Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Elektrikli motor pişmanlıktır

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zero şarj paketiyle beraber alındığında 360 km yol yapıyor diyorlar hatta videosu felanda vardı.
    Şehir içi öyle. Çünkü rüzgar direnci az, fren ve yavaşlama esasında pili sarj ediyor. Şehir dışı (sabit 113km/s = 70 mil/saat hızda) menzil 180km'ye düşüyor. Bu arada power tank'le fiyat $19400, vergi hariç.

Ama gerçekten güzel motosiklet, ve farklı bir deneyim. Acaip deli hızlanıyor, ve sessiz olduğu için hiç kasmıyor izlenimi veriyor, sanki sonsuz gücü varmış gibi. Ona yetişmek isteyen 600cc bile bağırtmadan mümkün değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İşte aradığım bisiklet.Üstten egzantrikli..
    8.000 Euro

İşin tuhaf tarafı,bu ürünler Avrupa'da bile pahalı..

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin tuhaf tarafı,bu ürünler Avrupa'da bile pahalı..
    Seri üretim yeterince yaygınlaşıp ucuzlamadığındandır; karşısında yüz elli yıllık içten yanmalı üretim hatları var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seri üretim yeterince yaygınlaşıp ucuzlamadığındandır; karşısında yüz elli yıllık içten yanmalı üretim hatları var.
    Pil pahalı. Seri üretim de olsa yeterince ucuzlamıyor hâlâ.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pil pahalı. Seri üretim de olsa yeterince ucuzlamıyor hâlâ.
    Tesla güç ünitesi olarak Çin üretim 18650 serisi piller kullanıyor; çünkü çok ucuz ve yaygınlar. Tesla'ya her pilin maliyeti birkaç senttir herhalde, bugün ben alsam tanesini 50 sentten alabiliyorum. Ha, bisiklette hafiflik de önemli bir konu olduğundan kullanımı sınırlı olur elbette ama bu yapılamaz demek değil.

Ben tüm aracın üretim sürecinden bahsetmiştim; mesela Conway Renault gibi dünyanın tamamına satış yapıyor, birçok ülkede fabrika sahibi olsa fiyatlar daha farklı olurdu diye tahmin ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesla güç ünitesi olarak Çin üretim 18650 serisi piller kullanıyor; çünkü çok ucuz ve yaygınlar. Tesla'ya her pilin maliyeti birkaç senttir herhalde, bugün ben alsam tanesini 50 sentten alabiliyorum. Ha, bisiklette hafiflik de önemli bir konu olduğundan kullanımı sınırlı olur elbette ama bu yapılamaz demek değil.
    Yapılamıyor işte. Zero'nun fiyatlarına bakın... Depodaki boşluğa konulan ve sadece menzili uzatan ekstra pil (powertank) $3000. Pil ucuz olsa çoktan geçmiştik elektriğe.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kızım elektrikli katlanabilir bisiklet aldı,2 aydır işe onunla gidip geliyor, 5-6 kmlik yol, daha 1 kez şarj etmiş aküsünü, vay be !

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızım elektrikli katlanabilir bisiklet aldı,2 aydır işe onunla gidip geliyor, 5-6 kmlik yol, daha 1 kez şarj etmiş aküsünü, vay be !
    Hımmm. Ayda 20 gün çalışsa, 2 ayda 40 gün. 5 km gidiş 5 km geliş. Günde 10 km. 40 güne 400 km. Bir defa şarj ettiğine göre tek şarjla en azından 200 km yol yapmış. İnanmadım.
    drtayfun ve mustafa_325 bunu beğendiler.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    gün gelicek hepimiz alıcaz elektrikliyi...ki ben çok istiyorum kendi elektiriğimi üreteyim..elektrikli araç kullanayım...ama daha var...teknolijinin biraz daha ilerlemesi gerekiyor..malum bi 100 yıl gerideyiz bazı ülkelerden

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuan ki teknoloji seviyesi ile bulaşılacak araçlar değiller
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımmm. Ayda 20 gün çalışsa, 2 ayda 40 gün. 5 km gidiş 5 km geliş. Günde 10 km. 40 güne 400 km. Bir defa şarj ettiğine göre tek şarjla en azından 200 km yol yapmış. İnanmadım.
    Ben de inanmadım, ama ısrarcı.Muhtemelen pedal yardımı nedeniyle motora çok güç binmiyor, o yüzden.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkada oturan arkadaş wheelie control ünitesi oluyor sanırım
    Ali Mert bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler