Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aker sürücü kursu tarafından dolandırıldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    8 şubat 2016 tarihinde Esenlerdeki Aker sürücü kursuna A2 için kayıt yaptırdım. Kayıt sırasında ehliyet sınavının mart başında olacağını söylediler. Şubat sonuna doğru beni hiç arayıp sormadıkları için telefon edip net sınav tarihini sordum. Telefondaki kişi "tam belli değil sınav tarihleri açıklanmadı" dedi. O an şüphelenmeliydim Daha sonra mart başında aradığımda 26 martta sınav olduğu söylendi. Sorun etmedim 2 hafta geç olsun birşey olmaz dedim. Ama sürücü kursu beni hiç arayıp sormayınca şüphelenmeye başladım. Geçen çarşamba gidip sordum "Beni unuttunuz herhalde?" diye. Gerçektende unutmuş gibiler oradaki sekreterin hiçbir şeyden haberi yok ve hiçbir şey yapmaya yetkiside yok sadece para almayı biliyor. Dedi ki "yetkili kişilerin cenazesi var ben yarın seni arattıracağım". Tabi ki kimse aramadı. Tekrar kursa gittim yine aynı laflarla beni oyaladı arattıracağını söyledi. Bu şekilde bugüne kadar beni oyaladılar. Sınava 4 gün kaldı ve hala ortada eğitim falan yok. Zaten istediğim şey eğitimde değil şuan kullandığım motosikletin vitesleri ters olduğu için alıştırma yapmam gerekiyor. Boş alanda bana motosikleti versinler yeter. Masrafları benim yakacağım 5-10 liralık benzin sadece. Onu bile yapmaktan kaçıyorlar.
    Bugün şikayet etmek için esenler ilçe milli eğitim müdürlüğüne gittim ve dolandırıldığımı anladım. Sınav kaydımın yapılmamış. Zaten aker sürücü kursunun öğrenci kayıt etmeye yetkisi yokmuş. Gerekliliklerini yerine getiremediklerinden kapatılmışlar. Buna rağmen yeni kayıtlar almaya devam ediyorlar. Parayı alıyorlar ve hiçbir şey yapmıyorlar.
    Yetkili kişilere şikayet dilekçemi verdim şu an yapabileceğim hiçbirşey yok. B sürücü sertifikam dahil bütün belgelerim ve peşin olarak verdiğim 400 tl dolandırıcı kursun elinde nasıl geri alacağım belli değil. Ben dolandırıldım siz dolandırılmayın. Esenler Aker sürücü kursuna gitmeyin!

Not: Aksarayda da bir tane aker sürücü kursu varmış. Beni dolandıran kurs Esenler meydanda. Karışıklık olmasın.
    topgun1111 ve nuwanda324 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Geçmiş olsun. Çok kötü olmuş. Şikayetini yaptıysan mutlaka ceza alırlar. Parayı verdiğine dair dekont yada tahsilat makbuzu gibi belgeler varsa tabi elinde

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Daha önce biri yazmıştı 184 mü ne milli eğitimi arayıp şikayet ediyorsun.Paramı aldılar direksiyon dersi vermiyorlar bana diyorsun.Ondan sonra kurs senin peşinde koşuyor gel de sana direksiyon dersi verelim diye.

Motosikleti
    Bu kurs ceza almaktan korkacak bir kurs değil ne yazık ki. Zaten cezayı almışlar buna rağmen yeni kayıtlar yapıyorlar. Benim verdiğim dilekçe telefonla arayıp şikayet etmekten çok daha etkili bir yöntem. Elimde ödeme yaptığıma dair üzerinde tarih ve kurs adı yazan dekont var. Asıl mağdur olduğum nokta şimdi paramı ve belgelerimi geri alsam bile başka kursa kayıt yaptırıp sınava girene kadar 2 ay kaybetmiş olacağım. Denetim sistemi o kadar zayıf ki alenen dolandırıcılık yapılabiliyor.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    yanlışın olmasın o kurs bağcılara bağlı, tabya da ki garanti bankasının üstündekinden bahsediyorsun sanırım. Aynı kurs direksiyon derslerine çağırmadı arkadaşımı, ve çocuk 2 kez direksiyondan kaldığı için A2 ehliyet almaktan vazgeçti. Çok sorunlu bir yer, daha öncesindende bildiğim vukuatları var oranın

Motosikleti
    Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışın olmasın o kurs bağcılara bağlı, tabya da ki garanti bankasının üstündekinden bahsediyorsun sanırım. Aynı kurs direksiyon derslerine çağırmadı arkadaşımı, ve çocuk 2 kez direksiyondan kaldığı için A2 ehliyet almaktan vazgeçti. Çok sorunlu bir yer, daha öncesindende bildiğim vukuatları var oranın
    Belki başka şubeleri vardır. Benim gittiğim kurs esenler meydanda. İnternet siteleri yok ve verdikleri kartta sadece esenlerdeki adresleri yazıyor. Kurs arayan insanların yapılan sahtekarlığı anlaması imkansız. Her şey çok normal gözüküyor. Bilgi almak istediğinizde veya kayıt olurken diğer kurslar gibi konuşuyorlar. Ancak sınav yaklaştığında olay ortaya çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Az önce sürücü kursu tarafında arandım. Yarın eğitim için çağırıyorlar. Bakalım ne olacak sistemde kaydım gözükmeyen sınava beni nasıl sokacaklar?

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Para iadesi talep et. Vermezlerse ağzına bi tane geçir ve tekrar iste. Verecektir.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Sitedeki sorunlar dolayısı ile ancak yazabiliyorum. Bugün gidip kurstan paramı ve belgelerimi geri aldım. Yarında gidip ilçe milli eğitim müdürlüğüne paramı geri aldığıma dair bilgi vereceğim. Dilekçemde yazan mağduriyetim giderilmiş olduğu için kursa herhangi bir ceza geleceğini sanmıyorum. Kurstaki yetkili kişinin söylediğine göre önceki aylardaki denetlemede kurs yeterli şartları sağlayamadığı için yeni kayıt alması yasaklanmış. Buna rağmen nasıl olsa mart başında izin çıkacak deyip beni kursa kaydetmişler. Tabi aslında kayıt falan yok belgelerimi ve parayı alıp öylece beklemişler. Mart başında gerekli izinleri alamayınca benimde sınav yalan olmuş. Bu vakitlerde ben telefonla arayıp ne oldu benim iş diye sorunca "senin sınav 26 martta" diye yalan söyleyip sorunu ötelemişler. Bana ısrarla bilgi vermeyerek, "biz sizi arayacağız" deyip aramayarak beni oyalayıp bu güne kadar gelmişler. Ben Esenler milli eğitim müdürlüğüne gidip şikayet edince olay ortaya çıktı. Ben saf birisi olsam, haklarımı bilmese beni bu şekilde oyalamaya devam edeceklerdi. Bu olay kesinlikle ellerinde olmayan bir durum veya basit bir hata değildir. Tamamen müşteriyi aldatmaya yönelik kasıtlı olarak söylenmiş yalanlar bütünüdür. Aker sürücü kursu yetkilileri bütün bunları bilerek ve isteyerek yapmıştır.

Sonuç olarak bu artniyetli ve yalancı insanlar yüzünden durduk yere sınav dönemini kaçırmış oldum ve günlerce sinir stres yaptım. Şimdi gidip adam gibi bir kursa kaydolarak bir sonraki ehliyet sınavına gireceğim. Bu yazdıklarımda burada kalsın. Belki birileri bu kursa kaydolmadan önce google araması yaparak yazdıklarımı görür ve ibret alır.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Taban fıyatın altında kayıt alan kurslar 1 dönem kapatılma cezası aldı muhtemel ona denk geldin şişli ilçesinde almayı düşünürsen özel mj ile benimle kontak kurabılırsın şuan a1 ve a2 veriyoruz yardımcı olurum düşünürsen başında ağrımaz

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitedeki sorunlar dolayısı ile ancak yazabiliyorum. Bugün gidip kurstan paramı ve belgelerimi geri aldım. Yarında gidip ilçe milli eğitim müdürlüğüne paramı geri aldığıma dair bilgi vereceğim. Dilekçemde yazan mağduriyetim giderilmiş olduğu için kursa herhangi bir ceza geleceğini sanmıyorum. Kurstaki yetkili kişinin söylediğine göre önceki aylardaki denetlemede kurs yeterli şartları sağlayamadığı için yeni kayıt alması yasaklanmış. Buna rağmen nasıl olsa mart başında izin çıkacak deyip beni kursa kaydetmişler. Tabi aslında kayıt falan yok belgelerimi ve parayı alıp öylece beklemişler. Mart başında gerekli izinleri alamayınca benimde sınav yalan olmuş. Bu vakitlerde ben telefonla arayıp ne oldu benim iş diye sorunca "senin sınav 26 martta" diye yalan söyleyip sorunu ötelemişler. Bana ısrarla bilgi vermeyerek, "biz sizi arayacağız" deyip aramayarak beni oyalayıp bu güne kadar gelmişler. Ben Esenler milli eğitim müdürlüğüne gidip şikayet edince olay ortaya çıktı. Ben saf birisi olsam, haklarımı bilmese beni bu şekilde oyalamaya devam edeceklerdi. Bu olay kesinlikle ellerinde olmayan bir durum veya basit bir hata değildir. Tamamen müşteriyi aldatmaya yönelik kasıtlı olarak söylenmiş yalanlar bütünüdür. Aker sürücü kursu yetkilileri bütün bunları bilerek ve isteyerek yapmıştır.

Sonuç olarak bu artniyetli ve yalancı insanlar yüzünden durduk yere sınav dönemini kaçırmış oldum ve günlerce sinir stres yaptım. Şimdi gidip adam gibi bir kursa kaydolarak bir sonraki ehliyet sınavına gireceğim. Bu yazdıklarımda burada kalsın. Belki birileri bu kursa kaydolmadan önce google araması yaparak yazdıklarımı görür ve ibret alır.
    Oncelikle gecmis olsun.paranizi kurtarmis olmaniz bir nebze dahi olsa iyi g3lmistir fakat maalesef zamaninizdan caldilar ayrica sizin paranizi ve baska kisilerin tabiki tahminimce islettiler o sure icinde.. aslinda bu bile dolandiriciliktir basli basina... neyse paranizi kurtarmissiniz gecmis olsun. Bol sanslar.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taban fıyatın altında kayıt alan kurslar 1 dönem kapatılma cezası aldı muhtemel ona denk geldin şişli ilçesinde almayı düşünürsen özel mj ile benimle kontak kurabılırsın şuan a1 ve a2 veriyoruz yardımcı olurum düşünürsen başında ağrımaz
    Hocam teklifiniz için teşekkür ederim. Şişli bana çok uzak onun yerine esenler civarında bir kursa gitmeyi düşünüyorum. Birde bu taban fiyatı olayı bence aşırı saçma bir uygulama. Zorunlu kılınan bir hizmetin fiyatı yükseltilerek kalitesi arttırılamaz. Ancak düzenli puanlama ve denetimler ile arttırılır. Bu örnekte görüldüğü gibi ben taban fiyatından kayıt yaptırdığım halde hiçbir hizmet alamadım. Anlaşmış olduğumuz 770 liranın 50-100 lirası ile bana 2 saatlik alıştırma yapma fırsatı verselerdi olay bu kadar büyümezdi. Kurs sahipleri biliyorlar ki benim hakkımı yemiş olmaları onlara hiçbir zarar vermeyecek. Yine kursun tabelasını gören insanlar gelip kayıt olmaya devam edecekler zaten taban fiyatı geldi bütün fiyatlar aynı rekabet yok. Hiç kimse bu kursun bana yaptıklarından haberdar olmayacak. İnsanlar bilmiyorlarki hangi kurs kaliteli hangisi dandik. Ama eğer bir puanlama ve yorumlama sistemi olsaydı bu durum böyle mi olurdu? Ben kursa 0 puan verir yaptıklarını yazardım. Sürücü kursu arayan insanlar benim yazdıklarımı görür ve o kursa kayıt yaptırmazlardı. Böylece serbest piyasada kötü kurslar batar insanlar kaliteli kurslara giderlerdi. İşini düzgün yapan insanlar parasını kazanır, düzgün yapamayan batardı. Şimdi devlet sürücü kursunu zorunlu tutuyor ama böyle kursların var olmasına da izin veriyor. Tam bir itleri salıp taşları bağlama durumu.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı PatientZer0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce biri yazmıştı 184 mü ne milli eğitimi arayıp şikayet ediyorsun.Paramı aldılar direksiyon dersi vermiyorlar bana diyorsun.Ondan sonra kurs senin peşinde koşuyor gel de sana direksiyon dersi verelim diye.
    Aynen ben yazmistim
    Fakat benim kurs seçim zamanina gelmisti ve kursun istanbulda bayagi bir subesi var kotu nam salarsa onlar icin bayagi sikinti olacagi icin pasa pasa yaptilar. Gecmis olsun gerekli sikayetlerde bulun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)