Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

smc-r 690 supermoto Almadan önce biraz konuşalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Merhabalar.
    Kendime bir tane motosiklet almayı düşünüyorum Ekmek alır gibi girdim konuya. Aklımı kurcalayan sorular var cevaplarını bulamıyorum. Türkiyede supermoto motosiklet alınırmı ? Markanın yılda 2 adet sattığını öğrenince neden diye sorma ihtiyacı duydum. Bir çok açıdan beni cezbediyor. Almadan önce biraz konuşalım istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    supermoto alacak adam böyle konu açmaz :D o kadar parayı verecek adam bu işten kesin anlıyordur.Tubeless ve extra hafif alaşım 17’ Supermoto jantlar Kaydırmalı Debriyaj ( Magura – Hidrolik ) Brembo Fren Sistemi ve çelik fren hortumları Pirelli MT60 RS Corsa lastikler vs vs vs daha neler neler
    berk_cglr, xawa, gokberk6426 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    param olsa alıcağım tek motor sm apayrı bi olay onu alıp fıtı fıtı gezicem görseli şekil olsun diye alınmaz parasının hakkını veren hayvani gücü her yola giren yapısı sebebiyle ve son olarak o efsane akrepli braaaaap pat pat sesi için alınır isterse 5 yılda 1 satılsın param olsa o tek satılan motoru alırdım :D der kaçarım
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeşim aç google'ı bak ne özellikleri var , burası google mı ? Alacaksan al buraya konu açma

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aç google'ı bak ne özellikleri var , burası google mı ? Alacaksan al buraya konu açma
    özelliğini sormamış ki zaten alınırmı demiş motora da karar vermiş

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Supermoto'da diğer herhangi bir motorun rahtalığı yok. İncecik sele, aşırı sele yüksekliği, egsoz gürültüsü, yüksek fiyatı vb. Ha para olsa alır mıyım? Tereddüt etmem bile!

Bu motor alınmaz mı lan?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Türkiyede sm kültürü yok çünkü motosiklet sürenlerin %90ı apaçi. Rayzik alayım kızlar baksın çapırları kızlar seviyo kafasındalar :D ayrıca yine o %90 baba bi supermotonun hakkını vererek kullanamayacak kadar yeteneksiz. Haliyle 45bin tl vermiyorlar 15-20 bin e patlak rayzik alıp kalabalık caddelerde boşta kesiciye sokuyorlar
    berk_cglr, omeraydin, tinerci ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede sm kültürü yok çünkü motosiklet sürenlerin %90ı apaçi. Rayzik alayım kızlar baksın çapırları kızlar seviyo kafasındalar :D ayrıca yine o %90 baba bi supermotonun hakkını vererek kullanamayacak kadar yeteneksiz. Haliyle 45bin tl vermiyorlar 15-20 bin e patlak rayzik alıp kalabalık caddelerde boşta kesiciye sokuyorlar
    valla tam olarak bu işte tespit gibi tespit :D
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim : p

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    param olsa alıcağım tek motor sm apayrı bi olay onu alıp fıtı fıtı gezicem görseli şekil olsun diye alınmaz parasının hakkını veren hayvani gücü her yola giren yapısı sebebiyle ve son olarak o efsane akrepli braaaaap pat pat sesi için alınır isterse 5 yılda 1 satılsın param olsa o tek satılan motoru alırdım :D der kaçarım
    Bende böyle düşünüyordum. Çevremdeki motorcu arkadaşlarıma bahsettiğimde o motor alınırmı gibi cümleleri çok duyoyurdum. Tabi onlara özelliklerini anlatsamda ne gerek var kafalarında. Beni anlamıyorlar : D braaaaap kardeşliği D:
    berk_cglr bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı omeraydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim : p

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Bende böyle düşünüyordum. Çevremdeki motorcu arkadaşlarıma bahsettiğimde o motor alınırmı gibi cümleleri çok duyoyurdum. Tabi onlara özelliklerini anlatsamda ne gerek var kafalarında. Beni anlamıyorlar : D braaaaap kardeşliği D:
    Alacak imkanım olsa tecrübe vs. İlk alacağım tarz sm

Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motive edici bir yazıydı. : ) Sanırım aradığım yazı tam olarak buydu.
    telike ve planet58 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende bir önceki versiyonu 690smc vardi. Full aksesuar yapmistim, inanilmaz keyifli bir motosikletti. Aldigim keyfi hicbir motosikletten almamistim. Bir kere izmirden istanbula gidip geldim, doner donmez sattim motoru boyle bir titresim yok 2 gun kendime gelemedim organlarim oynadi.
    Onurhan D, yeniii, fz6_fazer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir önceki versiyonu 690smc vardi. Full aksesuar yapmistim, inanilmaz keyifli bir motosikletti. Aldigim keyfi hicbir motosikletten almamistim. Bir kere izmirden istanbula gidip geldim, doner donmez sattim motoru boyle bir titresim yok 2 gun kendime gelemedim organlarim oynadi.
    Yeni jenerasyon üretimlerde bu titreşim olayını elden geçirmişler deniliyor. Çift buji gibi değişiklerde yapılmış. Yakıt ortalaması üzücü değilmiş. Y.dışında SM kullanıcıları yüksek km li geziler yapıyorlar. Onlardan bile bu şikatleri duymadım. Ama bu kullananlar hep yeni jenerasyon.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum henüz kullanma fırsatım olmadı ama nasıl bir motosiklet olduğunu tahmin edebiliyorum. xt660 ta bile ne kadar keyif almıştım, bence bu bambaşka birşey. Hakkını vererek sürmek her baba yiğidin harcı değildir, bunla yanlamadan, teker yapmadan stoppie yapmadan durulur mu la? :D söyleyin :D şaka bi yana gidip dndik dandik plastikle motoru örtülmüş REYZINNGGG alacağına git bunu al.
    omeraydin, xawa ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    valla tam olarak bu işte tespit gibi tespit :D
    Sürcek ağlatacak adamlar da eli cebinde geziyolar. Niye? Pahalı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Alıntı omeraydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motive edici bir yazıydı. : ) Sanırım aradığım yazı tam olarak buydu.

Aklımda bi kaç tane motor ve plan var paylaşmak istiyorm belki fikir verir
    1-drz400 alıp big bore ve çeşitli modifikasyonlar
    2-husqvarma sm610
    3-ktm 450exc sm
    4-690smc r (en zoru bu maddi açıdan)

Bu motorlardan zamanı geldiğinde hangisi denk gelirse onu almayı düşünüyorum. Sonrasında alınabilecek en uç eğitim css ye koşturup sadece kapalı alanlarda apaçilik yapma peşindeyim.

Almanyada querly ve çeşitli birsürü sm grubu var takip edin adamlar müthişler.

Trafiğe açık alanlar bana göre değil tehlikesi, bu tehlikeli makinalarla birlikte katlanarak büyüyor. Limitleri kapalı alanlar pistlerde zorlama peşindeyim keyfi olarak.

Bu arada motosiklet sürmeyi ilk öğrendiğim motor honda xr650r sm bu yüzden sm ye ayrı bir gözle bakıyorum :D
    berk_cglr, yusufozugenc ve Cls35 bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    moruk biz yanlış yerde yaşıyoruz gel yurtdışına gidelim deli gruplar tam benim kafadansın sende :D hem motorlarda ucuz orada takarız slick lastikleri sonra ver yansın :D

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    moruk biz yanlış yerde yaşıyoruz gel yurtdışına gidelim deli gruplar tam benim kafadansın sende :D hem motorlarda ucuz orada takarız slick lastikleri sonra ver yansın :D
    Burdan böyle direk gidiliyosa gidelim :D imkanlar daha iyi olsaydı keşke
    berk_cglr bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz degil uzun uzun konuşalım

Şimdi butce 20.000 tl şehiriçi kullanım için alınabilecek en iyi supermoto ne olur?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    yaklaşık 2 sene boyunca duke 690r kullandım. her iki motorda aynı cc de duke 2-3 beygir daha güçlü olan bir motor. kiloları falanda aynı galiba bunların yada 2-3 kilo fark var. akıllı bir insanın bineceği bir motor değil. çünkü üzerine bindiğinizde direk azrail - şeytan ve siz üçgeni içerisinde buluyorsunuz kendinizi.

öncelikle şunu belirtiyim bu bahsettiğiniz motor öyle duke 200 - 390 a falan hiç benzeyen motorlar değiller. supermoto ile bir bilginiz yada tecrübeniz yok ise kesinlikle o gazı fazla açmayın heleki smc 690 da hiç açmayın.

fakat bu motoru almayı düşünen bir insan " türkiyede 2 tane satılmış falan neden diye sorgulamaz " duke 690 Türkiyede kaç tane sattı yada sokakta kaç kere gördünüz , ben 2 - 3 senedir herhalde en fazla 3 tane gördüm sokakta. bu smc de böyle bir şey.

şuan bir motora daha 40 bin tl para verecek olsam kesinlikle smc yada duke 690 alırdım yine
    berk_cglr bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 2 sene boyunca duke 690r kullandım. her iki motorda aynı cc de duke 2-3 beygir daha güçlü olan bir motor. kiloları falanda aynı galiba bunların yada 2-3 kilo fark var. akıllı bir insanın bineceği bir motor değil. çünkü üzerine bindiğinizde direk azrail - şeytan ve siz üçgeni içerisinde buluyorsunuz kendinizi.

öncelikle şunu belirtiyim bu bahsettiğiniz motor öyle duke 200 - 390 a falan hiç benzeyen motorlar değiller. supermoto ile bir bilginiz yada tecrübeniz yok ise kesinlikle o gazı fazla açmayın heleki smc 690 da hiç açmayın.

fakat bu motoru almayı düşünen bir insan " türkiyede 2 tane satılmış falan neden diye sorgulamaz " duke 690 Türkiyede kaç tane sattı yada sokakta kaç kere gördünüz , ben 2 - 3 senedir herhalde en fazla 3 tane gördüm sokakta. bu smc de böyle bir şey.
    abi 140 kilo smc dukue690 150 kilo 10 kilo var 10 kiloda bence baya şey değiştirir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)