Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır Mı Almalıyım, İkinci El Mi?(Honda cb125e)

Motovento
    REKLAM ALANI
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Öncelikle konuyu okuyan herkese merhaba. Honda cb125e modelinde karar kıldım. 2 aydır da sahibindencom sitesinden bakınıyorum. İnsanlar 2. el fiyatlarını fazlasıyla şişiriyor, bu nedenle listemde fazla seçenek yok. Favorimde olanlar şunlar: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0080795/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bakmadan-gecme-japon-harikasi-279454740/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-tertemiz-tasarruflu-motor-kafam-rahat-olsun-diyenlere-277647038/detay/
    Bu aracın sıfırı 5100-5250 tl. (plaka-ruhsat hariç)Ben motordan fazla beklentisi olan biri değilim. Hız sevmem, şekil hareketler bana göre değil, modifiyenin yüzüne bakmam... Motor dediğin seni yarı yolda bırakmayacak, fıtı fıtı bayır bucak gezdirecek. CC yükseltme derdim de yok alır en az 5 yıl binerim.(Gözümün kaldığı tek motor suzuki van van alırsam ilerde onu alırım) Şimdi siz kıymetli forumdaşlarımdan ricam şu: Siz benim yerimde olsaydınız bu motorun sıfırını mı yoksa temiz 2. elini mi alırdınız, neden? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    ybr 125 sıfır aldım 2.eli gereksiz yüksek fiyatları vardı kafam attı 0 çektim.5830 raf fiyatıydı 5700 ye aldım.zaten piyasası var 2 sene sonra pek zarar etmeden satarım diye düşünerek

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Para sıkıntı değilse 0 almak her zaman daha iyidir. 5 yıl bineceğinize göre 0 alın derim.
    ozanozugur bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 lira üzerinde para veriyosun enjeksiyonlu bile değil

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Cevaplar için teşekkürler. İkinci elciler çıldırmış, 2012 model 20000 de motorlara 4000-4500 arası yazıyorlar, neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum. Diyorum sıfır alayım, sonra 5250 lik bir motor değil diyorum vazgeçiyorum. Anlayacağınız kafam karışık.
    matrix506xx bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Biraz daha biriktirip guzel birsey tercih edin madem 5 yil gitsin istiyorsunuz. Baskasinin nasil kullandigini bilmediginiz bir alete 5 yil guvenilmez bence.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha biriktirip guzel birsey tercih edin madem 5 yil gitsin istiyorsunuz. Baskasinin nasil kullandigini bilmediginiz bir alete 5 yil guvenilmez bence.
    Mesele para değil üstadım EDER meselesi. Motor tam istediğim gibi dengeli, marka ama sıfırın maliyeti 6000 tl'yi bulur. 6000 tl ona vereceğime 3 daha koyar suzuki van van alırım. Motorun bendeki anlamı, ufak tefek dengeli ve yolda bırakmayacak cinsten olmasıdır. Şu an kafamda bu şartlara uyan honda cb125e ve suzuki van van var. (neden van van almıyorsun diyenler vardır, ben lise dönemlerimde kullanırdım 10 yıl oldu elime motor değmeyeli birazpişmem lazım diye düşünüyorum.)

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hocam sürdün mü bilmiyorum ama cb125 kesinlikle o parayı hak etmiyor. Çok hantal, traktör gibi çalışan bir makine. Kafa tasarımı da iğrenç. Başka modellere bakmanı tavsiye ederim.

van van benzeri v-raptor 250 var onada bak istersen. 2.ellere de bakma fazla millet sıfır parasından 100 lira aşağısını istiyo. sorunca zorunlu sigortasına 800 lira ödedik diyolar yani satılsın diye bekleyip en fazla kayıbım 100 lira olsun diyen çok.
    balamir01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    van van benzeri v-raptor 250 var onada bak istersen. 2.ellere de bakma fazla millet sıfır parasından 100 lira aşağısını istiyo. sorunca zorunlu sigortasına 800 lira ödedik diyolar yani satılsın diye bekleyip en fazla kayıbım 100 lira olsun diyen çok.
    Aynen öyle. Ya ticaretten anlamıyorlar ya da elde aptal çok zannediyorlar. Sigorta devri yok artık parasını geri alır, plaka ruhsat bindiğine say. O kafadakiler daha çok bekler ki 2 aydır takipteyim sahibindeni satılan görmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sürdün mü bilmiyorum ama cb125 kesinlikle o parayı hak etmiyor. Çok hantal, traktör gibi çalışan bir makine. Kafa tasarımı da iğrenç. Başka modellere bakmanı tavsiye ederim.
    Kullanmadım kardeşim ama kullanırsam belki fikrim değişir. YBR den farkı yoktur diye düşünüyorum, YBR bana çok klasik geliyor ama bu motorda beni çeken bir şey var. Benim boyum 174cm, üzerine oturduğumda iki ayağım değebilmeli, bu açıdan dengeli diye düşünüyorum. Mesela bajaj ın 200 NS si hoşuma gitmişti, üzerine oturdum ayağımın biri değiyor biri değmiyor :( Anlayacağın boy sıkıntılı.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bahsettiğin motorlara hiç binmedim tecrübem yok o konuda maalesef pek bişey söyleyemem ama bana kalırsa kesinlikle 0 motor almalısın. Ayrıca bilinçli bir kullanıcı adayı olduğun için seni tebrik ediyorum.
    balamir01 bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    yamaha
    Bence favorindeki motor çok ideal ilk motor olarak lastiğide var km normal göster bir bilene al sıfıra falan gerek yok zaten ufak tefek yatırmalar olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    herkes diyor ilk motor zaten düşersin sen 5 bin kmdir motosiklet sürüyorum bırak düşürmeyi hiçbir yere sürtmedim bile

konuya gelecek olursak bence sıfır al kimseye güvenmem bu satten sonra

Motosikleti
    MT-07
    CB125e 3 yıl kadar kullandım. Kesinlikle sorunsuz bir motor. Kolay kolay arıza yapmayan bir makina.

Zaten elektronik parçası ve arıza yapma olasılığı olan bir aksamı yok. Yağını zamanında değiştirir, güzel lastik takar, zincirini yağlarsan yıllarca kullanabilirsin. Ben sadece yazın 3-4 ay kullanmama ve kışın yatmasına rağmen ne aküsü bitti nede problem çıkarttı.

Yerinizde olsam ikici elleri gider yerinde görür motor başında pazarlık yaparım. Çoğu satıcı motor başında pazarlık yapınca fiyat düşüyor. Kendimden biliyorum

Sıfır almanıza gerek yok. Bu sayede satarken fiyatı düşük tutar, çok daha az zararla hemen satarsınız. Zaten bozulma ihtimali çok düşük. Sizi üzmeyecek bir makina. Tabi 125 cc temel bir motordan 600 cc motor performansı ve konforu alacağını sanan arkadaşlara göre bi alet değil.
    balamir01 ve ozanozugur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Güvensiz bir motor, önde kampana var, göstergeler fakirlikten ölüyor. 5 sene binilmez. heroya da bajaja yönelinebilir.

serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    5 yıl binecekseniz ve beklenti yüksek değilse 0 almak daha iyi bence.

Motosikleti
    Drift L
    5 yıl binecekseniz bence de 0 almanız mantıklı. Stajyere takıldığım için alacağım motoru en az 2 sene kullanmak zorundayım ki bu 2 seneden de fazla olacak. O yüzden ben de 0 almak istiyorum. Eğer 5250 vermek istemezseniz Bajaj ve ülkemize henüz girmiş Hero motosikletlerine de bir göz atabilirsiniz.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Hero nun yeni modellerine bakman daha iyi olur gerçekçi olmak lazım cbf ybr ler artık hintlilerden geride cbf de bi konfor var dahada birşey yok hele şu cbler daha beter

SouthCity07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    2006'da YBR aldım 160.000 km'de daha hiç bir şey olmadı temiz kullanıp baktıktan sonra hiçbirşey olmaz 5 değil 15 yıl binersin,cc yükseltme derdimde yok diyon ee tamam git al sıfır kafana uyan bir motor.Bu Ybr olur cbf olur vanvan olur ne istersen o olur.Heronun hunk ve bajaj 125st 150as falan iyi olabilir fiyatları güzel incele 125e'yi hiç sevmiyorum nedense.
    Motosiklet yazın iyi olur dediler,bizim memlekette kış yoktu.

istediği yüksek hacimli motorda değil. yine de biraz pişeyim 15 senedir hiç kullanmadım demiş gönlünden geçen motorda van van.. ben olsam gider suzukiyi alırdım. bide güzel eğitimi alır gönlümden geçen motoru kullanırdım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)