Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Grade 80 10 mm zincir aldım.Kilit olarak ne almalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zincir grade 80 in 10mm olanlarından üstü de makaronla kaplı.Motoru çizmesin diye.Gerçekten çok ağır hiç bu kadar beklemiyodum.Alalı 2 haftayı geçti şimdi bide kilit alacağım fakat ne alayım.Zincir kadar önemli çünkü genelde zincirleri değil kilitleri hallediyolar.Bende pek anlamam ama şunu düşünüyorum: https://www.hirdavatfirsati.com/p-66...sma-kilit.html Sizin önerebileceğiniz daha iyi var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Gemi mi baglıosun hacı abi bune ? sen uğrasma die adamlar yapmış al rahat et

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Granit-4900-14-MKS-Maximum-Level-Granit-Zincir-Kilit_17815.html?gclid=Cj0KEQiAvJS3BRDd44fjndyii6M BEiQAN4EkPe3MJZ1XClZ6Mlwgwyb1nTmRE9VzOveju8ek6xPfL ZwaAtJh8P8HAQ
    Onurhan D ve Draconian bunu beğendiler.

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gemi mi baglıosun hacı abi bune ? sen uğrasma die adamlar yapmış al rahat et

http://www.motosikletaksesuarlari.co...LZwaAtJh8P8HAQ
    800 lira fiyatı var grade 80'in 8 mm liklerin 50,10 mm in metre fiyatı 70 lira falan.Ben 2 metre aldım üstünde ki makaron da 15 TL.İkinci el aldım bide 80 liraya.50 de kilit olsa 130'a tamamlamış olcam.800 nereye 130 nereye arada ki fiyat farkı yeter :D
    Ertugyigit ve obarey bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Kilit önerim yok ama linkini attığın Yale kilidi garajın kapısında kullanıyorum, güvenlik konusunda çok fazla araştırmadan Bauhaus'da olan en pahalı kayar milli kilidi almıştım, biraz pas yapması dışında memnunum yalnız elindeki zincir için küçük geleceğini, kilidin iç kısmına iki halkanın beraber sığmayacağını düşünüyorum. O sebeple alacaksan da deneyerek almanı öneririm.
    Onurhan D bunu beğendi.

Alıntı Foгce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilit önerim yok ama linkini attığın Yale kilidi garajın kapısında kullanıyorum, güvenlik konusunda çok fazla araştırmadan Bauhaus'da olan en pahalı kayar milli kilidi almıştım, biraz pas yapması dışında memnunum yalnız elindeki zincir için küçük geleceğini, kilidin iç kısmına iki halkanın beraber sığmayacağını düşünüyorum. O sebeple alacaksan da deneyerek almanı öneririm.
    Deneyerek almam pek mümkün değil.Bu zinciri yanımda götürmem çok zor olur Alırken konuşayım o zaman olmazsa geri iade ederim derim.Teşekkür ederim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilit olarak standart asma kilit değil alarmlı bilinen markaların kilitlerini öneririm.
    Onurhan D bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Muhakkak yatay milli kilit tercih et. Aynı zincir bende de var. Kale 60-110 siyah çelik kilit kullanıyorum.
    Onurhan D bunu beğendi.

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhakkak yatay milli kilit tercih et. Aynı zincir bende de var. Kale 60-110 siyah çelik kilit kullanıyorum.
    Sizin kullandığınıza zincir sığıyo mu çok küçük gözüküyo o boşluk.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu zincirin mukavemetine uygun bağlayacak sağlam bir yer bulmak meselesi var değil mi ?
    Makasa odaklı bir çözüm. Makas kesmesin kesemesin..

Bu kadar kasmaya gerek yok kanımca.
    Ön tekerden, maşadan sağlam bir yere bağlasan bile adam niyet ettikten sonra makasla değil 17 yıldız ile gelir, ön dingili gevşetir teker ve kilidini sana bırakır geri kalanı atar araca gider..
    Onurhan D bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin kullandığınıza zincir sığıyo mu çok küçük gözüküyo o boşluk.
    Sığar. Ben de aynı kilidi kullanıyorum. Boşluk mesafesi 27 mm. Senin iki bakla yan yana gelince 20mm eder. Kalan 7 mm'ye de makas ağzı sığmaz; yani kesemezler.

Onurhan D bunu beğendi.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zincirin mukavemetine uygun bağlayacak sağlam bir yer bulmak meselesi var değil mi ?
    Makasa odaklı bir çözüm. Makas kesmesin kesemesin..

Bu kadar kasmaya gerek yok kanımca.
    Ön tekerden, maşadan sağlam bir yere bağlasan bile adam niyet ettikten sonra makasla değil 17 yıldız ile gelir, ön dingili gevşetir teker ve kilidini sana bırakır geri kalanı atar araca gider..
    İşte bende bu yüzden zinciri 2 metre aldım.Tekerlekten değil gövdeden geçirmek için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sığar. Ben de aynı kilidi kullanıyorum. Boşluk mesafesi 27 mm. Senin iki bakla yan yana gelince 20mm eder. Kalan 7 mm'ye de makas ağzı sığmaz; yani kesemezler.

http://kilital.com/271-485-thickbox/...asma-kilit.jpg
    Teşekkür ederim.Tam nokta atışı bilgi oldu

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Hocam (Kale) kilidi nerden aldınız? İnternetten aradım her yerde yok !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir grade 80 in 10mm olanlarından üstü de makaronla kaplı.Motoru çizmesin diye.Gerçekten çok ağır hiç bu kadar beklemiyodum.Alalı 2 haftayı geçti şimdi bide kilit alacağım fakat ne alayım.Zincir kadar önemli çünkü genelde zincirleri değil kilitleri hallediyolar.Bende pek anlamam ama şunu düşünüyorum: https://www.hirdavatfirsati.com/p-66...sma-kilit.html Sizin önerebileceğiniz daha iyi var mı ?
    Zinciri nerden kaça aldın? Birde kilit için anahtarı nadir tiplerden bulursan daha sağlam olabilir.
    Onurhan D bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Oldukça iyi bir çözüm bunu gelistirmek lazım saseden biryerden gecirebilirsen sorun olacağını sanmıyorum
    Onurhan D bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam (Kale) kilidi nerden aldınız? İnternetten aradım her yerde yok !
    Kale kilit yazan anahtarcının birinden sipariş ettirdim, öyle geldi. Olmadı kalenin bayisi falan varsa orada da bulunabilir.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Kale kilit yazan anahtarcının birinden sipariş ettirdim, öyle geldi. Olmadı kalenin bayisi falan varsa orada da bulunabilir.
    Tamamdır kardeşim buldum.kilital.Com.adında bir siteye üye oldum.Fiyatıda 85 TL kapıda ödeme ile.

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri nerden kaça aldın? Birde kilit için anahtarı nadir tiplerden bulursan daha sağlam olabilir.
    Hocam 2.el aldım ben 80 TL'ye grade 80 in 8-10-12 mm olmak üzere 3 çeşidi var.Bu 10 mm. Sahibinden sitesinde ras geldim,motosikletini satacağı için satışa çıkarmıştı.İzmirde aramaıştım ama bulamadım.İnternette satan siteler var ama büyük şirket oldukları için 2 metrelik falan satmıyolar.Tersane de çalışan tanıdığınız falan varsa o bulur size.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Kayar milli asma kilitlerin kale markalısından bende bulamadım.3 4 tane anahtarcı gezdim hepsinde lemen marka vardı.Hepside kaliteli dedi bende aldım.Aslında yale alacaktım da ondan da bulamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Aldığım kilit bu tamamen çelik(prinç)gövde,üstünde de kaplaması var.Zincire taktım arada çok az bi boşluk kaldı zaten demir makasını sokamazlar arasına.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Konu iyi oldu aynı zincirden ben de aldım tersane zinciri , asma kilit bakıyordum yazan herkese teşekkürler
    Onurhan D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)