Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İlk motor 600 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hepinize merhaba aranızda yeniyim.
    Adım fatih 25 yaşındayım sormak istedigim bir kaç soru var.
    Konuya badozlama girdim bunun için kusuruma bakmayın
    Ortalama 15 yaşımdan beri istiyorum cbr 600RR ve benzeri ss (tabi o zamanlar marka model bilmiyoruz ). bi türlü nakit denkleştiremedim. Herneyse günü geldi artık abilerim kardeşlerim ama bir kaç sorun var.
    Biliyorum kızacaksınız ama yinede sorucam verilen cevapları forumlarda okudugum degilde kendi topic'im aldınta görmek istiyorum emin olmak istiyorum..
    Toplam tecrübem 100 - 300 km arası scooter ile.
    Hızı sevmem. Yoo şaka yapmıyorum hızı gerçekten sevmem ama ivmeyi severim
    0 - 100 veya 0 - 150 arası hızlara saniyede çıkan arabalara bindim. R1 gibi bi motora artçı olarak bindim sürat yapmaması şartıyla ve çok hoşuma gitti neyse esas meseleye gelelim şimdi.
    Ya arkadaş 600 cc ile başlayıp yaşayan birisi yok mu ? adam akıllı uslu kendini bilen birisiyim onuda şöyle anlatayım
    Babamda 5.30D m sport var 200 - 250 küsür beygir bi araç ortalama 2 sene oldu alalı. ben bu aracı 2 seneye yakındır kullanıyorum ve inanın hızlı yani güçlü kaslı kuvvetli bi araç.2011 den bu yana ehliyetim var ve minimum 400 - 500 bin km yol yapmışımdır eminim bundan.Ben bu araçla daha bir kere şehir içi sollamaya kalkmadım gücünü bildigim halde. Korktugumdan degil cesurumdur ama gerek duymadım acelem olmadıgı için veya başkalarını riske atmamak adına. Uzun yola gelecek olursak sadece denemek adına bir kere kadranı zorladım 260 gördüm yol boştu ve araca kendime güveniyordum ama oymuş onun dışında sollamalar hariç uzun yolda 150 km geçmedim şimdiye kadar. Yani bunları anlatmamdaki amaç şu ne kadar temkinli olursam olayım kaza yapmak zorunda mıyım ? İlla 3 - 5 sene tecrübe mi etmem gerekiyor ufak cc'ler ile ? Dogrusunu isterseniz forumlarda okudugum şeyler biraz korkuttu beni ve buraya fikrim degişir umuduyla yazıyorum ama Aklımda şu var motoru aldıktan sonra 1 ay kadar evin cevresinde sürmek. Eskişehir sümer mh tarafında oturuyoruz buralar sakin tek tük araç geçer. Ben sadece tecrübelerinizden faydalanmak adına burdayım yanlış anlaşılmasın bu kelime.
    herneyse sürç-i lisan ettiysem affola iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    600rr almadan önce bi 4-5 bin de cenaze masrafları için ayır. Arkandan sövmesinler sonra.
    planet58, Mustaphalanx, EXLORD ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 ile basla. Helvani yemeyelim
    Mustaphalanx ve Tolgakan bunu beğendiler.

Sabah sabah rüyanda mı gördün kardeşim 600cc??? ya da sen bize allahın lütfumusun??

Bunlar öyle basit makineler değil senin ivmelenme dediğin hızlar daha 1. vites hızları o kadar basit gaz ayarları yok virajı kolay değil bi saniyelik hatanla biyere patlarsın sende diyorsun forumda ki konuları okudum diye sana yapılan yorumları merak etme amaçlı açmışsın bu konuyu 50-100bin km arasında olan cesaret edemeyen abilerimiz var sende 0 tecrübeyle hiç olacak iş değil

şimdi hiç mi başlayan olmuyor dersen şans ya hayatta kalmışlar yerden yere vursanızda başlıcam dersen toprağın bol olsun kardeşim... isim soy isim verde haberlerde gördüğümüzde bi fatihanı okuruz....
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Sen o motoru ilk 1000 km de yatırma yada kaza yapma bende birşey bilmiyorum.

Uzaktan göründüğü gibi kolay sanılıyor, bir bin bakalım tepesine öyle göründüğü gibi kolaymı?

Eğitim alsanda, tecrübe olmadığı için kaza gününü ertelersin.Herşeyin biraraya geldiği o kötü gün gelince motor bir yere sen bir yer gidersin.Ondan sonrası şansa kalmış.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hiç motosiklet kazalarını izledin mi ? Sonuçlarını gördün mü ? Okudun mu ? Bunları yapmadıysan bir kaç gün özellikle videoları izlemeni rica edicem. Sonra gel konuşuruz
    07mehmet07 ve halilom bunu beğendiler.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Düşünme al kesinlikle. Bahaneyle helva yeriz.
    Panashira, sezgingulmez ve Tolgakan bunu beğendiler.

VENOM's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYAL BUYSA HAYABUSA
    ALLAH YARDIMCIN OLSUN öncelikle ) Düz yolda gitmek kolay önemli olan virajlar PARA SENİN, HAYAT SENİN
    Bence şansını dene

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Kendini 600 ile sınırlandırma daha yüksek ccli motorlarda mevcut onlara da bi bakmanı tavsiye ederim.
    denizildir, eren3736, Panashira ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hocam illa 600 CC ile ivmelenme istiyorsan git xt660x al, mt03 al. Bunlarda tork var, ivmelenme var, son hız yok.

Hoş bana kalsa inazuma al ama yine de sen bilirsin.
    ride saferide responsiblyride smart

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    len ne yapacan 600 lük motor mu o. bisiklet bisiklet.
    en az 1000 lik al sen. damarlı olsun ama

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    Değerli kardeşim fatih.
    40 yaşındayım.şehirlerarası otobüs uzun zaman kullandım.sonra motora merak sardığımda elektrikli bisiklet ile başladım.evet eşşek kadar adam olan ben(binlerce kilometre motorsiklet harici tecrübem olmasına rağmen) küçücük elektrikli üzerinde 1 sene tecrübe ettim.daha sonra 150 lik scooter kullandım. racing geçmek için 2 sene bekledim.buna rağmen erken geçtiğimi düşünüyorum.
    sonuç olarak otomobil,kamyon ,otobüs vs. yüzbinlerce km olsada motor tecrübesi çooooook farklı.diğer arkadaşlar ile aynı görüşteyim.aman haaa...sakın diyorum.
    ankyra, Panashira, hebelee ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Arkadaşım hiç motosiklet kullanmadı hep benim arkamda idi kendisine fazer aldık 600 cc.kullanmayı öğrettik. şuandada aslanlar gibi binip geziyor. yana düşürme haricinde kaza da yapmadı. kendine güveniyorsan neden olmasın. sadece alışana kadar belli hızlarda git. eğitimde alırsan çok iyi olur. GÜÇ SENİNLE OLSUN

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bak bak hiç tecrübem yok ama 600rr kullanabiliyorum...!!

halilom bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    mondial x treme max
    arkadaşlar hemen bu arkadaşımıza sallamayalım kendisi belli ki ikna edilmek istiyor al sen yaparsın dememizi istiyor ama gerçek öyle değil. Motor bambaşka bir mevzu araba bambaşka 150cc bir motor bile çok hızlı bir şekilde 0-100 yapabilir. Benim x treme max bile tork olarak çok iyi 250 cc bir motor çok daha iyi hızlanacaktır. Yamaha r25 var mesela ki bence o bile ilk defa motora binen için çok tehlike. al bir tek silindir 250cc 1-2 sene gez yaşam güzel 250 cc herşeyine yeter.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Allah rahmet eylesin şimdiden

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    25 yaşında bu acele niye. Madem para derdin yok 250 hatta 125 cc'de çok güzel ss motorlar var. Hızı da sevmiyorum diyosun. Git bir tane al 2-3 sene bin. Yakıtı az olur, bakımı, vergisi az olur. Eğitime gider motor sürmeyi adam akıllı öğrenirsin. Dışardan bakan adam zaten 250 imiş 600 müş farkını anlamıyor. İşin ucunda ölüm var. Kaç kişi öldü bu forumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Bu arada bazı arkadaşlar kullanırsın yazmış. Tabiki çok büyük ihtimal kullanırsın. Ama kaza yapıp ölme riskin de var, gerek var mı, neye yetişiyosun? Yavaş yavaş ilerlersen daha çok keyif alırsın. Direk 650 cc hatta 1000 cc ile başlayıp kullanamayınca motordan soğuyan da çok gördüm ben.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı heveslii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş 600 cc ile başlayıp yaşayan birisi yok mu ? )
    Maalesef yok.
    Hepsi öldü.
    ataykaan, zulu, Panashira ve 9 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    hergün bi tane gömülecek biri çıkıyor.nedir bu büyük cc motor sevgisi?yav herşeyin bi sıralaması var.çiğnemeden yutulur mu?
    stevejones ve halilom bunu beğendiler.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    2011'de ehliyet alıp 500.000 km yol nasıl yaptın arabayla ona takıldım ben.1 Ocak 2011'de aldığını varsayarak ve o günden itibaren her gün araba sürdüğünü varsayarak bir hesap yaptım 5 senedir her gün 250 km araba sürüyor olman demek.Atarken biraz ufak atalım, öbür türlü hiç ciddiye alıp da cevap veresi gelmiyor insanın.100-300 km scooter tecrübesiyle 600cc'yle başlamak istemen kadar komik, arabayla 2011'den beri 500.000 km yol yapman Sana hayatta başarılar
    Mustaphalanx, RAMİREZ, Shamy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)