Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dikkat dikkat bu bir soygundur!

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bildik türkiye manzaraları.Bu millete az bile.Bu ülkede yapılan zamlara vergilere hiç birine üzülmüyorum.Hak ediyoruz.Ben her zaman derim adamlar yolllllll yaptıııı ohhh deyme keyfineeeeee
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Beni tutan şey sermaye ve devlet kurumunda çalışmam. Evlenince eşim yapabilir. İki ortak buluruz prosedür bir şekilde hallolur. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İndirim olayı eskidendi simdi isterseniz 100 kişi gidin devlet sınır koydu deyip indirim yapmiyorlar. İşlerine gelince kanunlara çok iyi uyuyorlar. İslerine gelmeyince sallamıyorlar.
    Aynen öyle...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    12 yıl devleti boykot ettikten sonra baktım ki boykottan artanlar benim arkama saf tutmaya başlamış ve 1 değil 3 ehliyet parası rüşvete, cezaya ona buna gitmiş.

Boykotu bırakıp araştırdım.
    5 kurs 650 TL fiyat çekerken Gidip yüz yüze pazarlık yaparak 250 ye kadar düşürmüştüm ben.
    Sonrada aynı fiyattan yanıma birini daha alıp 2 kişi kayıt ettirmiştim.

Tavanı-tabanı bırak, pazarlık sünnettir.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

gerçek olduğunu sanmıyorm

bende ehliyet almayı düşünüyordum ama çok pahalanmış fiyatlar

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 yıl devleti boykot ettikten sonra baktım ki boykottan artanlar benim arkama saf tutmaya başlamış ve 1 değil 3 ehliyet parası rüşvete, cezaya ona buna gitmiş.

Boykotu bırakıp araştırdım.
    5 kurs 650 TL fiyat çekerken Gidip yüz yüze pazarlık yaparak 250 ye kadar düşürmüştüm ben.
    Sonrada aynı fiyattan yanıma birini daha alıp 2 kişi kayıt ettirmiştim.

Tavanı-tabanı bırak, pazarlık sünnettir.
    Ne zaman oldu peki bu olay?

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    GİS akademiye gidin arkadaşlar. Hem adam gibi eğitim hem de ehliyet alırsınız.

SouthCity07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Önceden herkes kafasına göre fiyat biçiyordu biri gidip 200 liraya kayıt oluyordu bi haber olan başka insan aynı yere 600 veriyordu,devlet bunu ortadan kaldırmak için kurslara dediki;artık şu ehliyete en az x fiyat vermek zorundasın.a kursu b kursu hiçbiri x'in altına artık inemez.Bundan sonrası size kalmış karpuz seçer gibi kurs seçiceksin.Bende yeni kayıt oldum forumdan bir abimin kursuna.Kursta MT07 bile var arabalar son model ve beni en düşük olan x liradan kayıt yaptı sağolsun.Kazıklanmakta verdiğin parayla en iyi hizmeti almakta sizin elinizde herşeyde devlete sallamak bizlere hiçbirşey kazandırmaz.Haklarınızı olması gerekeni araştırın.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı SouthCity07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden herkes kafasına göre fiyat biçiyordu biri gidip 200 liraya kayıt oluyordu bi haber olan başka insan aynı yere 600 veriyordu,devlet bunu ortadan kaldırmak için kurslara dediki;artık şu ehliyete en az x fiyat vermek zorundasın.a kursu b kursu hiçbiri x'in altına artık inemez.Bundan sonrası size kalmış karpuz seçer gibi kurs seçiceksin.Bende yeni kayıt oldum forumdan bir abimin kursuna.Kursta MT07 bile var arabalar son model ve beni en düşük olan x liradan kayıt yaptı sağolsun.Kazıklanmakta verdiğin parayla en iyi hizmeti almakta sizin elinizde herşeyde devlete sallamak bizlere hiçbirşey kazandırmaz.Haklarınızı olması gerekeni araştırın.

kardeşim ben kendim araba kullanmayı da motor kullanmayı da öğrendim. kendim sınava çalışıp geçtim. kursun eğitimine falan ihtiyacım yok.

1 şimdi ben neden kursa para vermek zorundayım bunu söyle.
    2 ben devlete değil de kime sallayacağım bunu da merak ediyorum.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    90li yillarda 50 Mark veren hic üstüne binmeden kamyon ehliyeti alabiliyor , motosiklet ehliyetinide yaninda hediye veriyorlardi..
    ne oldu????
    hala o bigisiz soförler terör estiriyor yollarda , sorsan tabelalarin %90 ini bimezler ! Devletin düzenlemesi cok iyi bir sey , tabi bunu siyaset araci olarak kullanmak bazilarinin isine geliyor ,,, yazik..
    Kötü egitim sonu kazalarin olmasi cok mu daha iyi???
    almanyada ehliyet almasi asagi yukari 2000euro (yani 6000tl) !!! neden acaba?
    hani genelde bu forumda bizim avrupalidan ne eksiginiz var diye soranlar varya, burdada esitlik olsun madem...
    yanlis anlasilma olmasin , bende herkezin fazla para vermesine karsiyim , ama kaliteninde düsmesine karsiyim..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı SouthCity07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden bazı kurslar eğitim veriyor 500 tl alıyordu bazı kurslar yalan dolanla kayıt edip eğitim vermiyor 250 tl para alıyordu. Devlet denetleme yaparak eğitim vermeyen kursları kapatması gerekirken gitti taban fiyat uygulaması getirerek bütün kursları 940 lira yaptı. Şimdi zannediyor musunuz ki eğitim vermeyen sahte kurslar eğitim vermeye başlayacaklar? Hayır o kurslar yine aynı şekilde devam edecekler. Sadece artık adam başı 200 lira değil 800 lira haksız kazanç elde edecekler.
    Bu durumun sorumlusu araç kullanmasını bilen bilmeyen herkese ehliyet kursunu zorunlu tutan ve üstüne hiç caydırıcı denetlemeler yapmayarak dolandırıcı sahte kursların türemesine sebep olan devlet değilde kimdir? Vatandaş olarak bir kursa kayıt yaptırırken nereden bileceğim bana nasıl hizmet edeceklerini?
    Bende geçen ay kayıt oldum verdim 770 tl(B ehliyetim olduğu için indirimli). Kayıt olurken her şey normaldi. Zaten hangi kursun kaliteli olduğunu anlamak imkansız GİS akademi hariç. Şimdi sınava bir hafta kalmış kavga ederek kendime ders ayarlıyorum. Diyorum ki sekretere "Benim motosikletimin vitesleri ters. Normal vites için pratik yapmam lazım. Bana ders vermek zorundasın!" sekreter diyor ki "Sen zaten kullanmasını biliyorsun biz nasıl motosiklet kullanmasını öğretelim." ve beni kandırmak için attığı bir ton yalan. Gidip şikayet edeceğim milli eğitime ama hiçbir şey olmayacak. Şuan kaydımı silemiyorum zaten paranın yarısını vermişim. Kurstaki sekretere bağırıp çağırmaktan başka yapabileceğim hiçbir şey yok. Devlet bu kursları denetleyeceğine gidiyor fiyatı yükseltiyor. Hakkımı arasam şimdi ne değişecek? Boşu boşuna almadığım eğitime devlet zoruyla 770 tl verdim kim düzeltecek bu durumu devletten başka?
    Söyle şimdi devlete sallamayayımda kime sallayayım?

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İndirim olayı eskidendi simdi isterseniz 100 kişi gidin devlet sınır koydu deyip indirim yapmiyorlar. İşlerine gelince kanunlara çok iyi uyuyorlar. İslerine gelmeyince sallamıyorlar.
    800 TL a1 750 nakit verdim yaptılar ? hemde iyi bi kurs istanbulda herkez tanır ama ismini veremıycem yınede devlet sınır koymuş kaçakcılığa felan girer sonra

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maltepe kartal bostancı civarlarında kurs arıyorum. Yardımcı olursanoz sevinirim.
    Kadıköy'de Gelişim sürücü kursunu tavsiye ederim. Eğitimi hakkıyla alabileceğin bir kurum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)