Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Motor icin sanayi tipi zincir kullanımı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi minik bir örnekte benden olsun,detaylı araştırırsak yediğimiz kazıkların boyutunu daha net görebiliriz aslında.

Otomobil için kör nokta aynası:3,40 TL Ürün
    Motosiklet için kör nokta aynası:21,90 Tl Ürün

Konuyu destekliyorum ve tekrar gündeme gelmesinden şahsen mutlu oldum.
    Dediğiniz doğru olabilir, ama örnek sorunlu. Ürün aynı mi farklı mi belli değil, satıldığı yer farklı. Biri zaten mağaza değil. Belki satan kazıklıyor? Belki bir ürün diğerinden çok daha kaliteli? Hiç bir şey belli değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Varmı sanayi tipi zincir kullanan yakın zamanda

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Kardeşim bunu sana satan mağaza yada motorcular. Üreten kim.? fabrika. Kime satıyor? bu yerlere satıyor senden gidip alıyorsun işte. Ben kullandım diyorum sorun da görmedim izmirde veli kandemir 45 senedir motorun üstünde 2 yıldır kullanıyor şahsende tanıyorum görüşüyorum. Yani çok zengin olan gider alır zaten araştırmaz ama benim gibi gelirli belli olan birisi bunun peşini kovalayabilir. Motor parçası dediğin vakit herşey tavan yapıyor yeterki motor da kullanılsın. Valla karar sizin arkadaşlar ben denemediğim birşeyi yazmadım burda kaç ayımı aldı boş konuşmayı da sevmem kimsenin işine de karışılması hoş bir durum olmaz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bugün bir torba kömür alacaktım ve adam 17 lira dedi, bende çok pahalı dedim. acil lazım 15 tl ye verin dedim ama zaten 1 lira kar ediyoruz dediler. bende inanmam ki dedim. 15 liraya veriyorsanız alırım yoksa almam dedim. 15 lira kar bırakmıyor dediler bende iyi o zaman elektrik yakarım biraz daha dedim çıktım.

yani 1 lira kar ettiklerine kim inanır? kadir inanır

işte motor parçaları alırkende iyi kazıklıyorlar. dabancaynan tehdit edip zorla ucuza alın imkanınız var ise.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski Çekoslovakya torna tezgahlarında da zincir aktarma kullanılıyor. Düşük devir vs değil. Uygun, doğru olan zincir olduktan sonra neden olmasın.
    levend84 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ben denedim test ettim gereken neyse onu kullandım ve arada bir fark olmadığını gördüm. karar size ait. nasıl size orjinal zinciri 300 ve 500 e alırken şurdan al burdan al diye öneriler geliyorsa bende ister kullanın ister kullanmayın diyebilirim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben denedim test ettim gereken neyse onu kullandım ve arada bir fark olmadığını gördüm. karar size ait. nasıl size orjinal zinciri 300 ve 500 e alırken şurdan al burdan al diye öneriler geliyorsa bende ister kullanın ister kullanmayın diyebilirim.
    Özet olarak hangi ölçüye karşılık hangi ölçüleri ve nereden aldığını yazarsan denemek isteyenler faydalanır.

Motosiklette kullandığımız zincir ölçülendirmeleri sanayiden zincir alrıken de aynı mı?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    evet arkadaşlar tartışmak yerine kullananlar nereden aldığını kaç km kullandığını yazarlarsa biz kullanmayanları daha iyi yönlendırısınız.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    hocam benimde bir proje motorum var(kanuni tiger 250)ve görüyorum ki genel kanı şu:düşük cc ve sanayi tipi zincir kullanıyosun olm dikkatli ol demenin bilinciyle kullanırsak bir sıkıntıyla karşılaşmayacağız.peki sayın beycivan hocam.bende temin etmek istiyorum bu zinciri ve ölçüleri nasıl olmalı? nereden almalıyız? ne diyerek almalıyız ? sorularımın cevabını alırsam eğer,bende bu kervana katılmak istiyorum kısmetse

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    1000 cc ve üstü motoruna bu zincirden takıp test için pilot arıyorsanız ben varım, bana özelden ulaşın.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Herhangi bir Yapı Malzemeleri Laboratuvarında 2 tip Ziniciride 70-80 cm parçalarını demir çekme makinası ile çekip akma ve kopma gerilmelerini öğrenebilirsiniz. Muhtemelen bu test için sizden para dahi almazlar. Ya da testi yapan operatöre 20 TL verirsiniz.
    Akma gerilmesi size plastik deformasyonu yani kalıcı uzamayı verir. Kopma gerilmesi açık. Doğal olarak iki zinciri birbirine karşı test etmiş olursunuz.
    Olcay Avşar ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bende 600rr gibi makine olsa bende sanayi zinciri kullanırım

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    arkadaşlar bu forumda bu konuları açık açık yazdım ben hem cbf 500 ve ondan öncede cbr 1100 e takıp denedim test ettim ve satana kadar da üzerinde bunlar vardı. Ne uzama ve şangırtı ne de sorun oluştu ama bu sonuca ulaşa dek sanayide git gel 1 haftam geçti. alman malı olmak şartıyla eski zincirinizi alıp doğrudan sanayi tipi zincir satan yere gidebilirsiniz. Yani bunda korkacak birşey yok.167 bg makinenin bunu nasıl asıldığını anlatmaya gerek yok yani bu zinciri motor kullanıyor diye kalkıp kat kat kalitelisini üretmiyorlar. sadece para tuzağı. belli başlı firmaların tekeline düşmüş ve yanlızca onları piyasaya sokuyor. araştırdığınızda dönüp dolaşıp aynı markaya ve firmaya geliyorsunuz. ilk zamanlarda beni bu konuda çok rahatsız eden mesaj yoluyla da " herkes kendi işini yapsın bırak " gibi olaylar yaşadım. Ben kendim kullandım bir kaç arkadaşım birisi de 600f de hala kullanıyor 1 seneyi yaklaştı sorun olmadı. Karar sizin. ben marka yada işyeri önermiyorum sadece denediğim test ettiğim ve sonucundan memnun kaldığım bir olayı anlattım. hayırlı cumalar.
    bektanist ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu forumda bu konuları açık açık yazdım ben hem cbf 500 ve ondan öncede cbr 1100 e takıp denedim test ettim ve satana kadar da üzerinde bunlar vardı. Ne uzama ve şangırtı ne de sorun oluştu ama bu sonuca ulaşa dek sanayide git gel 1 haftam geçti. alman malı olmak şartıyla eski zincirinizi alıp doğrudan sanayi tipi zincir satan yere gidebilirsiniz. Yani bunda korkacak birşey yok.167 bg makinenin bunu nasıl asıldığını anlatmaya gerek yok yani bu zinciri motor kullanıyor diye kalkıp kat kat kalitelisini üretmiyorlar. sadece para tuzağı. belli başlı firmaların tekeline düşmüş ve yanlızca onları piyasaya sokuyor. araştırdığınızda dönüp dolaşıp aynı markaya ve firmaya geliyorsunuz. ilk zamanlarda beni bu konuda çok rahatsız eden mesaj yoluyla da " herkes kendi işini yapsın bırak " gibi olaylar yaşadım. Ben kendim kullandım bir kaç arkadaşım birisi de 600f de hala kullanıyor 1 seneyi yaklaştı sorun olmadı. Karar sizin. ben marka yada işyeri önermiyorum sadece denediğim test ettiğim ve sonucundan memnun kaldığım bir olayı anlattım. hayırlı cumalar.

hocam olaya genel bakış açınız çok hoşuma gitti, ben de böyle şeyleri imkan oldukça deneme taraftarıyım.
    benim 3 sorum olacak, sanayi tipi zincirlerle
    1 şuana kadar kaç km sorunsuz kullandınız?
    2 genelde hangi hızlarda kullanıyorsunuz?
    3 en fazla kaç km hıza çıktınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Faydalı konu üstte kalsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aynen faydalı takip eden kişiler olâbilr.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Diversion'ı 2015 Nisan'da satıp aynı hafta sonu MT 07'yi aldım. Sıfır motosiklette 95 Km.de "D.İ.D." zincirde ses başladı. Gerdirdim, yağlattım en son 12.000'de 3 sefer gerdirdikten sonra kestirip attırdım üstündeki zinciri. İzmir'de olanlar bilir, Kahramanlar'daki motorcu Leven'ten markasını tanımadığım ama ustamın tavsiyesi olan sarı kaplamalı zinciri alıp taktım. İzin kullanamadığım ve yağmurlu ilk 900 km.de ne temizleyebildim ne de yağlayabildim. Zincirde en ufak ses veya farklı bir sorunla karşılaşmadım. Pahalı olan her zaman kaliteli olmuyor maalesef. Markalı ürünlerin bile farklı kalitede üretimleri var.

Hocam ben teksil işinde bir çalışanım ama müşterin fiyat ve onların müşteri portföyünü az çok biliyorum .
    Reklamasyon lardan bazan müşteri fiyatlarını görüyorum .

Biz aynı malı 1/1 aynı malı ;
    İGS ye veriyoruz adam takım elbise yapıp 300 TL ye satıyor ..(alan adam giyor mutlu oluyor)
    Aynı malı aydınlı gruba veriyoruz piyercardin gidiyor onlarda 500- 600 TL satıyor. (alan adam giyor mutlu oluyor)
    Aynı malı hugo-boss veriyoruz 500 Eruo civarı etiket fiyatı oluyor (alan adam giyor mutlu oluyor)
    Aynı malı Armani ye veriyoruz 2000-3000 Eruo civarı etiket fiyatı oluyor (alan adam giyor mutlu oluyor)

Şimdi sen bunlar aynı mal desen armaniden giyinen adama 500-600 Tl lik mal versen giymez , giyse mutlu olmaz. Veya bütçesi 300 Tl olan adam hugo boss dan mal alsa500-600 eruo para verse o da mutlu olmaz çok para verdim beya der.

Sanayi işinde insanların gelirine göre malzeme aynı olsa veya benzer olsa bile çok farklı fiyat politikaları olur.
    Bazı adam af edersiniz mook gibi para kazanıyor ona ucuz desen batar o da öyle para verecek.

Satıcı da ise şöyle bir durum oluyor tabi,
    9 mal etsin 10 satan 1000 tane satar iken ,1000*(10-9) =1000 kazandı sürümden kazandı
    25 satan adam ise lüks yerde dükkanı çalışanı der iken benzer malı 15 mal etti 25 satı o da 100 tane satıyor = 100 *(25-15 ) =1000 kazandı

hedef müşteri ve politikalar tamamen farklı . Satıcı imalatçının tercih meselesi sürümden kazanmak mı , maliyetli çalışmak mı ?

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bir torba kömür alacaktım ve adam 17 lira dedi, bende çok pahalı dedim. acil lazım 15 tl ye verin dedim ama zaten 1 lira kar ediyoruz dediler. bende inanmam ki dedim. 15 liraya veriyorsanız alırım yoksa almam dedim. 15 lira kar bırakmıyor dediler bende iyi o zaman elektrik yakarım biraz daha dedim çıktım.

yani 1 lira kar ettiklerine kim inanır? kadir inanır

işte motor parçaları alırkende iyi kazıklıyorlar. dabancaynan tehdit edip zorla ucuza alın imkanınız var ise.
    Bir torba komuru kac gun yakacaktin fatih ? Merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 cc ve üstü motoruna bu zincirden takıp test için pilot arıyorsanız ben varım, bana özelden ulaşın.
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben teksil işinde bir çalışanım ama müşterin fiyat ve onların müşteri portföyünü az çok biliyorum .
    Reklamasyon lardan bazan müşteri fiyatlarını görüyorum .

Biz aynı malı 1/1 aynı malı ;
    İGS ye veriyoruz adam takım elbise yapıp 300 TL ye satıyor ..(alan adam giyor mutlu oluyor)
    Aynı malı aydınlı gruba veriyoruz piyercardin gidiyor onlarda 500- 600 TL satıyor. (alan adam giyor mutlu oluyor)
    Aynı malı hugo-boss veriyoruz 500 Eruo civarı etiket fiyatı oluyor (alan adam giyor mutlu oluyor)
    Aynı malı Armani ye veriyoruz 2000-3000 Eruo civarı etiket fiyatı oluyor (alan adam giyor mutlu oluyor)

Şimdi sen bunlar aynı mal desen armaniden giyinen adama 500-600 Tl lik mal versen giymez , giyse mutlu olmaz. Veya bütçesi 300 Tl olan adam hugo boss dan mal alsa500-600 eruo para verse o da mutlu olmaz çok para verdim beya der.

Sanayi işinde insanların gelirine göre malzeme aynı olsa veya benzer olsa bile çok farklı fiyat politikaları olur.
    Bazı adam af edersiniz mook gibi para kazanıyor ona ucuz desen batar o da öyle para verecek.

Satıcı da ise şöyle bir durum oluyor tabi,
    9 mal etsin 10 satan 1000 tane satar iken ,1000*(10-9) =1000 kazandı sürümden kazandı
    25 satan adam ise lüks yerde dükkanı çalışanı der iken benzer malı 15 mal etti 25 satı o da 100 tane satıyor = 100 *(25-15 ) =1000 kazandı

hedef müşteri ve politikalar tamamen farklı . Satıcı imalatçının tercih meselesi sürümden kazanmak mı , maliyetli çalışmak mı ?
    Kardesim mantığın tutarlı olmakla beraber her zaman gecerli değil. Ilk elden kumaşıni bildiğin merkalarsa eyvallah ancak cidden kalite farki olan urunler olur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski Çekoslovakya torna tezgahlarında da zincir aktarma kullanılıyor. Düşük devir vs değil. Uygun, doğru olan zincir olduktan sonra neden olmasın.
    Çekoslovak,Tos torna efsane makinadır,güzelde devir alır,zincir olayına gelirsek yok alaşımı yok malzemesi,1.kalite taiwan baklalı zincir alırsan,dişli eskir zincir eskimez.otomotiv sektöründe rulo zincirli konveyorler kullanılıyor,yok öyle koparmış,sararmiş vs.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)