Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio Medley / Yamaha Nmax / Honda Pcx / Seçime Yardım Lütfen ! ABS Önemli

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    B sınıfı ehliyetle M sınıfınıda kapsadığı için 50cc ye kadar motosiklet kullanabiliosun yeni ehliyet yasasında . OZARSLAN hayırlısı olsun demeyi unutmuşum , umarım gelince ufak bi inceleme yazısı paylaşırsın .
    emiliosantos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Alıntı gurucuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B sınıfı ehliyetle M sınıfınıda kapsadığı için 50cc ye kadar motosiklet kullanabiliosun yeni ehliyet yasasında . OZARSLAN hayırlısı olsun demeyi unutmuşum , umarım gelince ufak bi inceleme yazısı paylaşırsın .
    Eyvallah , Teşekkür Ettim

Motosikleti
    -
    Kotu motor almissiniz diyemem ama kazik yemissiniz diyebilirim fiyat babinda,benim tercihim kesinlikle n max olurdu o butcede pcx ise son tercih hala abssiz hatta kampanali motor satiyorlar yillardir

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Aldığınız scooter'ın yanında nmax plastik bir transformers oyuncağı gibi kalır. tereddüte kalmanıza gerek yok. Japon alternatiflerine göre verdiğiniz her kuruş fazlayı hak ettiğini göreceksiniz.
    Motosiklette herşey kağıt üzerindeki teknik verilere göre belirlenmez. Motorun kullanıcıya verdiği his birinci önceliktir.

Motosikleti
    Evet yaklaşık olarak 1.750 TL fazla verdim Nmax'a göre ama 1.750 TL farka neler aldığıma bakacak olursak ;

1-) Piaggio Nispeten Retro Tasarımı
    2-) Piaggio Kalitesi
    3-) Daha Hızlı bir makine
    4-) Lastik ; Michelin
    5-) Konfor

Aslında bu saydıklarımın arasında ki en önemli faktörlerden biri konfor , Nmax gerçekten rahatsız edecek derece de sert bir scooter ...

Tercihimi etkileyen konuları yazdım inşallah yanılmam zaten fazla bir zaman kalmadı yaklaşık 2 hafta sonra ulaşacak inşallah

Beverly Sport Touring e hayıflanarak bakar; 250cc altı olsa derdim.
    benim için medley in fazlası var eksiği yok.
    muhtemelen pcx ile üretim yeri aynı. kalitesiz ve balanssız lastikle gelecek, çözümü var
    dökümanlar hala eklenmemiş
    https://drive.google.com/folderview?...F9mZGFyRzg3Ym8

Motosikleti
    Bayiden bana verilen bilgi lastiklerin Michelin olacağına dair ama bilmiyorum ...

İnşallah Michelin lastik ile gelirde fazladan masraf yapmayız...

Ben şunu anladım ; Motosiklet'te tarza , cc'ye , beygir gücüne bakılmaksızın güvenlik namına herşey olabildiğince iyi olmalı... Lastik , Kask , Koruma vs...

Daha bugün 2 saat önce plaka işlemi yaptıktan sonra kask olmadığı için vefat eden bir arkadaşımızın haberi var forumda , insanın içi acıyor...

Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim ; ehil

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Merhaba, bence de iyi bir seçim yapmışsınız. Hayırlı olsun motorunuz. Kazasız, güneşli sürüşler dilerim.
    Teslim aldınız mı makineyi?
    İlk izlenimler, fotoğraflar, inceleme vs...
    Bekliyoruz

Motosikleti
    Makineyi teslim aldım ama ...

Yaklaşık 2 saat kadar oldu

Fakat hanım medley almamızdan yana pek gönüllü olmadı ...

Madem ki alıyorsun bari Xmax al tarzında konuşmalar yaptı ... Neyse hanımla birlikte Yamaha İstanbul(Esenyurt) tarafında bayi var oraya gidince bütün dünya değişti ...

Xmax iron max için kaporta vermem için resmen gözümün içine baktı , sonrası da geldi işte...

2 saatlik Xmax sahibiyim , ama gerçekten kalite kendini hissettiriyor ...

Çok acemi olmama rağmen , neredeyse durma noktasına kadar denge problemi yaşamadım ... Yani şu an hanıma uyduğum için memnunum ... Rabbim'de pişman etmesin inşALLAH ...

hayırlı olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    iron max de abs varmı ( fanlar dövmeyin beni)

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iron max de abs varmı ( fanlar dövmeyin beni)
    Varmış (onkarakter)

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

Alıntı ehil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    Teşekkür ederim...

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz Medley kaparosu vermiştiniz ve o modeli alacaktınız; ama şimdi X-max ironmax aldınız? Doğru mu anladım? Medley'i direkt es geçtiniz yani? Kaparo falan yandı mı peki? Bu arada ilk mesajda E5 demişsiniz. Sürekli E5'te sürüş yapılacaksa min 250cc'ye bakılmalı zaten. Medley/PCX/NMAX gibi modeller pek E5 için uygun değil. Medley bence yazlık tatil beldeleri veya sıkışık şehir içi trafiği için ideal bir model. Açık yol motoru olduğunu düşünmüyorum. O açıdan seçiminiz zaten yerinde olmuş. Ben sadece açtığınız konuya göre sonucunun böyle olmasına anlam veremedim.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Hayırlı olsun, medley her ne kadar kağıt üzerinde çok güzel görünse de belki kullanımda da öyledir lakin piyasa da tutamayacağı için: alırken, satarken ve servis te sorun yaşama ihtimaliniz yüksekti.

Motosikleti
    Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz Medley kaparosu vermiştiniz ve o modeli alacaktınız; ama şimdi X-max ironmax aldınız? Doğru mu anladım? Medley'i direkt es geçtiniz yani? Kaparo falan yandı mı peki? Bu arada ilk mesajda E5 demişsiniz. Sürekli E5'te sürüş yapılacaksa min 250cc'ye bakılmalı zaten. Medley/PCX/NMAX gibi modeller pek E5 için uygun değil. Medley bence yazlık tatil beldeleri veya sıkışık şehir içi trafiği için ideal bir model. Açık yol motoru olduğunu düşünmüyorum. O açıdan seçiminiz zaten yerinde olmuş. Ben sadece açtığınız konuya göre sonucunun böyle olmasına anlam veremedim.
    Doğru kaporta vermiştim 200 TL adı konulsun diye verilen bir para idi ama vazgeçince firma yaktı kaporamı fakat bende ticaret yapıyorum vermek istemediler bende çok diretmedim işin açığı ...

Xmax kendi kategorisinde zaten piyasada ciddi anlamda söz sahibi bir makine , iron maç modelini hanımla birlikte inceleyince dedik ki olmuşken iyisi olsun , beni boşverin hanım direkt bunu alalım düşüncesine öyle kapıldı ki beni kararımdan asıl geri çeviren onun bu ısrarı oldu...

Bugün pazar biraz keyif yapalım dedik , gerçekten de doğru karar vermişiz , makine gerçekten iyi ...

Hayırlı olsun dileklerinde bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim , daha iyileri sizlerin olsun inşALLAH...

jumping jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger900 gt
    Sonuna kadar heyecanla konuyu takip ettim.
    Artık medley'inize kavuşunda siz kullanıcısı olarak kendi ağzınızdan degerlendirmeleri dinleyelim diye, oldumu şimdi
    Ama olan olmuş xmax iniz hayırlı olsun. tekeriniz düz bassın güle güle kullanın.
    Umarım medley kullanıcısı arkadaşlarda çıkar. sabırsızlıkla bekliyoruz.

medley alsak mı acaba? boy 180 gidon dizlere değer mi dönüşte? liberty değiyor. berbat bu anlamda. 12 bin lira verilir mi scooter a sizce?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    SCOOTER/MAXİSCOOTER da İtalyandan vazgeçmiceksin bu çok bariz. Misal ben yamaha dan piaggio ya geçtim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler