Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda bunu getirirse şaşırmayın CBF 190 R

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Hintlilerin çinlilerden zevkli olduğu aşikar da honda nın bu hırsı markayı bok ediyor.. 2010 dan beri söylerim, hondanın tek yapması gereken o racing masturbasyonu (alıcısı var abi saygı duyarım) cbr250 leri, uçurtma gibi crf250 yi değil de aynı motoru kullanan efendi bir 250cc, cbf150 tipinde bi commuter nakedi oturtamadı piyasaya. eee elin hintlisi geldi yerleşti. yamaha zaten alıcısı belli. bu ucubeler ise tıpkı altına tayt giymiş türbanlılara benziyor.
    jimi_hendrix, mete_han ve sagat bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hava soğutmalı motor
    mete_han bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ölü piyasa o piyasa gençler hepimiz tuttuk hayırlı olsun
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

bu konuyuda bi hortlayaım...sonra ben demiştim diye hava atıcam çünkü..sanki bana faydası var bu ay ortası EICMA Fuarına gelecek 2017 ler bizede geleceği için ay içi netleşecekmiş ne geleceği falan...

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Aslında ucube gibi gelmedi bana şekli yakışıklı çift silindir olsa 250 cc çok tatlı olur. Tipi hoşuma gitti.
    mete_han bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Honda Cbf 190 R değilde X uzantısı ile Mondial Rx3 benzeri bir motor üretti,TR ye getirirmi bilinmez..
    mete_han bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam haklisiniz. Honda 250 cc'de uygun makineyi bir türlü oturtamadi. El-mahkum cbf150 ile idare ediyoruz. Ama nereye kadar?

250 cc'ye niyetlendigin zaman mecbur diger markalara yöneliyorsun. Bakıp bakıp geri donuyorsun.

Cbx190f'ye gelince, belki klasik cbf150'den daha sportif bir duruş sergilese de, pek bir fark olacağını zannetmiyorum.
    mete_han bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuza çok beygir istiyosan çare Cg. Sana da bi tane modifiye Cg toplayalım abi Düdük gibi şaseli olmasına gerek yok benimki mesela arka maşa hariç CBF150 çakması. Selesi, gidonu falan CBF ile aynı.
    senin motoru seri üretsen keşke. balansörlü, 210cc uygun parçalı motora biner herkes.
    mete_han bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Benelli daha güzel amk..
    ufukt, Philippe ve mete_han bunu beğendiler.

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Ben beğendim makinayı,şuan cbf150 kullanıyorum 3 seneden fazla beni hiç üzmüyor,ama bu makina biraz daha şekilli sanki, benim için önemli olan yedek parça ve de servis sıkıntısının olmaması,gerisi boş.
    mete_han bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Salcano pisiklet al sen her istedigim model var tr de.
    mete_han bunu beğendi.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kafa grenajı neden naked modellerde bu şekilde çirkin
    mete_han bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yaw abi yeter dus hondanin yakasindan. Nesi var guzel alet iste?
    Devamli hondayla ilgili actigin konulari goruyorum yıllardır. Bu israr neden? Baska marka mi yok? Bir ara inazuma da aldin. Abi yanlis anlama kusuruma da bakma ama hicbir seyden memnun olmayan bir halin var diye düşünüyorum.

250cc. Naked mi istiyorsun? Inazuma var, mt25 var, tnt25 var, tnt250 var, pulsar var... Hyosungun modelleri var..
    Bilmem belki daha bilmedigim modeller de vardir. Illa hondadaki israr neden?
    Yeter abi biktik yaw. :D

(Not: Umarim alinmazsin.)
    EldekiDebryj ve mete_han bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devamli hondayla ilgili actigin konulari goruyorum yıllardır. Bu israr neden? Baska marka mi yok? Bir ara inazuma da aldin. Abi yanlis anlama kusuruma da bakma ama hicbir seyden memnun olmayan bir halin var diye düşünüyorum.

250cc. Naked mi istiyorsun? Inazuma var, mt25 var, tnt25 var, tnt250 var, pulsar var... Hyosungun modelleri var..

Hakikaten. Motor bu kadar canıma dert olsa binmem ben yahu :D O yok, bu yok...
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Piyasaya Pulsar girmese daha 10 sene bize antikaları satmaya devam ederlerdi , iyi ki Pulsar var.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Geleceğinden ben eminim
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geleceğinden ben eminim
    Ben de gelmeyeceğinden eminim....Vakti zamanında CB160 Hornet'te çıktıydı....CBF 150'ye dewammm....
    mete_han ve snappy x bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun top speed kaç acaba? Sizce Tahminen ne olur? Ben 120 km/h diyorum.
    mete_han bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

gelirse şaşırmayın..çünkü...Honda dangalaklık onda...

bildiğiniz üzere 250 Naked segmentinde büyük bir boşluk var...

Yamaha 2004 den beri bize ybr125 i dayarken...

Honda ise 2006 sonlarından beri bize maalesef cbf 150 yi itelemektedir...

bu arada 2008 yılında Yamaha YBR250 getirdi ama yüksek fiyat nedeniyle 1 yıl sonra satışı durdurdu...ybr250 sağlamlığıyla kalitesiyle nam salmıştır halende az da olsa piyasada görünür ve saygı görür...

Honda ise bu segmente 2003 yılından itibaren twister ve cbf 250 modelleriyle daldı...malum yüksek fiyat nedeniyle satışların düşük olması sebebiyle 2006 da satışını bıraktı...

Ayrıca Brezilya Malı maliyetler vs olması nedeniyle artık Japonya Merkezli bu firmalar kıtasal ayrımlara gitti...

yani Brezilya Honda ve Brezilya Yamaha da üretilen motorlar ülkemize artık asla gelemedi...euro normları nakliye vesaire saçma sapan kriterlerinde bu kararlarda etkisi oldu diyebiliriz...

yani noldu biz dımdızlak kaldık ortada...ya cbf 150 almak zorundaydık 5 bine ya da 20 bin liralık nc ler almak zorundaydık...naked severler olarak asla mutlu olamadık...bir ara vtr250 geldi o da yüksek fiyat nedeniyle patladı..Honda her işi eline yüzüne bulaştırdı maalesef...

konuya gelirsek...cbf 150 bize Çin Honda Sundıro fabrikasından gelmekte argadaşlar..ben ara ara Honda Brezilya ve Çindeki Honda Sundıro fabrikasının sitelerine bakarım neler var neler yok diye...

bu Çindeki gavatlarda bu kafayla 55 yıl cbf 150 üretmeye devam edecekler herhalde diye düşünürken bir 190 cc segmenti gözüme çarptı...ulan bu ne diye bi girdim..karşıma bu ucube makina çıktı...

http://www.honda-sundiro.com/en/prod...ail.aspx?id=63

ve tırstım argadaşlar...bunun gelme ihtimalini düşündüm...ve Honda Türkiye bunu mt 25 e...ya da Pulsarlara rakip olarak getirebilir diye anında mevzulara uyandım...çünkü bildiğiniz gibi 500-600 dolar arası maliyeti olan bu tarz dandik modellerin adeta çöplüğü olduk...

bizim gönlümüzden geçen tabiki cb250f...

ama bu ucubeyi gördükten sonra çok akıllı ve zeki Honda Türkiyenin bizim seve seve koşa koşa alacağımızı bildiğinden dolayı bunun gelme ihtimaline karşı sizi bilgilendireyim dedim...

buyrun CBF190 R..Hondanın son ucubesi...

http://www.honda-sundiro.com/en/prod...ail.aspx?id=63

https://www.youtube.com/watch?v=-tOfyjYmKXU

https://www.youtube.com/watch?v=fpYSkISjpdY

https://www.youtube.com/watch?v=8HQo7rgujC8

ha gelirse alacağım...nedeni cbf 150 den sıkıldığım için...Hondaya el mahkumum diyebilirim...yani hep sövüyom hemde Hondayı dönüp dolaşıp tercih ediyorum...parça stoğu vs sadece bayime olan güvenim yüzünden...yoksa Honda Türkiye beş par etmez...

bu ürünede bakıp kapılmayın..güzelmiş falan diye...herşeyiyle yine maliyetten kısmıştır Honda...aldığımızda ilk işimiz lastiği dğeiştirmek olacaktır...ve bunu bize 12 binden geçirir...yani kul yapısı değil de kutsal bir makina gibi en üst fiyattan fahiş fiyata satmaya çalışır...

yani Honda bildiğiniz Honda...piyasayı istediği gibi oynatır...ben daha çocuk gelmeden don biçtim bile...öngörülerime göre Pulsar200 büyük atağını kapamak için bir aksiyon yapmaları lazım...MT25 de gelince Honda tutuştu...

27.03.2016 diye tarih atalım...mete_han demişti dersiniz... Honda TR ahmak bir firma kendilerini çok zeki sanıyor...ben Honda kullanıcısı olarak onlardan zekiyim...

satranç gibi onların 3 sonraki hamlesini bile anlarım...

bu bir öngörü ve tahmindir...

piyasayı oyntırmış, hmmff hadi ordan.

ben 3. motorumu kullanıyorum ve kısmetse 4. motorumuda kullanacağım. almayın kardeş. gidip bu sıfır motorlardan alacağınıza kendinize alternatif ayarlayın da bir taraflarını kaldırmayın şu firmaların.

hem dert yakınıyorsun hemde mecbur yine alıcaz diyorsun. bak bana ben alıyormuyum. 5 ay cbf150 planı yaptım sonra denkleşen parayla fıstık gibi tvs apache rtr150 aldım. hatta 180cc yaptım ve şu anda 0-100 hızlanmasın 10 saniye civarıdır. dişli modifiyeside yapacağım daha seri olacak. tip desen var. sağlamlık desen motor 52 bin kilometrede ve ben keyfi silindir piston atmam dışında masraf çıkarmadı.

gayet sağlam.

gerçi apaçide suyunu çıkardı fiyat konusunda. hondayı geçti namussuz.
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

biraz seçicilik var aga napim..benim olayım servis kalitesi servis memnuniyeti...bak Inazuma çok ağır çift egsoz var balkonuma girmiyor ya da gıdı gıdına giriyor..mt 25 de öne doğru inceden domalingen ve oturuş commuter gibi değil ..tnt daha görmüşlüğüm yok bir kere ışıklarda gördüm pardon pulsarada gvenmediğim gibi onunda oturuş pozisyonu selesi deposu falan kötü...baktım bu 250 de bi cacık yok..alıcam bi mt07 artık aga..yapcak bişey yok...alısamda şaşırma..

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasayı oyntırmış, hmmff hadi ordan.

ben 3. motorumu kullanıyorum ve kısmetse 4. motorumuda kullanacağım. almayın kardeş. gidip bu sıfır motorlardan alacağınıza kendinize alternatif ayarlayın da bir taraflarını kaldırmayın şu firmaların.

hem dert yakınıyorsun hemde mecbur yine alıcaz diyorsun. bak bana ben alıyormuyum. 5 ay cbf150 planı yaptım sonra denkleşen parayla fıstık gibi tvs apache rtr150 aldım. hatta 180cc yaptım ve şu anda 0-100 hızlanmasın 10 saniye civarıdır. dişli modifiyeside yapacağım daha seri olacak. tip desen var. sağlamlık desen motor 52 bin kilometrede ve ben keyfi silindir piston atmam dışında masraf çıkarmadı.

gayet sağlam.

gerçi apaçide suyunu çıkardı fiyat konusunda. hondayı geçti namussuz.

geleceğinden değil de işte ya tutarsa misali ya gelirse..tvsde güzel makina..ama çok titreşimli..doğru distribütörlerin elinde olsaydı pazar lideri olurdu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)