Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

2016 rx3i evo vs kawasaki

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fransız yarış bisikletleri rüzgari müthiş yarar incecik tekerlekler rahatça düz yolda 70-80 km yaparsınız hiç zorlanmadan

Fransizlar bisiklet yapmayi unutali en az 30 sene oldu
    Dunya bisiklet turunda tek bir fransiz marka var oda lapierre genelde son ucte bitiriyor

Kaliteli bisiklette ruzgari yarma diye bir ozellik aranmaz
    Hafiflik akicilik rijitlik sertlik gibi ozellikler onemlidir
    En kral markalar ise amerikan markalaridir
    Specialized
    Cannondale
    Scott
    Giant
    Gibi

Bu isten pek anlamadigin belli

Benim son kullandigin ve en son sattigim bisikletim karbon ve aero bir yaris bisikleti modeli olan Giant propel advanced 1 ultegra modeliydi fiyatida 3000 euroydu
    Agirligi 7.2 kg idi

Sen peugeot falan diyorsan onlardan guzel karne hediyesi olur

70-80 yaparsinda bisiklet dagilabilir dikkat

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat bende 40 yaşında fz6 ile başladım. en yakın arkadaşım da 42 de versys le.
    bence versys dengesiz bir motor. keza fazer da öyle.
    daha sonra cbf 600 aldım ve çok memnun kaldım.

eğer kendine hakim olmayı becerebileceğine inanıyorsan büyük cc motor alabilirsin.
    versys fiyatlarına 2010 üstü düşük km li cbf 600 ya da nc700 x düşünebilirsin.
    bu arada arkadaşım versys i satıp triumph 1200 e geçti. motor kullandığımı yeni anladım diyor.
    Merhaba ustad
    oldum olasi cok supheci bir yapim var
    Kendime kontrol anlaminda cok guveniyorum ama yine de biraz piseyim diyorum
    Tanidigim cogu kisi versys vstorm vb 600-700 cc onerdiler bana
    Sen titzisin dikkatlisin vs diye bisey olmaz sen kontrollusun falan dediler ama ben yinede dur ya manyaklasma diyorum

Versys at gibi oldugu icin cok etkiledi beni
    Cbf de guzel makine tabi ama 4 silindir olmasi cekici degil araba gibi yakmasi hos olmaz

Nc700x ben begenmedim

Ama net olarak istemesemde pahali oldugu icin inazuma f e kaydim gibi
    Belki seneye satacagim versys yada vulcan s bisey alucam ama ne biliyim korkuyorum 600-700cc falan

Rx3 de cok guzel goruntu var ama cin mali iste kafa takiliyor oraya sonra bosver inazuma al gec diyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    z750
    inazuma alacak paran varsa inazuma ile başla yoksa rx3 ile başla sonuçta ikisini de satacaksanız, alırken ve satarken vereceğiniz paraları artıyı eksiyi düşünün, inazuma tipsiz bir motor, ama parasının hakkını verir, araba gibi rahat ve konforlu ayrıca çift silindir. Tavsiye edilir.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Su NC700 begenilmez mi yaw

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    kardeşim al bi cbf 150 ıslak yolda fren yap motosiklet nasıl tepki verir öğren
    mıcırla yolda git mıcırda nasıl motor gider öğren
    çamura gir bi motosiklet çamurda nasıl göt baş atar öğren
    tek şeridin içinde nasıl geri dönüş yapılır öğren
    kaldırıma nasıl çıkılır nasıl inilir öğren
    aniden duran araç arkasında nasıl sağa sola kaçılır öğren
    panik frende motosiklet nasıl tepki verilir öğren
    sonra 250 cc motor sürersin
    boyun posun yerinde direk 250 cc yüksek motosiklet sürebilirsin amaaaa
    ilk basamağı atladığın için hep bir şeyler eksik kalır.
    sevgiyle saygıyla selamlıyorum hoşgeldin diyorum.
    kordinaryus bunu beğendi.

son günlerde internetten motorsiklet kazaları ve sürüş videoları izlemekteyim.

kazaların ağırlığı trafikteki artisliklerden gaza gelmelerden oluyor görüğüm kadarıyla ve genelde şehiriçinde oluyor.

araçların ortasından gidiyorlar araçlar sağa yada sola kayınca kaza oluyor. dönemece kavşağa yakınken hızlı geliyor motorlu ama dönecek olan aracı farkedemiyor. sağa yada sola yanaşıyor kapı açılıyor falan.

bide viraja girerken ters yönden kavis yapmıyor dar alıyor kendini bariyerde buluyor çoğu zaman.

açıkçası izledikçe korkmaya başladım. ben uzun yolda virajın sertliğini nasıl anlayacağım? sanırım motor alırsam da muhtemelen polis akademisindeki çakılberri gibi 40 la falan gidecem hep

motor konusunda ise inazuma F çok güzel olsada lastiği kayan abs olmayan bir motora 17 bin tl kesinlikle verilmez. ben sanırım yeni model mondila alacağım. varsın çinliye biniyor desinler. zaten gideceğim yol çok az...

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Motosiklet kalıba, akla bakmaz, yavaş yavaş tecrübe edilerek öğrenilir. 10-11 bine 2. el inazumalar var, en fazla onunla başlamanı öneririm. 600cc ve üzeri motorla başlamayı düşünüyorsan helva tarifini arkada kalanlara öğret. Bisiklet hızları ilgimi çekti.Uzun zamandır bisiklete binerim, en iyi zamanımda 5.5km lik yolu 11dk gibi bir zamanda alıyordum. Ortalama saatte 45km gibi bir hız oluyor. Rüzgar direncini suratında aşırı hissediyordum. Bisiklet Bisan Eldorado (Bisanın kaliteli zamanlarından kalma 20 yıllık bisikletim. Hala taş gibi sağlam.) 80-90 km lik hızlar ütopik geldi. Kapalı pist yarışlarında bile 70km civarı son hız varken.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kalıba, akla bakmaz, yavaş yavaş tecrübe edilerek öğrenilir. 10-11 bine 2. el inazumalar var, en fazla onunla başlamanı öneririm. 600cc ve üzeri motorla başlamayı düşünüyorsan helva tarifini arkada kalanlara öğret. Bisiklet hızları ilgimi çekti.Uzun zamandır bisiklete binerim, en iyi zamanımda 5.5km lik yolu 11dk gibi bir zamanda alıyordum. Ortalama saatte 45km gibi bir hız oluyor. Rüzgar direncini suratında aşırı hissediyordum. Bisiklet Bisan Eldorado (Bisanın kaliteli zamanlarından kalma 20 yıllık bisikletim. Hala taş gibi sağlam.) 80-90 km lik hızlar ütopik geldi. Kapalı pist yarışlarında bile 70km civarı son hız varken.
    sade değilde fıstıklı olsun

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *600 cc almayacağım zaten vazgeçtim, arkada ana baba kardeş yok, sadece küçük bir çocuğum var. allah helva konusunda hepimize hayırlısını yedirtsin. diğer bir arkadaş fıstıklı helva istemiş allah en yakın zamanda kendisine fıstıklı helva yemeyi de nasip etsin. ancak 600 cc bile olsa kişisel ego eziklik gibi sıkıntılarım olmadığı için ve herzaman haddimi sınırımı bildiğim için gene bana benim yüzümden bişey olmaz ondan adım gibi eminim de yinede 200-250cc yeter diye düşünmeye başladım iyice. fazla para vermeyede gerek yok zaten.

*2.el inazumalar evet var ama normal inazumalar bildiğin jawa. yani inazumayı sevmedim ben gereksiz pahalı ve güzel böir görüntüsü yok. mondial alacağım.

*5,5 km yolu 11 dakikada gidiyorsanız ssaatte 30 km hız yapıyorsunuz demektir 30km hız da oldukça iyi bir hızdır. bisan eldorado dediğiniz bisiklet komple çeliktir en az 20 kg ağırlığındadır. 5,5 km yi 11 dakikada o bisikletle gitmek oldukça başarılı sayılır.

*80-90 km hızlar eğer iniş yapıyorsanız ve rüzgarı kesiyosanız zor değil. rüzgarı yolda kesmenin en iyi yolu kamyon arkasıdır. youtube da baya bir video var. kapalı pist yarışlarında ortalama 70 le giderler devamlı 90 la giderlerse fazla tur atamazlar.

Rx3 karar verdim ama daha almadim buyuk ihtimal haziran gibi

Motoru alir almaz orj cantalari cikaracagim

Sadece arkaya shad canta koyacagim

Birde lastikler metzeller ile degistirecegim

Alinca resim koyarim

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Ben rx3 sevenlerdenim şahsen , zongshen fabrika olarak bir tık daha iyi motor üretiyor genelde ,ve çinde de o model iyidir diyorlarmış (var çinli arkadaşım , yok çince bilmiyorum ingilizceyle arayolu buluyoruz) Kalite olarak diğer tüm çin motorlarından üstte , ki nerdeyse japon fiyatına satılıyor zaten alet. Motor iyi güzelde mondial etiketine alışamadım bir türlü bende de aynı fabrikadan çıkma düşük seviye bir motoru var hani o paraya iyi , iyide bakıyorum sorunum yok ama ilk sıkıntı servisler yalapşap iş yapamaya o kadar alışmış ki adama yağ hava filtresini değiştirdinizmi diye soruyorsun he he deyip geçiyor .. Birde zırt pırt mondialden kızın biri arayıp motorunuzdan mumnumusunuz bık bık yapmasa iyi olacak..

Kawasaki'ye gelince z serisini tercih ederim gayet şık makine , ninjaları sevemedim pek .Zaten 400 cc altı grenajlı makine ne bileyim.. ikisinede binmedim ama görünüş olarak 1.80 boyunda adamın altında küçük kalırlar gibi geliyor , hele birde artçı alırsan o yola hiiç çıkma abi ) mondi boya ve yola daha uygun gibi , ama işte mondi .. rx3 kalitesine göre motorda yedek parçada ama ucuz servis kalitesinin ucuzluğuyla birlikte.

arkadaş sen titiz bir insana benziyorsun. mondial servislerinde verem olursun.çoğunluğu çok kötü.sadece satana kadar iyiler.garanti var diye başka yere gitmeyeceksin nasıl olsa. bulunduğun yerde iyi bir servis yoksa çok canın sıkılır. her marka için aynı şey sözkonusu ama büyük markalarda iyi servis bulma şansın daha yüksek. ve çin motorlarının klasik sorunu. her akşam gevşeyen vida kontrolü. bende çinliden kalma alışkanlık olmuş artık devamlı honda da kontrol yapıyorum. şükürler olsun hiç bir şeye rastlamadım şimdiye kadar.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Ben senin yerinde olsam ikinci el bajaj pulsar 200, cbr250, kawasaki 250 vs. tarzı motorlara bakardım. Çünkü en fazla 10bin yapıp gene 600-1000 arası motor alacaksın. Yazdığım 3 motor arasında en baştada CBR 250 gelir ama senin boy 180 olduğundan kawasaki daha iyi yakışır. Servis pahalı konusuna takılma derim çünkü çok kullanmadan yükseltirsin diye düşünüyorum.

Mondial taş gibi at gibi kaya gibi motor yapsa ne olur.. Servisleri zamanında 100TL ye satılan BORABAY bisikletleri tamir edip istihdam edilmiş adamlar..

Slm
    Pulsar 200 ns aldim 300 km oldu
    Guven vermiyor acilen degistirecegim 1000 km fln olunca
    Nc 750x favorim

Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm
    Pulsar 200 ns aldim 300 km oldu
    Guven vermiyor acilen degistirecegim 1000 km fln olunca
    Nc 750x favorim
    Hocam öncelikle hayırlı olsun.
    1-A2 ehliyet mi yoksa A ehliyetmi aldınız.
    2-NC 750 x makine için A2 ehliyet yetmiyor diye biliyorum.Bide 1000 km tecrübe açısından 745 CC lik makine için çok az bir tecrübeyedir şeklinde düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Regal raptor spt 350 yi bir araştırın derim. Tüm isteklerinizi karşılıyor. Millet onunla dünys turu yapıyor diye okumuştum. Hatta bir defa sürmüştüm. Çok dengeli ve çok eğlenceliydi.
    Hocam o motoru bir arkadaş topa tuttu. Şanzuman arızası varmış diye vazgeçtim yoksa niyetim o motosikletti..

A2 aldim
    Nc750x yetmiyor evet
    Tecrubede az evet ama ben 17 yasinda degilim
    Ancak daha A ehliyet goremedim kimsede

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oh bee az daha koy ybr al diyen olmamış

Bu mesajdan sonra derseniz önemli değil zaten

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr denmemis ama Cbf al diyen olmus 🤔

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)