Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Otobanda Radar Cezası Yemişim 114km/s ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Beşiktaş meydanda 1 metrelik kaldırımda u dönüşü yapacaktım insanları urkutmeyim diye ağır aldım. Tam o arada polis geldi 200tl kitledi sağolsun. Cok bekledigim icin kestin dimi dedim. Evet dedi.

Eyvallah dedim uzadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    en güzeli kapa plakayı devam polis el etsede durma...

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    ne boş konuşmalar doğruluk abidesi arkadaş klavyenin başında nasıl sa kimse tanımıyor....

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ya 100km hız yolun hakkı mı? Değil. Ya çift şerit duble yolda neyin 100 kmsi
    Ben de Hız sınırlarına uyuyorum ama saçma salak şeylere nasıl uyarım. Şehirler arası duble yolda bazen tabela çıkıyor 50kmh diye. Orda 50ile gitsen 50tane kamyon üstünden geçer. Biraz beyin biraz mantık.

Adaletin olmadığı yerde dürüstlük aptallıktır. Ancak böyle adalet gelebilir.
    127 bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    aynı şekilde bende otoyolda otomobille hız cezası yemiştim,

hgs den iki nokta arasındaki mesafeden hesaplıyor olabilir diye düşünmüştüm
    malesef hemen ödedim

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru saatte 100 le gitmek için aldıysanız siz zevk için değil arabayı bir insan ne için alırsa o sebepten almışsınız demektir. Yanlış anlamayın da bu motoru 100 km için almıyoruz biz. Ha bu demek değil ki başkasının canını tehlikeye at ama böyle birşey yapabilecek birisi zaten bu forumda üyelik açmaz. Burda çoğumuz bilinçli insanlarız. Ama motor kullanmak demek 100 km sınır demek değildir. Motor kullanmak zevktir, ama ana yolda bir araba yanından 120 130 la geçerken sen 100 de kalacaksan da böyle zevk e sövmek gerekir dimi. Gerektiğinde hız yapmak istiyor insan motor üstünde. Başkasının canını tehlikeye atmadığı sürece bence istediği kadar hız yapabilir. Kendi canını o düşünmüyorsa devlete ne. Aslında devlette düşünmüyor da işte amaç para kazanmak. Neyse radar cezasına aşmayacaksın diye yazanları görünce bir kaç birşey yazim dedim bende. Siz o aleti zevk için aldınız. O zevki yaşayın, ama başkasını da riske atmayın.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader ben günde 20 cezayı kapının önüne çıksam sadece seyir halinde cep telefonu ile konuşanlara keserim. Başımdan geçti diye söylüyorum dolandırıcının biri ifade alan memura laf soktu diye memur adamı kovdu. Yarım saat sonra adam tekrar geldi cep telefonunun kaydını açmış bizi kışkırtıp kendisine hakaret ettirecek ve kayda alacak. Madem memur senden özür diledi. Haksızlık eden memura mı acıdın? (Bunu ben kendim polis olarak söylüyorum) Bir üst mahkemeye bu kayıt ile beraber gitseydin. İyiler de kötüler kadar cesur olmalıdır. Elin dolandırıcısı pislik yapmak için bunu yapıyor da sen hakkını savunmak için mi yapmayacaksın? Evet belki yasal yolla elde edilen bir delil değildir. Ancak mahkemenin kararını etkileyecek nitelikte bir görüntüdür. Aynı şekilde güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler yasal yolla alınmış deliller değildir. Ama ben bu yolla yüzlerce adamı tutuklattım. Ayrıca olay anında çekilmiş ve memurun Megafondan "Lan" şeklinde ki hitabını kayıt etmiş olsaydın adli dava bile açılırdı. Yok öyle yağma sana kibar davranmak zorunda değilim. Ama bu hakaret edebileceğim anlamına da gelmez. Suçtur. Takibi şikayete bağlı suçtur. Korkmayın kardeşim niye korkuyorsunuz? Araya adam koymalar falan, yaz bimer'e gönder hele ki yanında birde sesli görüntü kaydı gönderirsen bak sonra soruşturma nasıl açılır gör. İl emniyet müdür yardımcılarının halk günleri olur git heriflerle görüş birde onlara durumu izah et. ha bu teoriler senin haklılığını öngörerek yapabileceklerin ile ilgili ama sen gerçekten haksızsan bilemem. Zira bazen hayatta öyle bir pozisyonda kalırız en sonda biz daha anlayamadan haksız pozisyonda kalırız. Böyle bir durum var ise onu bilemem ben senin anlattıklarından yola çıkarak yorumluyorum. Meselenin özü haklılığını ispat edecek kuvvetli delil ve savunabilecek kararlı iradedir. İhtiyacın olanlar bunlar
    Şimdi madem polissin bende şunu söyleyeyim ben bu ceza olayının ardından bimere,emniyet genel müdürlüğüne daha sonra o ekip otosunun bağlı olduğu emniyet müdürlüğüne gittim şikayetimi ettim emniyet genel müdürlüğü bimere ve bana verdiği yanıt bahsi geçen hadise gerekli incelemeler yapıldığında gerçekleşmemiştir diye yalanladı ceza makbuzunun gayrettepe emniyette oldugu halde sahsıma teslım ettıklerını yazmıslar mahkemeye verdik mobese goruntuleri deliller bende kendim keko gibi bekliom dava gorulecek eve aylar sonra bi kağıt geliyor haksız bulunmusum elde goruntu var şehir içi hız lımıtı 50 ve ceza yıorum istanbul emnıyet muduru bi abimizin yakını durumu onun ile yuz yuze konustum 2 gün geçti odasında memurla karsı karsıya geldım ve adam trafık polısı bıle degılmıs normal polis artık gerısını sen dusun hatta o memur bıle elınde delıl var dava duser desı bende ustelemedım gel gorkı belgelere ragmen haksız bulundum o yuzden ne adalete ınancım kaldı bu ulkede nede böyle adi insanlar yuzunden sevgım kaldı polıslere
    ///MPOWER ve matrix506xx bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru saatte 100 le gitmek için aldıysanız siz zevk için değil arabayı bir insan ne için alırsa o sebepten almışsınız demektir. Yanlış anlamayın da bu motoru 100 km için almıyoruz biz. Ha bu demek değil ki başkasının canını tehlikeye at ama böyle birşey yapabilecek birisi zaten bu forumda üyelik açmaz. Burda çoğumuz bilinçli insanlarız. Ama motor kullanmak demek 100 km sınır demek değildir. Motor kullanmak zevktir, ama ana yolda bir araba yanından 120 130 la geçerken sen 100 de kalacaksan da böyle zevk e sövmek gerekir dimi. Gerektiğinde hız yapmak istiyor insan motor üstünde. Başkasının canını tehlikeye atmadığı sürece bence istediği kadar hız yapabilir. Kendi canını o düşünmüyorsa devlete ne. Aslında devlette düşünmüyor da işte amaç para kazanmak. Neyse radar cezasına aşmayacaksın diye yazanları görünce bir kaç birşey yazim dedim bende. Siz o aleti zevk için aldınız. O zevki yaşayın, ama başkasını da riske atmayın.
    Karşıdakini tehlikeye atmaman için yolda gözle görülebilen bir araç olmaması gerekir ki öyle bir yol yok. Zevk için trafikte bunu yapamazsın. Çok zevk almak istiyorsan kendi arazinde basarsın varsa. Yoksa pistte basarsın. O da yoksa ormanda yaparsın. Trafik zevk yeri değil ulaşım yeridir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu dediğin saçmalık. İkisi çok farklı şeyler. Birisi başkasının hakkını ihlal etmektir diğeri ise gayet normal bir haktır. Sen başkasının canına kıymadığın sürece ve ya başkasına zarar verecek herhangi birşey yapmadığın sürece herşeyi yapmakta özgürsün. Motoru hızlı sürmek demek başkalarına zarar vermek demek değildir. Kendine zarar verirsin sadece ama silahı alıp kendini vurmazsın, başkalarını vurursun. Bu da özgürlük ihlalidir.
    Cevap mı veriyorsun bir de yahu
    127 ve matrix506xx bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arefe gunu 2 motor yalovaya gittik kurban bayramının 1 cı gunude donuse gectık motorları açmak gerekıyordu neyse yollar bomboş otobanda gidiyoruz tapagaz motor zate max 160 goruyo 145 de falan hızımız yol kaymak dümdüz git git bitmiyo hatta bi süre sonra 60 70 le gidiyormus hissi veriyordu je bu duruma kim teşvik etti zate belli ben napıyorum kimseyi tehlikeye atmıyorum kırmızıda geçmiyorum plakam herzaman kapalı degil paralı ve şehirler arası yollarda kapıyorum zaten ucreti peşinen ödedim 492 tl yaza doğru şehirler arası yolculuga cıkıcaz ve buyuk bi kısmını kurtarıcam
    127 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arefe gunu 2 motor yalovaya gittik kurban bayramının 1 cı gunude donuse gectık motorları açmak gerekıyordu neyse yollar bomboş otobanda gidiyoruz tapagaz motor zate max 160 goruyo 145 de falan hızımız yol kaymak dümdüz git git bitmiyo hatta bi süre sonra 60 70 le gidiyormus hissi veriyordu je bu duruma kim teşvik etti zate belli ben napıyorum kimseyi tehlikeye atmıyorum kırmızıda geçmiyorum plakam herzaman kapalı degil paralı ve şehirler arası yollarda kapıyorum zaten ucreti peşinen ödedim 492 tl yaza doğru şehirler arası yolculuga cıkıcaz ve buyuk bi kısmını kurtarıcam
    Demeye çalıştığım bu. Altındaki alet 125 lik olsa dersin ki ya hız yapmıyo basmanın anlamı yok. Ama altında 400 lük hatta 600 700 lük alet varsa o kolu sen çevirmesen de dönüyor o kendiliğinden. Şehirler arası yollarda ve ya sakin otobanlarda hızlı ve dikkatli kimseye zararı olduğunu görmedim ben. Sadece kullanıcısına zararı var. En fazla ölürsün yani.

Almanya'da bildiğim kadarıyla şehirler arası yollarda hız sınırı yok. Hatta yabancı bir forumda araba ile 240 la giden bir adam arkasındaki arabanın sellektör yapıp yol istediğini filan yazmıştı Asfaltında önemi büyük tabi. Asfalt dandik olursa ani fren de durmanı da o kadar etkiliyor.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Bu ülkede maalesef işler öyle tıkır tıkır haklıysan hakkını ara şeklinde hiçbir zaman yürümüyor. İnsanda başına gelmeden yaşamadan karşısındakini mağduriyetini sıkıntısını anlamaz.

Çokta uzun olmayan bir zaman önce günde yaklaşık abartısız haliyle minimum sınırda binlerce aracın geçtiği bir yolda (tüyap-büyükçekmece arası "S" virajları denen yer) 72 km/h hızla indim diye 396 vs. li bir rakamda ceza yedim (yemişim sonradan öğrendim) sebebide virajda hız sınırı 50 km/h olmasıymış (viraj başlamadan ve bittikten 100 metre geride/ilerde hız sınırı 80 km/h) ve yüzde 30 dan çok aşmışım hız sınırını.

Şimdi buraya kadar herşey iyi hoş kitap kural vs.vs. teoride herşey doğru ama kan beynime sıçradı çünkü o yolda 50 km ile inmeye çalıştığınız zaman heleki kullandığınız araç bir motosikletse ölmemeniz bir mucize, gerek işlekliği gerek trafik akışı gerek trafikteki diğer araçlar (harfiyat tırları, mavi otobüsler) buna izin vermez siz isteseniz bile izin vermezler ne kadar iyi pilot olursan ol aynadan 40 ton bir aracın yokuş aşağı üstünüze geldiğini görmek zevk verecek birşey değil. İtiraz etmeye karar verdim bir gafletle bölge trafiği gittim daha diğer arkadaşım arabadan inmeden bizi geri gönderdiler buraya itiraz edemezsin diye dedim görüntü varmış kamera varmış örneği gelmedi bana mahkeme kararıyla alınıyormuş öğrendik geri döndük. Mahkemeye itiraz etmeye karar verdim tanıdığım bir avukatla tam 2 sayfa itiraz dilekçesi hazırladık. Adliyeye gittiğimde biryere imzalatmam gerektiğini söylediler (sanırım savcı veya başka bir kalemdi tam hatırlayamıyorum) o kişi bile itirazı okurken ki muhabbetimizde "vay be o yolda böyle bir sınırmı varmış" diyerek beni haklı olduğum konusunda umutlandırdı. Fakat gelgörki 2 ay sonra gelen yazıda bölge trafiğin garip savunmasına (2-3 paragraf şablon ve bütün araçlar için hız sınırları) istinaden haklı bulunduğu bildirildi ve faizi ile birlikte 450 civarı bir rakam ödedim.

Niye böyle uzun anlattım inanın aklımdaki düşünce hep şu idi "ulan gazlasam 150-160 km/h birşeyle yakalansam hiç gam yemem bir gram üzülmem gider öderim" ve bu mantıkta bir insan olduğum içinde hiçbir zaman ne plakamı kapattım ne gişeden kaçak geçtim. Fakat işte bu ceza konusundaki acizlik yüzünden artık farklı düşünüyorum. O yolda cezadan sonra arabayla giderken kendim bizzat etrafı ölçe biçe gittim ben 70 km/h ile inerken (daha düşüğü mümkün değil tekrar söylüyorum) yanımdan sol şeritten mavi bir yolcu otobüsü 95-100 km/h arasında bir hızla beni solladı. Yediremiyorum kendime, demiyorumki hepsine kesilen cezaları görcem öyle birşey mümkün değil ama işin pis yanı hepsinede ceza kesilmemesi.

Belki diyenler çıkacaktır sınır 50 ymiş uysaydın diye ama tek bir tabela vardı benim zamanımda oda ağaçların arasında soldan gidiyorsan zaten zor görmen buda bahane değil hadi eyvallah ama be kardeşim olayın hiçmi uygulanabilirliği yok hiçmi kimse düşünmüyor yabılabilirliğini bu şuna benziyor hatta amerikada bir örneği vardı çamaşır makinesinde canlı bir hayvan yıkayıp hayvada ölünce ama üstüne yazılmamış hayvan yıkayamazsın diye dava açma hakkına. Olmasın kardeşim kime giydirirsek nerden giydirirsek olmasına ya herkese olsun ya kimseye.

Yani kardeşim kim ne dersin kim aksini savunursa savunsun boş, bu işer tutturduğuna şeklinde başlamış öyle gidiyor sonsuza kadarda öyle devam edecek. Gerisi kahraman olma çabası, gerisi laf kalabalığıdır artık benim gözümde. Saygılar.
    ayzek bunu beğendi.
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    Yamaha R25
    Hayırdır arkaşım sen neden celellendin böyle başımdan geçen olayı anlatayım o işler senin bildiğin gibi olmuyor malesef temmuz ayı arefe günü eğitimden dönüyorum kağıthane axis avm karşısında iftara 10 dakka falan var oruçum neyse trafik öyle böyle değil ileride kırmızı ışık yandı önümdeki 5 tane araç durdu bende durdum zaten hızım 5-10 km dur kalk yaparak gidiyoruz neyse arka trafik ekibi geldi önümde 5 araç kırmızıda duruyoruz sağımda kamyonet var arkadan anons yaptı motorcu önümden kaybol ilk bi afalladım baktım solda yuksek kaldırım sağdan gidecek yerim yok o esnada 2 ci anons çıksana lan önümden diye bağırınca bende elimle gösterdim nereye gideyim yermi var diye sen kime el kol hareketi yapıon çek lan sağa dedi neyse çektim sağa bende sinirler zıpladı üstüme güya dövmeye geliyor bir hışımla kaskı çıkardım elime geçirdim güzelce kavradım gelse çakıcam beynine sonra durdu geri gitti öbür memur geldi evrakları aldı hemen aldı eline ceza makbuzu 2 ayrı suçtan ceza kesti 1 cisi polisin uyarı ıkazlarına uymama 182 mı ne bi okadarda 2 ci ceza trafiği tehlikeye atmak ve hızına uygun şeritten sürmemeydi buram buram usulsuz ceza dedim kesemezsın git itiraz et dedi evrakları verdi s.... olup gitti bende hemen trafik ısıklarının mobesenin numarasını aldım mahkemeye itiraz ettim
    1 gidecek yerim olmamasına ve mobese görüntülerine ragmen mahkeme beni suçlu buldu
    2 yerleşim yeri içinde hız limitinin 50 km olduğunu ve o şeritin hızıma uygun olduğunu belgelediğim halde yıne mahkeme beni hatalı buldu
    sonuç olarak nerede hak hukuk araya tanıdıkları soktuk polisi bulduk hatasını kabul etti kotayı doldurmak zorundaymış özür falan diledi bende mahkeme sonuçlanana kadar bekledım sonuç olarak faizi ile 492 tl ödedim nerede hak hukuk para gelsinde ne şekilde gelirse gelsin bırak şimdi totonu yedim ayaklarını ne desen bana şu saatten sonra zılgıt gelir neden böyle düşünüyorum biliyormusun trafik memuruna kota koymak nedir gunde 20 ceza keseceksın mısal herkes kurallara uysa niye senin gözünün üstünde kaşın var diye ceza kesecekler başıma geldiği için böyle düşünüyorum aynı durum sana olsa senide görürdüm o yuzden başına gelmeden konuşma derim
    abi bu kota nedir yani doldurmak zorunda oldukları ? ne yani ülkemde herkes kurallara uyarsa bu polisler kota doldurcam diye rast gele plakamı sallıcak ?

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    Yanlış mı biliyorum ama kota dedikleri gunde 20 ceza keseceksin değilde 20 motor evrak kontrolu olabilir. Zira bir gün grup sürüşü yaparken benzinlige girdik hop hemen bi ekip arkamizdan daldi 23 motorduk memur arkadaslar kota doldurmam lazim evraklarinizi gorebilirmiyim dedi. Hatta eksiği olan getirmesin bile dedi.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Demeye çalıştığım bu. Altındaki alet 125 lik olsa dersin ki ya hız yapmıyo basmanın anlamı yok. Ama altında 400 lük hatta 600 700 lük alet varsa o kolu sen çevirmesen de dönüyor o kendiliğinden. Şehirler arası yollarda ve ya sakin otobanlarda hızlı ve dikkatli kimseye zararı olduğunu görmedim ben. Sadece kullanıcısına zararı var. En fazla ölürsün yani.

Almanya'da bildiğim kadarıyla şehirler arası yollarda hız sınırı yok. Hatta yabancı bir forumda araba ile 240 la giden bir adam arkasındaki arabanın sellektör yapıp yol istediğini filan yazmıştı Asfaltında önemi büyük tabi. Asfalt dandik olursa ani fren de durmanı da o kadar etkiliyor.
    Tavsiyem: yurt dışında araç kullanın. Yurt dışında derken batıda diyeyim. Bizden çok daha iyi araçlarla bizden çok daha iyi yollarda nasıl tüm kurallara uyduklarını gözlemleyin. Tabi ki istisnalar var ama Avrupa ülkelerinde trafiğin nasıl aktığını görünce ağlamaklı oluyorum. Kavşakta araç varsa dışarıdakiler yol verir, sinyal vermeden şerit değiştirilmez, herkes hız sınırına uyar vb. vb. İstisnalar tabi ki var ama trafiğin genel akışı o kadar iyi ki insan üzülüyor "biz kendi kendimize neden bunu yapıyoruz" diye...

"En fazla ölürsün yani". Buna cevap vermek istemiyordum aslında, hem (kusura bakma) çok saçma geldi hem de derin bir konu ama kısaca fikrimi belirteyim. Sen öldüğünde yalnızca sen ölmüyorsun. Bu ülkede birlikte yaşıyoruz, yurttaşlar olarak, yalnız ölmek diye bir şey yok. Neyse, yazarak anlatamayacağım bakış açımı...

radar beep kullanabilirsin

yerini bilmiyorum ama radarbeep diye bir uygulama var bunu kullanabilirsin

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    hangi havayı soluyosun olum siz? klavyenin basından kalkın azcık bakim hadi canım hadi... bekleme yapma ticari...

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    az yemissin ben arabayla gecen gün 419 tl ödedim indirimli

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Hayırdır arkaşım sen neden celellendin böyle başımdan geçen olayı anlatayım o işler senin bildiğin gibi olmuyor malesef temmuz ayı arefe günü eğitimden dönüyorum kağıthane axis avm karşısında iftara 10 dakka falan var oruçum neyse trafik öyle böyle değil ileride kırmızı ışık yandı önümdeki 5 tane araç durdu bende durdum zaten hızım 5-10 km dur kalk yaparak gidiyoruz neyse arka trafik ekibi geldi önümde 5 araç kırmızıda duruyoruz sağımda kamyonet var arkadan anons yaptı motorcu önümden kaybol ilk bi afalladım baktım solda yuksek kaldırım sağdan gidecek yerim yok o esnada 2 ci anons çıksana lan önümden diye bağırınca bende elimle gösterdim nereye gideyim yermi var diye sen kime el kol hareketi yapıon çek lan sağa dedi neyse çektim sağa bende sinirler zıpladı üstüme güya dövmeye geliyor bir hışımla kaskı çıkardım elime geçirdim güzelce kavradım gelse çakıcam beynine sonra durdu geri gitti öbür memur geldi evrakları aldı hemen aldı eline ceza makbuzu 2 ayrı suçtan ceza kesti 1 cisi polisin uyarı ıkazlarına uymama 182 mı ne bi okadarda 2 ci ceza trafiği tehlikeye atmak ve hızına uygun şeritten sürmemeydi buram buram usulsuz ceza dedim kesemezsın git itiraz et dedi evrakları verdi s.... olup gitti bende hemen trafik ısıklarının mobesenin numarasını aldım mahkemeye itiraz ettim
    1 gidecek yerim olmamasına ve mobese görüntülerine ragmen mahkeme beni suçlu buldu
    2 yerleşim yeri içinde hız limitinin 50 km olduğunu ve o şeritin hızıma uygun olduğunu belgelediğim halde yıne mahkeme beni hatalı buldu
    sonuç olarak nerede hak hukuk araya tanıdıkları soktuk polisi bulduk hatasını kabul etti kotayı doldurmak zorundaymış özür falan diledi bende mahkeme sonuçlanana kadar bekledım sonuç olarak faizi ile 492 tl ödedim nerede hak hukuk para gelsinde ne şekilde gelirse gelsin bırak şimdi totonu yedim ayaklarını ne desen bana şu saatten sonra zılgıt gelir neden böyle düşünüyorum biliyormusun trafik memuruna kota koymak nedir gunde 20 ceza keseceksın mısal herkes kurallara uysa niye senin gözünün üstünde kaşın var diye ceza kesecekler başıma geldiği için böyle düşünüyorum aynı durum sana olsa senide görürdüm o yuzden başına gelmeden konuşma derim
    Hocam kafanda bir kamera olsaydı bence kendini haklı çıkarabilirdin gibi geliyor lakin polis bir olaya vs gitmiyorsa sana böyle fevri ceza kesmeside sinirlenilmeyecek şey değil , ben ambulans siren yaktığında eds den geçiyorum elimi kaldırarak kamera göreceği şekilde yapıyorum araba varsa 4 lü yakarak geçiyorum ceza gelmedi henüz gelecek olsada bir cana kast etmiş olmak kadar vicdanım sızlamaz o ambulansta babam ailem de olabilir diye düşünürüm

gerçekten yaşadığınıza üzüldüm , umarım tekrarlanmaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)