Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

6. Sınıf HGS İşbankası'nda

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Ben FSM köprünün ordan aldım.60 lira aldı yahu benden :S 15 TL kart için.45 TL de dolum yaptı.İnsan sorar 30 TL mi 45TL mi yüklenecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben FSM köprünün ordan aldım.60 lira aldı yahu benden :S 15 TL kart için.45 TL de dolum yaptı.İnsan sorar 30 TL mi 45TL mi yüklenecek
    Enteresanmış.

Benim motosiklet babamın üstüne kayıtlı olduğu için kredi kartına bağlatamadım, dedim bari 100 TL vereyim de 85 TL bakiye olsun.İlgili bayanda bana " ilk açılım 30 TL olmak zorunda " demişti

Arkadaşlar ben de aldım bugün bu kartı fakat bazı sorularım var. Öncelikle sadece kart veriliyor yani etiket yok, eminiz değil mi plakadan okuduğuna hgs'nin bazı arkadaşlar bakiyemden düşmedi diyor çünkü. İkincisi, şimdi devlet madem şu an motosikleti 1.sınıf yaptı tekrar. Neden hala 6. Sınıf kartları alınabiliyor? Sonradan bi sıkıntı yaşamayalım.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Ardaender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de aldım bugün bu kartı fakat bazı sorularım var. Öncelikle sadece kart veriliyor yani etiket yok, eminiz değil mi plakadan okuduğuna hgs'nin bazı arkadaşlar bakiyemden düşmedi diyor çünkü. İkincisi, şimdi devlet madem şu an motosikleti 1.sınıf yaptı tekrar. Neden hala 6. Sınıf kartları alınabiliyor? Sonradan bi sıkıntı yaşamayalım.
    Köprüde otomobilden alınan ücretin yarısının alındığı kesin bir bilgi ancak tem otoyolunu ben de deneyemedim henüz.

Bunun dışında hgs resmi sitesinde plakama bağlı hgs 6.sınıf olarak gözüküyor.Bu duruma göre plakadan görse bile 6.sınıf muamelesi yapması gerekir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba,

Motor benim üstüme değil hgs kendi üzerime almam mümkün mü yada motor sahibinin mi alması gerekiyor. Bu konu ile daha once karşılasan varsa yardımcı olabilir mi ?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motor benim üstüme değil hgs kendi üzerime almam mümkün mü yada motor sahibinin mi alması gerekiyor. Bu konu ile daha once karşılasan varsa yardımcı olabilir mi ?
    Motor senin üzerine değilse de ilgili plakaya HGS alabilirsin. Benim motosikletim babamın üzerine,ben aldım.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Mevcut Hgs kartınız varsa aynı kart üzerinden farklı plaka tanımlanabildiğini öğrendim.

Bugün başka plaka üzerine kayıtlı olan Hgs mi yeni aldığım motosikletimin plakasına göre değiştirttim, içinde bulunan bakiye de aynen o plakaya aktarıldı.

Aklınızda olsun.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Mevcut Hgs kartınız varsa aynı kart üzerinden farklı plaka tanımlanabildiğini öğrendim.

Bugün başka plaka üzerine kayıtlı olan Hgs mi yeni aldığım motosikletimin plakasına göre değiştirttim, içinde bulunan bakiye de aynen o plakaya aktarıldı.

Aklınızda olsun.
    Ama sanırım bunu sadece işbankasından aldığınız kartta yapabiliyorsunuz. PTT'den alınanlarda böyle bir plaka değişim imkanı yok.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Konu üzerine finansbanktan aldığım hgsye baktığımda bakiyem ilk günki olduğunu gözlemledim
    etiketi ruhsatta tutuyorum nede olsa bakiyeden düşüyor diye, geçişlerde kaçak geçiş yazıyor ama bakiyem düşmemiş.
    bu arada benim etiket 1.sınıfmış konu sayesinde onu da öğrenmiş olduk.
    (3 ayda mak. 5 kere geçmişimdir.)

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sanırım bunu sadece işbankasından aldığınız kartta yapabiliyorsunuz. PTT'den alınanlarda böyle bir plaka değişim imkanı yok.
    Ben kartı PTT'den aldım 6. sınıf olarak. Bir önceki sayfada resmini de paylaştığımı fark ettim.

Yani PTT üzerinden oluyor.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Rica etsem PTT müşteri hizmetleri sitesinden bu değişikliğin nasıl yapıldığını açıklar mısınız? Çünkü aynı siteye ben girdiğimde plaka değişimi yapamıyorum. Eğer bu mümkünse tek hgs'yi 2 motorum için de kullanabilirim. İşbankasından aldığım aldığım ogs için işbankası interaktif üzerinden plaka değiştirebiliyorum. Selamlar.
    Ben bütün işlemleri Ptt şubesinden yüz yüze yaptım. Açıklayıcı olması için en başa dönüyorum. Bu arada bir çok banka 6.sınıf Hgs etiketi vermiyor diye biliyorum. Gidip boşu boşuna 1. sınıf Hgs etiketi almayın !

** Motosiklet alınır / Ptt'ye ruhsat ve kimlik ile gidip YÜZ YÜZE 6. sınıf kart başvurusu yapılır. Her şubede 6.sınıf kart yoktur, bu sebeple gitmeden önce teyit almalısınız. Geçiş ücreti 1.sınıf / 2 kadardır. Örnek; 1. sınıf HGS araç geçiş ücreti 2,5 TL'dir ben ise 1,25 TL ödüyorum.

** Farklı bir motosiklet alınır / Yine Ptt'ye ( yeni ruhsat ve kimlik ile ) gidilir ve 6. sınıf geçiş kartı ilgili personele gösterilir / " Bu kartıma farklı plaka tanımlamak istiyorum " denilir ve iş biter.

Not: Bu işlem sadece motosikletler için geçerlidir.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bütün işlemleri Ptt şubesinden yüz yüze yaptım. Açıklayıcı olması için en başa dönüyorum. Bu arada bir çok banka 6.sınıf Hgs etiketi vermiyor diye biliyorum. Gidip boşu boşuna 1. sınıf Hgs etiketi almayın !

** Motosiklet alınır / Ptt'ye ruhsat ve kimlik ile gidip YÜZ YÜZE 6. sınıf kart başvurusu yapılır. Her şubede 6.sınıf kart yoktur, bu sebeple gitmeden önce teyit almalısınız. Geçiş ücreti 1.sınıf / 2 kadardır. Örnek; 1. sınıf HGS araç geçiş ücreti 2,5 TL'dir ben ise 1,25 TL ödüyorum.

** Farklı bir motosiklet alınır / Yine Ptt'ye ( yeni ruhsat ve kimlik ile ) gidilir ve 6. sınıf geçiş kartı ilgili personele gösterilir / " Bu kartıma farklı plaka tanımlamak istiyorum " denilir ve iş biter.

Not: Bu işlem sadece motosikletler için geçerlidir.
    Teşekkürler. Ben plaka değişikliğini online olarak yapabildiğinizi zannetmiştim. O nedenle sordum. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Teşekkürler. Ben plaka değişikliğini online olarak yapabildiğinizi zannetmiştim. O nedenle sordum. Selamlar.
    Vallahi ben de öyle zannediyordum ancak ilgili sitede pek ilerleyemedim.

Edinebildiğim elle tutulur tek bilgi online bakiye yüklemesi yapılabildiği. ( https://hgs.epttavm.com/sorgula.php )

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)