Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dikkat dikkat bu bir soygundur!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Arkadaşlar merhaba. Çarşamba günü ehliyet almak için sürücü kursu aradım. Birkaç yere girdim. Sordum sorşturdum. Sanırım heryer fix giyat çekiyor devlet fiyatları sabitlemiş. 770 tl A2 kurs ücreti! Sınav harcı ve ehliyet parası hariç!... Toplamda 1000 tlyi geçiyor ehliyet almak. E peki 770 tlnin içinde ne var? Beni sınavdan geçirecek kadar bir eğitim ama asla bir tık fazlası değil. Eğitmen tamam sen sınavı geçersin dediğinde eğitim bitti. Eee sürüş dersi yok! Sürüş teknikleri yok! Hayati bilgiler nazari bilgi vs hiçbirşey yok! Eskiden 350 liraydı bu kurslar aynı koşullar geçerliydi. Adam akıllı eğitim alamayacağım bir yere neden 770 lira veriyorum! Bi sürücü kursu açarım gelen geçen 770 tl versin eğitim hiçbirşey yok ben yatayım nefis! Bu rasmen yasal soygun yahu! Ah salak kafam anam südümü helal etmem diyince vazgeçmiştim verecektim 350yi alacaktım 2 sene önce. Arkadaşlar bu fix fiyat olayı gerçek mi? Fiyat kırmıyorlar mı gerçekten? Haklarım nelerdir? Maltepe kartal bostancı civarlarında kurs arıyorum. Yardımcı olursanoz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Evet yasal soygun. Ehliyetin kendisi soygun zaten.
    Ben kendim öğrenip gelicem mesela. Çok çalışıp sınavları geçicem. Neden ben kursa para vermek zorundayım? Sınavına güvenmiyor isen zorlaştır.
    Maksat kurslar da bir sektör işte, havadan para kazansın.
    Buna kimse de itiraz etmiyor ya, bu kadar koyun bir millet daha olamaz gerçekten.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Devlet güya kaliteyi yükseltiyormuş sabit fiyatla. Dünyada böyle salakça bir uygulama görmedim. Cep telefonunun fiyatını 5000tl yapıp en kaliteli telefon bizde demek gibi birsey.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Normalde, devlet bu kurslara "insanların araç sürmeleri için eğitim almaları gerektiğinden dolayı yasal izin veriyor" fakat sorun tam da bu noktada başlıyor. Şöyle düşünelim, çoban sürüsünü denetleyip kontrol etmezse, sürü istediği yöne gider ve en sonunda ya kurda yem olur ya da bi uçurumdan aşağı atlar. Devlette böyledir. Yeterli denetim yok, yaptırım yok, piyasa kendi başına bırakılmış durumda, sürücü kurslarıda istedikleri gibi borularını öttürüyorlar. Ha sanmayınki bu durum sadece sürücü kurslarına has bir durum, ay şey trafik sigortaları, pazardan aldığımız meyve sebzenin yüksek fiyatlarınıda belirliyor. Dolayısıyla heryerde bi tekelleşme var ve denetim olmadığında vicdansız ve üçkağıtçı dolandırıcı milletimiz dolaylı yollardan soygun yapıyor. Bu da bir suçtur, fakat suç kategorisinde yer almaz.
    Mustaphalanx ve Memento-Mori bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    bende kart sırası bekliyorum randevu bilmem ne derken alamadık bir türlü ehliyeti ben 550 tl ye yazıldım cidden pahalı bir değimte yok 2 çıktı verdiler toplam 6 saat eğitim oldu olmadı birde ! BU Ş*****Z HERFİLER BEN A2 ALIYORUM BENİ ARABA EHLİYETİ ALANLARLA AYNI EĞİTİMİ VERDİLER BEN MOTORUN BUJİSİ NERDE BİLMİYORUM AMA ARABAYI VER SÖKÜP TAKARIM ! SONRA YAZILI SINAVDA ARABANIN VİTES KUTUSUNU SORDU HOPPA YAPTIK AMA STEPNE SORDULAR NE OLDUNU BİLEMEDİM AZ KALSIN KALIYORDUM 72 İLE GEÇTİM SÜRÜCÜ KURSU SANKİ BİZE ÇOK HİZMET EDİYOR GİBİ SANKİ YİYECEK SEKTÖRÜ. Sakinleştim sanki yiyecek sektörüde bulgura zam geldi pilava yansıdı desek adamların bir gideri yok :D

Motosikleti
    Kimsenin itiraz etmemesinin sebebi ehliyeti alanların birdaha para vermeyecek olması. Ehliyet almamis olanların zaten haberi bile yok.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Bir diğer boyut ise sürücü kursları zorunlu olmamalı, devlet madem bir yazılı bir direksiyon sınav yapıyor, nasılki lise öğrencileri dershaneye gidip gitmeme tercihini kendi yapıyorsa vatandaşta bu konuda tercihini yapmalı. Yazılı sınavdan geçiyorsan sorun yok, direksiyon sınavındanda geçiyorsan sorun yok, bu sınavlar boşuna yapılmıyor. O halde sürücü kursu zorunluluğu kalkmalıdır, vatandaş o sadece evrak getir götürü yapan kurslara daha fazla sömürtülmemelidir.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Arkadaşlar ne dersiniz acaba BİMER'e toplu müracat mı yapsak?
    yasirbilgic bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir diğer boyut ise sürücü kursları zorunlu olmamalı, devlet madem bir yazılı bir direksiyon sınav yapıyor, nasılki lise öğrencileri dershaneye gidip gitmeme tercihini kendi yapıyorsa vatandaşta bu konuda tercihini yapmalı. Yazılı sınavdan geçiyorsan sorun yok, direksiyon sınavındanda geçiyorsan sorun yok, bu sınavlar boşuna yapılmıyor. O halde sürücü kursu zorunluluğu kalkmalıdır, vatandaş o sadece evrak getir götürü yapan kurslara daha fazla sömürtülmemelidir.
    Abi dediğin kendi açından mantıklı olabilir ama bu seferde motordan anlamayan adamlar para vermemek için hiç motor bilgisi olmadan girer direksiyon sınavına al başına belayı.

Bence devletin eğitim kursları açılmadı standart fiyat üzerinden devlet eğitim vermeli devlet devlet devlet !

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    İyi ama girse bile geçemez ki. Bilgisiz adam sınavı nasıl geçecek? Adı üstünde sınav... Ben şuna da razıyım. Devlet yani meb açsın resmi bir kurum yatıralım oraya eğitim parası. Bir kişi kazanacağına devletimiz kazansın. Trafik polisleri ve profesyonel eğitmenler doğru müfredatta eğitim versinler. Devletimiz kazansın yine ama adam akıllı eğitim olsun. Para öyle ya da böyle zaten çıkacak bari soyulmayalım halk tarafından...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    50 dakkadan olmak üzere 14 direksiyon egıtımın var bunun 2 si similator uzerınde olsa 12 ders vermek sürücü kursunun zorunda oldugu durumdur kendini yoktan yere sinir sahibi yapma git dersini iste vermşyormu git bağlı oldugu millieğitim müdürlüğüne hakkını ara osurturlar kursu koyun olursan güderler eşek olursan semer vuran çok olur
    Mustaphalanx ve chopperrider bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Hımmm çok teşekkür ederim bunu bilmiyordum gerçekten. Söylediğiniz çok iyi oldu gerçekten. Ben bunu kullanorom. Haklarımı bana söylemediler hiçbiryerde. Başka hakkım var mı acaba?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E peki 770 tlnin içinde ne var? Beni sınavdan geçirecek kadar bir eğitim ama asla bir tık fazlası değil. Eğitmen tamam sen sınavı geçersin dediğinde eğitim bitti. Eee sürüş dersi yok! Sürüş teknikleri yok! Hayati bilgiler nazari bilgi vs hiçbirşey yok! Eskiden 350 liraydı bu kurslar aynı koşullar geçerliydi. Adam akıllı eğitim alamayacağım bir yere neden 770 lira veriyorum!
    Bu dediklerinizi ehliyet kursları veriyor olsaydı etrafta güvenli sürüş kursları olmazdı. Misyonları sizi ehliyet aldıracak kadar bilinçlendirmek. Hiçbir zaman ekstra bir şey olmadı, olmayacak. Beklentileriniz yanlış. Yanlış anlaşılmasın kurs ücretlerini savunmuyorum asla. Fiyatlar çok yüksek olmakla beraber her sene giderek artmakta. 2 sene öncesinin fiyatı ile kıyaslamanız doğru olmaz. Grup indirimi yapılabiliyor hala. Varsa çevrenizde 2-3 hevesli arkadaşınız, hep beraber kaydolabilirsiniz. Düşüncelerinizin doğru olduğunu destekliyor ancak beklentilerinizin yanlış olduğunu tekrar belirtme gereği duyuyorum.

Bütün bu beklentileri karşılayan tek bir yer var, o da İstanbulda: Motto Akademi (Link: http://www.mottoakademi.com/ ) Eski isimleriyle GİS Akademi.

***EDIT: Ankara'ya da bir şube açmışlar.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Bi sürücü kursu açarım gelen geçen 770 tl versin eğitim hiçbirşey yok ben yatayım nefis!
    seni tutan ne peki?yap o zaman
    bildiğim kadarıyla o fiyatlar valilikte belirleniyor. bir komisyon kuruluyor emniyetten, ticaret odasından, çeşitli kurumlardan temsilcilerle ve taban-tavan fiyat belirliyorlar. o fiyatların dışına çıkamıyorlar... diye biliyorum ben
    he gerekli mi sürücü kursları. türkiyedeki en gereksiz şeylerden birisi. tamamen çöpe giden para.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Devlet yani meb açsın resmi bir kurum yatıralım oraya eğitim parası. Bir kişi kazanacağına devletimiz kazansın. Trafik polisleri ve profesyonel eğitmenler doğru müfredatta eğitim versinler. Devletimiz kazansın yine ama adam akıllı eğitim olsun. Para öyle ya da böyle zaten çıkacak bari soyulmayalım halk tarafından...
    Eskiden (1990 öncesi) zaten öyleydi. Sınavı da MEB değil polis memurları yapardı. O zaman meşhur " ne kadar uzağı görüyorsun ? " sorusu vardı ?
    Diyalog şöyleydi.
    Memur: - Ne kadar uzağı görüyorsun ?
    Aday : - 50 metre memur bey
    Memur : - Yok yok sen 100 metreyi rahat görürsün
    Aday 100 lirayı memura verir ve sınav başarıyla geçilirdi. Sonra özele geçildi. Özel kurslardan ilk ehliyeti alanlardanım.

Motosikleti
    Hımmm çok teşekkür ederim bunu bilmiyordum gerçekten. Söylediğiniz çok iyi oldu gerçekten. Ben bunu kullanorom. Haklarımı bana söylemediler hiçbiryerde. Başka hakkım var mı acaba?
    Kursa kayıt yaptırdıgında kayıt formu dısında sözleşme imzalıyorsun bu sözleşmede hem kursu hemde seni koruyan maddeler var ve 1 nusha kursta 1 ide sende kalır burda kaç ders alacagın gerekırse ek derse kaç para vereceğin sınav ücretkerine kadar yazar git iste bu arada sınav için k belgene imza attırırlar birde direksiyon takip formu var aldıgın derslerin karşılığına imza atarsın onu imzalarsan dersleri slmış sayılırsın hiç bişey yapamıyorsan aç sürücü kursu yönetmeliğini oku

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Zaten verdikleri sertifikanin degeri 75 kurus dikkat eden var mi aranizda , saglik raporu 50 lira olsun, egitim yok motorlar pert bende b sinifi vardi derslere girmedim yazili sinava girmedim, sadece 20 dk motor egitimi verdiler karsiliginda 390 lira verdim ;) ee ne anladim bu isten ben zaten motor kullanmayi biliyordum sadece kurs motoruna alismam icin 20 dk ve saglik raporu karsiliginda 390 lira ;))

Motosikleti
    Arkadaşlar kursların bu duruma gelmesinin nedenide insanlar ne yazıkkı ucuz olsunda nasıl olursa olsun diyip kurs aradıkları için birtanesi fiyat kırıyordu diğerlerşde kırıyordu yeni yasayla taban fiyat olunca fiyat kıramıyorlar sizde karsılıgını isteyin devlet başa çıkamadıgı için özel kurslar var ve siz sistem üzerşnde belirli dersleri almadan ehliyet alamazsınız derslere gitmezseniz fiyat kırılırdı ama öyle 75 kurus olayı degil hocası var ssk maası falan fıstık şuan güncel fiyatta hepsi dahil o yüzden eğitim hakkınızı talep edin o sen oldun tamamdır olayı olmasın

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Parayı nakit ver ve bulabilirsen iki üç kişi gidin güzel indirim alırsınız.

Motosikleti
    İndirim olayı eskidendi simdi isterseniz 100 kişi gidin devlet sınır koydu deyip indirim yapmiyorlar. İşlerine gelince kanunlara çok iyi uyuyorlar. İslerine gelmeyince sallamıyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)