Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Otobanda Radar Cezası Yemişim 114km/s ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    27 Şubat 2016 11:54 tarihinde istanbul yönünde sanırım viaport-sabiha gökçen ayrımının oralarda ceza yemişim.

"E80 TEM otoyolu çamlıca gişeler kocaeli il sınırı arası radar görüntüsü bulunmaktadır. Radar no:5579" diyor kağıtta fakat fotoğraf yok.

199 lira ceza tutarı ve 149 lira ödedim indirimle. Bu radarın tam yerini bilen var mı acaba?

Motorsikletlerin otobandaki hız sınırı 100 km/s. Taciz edilmeden, bir kamyon, bir servis altında kalmadan gitmek için motorsikletler için olan hız sınırı arabalarla eşitlenmeli fakat devlet sadece keseyi doldurmayı düşünüyor beni seni düşünen nerde
    motorcu adam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boşu boşuna giden 149 tl.. sen yiyemedin başkası yiyecek. en çok koyan tarafıda bu oluyo işte
    iguven ve antilop_skul bunu beğendiler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Tahminimce oraya çıkmadan plakanızı bir elektrik bandı ile kapatsanız ve polis tarafından çevrilseydiniz 88 tl plaka kapatmaktan ceza yer devam ederdiniz. Maalesef ülkemizde kurallar böyle işliyor acı ama gerçek...
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminimce oraya çıkmadan plakanızı bir elektrik bandı ile kapatsanız ve polis tarafından çevrilseydiniz 88 tl plaka kapatmaktan ceza yer devam ederdiniz. Maalesef ülkemizde kurallar böyle işliyor acı ama gerçek...
    tabi tabii..
    keremkrmn ve oyunageldim bunu beğendiler.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi tabii..
    Ne tabi tabi arabanın içinde oturan polisin güyaa dur ihtarına uymadığım için 298 tl ceza yemiş adamım ben plakam açık dolaşmamı beklemesin kimse
    ayzek ve matrix506xx bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    banada keyfe keder sırf tartıstıgım ıcın ceza yazdıklardında totalde 492 tl tutmustu o gün bugundur plakayı kapıyorum şehirler arası yollarda hatta mekanızma bile yaptım terziden lastık yaptırdım onada mısına baglıyorum baktım ılerde polıs hop bı cekıyorum plaka acılıyor o parayı bu sekılde cıkartana kadar da devam etme nıyedtındeyım kopruler gıseler yapıstır

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ne tabi tabi arabanın içinde oturan polisin güyaa dur ihtarına uymadığım için 298 tl ceza yemiş adamım ben plakam açık dolaşmamı beklemesin kimse
    acın acımızdır kerem karaman
    Amma çok gazlıosun, von von egzosunla geziosun dikkat cekiosun
    az gez sende cıx cıx bak biz sessiz sessiz gezioruz, ..bize bişi olmuo
    caglar48 bunu beğendi.

Merhaba, Tanışma mesajından önce bunu yazdığım için özür dilerim Hatta forumdaki ilk mesajım Bende aynı konuda müzdarip olduğum için dayanamadım öncelikle geçmiş olsun. Hergün gidip geldiğim yol. O bölgede sabah saatlerinde İzmit - İstanbul istikametinde seyyar radar var 34 Plakalı Beyaz renk, Renault Fluence var. Arkasındaki iki tane antenden polis arabası olduğunu anlayabilirsiniz. Birde nair de olsa Mehmetçik Vakfı giriş ve çıkışına sabit radar atıyorlar.Bu seyyar radar sürekli geziyor karşı istikamet de de oluyor ama ben %90 İzmitten İstanbul'a giderken görüyorum. Ayrıca yine sabah saatlerinde İstanbul - İzmit istikametinde Mehmetçik Vakfı tesislerinin girişinde ve Hereke civarında sabit radar oluyor.
    obarey bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşu boşuna giden 149 tl.. sen yiyemedin başkası yiyecek. en çok koyan tarafıda bu oluyo işte
    Valla doğru söylüyorsun abi. Karşılığını alsam ödediğim paranın gam yemem. Trafik berbat, yollar berbat, her şey paralı, benzin fahiş, güvenlik yok (bariyerler giyotin gibi, mühendislik sıfır yollarda), yollarda saygı yok, motorun çalınsa hiç bir polis uğraşmaz ama cezayı çat diye yazarlar kota doldurmak için.

Alıntı Kaan Alp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Tanışma mesajından önce bunu yazdığım için özür dilerim Hatta forumdaki ilk mesajım Bende aynı konuda müzdarip olduğum için dayanamadım öncelikle geçmiş olsun. Hergün gidip geldiğim yol. O bölgede sabah saatlerinde İzmit - İstanbul istikametinde seyyar radar var 34 Plakalı Beyaz renk, Renault Fluence var. Arkasındaki iki tane antenden polis arabası olduğunu anlayabilirsiniz. Birde nair de olsa Mehmetçik Vakfı giriş ve çıkışına sabit radar atıyorlar.Bu seyyar radar sürekli geziyor karşı istikamet de de oluyor ama ben %90 İzmitten İstanbul'a giderken görüyorum. Ayrıca yine sabah saatlerinde İstanbul - İzmit istikametinde Mehmetçik Vakfı tesislerinin girişinde ve Hereke civarında sabit radar oluyor.
    Teşekkür ederim cevap için. Hoşgeldiniz foruma. Dikkat edeceğim dediğiniz yerlere

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ben böyle ceza yesem plakayı sökerdim
    keremkrmn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    88 tl eksiklik cezasıdır plakayı kapatmanın cezası trafikten men edilmektir,

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böyle ceza yesem plakayı sökerdim
    Valla plakayı sökmeyeceğim ama bende sanırım kilit sarkıtıcam plakanın üzerine artık bu gidişle.
    YouSuffer bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    merak ettiğim tek nokta,plakanız orjinal plakamı yoksa app plakamı?
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Onun için 125 cc
    Tapagaz gitsem de kafam rahat :D
    iguven, tesisatogr ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

asıl farketmediğiniz %10 toleransı da hakkınız olarak görmeniz 4km ile değil 14 km ile sınırı aşmışsınız. cezanız %10-%30 sınırları arasında aştığınız şeklinde kesilmiştir.

hız sınırları konusundaki şikayetinizde haklısınız.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    İzmir altınyolda 96km hız yaptığım için 400 tl yedim bende ceza.
    genelde 100km altına düşmem o yolda 3 senedir aynı yolu kullanırım
    itirazda etmedim şimdi 90 km üzerine pek çıkmıyorum=)

Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acın acımızdır kerem karaman
    Amma çok gazlıosun, von von egzosunla geziosun dikkat cekiosun
    az gez sende cıx cıx bak biz sessiz sessiz gezioruz, ..bize bişi olmuo
    Aaaa ben ve von von gezmek gazlamak hee kim diyosa bunu yalan söylemiş daha gören duyan olmamıştır
    Ben motora motor demem gaza basınca von von yapmadıkça

Ayrıyetten arada bi arkadaşın gazı takılı kalmış galiba esip gürlemiş, ben param gidecek diye korktuğumdan plakamı kapatmıyorum haksız yere paramı alıyorlar diye kapatıyorum. Bunun ayrımını kavrayabiliyorsan demek istediğimi anlamışssındır zaten.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır arkaşım sen neden celellendin böyle başımdan geçen olayı anlatayım o işler senin bildiğin gibi olmuyor malesef temmuz ayı arefe günü eğitimden dönüyorum kağıthane axis avm karşısında iftara 10 dakka falan var oruçum neyse trafik öyle böyle değil ileride kırmızı ışık yandı önümdeki 5 tane araç durdu bende durdum zaten hızım 5-10 km dur kalk yaparak gidiyoruz neyse arka trafik ekibi geldi önümde 5 araç kırmızıda duruyoruz sağımda kamyonet var arkadan anons yaptı motorcu önümden kaybol ilk bi afalladım baktım solda yuksek kaldırım sağdan gidecek yerim yok o esnada 2 ci anons çıksana lan önümden diye bağırınca bende elimle gösterdim nereye gideyim yermi var diye sen kime el kol hareketi yapıon çek lan sağa dedi neyse çektim sağa bende sinirler zıpladı üstüme güya dövmeye geliyor bir hışımla kaskı çıkardım elime geçirdim güzelce kavradım gelse çakıcam beynine sonra durdu geri gitti öbür memur geldi evrakları aldı hemen aldı eline ceza makbuzu 2 ayrı suçtan ceza kesti 1 cisi polisin uyarı ıkazlarına uymama 182 mı ne bi okadarda 2 ci ceza trafiği tehlikeye atmak ve hızına uygun şeritten sürmemeydi buram buram usulsuz ceza dedim kesemezsın git itiraz et dedi evrakları verdi s.... olup gitti bende hemen trafik ısıklarının mobesenin numarasını aldım mahkemeye itiraz ettim
    1 gidecek yerim olmamasına ve mobese görüntülerine ragmen mahkeme beni suçlu buldu
    2 yerleşim yeri içinde hız limitinin 50 km olduğunu ve o şeritin hızıma uygun olduğunu belgelediğim halde yıne mahkeme beni hatalı buldu
    sonuç olarak nerede hak hukuk araya tanıdıkları soktuk polisi bulduk hatasını kabul etti kotayı doldurmak zorundaymış özür falan diledi bende mahkeme sonuçlanana kadar bekledım sonuç olarak faizi ile 492 tl ödedim nerede hak hukuk para gelsinde ne şekilde gelirse gelsin bırak şimdi totonu yedim ayaklarını ne desen bana şu saatten sonra zılgıt gelir neden böyle düşünüyorum biliyormusun trafik memuruna kota koymak nedir gunde 20 ceza keseceksın mısal herkes kurallara uysa niye senin gözünün üstünde kaşın var diye ceza kesecekler başıma geldiği için böyle düşünüyorum aynı durum sana olsa senide görürdüm o yuzden başına gelmeden konuşma derim
    Elim ayağım titredi sinirden.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    birader ben günde 20 cezayı kapının önüne çıksam sadece seyir halinde cep telefonu ile konuşanlara keserim. Başımdan geçti diye söylüyorum dolandırıcının biri ifade alan memura laf soktu diye memur adamı kovdu. Yarım saat sonra adam tekrar geldi cep telefonunun kaydını açmış bizi kışkırtıp kendisine hakaret ettirecek ve kayda alacak. Madem memur senden özür diledi. Haksızlık eden memura mı acıdın? (Bunu ben kendim polis olarak söylüyorum) Bir üst mahkemeye bu kayıt ile beraber gitseydin. İyiler de kötüler kadar cesur olmalıdır. Elin dolandırıcısı pislik yapmak için bunu yapıyor da sen hakkını savunmak için mi yapmayacaksın? Evet belki yasal yolla elde edilen bir delil değildir. Ancak mahkemenin kararını etkileyecek nitelikte bir görüntüdür. Aynı şekilde güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler yasal yolla alınmış deliller değildir. Ama ben bu yolla yüzlerce adamı tutuklattım. Ayrıca olay anında çekilmiş ve memurun Megafondan "Lan" şeklinde ki hitabını kayıt etmiş olsaydın adli dava bile açılırdı. Yok öyle yağma sana kibar davranmak zorunda değilim. Ama bu hakaret edebileceğim anlamına da gelmez. Suçtur. Takibi şikayete bağlı suçtur. Korkmayın kardeşim niye korkuyorsunuz? Araya adam koymalar falan, yaz bimer'e gönder hele ki yanında birde sesli görüntü kaydı gönderirsen bak sonra soruşturma nasıl açılır gör. İl emniyet müdür yardımcılarının halk günleri olur git heriflerle görüş birde onlara durumu izah et. ha bu teoriler senin haklılığını öngörerek yapabileceklerin ile ilgili ama sen gerçekten haksızsan bilemem. Zira bazen hayatta öyle bir pozisyonda kalırız en sonda biz daha anlayamadan haksız pozisyonda kalırız. Böyle bir durum var ise onu bilemem ben senin anlattıklarından yola çıkarak yorumluyorum. Meselenin özü haklılığını ispat edecek kuvvetli delil ve savunabilecek kararlı iradedir. İhtiyacın olanlar bunlar
    simurgg ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sonra neden plaka yok diye soruyorlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)