merhaba iki tekere gönül veren dostlarım dört gün önce emniyete uğrayıp ehliyetimi değiştirdim evrakları verip aradan iki gün geçmeden yeni ehliyet elime geçti eski ehliyet b ve a2 ydi şimdiki ehliyette sekiz sınıf yazıyor hepside süreleri var bunlar A A1 A2 B B1 D1 F M olmak üzere yazmışlar beni ilgilendiren yani motor ve araba ehliyeti dğerleriyle yakından uzaktan beni ilgilendirmiyor sağlık olsun beni ilgilendiren sınıf on yıl süresi var diğerleri beş yıl yanlızca f on yıl böyle süreli olması bir yerde çok iyi olmuş trafikte öyle vatandaşlar varki gözü çok az gören veya tek gözü görmeyen,tek ayağı olmayan bunlar saymakla bitmez ehliyet yenilemede sağlık raporu istiyorlar iki resim rapora iki resim emniyete akbanka 15 tl yatırılıyor değerli kağıt parası diye ondan sonra makbuzla beraber emniyete bırakıp iki günde yeni ehliyet eline geçiyor ben acele ettim daha 2020 yılının 12 nci ayına kadar süresi var eski ehliyetlerin.sağlık ocağı sınıf belirttiği için emniyet kabul etmedi raporu bende özel marmara hastanesinden 50 tl karşılında sadece gözden muayene olup raporu aldım şimdilik bu kadar herkezin tekeri düz bassın.