Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kaza ve hissedilenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yaklaşık 3 saat önce ufak bir kaza yaptim. Hata benimdi ve bugün başıma bişi gelicek diyordum motora bindiğimden beri , çünkü çok agresif sürüyordum neden bilmiyorum apaciligim tuttu . Kaza ise şöyle oldu şehir içinde bir kavşak var 4 yola ayrılıyor benim geldiğim taraf sağ taraf ve karşıdan gelenler olmak üzere bende ona doğru ilerliyordum sağ tarafa baktım gelen yoktu birazda motoru yatırarak dönüyordum ki karşı yoldan üstüme doğru gelen bir beyaz audi gördüm panikle ön frene dokunmamla kendimi asfaltla bütünleşmiş buldum 😄 Ekipmanlarimin tam olmasından hiçbir sıyrık almadan kalktim yerden direk motoru stop ettim tabi trafik tıkandı bu arada . Audi de ki amca indi hastaneye gidelim bak benim hatam yok gibi bisiler diyor ama ben dinlemiyorum tabi motorun sağına soluna bakıyorum çok şükür koruma demiri vardı birşey olmadı. Sonra motoru kenara çektim calistirmadan etrafıma gelenler oldu iyi misin diye onları gecistirdim bişi yok sağolun dedim sonra yoluma devam ettim.

Not : Şakaya gelmiyor kullandigimiz bu makineler nasıl düştügumu bile anlamadım anında yerdeydim . Agresif kullanmayın ben çok iyiyim demeyin bende çok güzel yatmış dönüyordum kavşakta ama beklenmedik birşey sizi gafil avliyor böyle.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun,boyle buyuk bi dersi ufak tecrubeyle edinmeniz mutluluk verici.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    CG125 ES
    Demek ki neymiş, dönüşlerde ön frene dokunmuyormuşuz :D

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Geçmiş olsun en büyük kazan bu olsun inşallah

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum. Almadan önce bu kadar korkmuyordum bu aletten. Ama artık ufak bir viraj bile gözümü korkutabiliyor. Virajlarda bir kaç kez kötü anım oldu. Zaten alalı 1 ay oldu. Geçen Haliç köprüsünden inerken ilk viraja girip ikinci ters virajı alamadım ama son saniye birşeyler yapıp kaldırıma yan koruma demirini sürtüp kurtuldum. Yani çok dikkatlı olmak gerekiyor. Düz sürerken çocuk bile sürer ama iş dönüşlerde bitiyor.

aklında bulunsun hastaneye gitmekten çekinme olayın sıcağıyla anlamazsın belki ama ciddi yaralanman olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum. Almadan önce bu kadar korkmuyordum bu aletten. Ama artık ufak bir viraj bile gözümü korkutabiliyor. Virajlarda bir kaç kez kötü anım oldu. Zaten alalı 1 ay oldu. Geçen Haliç köprüsünden inerken ilk viraja girip ikinci ters virajı alamadım ama son saniye birşeyler yapıp kaldırıma yan koruma demirini sürtüp kurtuldum. Yani çok dikkatlı olmak gerekiyor. Düz sürerken çocuk bile sürer ama iş dönüşlerde bitiyor.
    Aynen öyle bende şimdiye kadar ne var dönüşte diyordum ama karşına bişey çıktığı zaman tavşan gibi kalıyor insan

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Çok geçmiş olsun bende bazen iş çıkışı çok agresif kullanıyorum istemsizce onu bir dizginlesek keşke :(

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gecmis olsun, en kotusu bu olsun.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu lafın üzerine laf olmaz.. geçmiş olsun...
    Sti bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Dönerken arka freni kullanmak lazım ön frende yığılma yapıyor mübarek ama arka topluyor. Geçmiş olsun dostum geçende ben yaptım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)