Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vespa 2.el tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese selamlar;
    foruma yeni üye oldum, umarım konu başlığını yanlış yere açmamışımdır.
    ilk defa bir scooter alacağım ehliyet,kask ve mont hazır tavsiyeleri dinledim ve ilk bunları aldım.
    Şimdi geldik bir vespa almaya, 150 veya 125lik bir vespa için piyasa çıktım ve farklı modellerde farklı kmlerde vespalar mevcut.
    İçime sinen bir tane LXV 125 var 5500kmde 2013 model, ancak piyasada bu motordan neredeyse hiç yok.
    iyi bakıldığını belirtiliyor ve temiz duruyor. Sizce 2.el bir vespa için km sınırı ne olmalıdır (bu tabi sürmeden sürmeye değişir)?
    ve bu model acaba vespa almak için yanlış bir seçim olur mu?
    şimdiden herkese teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Vespanın ikonik bir duruşu var fakat fiyat/performans oranı çok düşüktür. Gerçek manada sadece vespa adına para veriliyor.
    Sanırım en yakın japon temsilcisi Yamaha Delight... Daha da ucuzu SYM Fiddle II.

Aslında ben sağlamlık ve kalite arıyorum derseniz yeni çıkan ABS fren sistemi sahip NMax 125 olabilir.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    tr piyasası vasat bir motor,,honda veya yamaha bakın

Yorumlarınıza teşekkür ederim ancak sadece vespa düşünüyorum. bostancıda oturuyorum ve bostancı moda hattında kullanacağım çoğunlukla.
    yeruçağı TR piyasası vasat dediğin vespa değil LXV 125 modeli sanırım doğru mu anladım?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı crawler34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar;
    ilk defa bir scooter alacağım ehliyet,kask ve mont hazır tavsiyeleri dinledim ve ilk bunları aldım.
    Şimdi geldik bir vespa almaya, 150 veya 125lik bir vespa için piyasa çıktım ve farklı modellerde farklı kmlerde vespalar mevcut.
    İçime sinen bir tane LXV 125 var 5500kmde 2013 model, ancak piyasada bu motordan neredeyse hiç yok.
    iyi bakıldığını belirtiliyor ve temiz duruyor. Sizce 2.el bir vespa için km sınırı ne olmalıdır (bu tabi sürmeden sürmeye değişir)?
    Selam,
    Eğer sen benim sandığım kişiysen, öncelikle ehliyetin hayırlı olsun. Kazasız belasız. Değilsen yine aynı iyi niyet temennileri geçerli.
    1- Önce ufak dandik bi çin malı al, düşürürsün o motoru(vespayı). çinliyle bi ay karizmanı çizdir, bişeycik olmaz.
    2- Buradaki çoğunluğun kararına göre hareket edersen, sana YBR aldırırlar.
    3- Motoru görmeden kimse net birşey diyemez, Önce alma işini kafaya koy (Ufak motor zaten, sevdiğin motoru direk alabilme avantajın var.), yedek parça ve servis varmı yokmu diye piyasayı araştır. Satıcıya ulaş, servise götürelim de, servise götür (100TL civarına expertiz yaparlar) motorun durumu net öğrenirsin. İçine siniyorsa al gitsin.

Şimdiden hayırlısı, tekerine taş değmesin.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem bahsettiğiniz motorun fiyatı hem de bütçeniz konusunda bilgi vermemişsiniz. lxv piyasada pek olmayan bir model. normal lx ten bi kaç noktada farklı,ön far değişik bağlantılı,sürücü selesi ve yolcu selesi ayrı ayrı geri kalan herşey ise lx le aynı diye biliyorum. Hoşunuza gitti ve temizliği konusunda eminseniz alınır neden alınmasın. Yalnız dikkatli kontrolden geçirip alın vespaların parçaları pahalıdır. Dikkatinizden kaçan ve büyük sorun açacak motorda masraf nedeni ile keyfiniz kaçabilir. Primavera lar çıktığında eldeki lx leri uygun fiyata sattıklarını hatırlıyorum. Aslında zor ihtimalde olsa bayileri bi yoklayabilirsiniz eğer elinde kalan varsa 10 bin tl(en son hatırladığım sıfırını sattıkları fiyat) civarına sıfırını alma ihtimaliniz olabilir.

Ayrıca maddi imkan varsa primavera veya sprint modeli daha iyi olacaktır,yeni özellikler ve daha uzun süre değerini koruma imkanı sunar.

İkinci elde 5500 km daha bu motorlar için hiçbirşey. Yüzbinlerce km yapabilecek kapasitede sağlamlığı olan motorlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alanlar zaten pek kullanmaz o yüzden km düşük olur çoğunda. ayrıca sağda solda kaderine terketmeyip garajda sakladıysa alınır (vespa da en önemli madde bu)

Oncelikle yorumlariniz icin tesekkurler. Butce olarak 13 14 binlere cikabilirim ama 10bin civari icime sinen bir sey bulmak ilk istegim. Lxlere baktim sifir ama bulamadim hic bir yerde. Sozunu ettigim lxv 125 11bin tl ve bunu model olarak cok begendik. Suphelerim 5500 km olmasi ama o ne ki diyorsunuz, digeri de bu modelin piyasasinin az olmasi. Acaba satarken zorluk ceker miyim dusuncesindeyim. Bir yandan da bu model nostaljik modeli oldugundan uzun sure saklanabilir oldugunu da dusunmuyor degilim.

Motosikleti
    xmax250
    vespa nın piyasası yok demek bilgisizlikten öteye gitmez... 11 bin km 2013 lx 150ie kullandım ve satısa koydugumun 4. günü satıldı...
    vespa ya iyi bakıldıgı sürece hangi modeli olursa olsun evladiyeliktir... evet pahalıdır evet performansı belki dusuktur ama tarzdır ve kalitelidir...

ama vespa yı alıp biraz hevesimi aldıktan sonra satiyim diyorsanıx lxv tercih etmenizi önermem.. lx yada gts tercih edin cunkü satışı daha hızlı olur... Primavera da alınabilir ayrıca... güncel fiyatlarını suan bilmiyorum ama o fiyatlara cok rahat bulunur tahminimce...

not: sunu da ekliyim 125 lik 946 modeli 10 bin euro ve satılıyor =)

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crawler34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar;
    Sen gel ucuz yollu br Asya Nostalji veya Mondial 125ZNU al. Neden mi? "150LX parasının karşılığını verebiliyor mu şüpheli" diyorlar:

https://www.youtube.com/watch?v=qWzpZr1Mrds

Soruna cevap vermek gerekirse, ikinci elde özellikle de aracın yaşı arttıkça km ile oynamalar ciddi ölçüde artıyor. Örneğin 2015 model bir araç 3000-4000km ise bu makuldür ztaen geçen sene en erken mart ayında almıştır, yazın kullanıp kışın yatırmştır. Ama 2013 model bir motor gerçekte 3000km de olabilir 15000km'de olabilir.

Motosikletler gerçekten oldukça uzun ömürlü ancak ülkemiz şartlarında bakım yapılmadığından veya yaptırılamadığından eski/ikinci el motorlar insanın kafasında ciddi soru işareti olşturuyor.

Bundan dolayı al ucuz bir motor, bozulsa dahi uygun fiyata yaptırırsın, bu arada iyicene öğrenirsin. Örnek vereyim Asya nostalji'nin ön varyatörü 20-25TL, Hemen hemen aynı ölçülerdeki vespa 150lx'in yan sanayisi 70TL, 100TL, 130TL. e, bir de vespa olduğundan işçilik ücreti de vespaya uygun olacaktır. Bunlar zincir dişli gibi sürekli aşınan belirli aralıklarla değişmesi gereken parçalar.

Kısacası acemiliği ucuz bir motorda atmak çok daha mantıklı:

https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende joyride den soğudum vepsa lx 150 veya pcx 150 alıcam maxi scooter bize yaramadı :D

pcx lerde sıfırından 1000 tl daha ucuz nasıl iş hiç anlamadıdm sıfır alıcam galiba azcık uzun olsa pcx ne olurdu sanki

Şüphesiz vespanın piyasası çok iyi ama dediğim gibi LXV de biraz zorlanılır gibi geliyor. Enaz iki sene kullanırım diye düşünüyorum, o yüzden alacam galiba ben bu LXVyi. arkadaşlar öneriler için teşekkürler ama sadece vespa düşünüyorum italyanlara karşı bir zaafım var

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğiniz miktarlara primavera ikinci el olarak bulunabilir,sahibinden ilanların sıfır primaveralarda var hatta 12 bin civarına plaka dahil 2014 ve 2015 ten stokta kalan primaveralarıda alabilirsiniz. Ama sonuçta zevk önemli, lxv daha çok hoşunuza gidiyorsa ona yorum yapamam

SürücüMen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Clio 2012/Mondial 150 SüperBoy X
    Çok yakın arkadaşım İstanbul/Bahçelievler de vespasını satıyor.Vespa Lx 125 3V ie modeli.Tüm aradaığınız şartları karşılıyor.Yorumlarda bahsedilenleri dahil(Arkadaşım pek binmez kışın evin balkonuna koyar.)
    Buda ilanı ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-vespa-acil-sahibinden-cok-temiz-253595639/detay

O ilani gormustum, lakin ben suanda LXV ye kitlenmis durumdayim. Istedigim lxvyi bulamaz isem digerlerine bakacagim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    lx lvx bunlar ne anlama geliyor arkadaşlar?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    yamaha delight a hiç baktınmı?

yamaha'ya baktım da güzel motor ama sadece vespa istiyorum . LXV vespanın 60.yılına özel çıkartılan bir modeli daha retro görüntüsü var, LX ise sokaklarda sık gördüğün model. Mekanik olarak farkları çok yok diye biliyorum ama elbette ufak tefek farklılıklar vardır.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Piaggio,Honda pcx'e bu sene rakip olarak olarak çıkardığı medley 150 modeline
    Bakmanızı tavsiye ederim ,
    Çok daha teknolojik ve güzel görünümlü
    2016 yeni i-get star-stop özelliği olan bir motora ve 16-14inc tekerleklere sahip
    Vespa' da piaggio fabrikadasından çıkıyor bu arada

http://www.fercomotor.com.tr/web/4-3...ler/medley_150

MOTOR PİAGGİO İ-GET TEK SİLİNDİRLİ MOTOR, 4 ZAMANLI, “START&STOP” (ÇALIŞTIR&DURDUR) SİSTEMİ
    SİLİNDİR HACMİ 155 CC
    MAX GÜÇ 11 KW 7.750 DEVİRDE
    MAX TORK 14,4 NM 6.500 DEVİRDE
    BESLEME ELEKTRONİK ENJEKSİYON
    SOĞUTMA SIVI
    DEBRİYAJ OTOMATİK KURU SANTRİFÜJ KAVRAMA
    VİTES TORK SUNUCULU OTOMATİK CVT
    ARKA FREN 88 MM UZUNLUĞUNDA, HİDROLİK TELESKOPİK ÇATAL
    ÖN FREN 76 MM UZUNLUĞUNDA, 5 ADET YAY ÖN YÜKLEME AYARI OLAN ÇİFT ETKİLİ HİDROLİK AMORTİSÖR
    JANTLAR
    ÖN LASTİK 100/80-16
    ARKA LASTİK 110/80-14
    UZUNLUK 2.020 MM
    GENİŞLİK (EN GENİŞ YER) 705 MM
    AKS ARALIĞI 1.396 MM
    SELE YÜKSEKLİĞİ 787 MM
    KURU AĞIRLIK
    YAKIT DEPOSU 7 LİTRE
    EGZOST ÇIKIŞI EURO 4 NORMLARINDA

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Vespa'ya gönül vermiş biri varsa da tüm handikaplarını göze alıp vespasını alır biner.
    daha teknolojik daha modern daha özellikli ya da daha ucuz alternatifler olması onun için önemli değildir.
    motosiklet tutkudur ulaşım aracı olarak ticari amaçlı kullanılmadığı müddetçe.

ben scooter segnemtinde pcx de satın xmax de satın aldım kullandım ama vespa 250 gts'nin yerini tutamazlar.
    xmax'de yol bilgisyarı varmış bagajı daha büyükmüş dijital gösterge varmış flaşör düğmesi varmış da bunlar vespada yokmuş!!!
    Vespa sever birisi için bunların önemi yoktur.
    vespada selektör düğmesi bile yok ama kimin umurunda.
    asıl olması gerekenler. stbil bir motor, güven veren frenler, konforlu bir süspansiyon ve kaliteyle gelen kült marka imajı var.
    başka model marka bakmayın gönlünüzün düştüğü motoru bütçe dahilinde alın derim. ikinci el fiyatlarını bilmem ama primevera düşünmeniz güncelliği nedeniyle tercih sebebi olacaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler