Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bi sıkıntısı var fakat anlayamadım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    motor daha 200km de, zinciri çeviren dişlinin olduğu kısımdan gelen bir ses var takır tukur. zincir pek gevşek gibi durmuyor sabitken fakat dönerken videoda görüldüğü gibi pek sağlıklı gözükmüyor. sephadayken 3. vitesden sonra acayip sallanıyor. bilyeleri kırmış falan olamayız herhalde?
    https://www.youtube.com/watch?v=Vc5OGSJNBoQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Dün aynı sorun bendede vardı zincir takır tukur vuruyor.Sonra yolda kaldım.Ön dişlinin somunu gevşemiş,sıkmayıp devam edincede ön dişli yerinden çıkmış.Acaba sizdeki sorunda bu olabilir mi ? Umarım bilyede problem yoktur

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı cico06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün aynı sorun bendede vardı zincir takır tukur vuruyor.Sonra yolda kaldım.Ön dişlinin somunu gevşemiş,sıkmayıp devam edincede ön dişli yerinden çıkmış.Acaba sizdeki sorunda bu olabilir mi ? Umarım bilyede problem yoktur
    alet edevatım yok, olsa açıp bakacağım. dediğiniz olabilir ama

8 veya 10 numara lokmaya ihtiyacın var. 3 lü t şeklinde lokma satıyorlar ,bayağı kullanışlı tavsiye ederim.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk önce panik yapma aynı sorun bendede vardı hatta daha şiddetliydi,
    zincir ayarın iyiyse ön dişli kapağını aç ve dişli somunlarını kontrol et eğer sıkıysa sağlamsa
    motorun alışma süresi boyunca cıkabilecek bir ses bu bendede daha şiddetli ses geliyordu baktım herşey yerinde sağlam ama ses geliyordu garantiye gittim alışma süresi dedilen ve gerçekten ses ileride kesildi.
    senin yapman gereken herşey sağlamda rodaj boyunca yada ses kesilenene kadar yavaş sürmektir.
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 veya 10 numara lokmaya ihtiyacın var. 3 lü t şeklinde lokma satıyorlar ,bayağı kullanışlı tavsiye ederim.
    hafta için temin etmeye çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce panik yapma aynı sorun bendede vardı hatta daha şiddetliydi,
    zincir ayarın iyiyse ön dişli kapağını aç ve dişli somunlarını kontrol et eğer sıkıysa sağlamsa
    motorun alışma süresi boyunca cıkabilecek bir ses bu bendede daha şiddetli ses geliyordu baktım herşey yerinde sağlam ama ses geliyordu garantiye gittim alışma süresi dedilen ve gerçekten ses ileride kesildi.
    senin yapman gereken herşey sağlamda rodaj boyunca yada ses kesilenene kadar yavaş sürmektir.
    şuan kapağı açacak alet edevatım yok malesef. fakat önerilerinizi değerlendireceğim.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    o zincirin gerginliği sence normal mi ? özellikle motorun üzerinde yük yokken hemde... zincirin bildiğin bol. sebebi budur demiyorum ama bol zincir ses yapar.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zincirin gerginliği sence normal mi ? özellikle motorun üzerinde yük yokken hemde... zincirin bildiğin bol. sebebi budur demiyorum ama bol zincir ses yapar.
    mekanik kısımdan pek anlamam, elimle yukarı aşağı bastırdığımda zinciri, pek oynamıyor. dolayısıyla bana pek bol gibi gelmedi. fakat bol değildir demiyorum ben yine de. bir de 200km de zincirin bollaşmayacağını düşündüğüm için böyle bir kanıya vardım. teslim ederken dikkat etmedilerse gerginliğine ona bir şey diyemeyeceğim tabi..

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mekanik kısımdan pek anlamam, elimle yukarı aşağı bastırdığımda zinciri, pek oynamıyor. dolayısıyla bana pek bol gibi gelmedi. fakat bol değildir demiyorum ben yine de. bir de 200km de zincirin bollaşmayacağını düşündüğüm için böyle bir kanıya vardım. teslim ederken dikkat etmedilerse gerginliğine ona bir şey diyemeyeceğim tabi..
    evet 200 km de zincir bollaşmaz ama teslim ederken gerginliği doğru ayarlamadılar ise normal şuan böyle olması. zaten farkındaysanız video da zincir bol yani sarkma var altında. ip gibi dümdüz olacak değil ama bu kadarda bol olmayacak. zaten kitapçık elinizdeyse orada doğru ölçüleri yazıyor. siz kendinizde ayarlarsınız.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 200 km de zincir bollaşmaz ama teslim ederken gerginliği doğru ayarlamadılar ise normal şuan böyle olması. zaten farkındaysanız video da zincir bol yani sarkma var altında. ip gibi dümdüz olacak değil ama bu kadarda bol olmayacak. zaten kitapçık elinizdeyse orada doğru ölçüleri yazıyor. siz kendinizde ayarlarsınız.
    umarım birşeyin gevşekliğidir problem. kolay çözülecek işler çünkü bunlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)