Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2016 rx3i evo vs kawasaki

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden?

Kawa 1970 lerde abd piyasasina girmeye calisirken de suan zongshen neyse oydu

Marka meraklisi degilim zevkime duskunum amaca yonelik mal alirim
    Misal ve tiguan alacagima duster alirim

Birakin marka sevdasini
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    3 farklı başlangıç modeli 3 farlı sınıf, racing, naked ve touring, z250sl naked, ninja 250sl racing, rx3'te touring için başlangıç modelleri, sen hangisinde devam etmeyi düşünüyorsan onun başlangıç modelini al derim, yazdıklarından okuduğum kadarıyla ileride versys almayı düşünmene rağmen gönlün ninja'ya fazlasıyla kaymış durumda ama ninja'yı rx3 ve versys'le karşılaştırdığında oturuş pozisyonları ve asıl kullanım amaçları bi hayli farklı, sana nacizane tavsiyem geçeceğin motora daha iyi alışabilmen için hangi sınıfta devam edeceksen o sınıftan başlangıç motor almandır kısacası futbolcu olacaksan basket topuyla antreman yapmayacaksın... Çok büyük laf ettim

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Neden kan govdeyi goturecek?
    Sonucta ikiside 250 cc alt kalite motor iste
    Ninja dedigin japon mali bile degil
    Rx desen oda ne oldugu belli degil

Ama su var

Rx abd de satisi olan ve buna onay alan bir mal
    Cok kotu olsaydi satis onayi alamazdi

Benim marka takintim suan yok cunku acemiyim

Kawa bence ducati ayari bir markadir
    Yamaha honda suzukinin onunde bence kalitesiyle

Ama benim alacagim baslangic motoru en alt seviye
    Kawa olsa lifan olsa ne olur
    250 cc iste
    kardes sen lifan al 250 cc bile olsa
    kawa Japon'dur. Türkiye'de ya da Çin'de üretilmesi farketmez. Kalite dünyanın her yerinde kalitedir.

Su mantıktan cıkın lütfen.
    Çinliye ver parayı sıfırdan daha kaliteli motor üretsin
    ne kadar para o kadar köfte

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Abi kawasaki'ye bulaşma hiç derim. Servis ve parça durumları malum. Rx3 binilebilecek bir makina bence.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    ikinci el rx3 bence de. ninja rahat falan demiş satıcı ama sonuçta ss. gidon ne kadar dönüyor ki en başta? dönmek için yatırmak lazım. dar sokak aralarında ayağını yere koyup çeviren biliyorum ss motorları. başlangıç olduğu için, sonradan satılacağı için rx3 mantıklı. ama o sıfır-ikinci el değer kaybını da egale etmek lazım. o yüzden az kullanılmış ikinci elini alırsanız sıkıntı olmaz bence.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sym Wolf 250 de oneririm

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ilacını biliyorum ama söylersem beni burdan kovalarlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    250 cc düşünüyosun,uzun süre kullanmayacaksın yakında satıp versys alacaksın bu senin ilk motorun olacak vede kawasaki z250sl nınja250'den bahsediyorsun.Sırf acemilik atmak için vede kısa süre sonra satmak için bu iki motor alınırmı Allah aşkına. Z250 sl kullanıyorum amacım acemiliği atmak için ve kısa süre sonra satıp cc büyütmek için olsaydı aptal değilim asla z250 sl almazdım.Bu iki motorda şehir içinde 250cc bana yeter birazda yakışıklı olsun fazlasında gözüm yok diyenler için uzun ömürlü sağlam ve sorunsuz motor arayanlar için.Yada maddi sıkıntısı olmayanlar için.10 15 km hızla bir kaza yaptığın zaman en kötü masraf 3 5 bin lira çıkacak motorunda 2 3 bin lira değer kaybedecek. Geçiş motoru olarak kawasaki almak ne kadar mantıklı maddi sıkıntı çekmiyorsan al bin kısa süre sat gönlün olsun ama ben lord değilim diosan en az 25 30 bin kullanmayacaksan kawanın bu iki modelindende uzak dur.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    z 250 sl al çok rahat edersin kesinlikle tavsiye ederim acemiliğini sıkıntısız atlatırsın.Kullanımı bisikletten bile kolay diyebilirim sadece gazı fazla acma seri makine.Ben geçen yıl aldım bir yıl yaklaşık 4000 km kullanıp sattım.Boy ve kilomuz hemen hemen aynı bende bir sıkıntı yaratmadı kullanırken.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Neden kan govdeyi goturecek?
    Sonucta ikiside 250 cc alt kalite motor iste
    Ninja dedigin japon mali bile degil
    Rx desen oda ne oldugu belli degil

Ama su var

Rx abd de satisi olan ve buna onay alan bir mal
    Cok kotu olsaydi satis onayi alamazdi

Benim marka takintim suan yok cunku acemiyim

Kawa bence ducati ayari bir markadir
    Yamaha honda suzukinin onunde bence kalitesiyle

Ama benim alacagim baslangic motoru en alt seviye
    Kawa olsa lifan olsa ne olur
    250 cc iste
    250 CC İŞTE!! Arkadaş ben daha üstü motor düşünmüyorum.İstanbulun rezalet trafiğinde üstü hamballıktır diyorum. Eliminde ayarı yok yüksek cc bana daha fazla risk diyorum ne isteğimi biliyorum 250 ccde sabit kalacağım mantığıyla beğenerek motor alıyorum.Bu şartlarda kawasaki mantıklı seçim olabilir.Yoksa senin mantığınla benim alacağım başlangıç motoru en alt seviye desem kawa olsa lifan olsa ne fark eder desem emin ol hiçbirşey farketmez. O yüzden sen sakın kawasaki alma.Ama benim için lifanmış bajajmış heroymuş meroymuş bunlar motor değil ama senin için bulunmaz nimetler. Alacan öğrenecen sıkılınca satıp versys gibi bir motor bakıcan kawasaki şu an için en SON düşünmen gereken motordur bence.
    fedos bunu beğendi.

Rx3 kalıplı bir motor,ben rx3 almanı tavsiye ederim.CC büyüteceğin zaman ağır kalıplı motorlarda, sıkıntı yaşamazsın.Cg den mcx e geçerken bile yükseklik ve 30 kg ağırlık, sürücüyü etkiliyor alışması biraz zaman alıyor.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Zaten sizin iki seçeneğiniz var.Rx3 ve Kawasaki demişsiniz.Kesinlikle Rx3 alın.Yedek parçası çok ucuz, koruma ekipmanları bol, bir sıkıntı olduğunda sahipsiz kalmassınız.Sorununuz çözülür sizde 10 20 bin yapıp, Honda Transalp, yada Yamaha Tenere'ye geçersiniz.

Nedeni Kawasaki alınacak motor değil, YEDEK PARÇA PROBLEMİ VAR, sıkıntı olursa paranızda olsa rezil olur parça beklersiniz.Parça fiyatları da kol gibi maşallahı var.Versys süper bir motor, ama servis ve yedek parça durumu berbat Kawasaki'nin.Onun için ben Kawasaki'den uzak durmanızı öneririm.

Acemilikte size kesinlikle Kawasaki OLMAZ.Yedek parçası ucuz düştüğünüz de yatırdığınız da grenajı ucuz yedek parçası ucuz motor lazım.

Ben Aprilia sahibiyim.Servislerin umrunda değilsin, yedek parça kendim ilgilenrisem bulabiliyorum.Param olsa da servis en az 1 ay 2 ay bekleyeceksin diyor.Kawasaki de durum bundan farklı değil hatta daha kötü olabilir.Onun için çok güzel bir motor olsa da Kawasaki'den uzak durmanızı öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın şöyle birşey diyeyim.Zaten sizin iki seçeneğiniz var.Rx3 ve Kawasaki demişsiniz.Kesinlikle Rx3 alın.Yedek parçası çok ucuz, koruma ekipmanları bol, bir sıkıntı olduğunda sahipsiz kalmassınız.Sorununuz çözülür sizde 10 20 bin yapıp, Honda Transalp, yada Yamaha Tenere'ye geçersiniz.

Nedeni Kawasaki alınacak motor değil, YEDEK PARÇA PROBLEMİ VAR, sıkıntı olursa paranızda olsa rezil olur parça beklersiniz.Parça fiyatları da kol gibi maşallahı var.Versys süper bir motor, ama servis ve yedek parça durumu berbat Kawasaki'nin.Onun için ben Kawasaki'den uzak durmanızı öneririm.

Acemilikte size kesinlikle Kawasaki OLMAZ.Yedek parçası ucuz düştüğünüz de yatırdığınız da grenajı ucuz yedek parçası ucuz motor lazım.

Ben Aprilia sahibiyim.Servislerin umrunda değilsin, yedek parça kendim ilgilenrisem bulabiliyorum.Param olsa da servis en az 1 ay 2 ay bekleyeceksin diyor.Kawasaki de durum bundan farklı değil hatta daha kötü olabilir.Onun için çok güzel bir motor olsa da Kawasaki'den uzak durmanızı öneririm.
    Aynen böyle işte. Yedek parça sıkıntısı çekmezsiniz motorunuz elinde sonunda olur hertürlü parçası bulunur ama geç olur pahalı olur. Motorumda krenaj yok yürür hale geldi dayanamadım sonunda krenajsız iskelotor gibi gezmeye başladım.Model yılı eskidikçe parça bulunurluğu tabiki artacak ama başlangıç için alıp kısa süre sonrada satılacak bir marka değil.z250 sl ve ninja kullanım rahatlığı kolaylığı olsun hafifliği kalitesi olsun piyadaki en güzel motorlar ama kesinlikle kaza yaptığınızda can yakar sabrınızı zorlar.Maddi sıkıntı yok Allah korusun kaza olursada parça beklerim derseniz alın hayırlı olsun yoksa bulaşmayın .İlk motoru olacaklarada şiddedle tavsiye ederim ama ilk motorum olacak kısa süre sonra satıcam diyenlerede asla tavsiye etmem. Kawasaki al acemiliğini at kısa süre sonra kolay bir şekilde sat çıtayı yükselt markası kesinlikle değil.

Kaliteli yorumlariniz icin cok tesekkurler

Okuduklarimdan soyle bir sey cikmaya basladi

Kawa alacaksan ogrenmek icin degil binmek icin al denmis. Yedek parca falan.

Rx3i ileride hedef versys oldugundan daha mantikli. Hem cin mali parca vs ucuz hemde fena degil

Bir arkadas benelli tnt25 demis

O nasil sizce? Satarken zor satilir gibi sanki,

İlk olarak kullanım amacınıza göre versys uygun bir motor değil zaten. Ben de 36 yaşındayım. 6 yıldır scooterdan tutun racing makinalara kadar yaklaşık 7-8 motor değiştirdim. Bir çok arkadaşım aldıkları büyük motorları 250 cc ler ile değiştirdiler. Büyük, ağır motorlar şehir içi gezmeleri için hem çok masraflı hem de çok yorucu oluyorlar. Şehirler arası ya da yurt dışı planınız varsa sadece o süre içerisinde kullanıp sonra satmak kaydıyla f800 GS gibi piyasası olan motorlar alınabilir. Ayrıca versys dediğiniz motorun yakıtı, vergisi ne rağmen verdiği gücü şehir içinde asla hakkıyla kullanamazsınız. Size tavsiyem 15bin km civarı hakkını vererek kullanacağınız bir 250 cc motosiklet almanız yönünde olur. Ninja 250 boyunuz yüzünden size olmaz zaten. Bir süre sonra rahat edemez ve satmak istersiniz. İkinci olarak ABS olmayan bir motora asla para vermeyin. Avrupa'da zorunlu hale geldi biliyorsunuz. Güvenlik herseyden önde gelmeli. Bu durumda maddi durumunuz uygunsa ktm duke 250 abs tek seçenek. Bence 250 cc klasmanında alınabilecek en iyi motosiklettir. Zevk alarak binersiniz. RX3 ise her ne kadar mantıklı görünse de diğer Japon ve Avrupalı rakiplerinin yanında 2. sınıf bir motosiklet.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Regal raptor spt 350 yi bir araştırın derim. Tüm isteklerinizi karşılıyor. Millet onunla dünys turu yapıyor diye okumuştum. Hatta bir defa sürmüştüm. Çok dengeli ve çok eğlenceliydi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    1,65 boyla ben bu rx sürebilir miyim acep? aklımda yokken aklıma soktunuz şu mereti yaa

Bu nasil beyler ?

330 km de hatasız 250 duke abs tek fiyat İlan No: 278502066 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78502066/detay

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Olabilir kesinlikle, plaka masrafları yok en azından, garantili artı zenon da varmış.Mantıklı..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu nasil beyler ?

330 km de hatasız 250 duke abs tek fiyat İlan No: 278502066 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78502066/detay
    1000 TL fazlasına sıfırı varken alınmaz. Az kilometrede plaksız aracın bana göre anlamı; ben bu motoru aldım, hız denememi yaptım hoşuma gitmedi satıyorumdur. Plaka masrafları da aynen sıfır gibi olacak. Üstelik ben de Bursa'da yaşıyorum, burada insanların rodajdan haberleri bile yok. Daha geçen gün bir arkadaşımın arkadaşı bu motordan aldı, rodajla falan uğraşamam deyip basıyormuş. Bursa'dan kullanılmış motor alınmaz.

Soruna gelirsem, Versys'i unut, tecrüben yok. RX3'ün 2016'sını sürmedim ama diğerini sürdüm ve sesi ile titreşimini beğenmedim. Titreşimi sürücüyü rahatsız etmese de artçıyı rahatsız ediyor. Kilometre saati de fazla gösteriyordu belki 2016'da düzeltmişlerdir. Geçen gün yetkilisine cepten mesaj atıp sordum, sağolsun dönmedi.

Kawasaki üzerinde o boy ve kiloyla rahat etmene şaşırdım. Ben hiç rahat etmedim ve küçük buldum. Onlarla uğraşacağına bence git Pulsar al, hem çok daha ucuz hem de daha rahattır. Şukla Motor'da test edebileceğin NS200 ve RS200 var, bir kere dene bence. Bunların dışında Karizma R'da kağıt üzerinde alınabilir duruyor ama daha gerçeğini sürmedik. TNT25'i de alabilirsin. 9600 TL'ye 250 cc motor, hen de Duke'dan daha rahat.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)