Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sıfır Mı Almalıyım, İkinci El Mi?(Honda cb125e)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    ilk motor her zaman piyasası olan 2. el birşey olmalıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Hiz istemiyorsan boxer al sifiri 3 bin lira. Esek gibi kullan...

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı Marloon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB125e 3 yıl kadar kullandım. Kesinlikle sorunsuz bir motor. Kolay kolay arıza yapmayan bir makina.

Zaten elektronik parçası ve arıza yapma olasılığı olan bir aksamı yok. Yağını zamanında değiştirir, güzel lastik takar, zincirini yağlarsan yıllarca kullanabilirsin. Ben sadece yazın 3-4 ay kullanmama ve kışın yatmasına rağmen ne aküsü bitti nede problem çıkarttı.

Yerinizde olsam ikici elleri gider yerinde görür motor başında pazarlık yaparım. Çoğu satıcı motor başında pazarlık yapınca fiyat düşüyor. Kendimden biliyorum

Sıfır almanıza gerek yok. Bu sayede satarken fiyatı düşük tutar, çok daha az zararla hemen satarsınız. Zaten bozulma ihtimali çok düşük. Sizi üzmeyecek bir makina. Tabi 125 cc temel bir motordan 600 cc motor performansı ve konforu alacağını sanan arkadaşlara göre bi alet değil.
    Tam da içimden geçenler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Cevap için herkese teşekkür ederim. Yüksek ihtimalle 2. el bir motora gideceğim bu hafta içi, içime sinerse alır binerim. Sinmezse gider sıfır alırım.
    Marloon bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX
    6 Ay önce 2. El 47 bin km civarında bir Cb125e aldım. 6 aydır biniyorum aktif olarak, yağ değişimi dışında bir masraf yapmadım.

Extra olarak 4lü flaşör ve far açma kapama tuşuda var orjinalinde olmayan.

Cb125e ve Cb125Ace Modelini karıştıran arkadaşlar olmuş Cb125e modelinde ön fren disk'dir.

Vites göstergesi vardır. Ve Göstergesi 125cc segmentindeki çoğu motosikletten daha güzeldir.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Yorumlara bakıyorum bilip bilmeden okadar saçma sapan yorum yapanlarla doluki ? İlk olarak 2 yıl çinli ile başladım motora, baktımki derdi bitmiyor, sıkıntısı bitmiyor, sonra gözlerim ybr ve bu cb125 gitmeye başladı. Ybr nin piyasası malum daha pahalı, sıfırı ile ikinci elleri arasında pek bi fark yok, daha sonra cb125 e baktım ikinci elleri ybr den daha ucuz, sonra günün birinde benzinlikteyken bir kuryede gördüm motoru ve yanına gittim. Tabi merak ya soruyorum ne var ne yok, sağlammı dedim adam 3 yıldır bindiğini hiç sorun çıkarmadığını söyledi, km bak dedi, baktım ve ne göreyim 105 bin de motosiklet. O dakika kararım kesinlik kazandı ve başladım bu motoru aramaya, 17 bin de buldum ve farklı bir il de olmasına rağmen gidip aldım, fiyatıda uyguna geldi. Tabi biraz masraf yaptım, sonuçta ikinci el, kar zarar ilişkisini hesaplamak lazım. Yaptığım masraf, lastik değişimi, akü değişimi, ön fren disk değişimi, ön fren, buji, değişimi. Ki disk değişimi dışında tümü rutin bakımdır. Bana 500 tl ye patladı ama motorum şuan canavar gibi. Yakıtı kokluyor. 12litre benzinde 375 km yol yaptım şehir içi. Şehir dışında yakıt tüketiminin 2 lt geçeceğini sanmam. Saatte 90 geçmemdiğinde çok fazla yakacak bi motor değil. Hemen hemen cbf kadar iri ve oturaklı bi motor, ybr cb den daha cılız ve küçük duruyor, tercih ediş sebebim biraz da bundandır. 3 yaşını geçmemiş ve öyle çok hor kullanılmamış bu motosikletin kolay arıza yapacağını düşünmem. 2 el de rodajın iyi yapılıp yapılmadığını anlamak için motosikletin kalkışına bakmak gerek, son hız ve seri liği çok önemli. Yorgun motor belli eder kendini, diri motoru da anlamak için biraz bu işi bilmeniz gerekir, tecrübe sahibi olmak gerekir. 6 ay kadardır kullanıyorum bu motoru, hiç bir sıkıntısını görmedim, yaza türkiye turuna çıkmayı düşünüyorum, sonuna kadar tavsiye ederim. İyi günler
    balamir01 bunu beğendi.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bakıyorum bilip bilmeden okadar saçma sapan yorum yapanlarla doluki ? İlk olarak 2 yıl çinli ile başladım motora, baktımki derdi bitmiyor, sıkıntısı bitmiyor, sonra gözlerim ybr ve bu cb125 gitmeye başladı. Ybr nin piyasası malum daha pahalı, sıfırı ile ikinci elleri arasında pek bi fark yok, daha sonra cb125 e baktım ikinci elleri ybr den daha ucuz, sonra günün birinde benzinlikteyken bir kuryede gördüm motoru ve yanına gittim. Tabi merak ya soruyorum ne var ne yok, sağlammı dedim adam 3 yıldır bindiğini hiç sorun çıkarmadığını söyledi, km bak dedi, baktım ve ne göreyim 105 bin de motosiklet. O dakika kararım kesinlik kazandı ve başladım bu motoru aramaya, 17 bin de buldum ve farklı bir il de olmasına rağmen gidip aldım, fiyatıda uyguna geldi. Tabi biraz masraf yaptım, sonuçta ikinci el, kar zarar ilişkisini hesaplamak lazım. Yaptığım masraf, lastik değişimi, akü değişimi, ön fren disk değişimi, ön fren, buji, değişimi. Ki disk değişimi dışında tümü rutin bakımdır. Bana 500 tl ye patladı ama motorum şuan canavar gibi. Yakıtı kokluyor. 12litre benzinde 375 km yol yaptım şehir içi. Şehir dışında yakıt tüketiminin 2 lt geçeceğini sanmam. Saatte 90 geçmemdiğinde çok fazla yakacak bi motor değil. Hemen hemen cbf kadar iri ve oturaklı bi motor, ybr cb den daha cılız ve küçük duruyor, tercih ediş sebebim biraz da bundandır. 3 yaşını geçmemiş ve öyle çok hor kullanılmamış bu motosikletin kolay arıza yapacağını düşünmem. 2 el de rodajın iyi yapılıp yapılmadığını anlamak için motosikletin kalkışına bakmak gerek, son hız ve seri liği çok önemli. Yorgun motor belli eder kendini, diri motoru da anlamak için biraz bu işi bilmeniz gerekir, tecrübe sahibi olmak gerekir. 6 ay kadardır kullanıyorum bu motoru, hiç bir sıkıntısını görmedim, yaza türkiye turuna çıkmayı düşünüyorum, sonuna kadar tavsiye ederim. İyi günler
    Tam da istediğim gibi kullanan insanların yorumlarına daha çok dikkat ediyorum. Teşekkürler. Son bir şey boyunuz kaç ve 174 lük biri için denge açısından nasıl bir makina?

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Hocam Türkiye piyasasındaki hiçbir motosiklet şuan bulunduğu fiyatları hak etmiyor zaten. 4000 - 4500 falan demişsiniz fakat 3000 - 3500 civarına da güzel cb125e ler mevcut. Ben zamanında Ankara'dan Bodrum'a gittim arkadaşımla, Şubat ayında sırf 2500TL diye. Yani mutlaka vardır temiz ve uygun fiyatlısı ama biraz zahmetli olur. Zahmet olmasın dersen de göreceli olarak para artıyor işte.

CB125e ye hantal diyenler olmuş, hocam motosiklet zaten ss makine değil, COMMUTER. Alırken ne bekleyip aldınız anlamıyorum ki. Bu motor mükemmel motor değildir. Hiçbir motor mükemmel değildir.

CB125e az yakar,
    az kaçar,
    kıvraktır,
    sürüşü rahattır,
    malzemesi kalitelidir,
    yağını değiştir benzini koy arkana bakma motorudur

ama selesi taş gibidir,
    hızlanması fena değildir ama top speed i diğer muadillerine göre hayli düşüktür(ortalama 100),
    orjinal yedek parçası pahalıdır.

Edit: Artçılı Akdeniz Turu ve tek başıma Ege Turu yaptım selesi dışında şikayetim olmadı motordan.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    180 boyum, uzun boylular için bile sırıtacak bi makine değil, 1 74 idealdir dezavantajının olacağını sanmam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    dayanamayacağım :D biraz daha ekleyip ybr al bence

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)