Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Saat 15: 50 sıralarında çorlu istikameti hayabusa kazası ölümlü

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Allah rahmet eylesin. Sanırsam giyotin bariyerlere gelmiş.Yola düşse veya sağdaki bariyerlere çarpsa kurtulabilirdi sanıyorum ancak bariyerler jilet gibi kesiyor insanı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    içim kötü oldu gece gece üzüldüm gerçekten, Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Allah rahmet eylesin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Allah sabır versin. Lastik nasıl patlamış acep?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Haber doğru ise bu aralar bu lastik patlamaları hayıra alamet değil. Tırsmaya başlıyorum bu nedir böyle iki günde bir lastik patlıyor?

Motosikleti
    honda cbr 250
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber doğru ise bu aralar bu lastik patlamaları hayıra alamet değil. Tırsmaya başlıyorum bu nedir böyle iki günde bir lastik patlıyor?
    lastiğin belli bir ömrü var ama kimin umurunda ? belli bir saklanma tarzı var yine kimin umurunda ? sonra patır patır patlıyor işte

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Allah rahmet eylesin

istoç'un orda gişelere doğru 90-100km ile inerken arka lastiğim patlamıştı benimde. sağa çekip durdum. sıkıntı olmadı. ama ön lastik patlasaydı ne olurdu bilemiyorum.

oluyor yani böyle şeyler. haa arka lastik nasıl patladı derseniz. yanağa girmiş balans kurşunu çıkardık lastikten. çöpe gitti yepyeni lastik. o kurşun ayağımada isabet edebilirdi mesela.. Allah'a emanet gidiyoruz. Her ne kadar O yokmuş gibi yaşasakta.. çok zaman koruyor işte nankör kullarını..

vakit zaman tamam oluncada yapacak birşey yok. Rabbim gidene merhamet, kalana sabır ihsan etsin..
    Levent, muhiddin ve Jemand bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şahşen motorumun yumruk kadar bir taşla yerden havalandığını gördüğümden beri motor eskisi kadar çok kullanmayacağım yavaş dikkatli temkinli kullanacağım gece sürüşü tabiki hayır
    bindiregandi bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Only2wheels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiğin belli bir ömrü var ama kimin umurunda ? belli bir saklanma tarzı var yine kimin umurunda ? sonra patır patır patlıyor işte

Kardeş bu söylediklerini biliyoruz da gecen gun Kenanın da lastiği patladı.. Ne ömrü ? Ne saklaması..

Motosikleti
    honda cbr 250
    Kardeş bu söylediklerini biliyoruz da gecen gun Kenanın da lastiği patladı.. Ne ömrü ? Ne saklaması..
    iyide onunla bu bir değil ki abi gözünü seviyim ? adam belli ki havalar güzelleşince hayabusayı yeni çıkarmış sakladığı yerden çok bariz değil mi ?

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Sürücü Murat Kinyas. İstanbul merkezli Behçet Otomotiv firmasının Çerkezköy mağaza sorumlusu. Kendisi eski müşterimdi. Okuyunca şok oldum. Motorunun bakımlarını hiçbir zaman aksatmaz, kötü lastikle yola çıkmazdı. Sadece çok hızlı sürerdi. Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Only2wheels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide onunla bu bir değil ki abi gözünü seviyim ? adam belli ki havalar güzelleşince hayabusayı yeni çıkarmış sakladığı yerden çok bariz değil mi ?
    Demek istediğim bu günlerde lastik patlatan patlatana. Sifir lastik te patlayabiliyor, beklemiş lastikte patlayabiliyor. Benim arabamdaki lastikler 55 bin km oldu bir kez patlamadı, saklama yeri sokak, şartları yaz kış.. Demek istediğimi anla. Bi talihsizlik var gidiyor.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Demek istediğim bu günlerde lastik patlatan patlatana. Sifir lastik te patlayabiliyor, beklemiş lastikte patlayabiliyor. Benim arabamdaki lastikler 55 bin km oldu bir kez patlamadı, saklama yeri sokak, şartları yaz kış.. Demek istediğimi anla. Bi talihsizlik var gidiyor.
    kaderde varsa oluyor abi yapacak bir şey yok en ufak bir ihmal bile neden olur olacağı varsa dikkatli olmak lazım

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiği patlamis
    hadi ya! offf.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Yüksek süratlerde lastiğe normale nazaran ekstra yük biniyor.Özellikle viyadüklerden geçerken bağlantı demirlerinden atlarken süratte yüksekse açılma yapabilir.Bunu o andaki şartlara göre değerlendirmek lazım.Ancak yüksek hız olasılığı arttırıyor.Belki lastikte ufacık bir delik vardı ve yüksek süratle birlikte viyaduk bağlantılarından geçerken, yüksek basınçdan dolayı açıldı ve parçalandı.

Ailesine sabır ve baş sağlığı diliyorum.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Allah rahmet eylesin. Bu lastik olayı çok can sıkıcı bir durum. ikisine bin liranın üstünde para verip alıyoruz, 2 yılda bir değiştiriyoruz, ancak binerken hep patlayacakmı diye kara kara düşünüyoruz. Bu eleştirim lastik üreten firmalara. Öyle böyle yaptık, üç farklı kauçuk karıştırdık vb.ayağına bizlere lastikleri yüksek fiyattan kitliyorlar.
    Sürat, yük dengesi nedeniyle patlayabilir diyen arkadaşlara da cevabım; yüzlerce tonluk uçak çok yüksek süratte yere teker koyuyor, daha sonra sert frenleme ile duruyor. Lastiklerinin patlaması milyonda bir oluyor ki çoğuda pilotaj hatası. Aynı hassasiyeti lastik firmaları motorsikletler için de göstermeliler.
    Michelin'in bir ara lastikleri yarılıyor diye bayağı bir şikayet gelmişti. Benim lastikler de michelin, geçen sene 1200 tl para verdim, daha 1000 km. yol yapmadım. Şimdi acayip huylandım bu lastikten. Motora binesim gelmiyor bu gün.
    İşin özü, lastik firmaları kendilerine biraz çeki düzen versinler.

serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)