıkar
    5:motoru sat şasi ve gövde kalsın
    6:o para ile ekipman al
    7:bir yere giderken scooter kullan
    8: ne zaman 600'lük sürmek istersen bin üstüne bağır evde vın vın diye sürüyormuş gibi yap
    9:işin çıkınca bin yine scooter'ına ve git
    Al sana ölmeden 600cc
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)