Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

125cc uzun yol tavsiyelerine ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    Slm arkadaslar. 125cc kanuni windy le giresundan bodruma bi seyahat planliyorum esimle birlikte. Tarih olarak 21 mayis dusundum. 1300 km lik bi yolculugumuz olcak. Ve 2 gun ayarladim kendime yol icin. Ankara polatlida kalmayi dusunuyoruz bi gece. Sonuc olarak yol tecrubesi olan ve o bolgeleri bilen arkadaslardan yolda karsilasabilecegimiz olumsuzluk ihtimalleri hakkinda bilgi ve tavsiyelere ihtiyacim var. Ilginize tesekkurler. Tekeriniz duz bassin...
    iyi gelişmiş refleksler şanstan daha iyidir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Son zamanlarda görülen en çılgın uzun yol planı
    tuttacromata bunu beğendi.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 cc motorla en fazla 450 km gidebildim 1 günde. Hem de tek başımaydım. Sizin ortalama hızınız daha düşük olacaktır. 400 km den sonra ciddi ciddi dalıp gitmeye başladım. Forumlardan okuduğum kadarıyla kaza riskinin en çok olduğu zaman yolun bitmek üzere olduğu son 40-50 km. Ben sürekli kendimi uyardım. Yavaş git. Dikkatli git diye.

Bence 2 gün 1 gece değil de 3 gün 2 gece yapabilirseniz daha çok keyif alırsınız.

İyi yolculuklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.
    Lucien ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arora smart50x
    Tesekkur ederim ilginize.

Motosikleti
    yamaha crypton 2012
    Öncelikle kazasız belasız yolculuk diliyorum arkadaşım.150 cc ile iki kişi istediğin her yere gideblirsin geçen yaz 110 cc cubla bir günde 650km yapmış biri olarak hiç korkma,ama yolda süratin düşük kalır ve bir zaman sonra sıkılırsın .Motosikletin bakımlıysa arkana bile bakma.

Motosikleti
    Arora smart50x
    Sagol kardesimm...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı UPZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kazasız belasız yolculuk diliyorum arkadaşım.150 cc ile iki kişi istediğin her yere gideblirsin geçen yaz 110 cc cubla bir günde 650km yapmış biri olarak hiç korkma,ama yolda süratin düşük kalır ve bir zaman sonra sıkılırsın .Motosikletin bakımlıysa arkana bile bakma.
    1 günde demişsiniz merak ettim kaç saat sürdü ? 650 Km ?

Konu sahibi arkadaşa da bu tip sürüşler yapmış birisi olarak fikrimi söyleyeyim, 125 CC bir motosiklet ile yapacağınız top speed (2 kişi) 90 veya 100 km olur. Ve bunun sürekliliği de olamaz. Hava soğutmalı bir motosiklet bildiğim kadarı ile.

60-70 Km ortalama sürat ile gideceğinizi varsayarsak bu gerçekten keyiften zulüm'e dönüşebilir. Çünkü bir yerden sonra YOL Bitmiyor algısı başlar insanda. Bahsettiğimiz süratler oldukça düşük ve otoyollarda risk oluşturabilecek süratler. <<<ASLA GİDİLMEZ, O Motor oraya gitmez DEMİYORUM!!>>> ama gerçekten zor olacağını, yorulacağını ve keşke çıkmasaydık diyebileceğini göz önünde bulundurmalısın. Ayrıca motosikletinin sana süpriz yapma olasılığı da var.

İyi niyetimden söylüyorum, muhakkak öle şey olur mu biz bunu yaptık, şunu da yaptık diyen insanlar çıkacak, onları biz biliyoruz. Sen eşinle çıkacakmışsın, zor durumlarda kalabilme ihtimali oldukça yüksek bir program olacaktır.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    125cc Yamaha Ybr125 ile ilk heves İstanbul-Antalya yaptım 800km gidiş 800 km dönüş , giderken ilk heyecan hiç yorulmadım mola vererek 13 saatte gitmiştim sanırım ama dönüşte 10 saat yolun üstüne İstanbul trafiğine girmek pek keyifli olmadı.
    1300+ km 2 kişi günde 650 km yorucu olabilir gibi geldi bence yola en az 3 gün ayırın hem konakladığınız yerlerde yemek yer biraz gezersiniz daha keyifli olur.
    mesela bu yaz yine 125cc ile Trakya gezisi yaptım 4 gün 3 gece 1171 km ,gayet keyifliydi.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...aklarinda.html
    Bu arada bol bol sıvı tüketin molalarda ben her molada iki kutu ayran içiyorum

Herhalde birkaç cümle yazabilirim buraya.

Öncelikle düşük cc motorda stabil gideceğin hız cc ye orantılı olarak düşük olacaktır.ve hızını 100 ve üstü gibi hızlara çıkarttığında titreşim başlayacaktır. stabil olarak 80-90 gibi hızlarda gidebilirsin.ve rampalarda bu hızın düşecektir.

dünya turu yapanlar var neden yapılmasın yapılır.dediğim gibi hızın düşük olacaktır.
    1300 km aslında epey fazla ve iki kişi de olacağını düşünürsek 2 günde değil de 3 günde yapmanı tavsiye ederim.

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    İstanbuldan - İzmir Çeşme Alaçatıya SYM Joymax 250i ile 7 saatte gittim akşam saat 18:00 da yola çıktım 01:00 da çeşmedeydim. 2 Defa yemek molası 2 defa wc molası verdim. Kaskın vizörü koyu olduğu için akşam çok sıkıntı yaşadım aman aynı hataya düşmeyin Scooter ile büyük başarı olsa gerek molaları düşersek ortalama 5,5 - 6 saatte 570 km yol gittim.
    Yukarda da arkadaşın söylediği gibi son km ler hiç bitmiyor gözler başlıyor kapanmaya son 100 km hiç bitmedi yorgunluk ve gece saati olması uyku bastırması ile birleşti bildiğin eziyetti, yaz olduğu için sürekli vizörü açıp hava alıyordum uykum açılsın diye.

Yola çıkarken araba gibi olmaz rüzgardan sebep uykusu gelmez zannediyordum insanın, ama inanın hiçte öyle olmuyor daha bile beter oluyorsun.

Tavsiyem en fazla 100km' de bir mola ver elini yüzünü yıka ayakların uyuşmasın yere bas kendine gel.

Motor kuzenimdi, onun için oraya kadar götürdüm, zincir yağlama vs.. olmadığı için scooterda o işlerle uğraşmadım, ama senin zincir yağlama gibi bir sıkıntın varsa 250-300km de bir zinciri soğutup yağlamanda fayda var.

Bol şanslar.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc Yamaha Ybr125 ile ilk heves İstanbul-Antalya yaptım 800km gidiş 800 km dönüş , giderken ilk heyecan hiç yorulmadım mola vererek 13 saatte gitmiştim sanırım ama dönüşte 10 saat yolun üstüne İstanbul trafiğine girmek pek keyifli olmadı.
    1300+ km 2 kişi günde 650 km yorucu olabilir gibi geldi bence yola en az 3 gün ayırın hem konakladığınız yerlerde yemek yer biraz gezersiniz daha keyifli olur.
    mesela bu yaz yine 125cc ile Trakya gezisi yaptım 4 gün 3 gece 1171 km ,gayet keyifliydi.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...aklarinda.html
    Bu arada bol bol sıvı tüketin molalarda ben her molada iki kutu ayran içiyorum
    Ayran uyutmaz mı? Bence su, limonata ya da meyvesuyu içmek daha faydalı olabilir.

150 cc çinliyle 1200 km 3 gece 4 günde yaptım ama yol aşırı virajlı köy yollarıydı. 300 m düzlük yoktu en az 1000 kmsinde. seninki normal yol olacağı için 2 gece mantıklı görünüyor.
    eğer amacın bodruma motorla gittim demekse,2 günde gitmeye çalışmak işkence olur gibime geliyor. amaç gezmekse 3 gün, hatta güzergah üzerinde gezerek gidip 4 günde tamamlamak bence daha güzel bi hareket. motorla acele bi yere yetişmeye çalışmak hem tehlikeli hem de tat vermez.
    klasik motorcu felsefesi : amaç varmak değil, yolda olmak
    35mustafa35 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha crypton 2012
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 günde demişsiniz merak ettim kaç saat sürdü ? 650 Km ?

Konu sahibi arkadaşa da bu tip sürüşler yapmış birisi olarak fikrimi söyleyeyim, 125 CC bir motosiklet ile yapacağınız top speed (2 kişi) 90 veya 100 km olur. Ve bunun sürekliliği de olamaz. Hava soğutmalı bir motosiklet bildiğim kadarı ile.

60-70 Km ortalama sürat ile gideceğinizi varsayarsak bu gerçekten keyiften zulüm'e dönüşebilir. Çünkü bir yerden sonra YOL Bitmiyor algısı başlar insanda. Bahsettiğimiz süratler oldukça düşük ve otoyollarda risk oluşturabilecek süratler. <<<ASLA GİDİLMEZ, O Motor oraya gitmez DEMİYORUM!!>>> ama gerçekten zor olacağını, yorulacağını ve keşke çıkmasaydık diyebileceğini göz önünde bulundurmalısın. Ayrıca motosikletinin sana süpriz yapma olasılığı da var.

İyi niyetimden söylüyorum, muhakkak öle şey olur mu biz bunu yaptık, şunu da yaptık diyen insanlar çıkacak, onları biz biliyoruz. Sen eşinle çıkacakmışsın, zor durumlarda kalabilme ihtimali oldukça yüksek bir program olacaktır.
    Benimde ortalama süratim 70ila 90 arası oldu zaten tek kişi idim.Yolculuk çok uzun sürdü yaklaşık 14 15 saat bunun içinde 4 5 defa molam oldu özellikle son kilometlereler bitmedi ilk uzun yolumdu sadece biraz sabır ama sürat az olunca insan sıkılıyor.Motosikletle ilgili hiç bir sorun yaşamadım performans olarak ilk kilometrede ne ise son kilometrede'de aynı idi .Dönüşte son 230 kilomtre sadece benzin molası için durdum .eve geldiğimde motorda yağ kalmamıştı

Motosikleti
    Arora smart50x
    Gece yolculugu dusunmuyorum. Gunduz erken yol alip aksam vardigim yerde bi otelde konaklamak dusuncesindeyim. Acelem yok amac gezmek ve 5 gun bodrum da tatil yapmak. Tabi donuste de acelesiz rahat rahat gelmek kazasiz belasiz.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yenge büyük ihtimal otobüsle devam edecektir yolun yarısında..
    weirdo1, jackonbir ve tuttacromata bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar ns200
    yokuşta sürratiniz 50~60 a düşer ,yol tek şerite düşerse metro turuzim şarampole atar sizi. yol tek şerite düştüğü zaman allah yardımcınız olsun.

Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    Polatlı da Allah kolaylık versin kardeşim Polatlı Sivrihisar yolu çok bozuk antalyada amasyaya gelirken çok kötüydu resmen 60 70 ile gidiyordum
    Ergün Er. bunu beğendi.
    BİR İNSANIN ZAMANINI ÇALACAĞINA PARASINI ÇAL DAHA İYİDİR.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Milasta yaşıyorum Bodrumla aramız 50 km birşey daha bugün bodrumdan geldim kısaca özetliyim yol yükseltme çalışmaları var üstten yol vermeye çalışıyorlar ondan dolayı kum birikintileri var bazı yerlerde asfalt azcık engeme yapmış bazı taraf alçak yüksek virajlarda motosikleti gezindiriyor bu ufak alçaklıklar yer yer ıslak ve asfalt inanılmaz eskimiş ve kalitesiz kayma yapabilir öneri bodrum virajlarında motosiklet dik siz kendiniz yatın kendiniz yön verin motosiklet dik olsun keza yollar aşırı dandik yapışma yapabilir.
    Ergün Er. bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Motorun hacmini arttirmaya bakin 150 cc olsun en az. Cg tipi motor var zaten sikinti olmaz. Rampalarda iki kisi canta vs agirlik ile motorun canini cikartarak cikabilirsiniz ancak. Yol da bol bol dinlenin.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Geçtiğimiz yaz döneminde Bursa'dan çıkarak Ege Akdeniz turu yaptık. Motorum salcano wolf s125 cc. Bursa'dan Antalya'ya 11 saatte girdik (570) km. Bol bol mola verdik. Ortalama 90 km hızla rahatça gittik. Yükümüz çoktu çünkü biz kamplı konaklama yapacaktık ve 5 günümüz vardı. 1850 km toplamda km yaptık. Artçılı değildik. Ama 5, günün sonunda bitiktik. Hem sıcakta yol yordu hemde deniz de vakit geçirince motor sürmek yordu. Vakit kısıtlı olunca nekadar yer görürsem okadar iyi olur zihniyeti dinlemeyi engelliyor. Sende bu mantıkla gidersen gezi sana keyif değil işkence olur. Birde artçılı gideceksin. 125 cc rampada biliyorsun en iyisi artçılı bitik. 3 sat sonra max toto uyuşuyor. Tek olsan ayağa kalk ileri geri yer değiştir koltuk ta ama artçılısın... Ona göre eşyanda olacak az çok.... Valla ne yalan söyleyeyim benim uzun yol tecrübem çok olmasına rağmen o kadar zamanda o cc deki motorla artçılı ben o yolu çekmek istemem.
    Lucien bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)