Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İkinci Motorum SonKarar :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba abilerim kardeşlerim.
    Önümüzdeki 2 - 3 ay içinde ikinci motorumu almak niyetindeyim.İlk motorum Ybr125'dir.(Ybr'cilere selamlar )İlk motorumu 10.000 km civarı kullantım tabi bilmiyorum nekadar tecrübe kazandım.Kullanım koşullarına göre yaşadıgın badirelere göre degişirmiş sayıların bi önemi yok diyorlar.Geçen sezon 3 kere kaza yaptım.Bunlardan birincisi motora ilk gün bin dim oldugum yerde devrildim 2.cisi köpük tabak gibi bir şeye basmıyım kayarım diye frene bastım meger teker tabagın üstündeymiş.3.cü kazam ise 100 km hızla virajı alamayıp refluja cıktım en agırı bu oldu sanırım.Son 7-8 aydır allaha şükür bir kaza yapmadım ( kışın 2 ay kadar binmedim ) insanların önüme kırması,Önümde ani fren yapılması gibi durumları cok yaşadım.Allaha şükürler olsun hepsinden kazasız belasız cıktım ve sonunda 600 RR cazibesine bende kapıldım.Yaşım 21 ve açık liseden bu sene liseyi bitirip seneye üniversiteye gitmeyi planlıyorum.Malum üniversiteye yeni moturumla gitmek tek hayalim.Son dört bucuk senedir felan para biriktiriyorum ve şuan ayıptır söylemesi 45 bin TL param var.Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde bir miktar daha ilave edip 50 bin TL civarı yapmayı planlıyorum.Bayiden sıfır olarak 41.900 tl ye motoru alıcagım ve 8 bin TL param kalıcak 2 bin tl yi evraklar diye düşünüyorum plaka ruhsat sigorta felan.Kalan 6 bin tl'yide lastik ve ekipman için ayırıyorum.Umarım evdeki hesap çarşıya uyar.Bunları neden yazıyorum bilmiyorum ama çok heyacanlıyım.Şuan saat 02:33 ve ben heyacandan uyuyamadım sabah 8 mesai Sizinle duygularımı paylaşmak istedim belkide.Malum evdekilerle pek motor muhabbeti yapılmıyor hala gel sana araba alalım düşüncesindeler.Bende diyorum egzozdan cıkan o duman o ses anlayamazsınız.. Neyse gece gece boş boş yazıyorum kusuruma bakmayın heyecanıma verin.
    Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    10.000 km tecrübe, yaş 21, en hareketli, tabiri caizse aptal cesareti gösterdiğimiz yaşlardayız... Ve YBR 125 ten sonra 600rr... Ne diyelim dostum, 4-5 kat daha fazla yol tecrübem var senden ama hala 600lük 4 silindir super sport deyince şöyle bir kendimi yoklamıyor değilim... İnşallah arkanda gözü yaşlı insanlar bırakmazsın. Baksana ybr ile dahi viraj alamayıp refüje çıktım diyorsun...
    Çok yüklenmiyorum hem aynı yaştayız çok bilmişlik yapmış gibi olmayayım, ayrıca zaten sabaha kadar yerin dibine gömerler bu konuyu haklı olarak... Yine...
    Crixa, Dodin, kuzan14 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    HYO-GT250R
    İstanbul

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Kardesim ilk isin guzeeeeel bir egitim almak olsun. Guvenli surus ileri surus ne varsa al :D Hem farkli motosikletleri kullanma firsatin olur. Hem de kendine kattiklarin. Ondan sonra hocalarinla tartisirsiniz bu konuyu. Belki sen dersin kendine biraz daha pismeliyim ya da hocalarin der. Bak iste keyfine acele etme

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    600rr yerine önce r25 alsan birkaç sene sonra 600 rr alsan daha iyi olmaz mı? Acele etmeye gerek yok.
    aonal bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    50 bin param olsa bir yibir alir kalan 45000 i bankaya atar aylik 500 lira faizimi ceker pasa pasa yerim saka bi yana hayirli olur ins. Kazasiz belasiz suruslerin olur , ne kadar yol yapsan da egitim almani tavsiye ederim, bir de ekipman durumun nasil ybr deki ekipman ile devam edeceksin sanirim yetecek mi?

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    10.000 km tecrübe ile seni 600rr kesmez sen zxr14 al hatta turbo tak yani 10 000 000 METRE nedemek tir ne demektir bu ay 11 000 km yaptım sadece 30 günde delirmeden önce iyi düşün ybr 125 nereeee cbr600rr neree senin motor 10 beygir 600 120 beygir para güzel biriktirmişsin parayı yiyemeden ÖLME

250 CC R25 AL BİR 30 BİNDE ONDA YAP TABİ EĞİTİM AL ONLARIDA TAMAMLA KENDİNİ DİZGİNLE BİRAZ SONRA 600RR MI R6 MI AL

ybr den 600 ss bir motora geçmek iyi değil ölmeye bilirsin ama motordan soğuyup biraka bilirsin bir kazadan başına bir çok kötü şeyler gelir ve 600 cc de af yoktur viraj alamazsan kendini mezarda bulursun yani ölme motorsiklet alemine sağlam gir .
    Crixa, keremkrmn, Merdo ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    yapma kardeş. 600 çok. 250cc geç ama 600 geçme. naçizane tavsiyem budur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Al al sen dinleme milleti. Benim ilk motorum 600rr.12 yıl oldu motora başlayalı.Hala 600 rr. O kadar kolayki kullanımı virajlara 220 230 giriyorum kendi dönüyor zaten. Bi de hemen tekere geliyor çok havalı al sen al
    pea bunu beğendi.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al al sen dinleme milleti. Benim ilk motorum 600rr.12 yıl oldu motora başlayalı.Hala 600 rr. O kadar kolayki kullanımı virajlara 220 230 giriyorum kendi dönüyor zaten. Bi de hemen tekere geliyor çok havalı al sen al
    tamam da bende 11 yaşımda mz301 e biniyordum şimdi ben ölmedim diye sen ölmedin diye bunun tehlikesini azmı görmemiz gerekli ki ben 600 le başladım birşey olmaz diyenler yüzünden çok cenaze namazı kıldım lütfen getirdiginiz gaza dikkat edin bir insan hayatı önemli
    OğuzÖztürk bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Herkeste bi espri havasında te Allahım ya

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Yeni yasaya gore 24 yasindan sora kullanilmiyor mu 600RR. Kimse bundan bahsetmemis. Max kullanacagin alet cbr 500r . Ben senin yerinde olsam ninja 300 r25 veya rc390-250 lere bakarim.
    jacob34 bunu beğendi.

Kardeş ayıptır sorması ne iş yapıyorsun, maşallah Motor bilgim sıfır ama 600cc geçmeden önce bir 10.000 km de 250cc tecrübesi yapsan fena mı olur?

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yerinde olsam 600'lük makineye geçmeden önce daha uysal bir alet alırdım. 250cc olmasa da rc390 var mesela ybr'den sonra baya tatmin eder seni.

Bomboş 600rr almak bana pek mantıklı gelmiyor. Abs bile yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam da bende 11 yaşımda mz301 e biniyordum şimdi ben ölmedim diye sen ölmedin diye bunun tehlikesini azmı görmemiz gerekli ki ben 600 le başladım birşey olmaz diyenler yüzünden çok cenaze namazı kıldım lütfen getirdiginiz gaza dikkat edin bir insan hayatı önemli
    Abi allah aşkına olacak iş mi Ben Ybr125 ile başladım motosiklet kullanmaya. Narin bedenimden olsa gerek, millet alay ediyordu benle motor sana saplanmış gibi gidiyorsun diye Satmadım bindim. Aralarda tabiki başka motorlarım oldu ama 12 sene sonra ilk defa bu kadar kuduruk bir alet aldım.

Neden o şekilde yazdığıma gelirsek üyelik tarihine bak, yazılan saçma sapan şeylere bak,üye adına bak, konu başlığına... Adam sıkılmış trol yapıyor. Öyle saça böyle tarak
    OğuzÖztürk ve MeNGuC bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    21 yaşında 4.5 senede 45000 tl bu yaşta iyi biriktirmişsin!
    Osm@n, matrix506xx ve MeNGuC bunu beğendiler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı SonKarar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba abilerim kardeşlerim.
    Önümüzdeki 2 - 3 ay içinde ikinci motorumu almak niyetindeyim.İlk motorum Ybr125'dir.(Ybr'cilere selamlar )İlk motorumu 10.000 km civarı kullantım tabi bilmiyorum nekadar tecrübe kazandım.Kullanım koşullarına göre yaşadıgın badirelere göre degişirmiş sayıların bi önemi yok diyorlar.Geçen sezon 3 kere kaza yaptım.Bunlardan birincisi motora ilk gün bin dim oldugum yerde devrildim 2.cisi köpük tabak gibi bir şeye basmıyım kayarım diye frene bastım meger teker tabagın üstündeymiş.3.cü kazam ise 100 km hızla virajı alamayıp refluja cıktım en agırı bu oldu sanırım.Son 7-8 aydır allaha şükür bir kaza yapmadım ( kışın 2 ay kadar binmedim ) insanların önüme kırması,Önümde ani fren yapılması gibi durumları cok yaşadım.Allaha şükürler olsun hepsinden kazasız belasız cıktım ve sonunda 600 RR cazibesine bende kapıldım.Yaşım 21 ve açık liseden bu sene liseyi bitirip seneye üniversiteye gitmeyi planlıyorum.Malum üniversiteye yeni moturumla gitmek tek hayalim.Son dört bucuk senedir felan para biriktiriyorum ve şuan ayıptır söylemesi 45 bin TL param var.Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde bir miktar daha ilave edip 50 bin TL civarı yapmayı planlıyorum.Bayiden sıfır olarak 41.900 tl ye motoru alıcagım ve 8 bin TL param kalıcak 2 bin tl yi evraklar diye düşünüyorum plaka ruhsat sigorta felan.Kalan 6 bin tl'yide lastik ve ekipman için ayırıyorum.Umarım evdeki hesap çarşıya uyar.Bunları neden yazıyorum bilmiyorum ama çok heyacanlıyım.Şuan saat 02:33 ve ben heyacandan uyuyamadım sabah 8 mesai Sizinle duygularımı paylaşmak istedim belkide.Malum evdekilerle pek motor muhabbeti yapılmıyor hala gel sana araba alalım düşüncesindeler.Bende diyorum egzozdan cıkan o duman o ses anlayamazsınız.. Neyse gece gece boş boş yazıyorum kusuruma bakmayın heyecanıma verin.
    Tekeriniz düz bassın.
    Hocam gerçekten bu yazdıklarınız da ciddi misiniz yoksa milleti "ti" ye mi alıyorsunuz? Bazen acaba bu konuları açan arkadaşlar samimiler mi yoksa geyik mi yapıyorlar benimde kafam karışmıyor değil!

Bunu şundan yzıyorum, 100 km ile virajı alamayarak kaza yapmak demek çok büyük ve ciddi bir kazadır. Böyle bir kaza yaşayıp sonrada son kararım ben 600 lük hem de SS motor alıyorum yazmanız bana pek inandırıcı gelmedi. Böyle kaza yapan adamlar bi 10 bin belki motora binmiyorlar bile!

Eğer ciddiyseniz duygularınız sizi esir almış. Siz motoru değil motor sizi sürecek haberiniz olsun...

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Yapma güzel kardeşim,sen ybryi bu sezonda kullan, yok kullanmam dersen 250cc birşey al.

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma güzel kardeşim,sen ybryi bu sezonda kullan, yok kullanmam dersen 250cc birşey al.
    Ben 10bin km ybr kullandığına bile inanmıyorum bu trol arkadaş ybrye binip havasını atamaz sonuçta

Motosikleti
    dealim daystar 250
    istavritin kilosunun fiyatını bilen var mı?
    berkcigdem, shruikan, Mertcan00 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    nc750x
    İstavriti bilmiyorum ama hamsi 15 tl yi bulmuş. Malum av yasağıda geliyor.

Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istavritin kilosunun fiyatını bilen var mı?
    memer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)