Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

ABS'siz motor almayın elinizde kalmasın

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı begin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar neyin kafasindasiniz 2 teker uzerinde 160 180 200 km hizla gidiyorsun ve aniden en sol seritten bizim bulundugumuz en sag serite veya tam tersi bir durumda denyonun biri atladi diyelim abs li motor mu hayatimizi kurtaracak abs siz motor mu??
    Tabii ki hic biri Ancak yola cikmadan once gusul abdesti almis olmak ciddi faydali olabilir o durumda...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Alıntı One_ Million adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Super Sport Motor Kullanan Üstadlar ABS sevmez aksine ABS'li kalan motorlar daha kıymetli olacak, ömrü bitene kadar

tarz olarak Naked, Endro,Touring,Chopper vs.. sevenleri bilemem.

Her ne marka seversen sev, hangisini tercih edersen et, o markanın kralı, o markanın superbike'ıdır. Diğer motorların hepsi onun yancılarıdır, teferruattır. Sadece senin için benim için değil; bunu çizen, tasarlayan, üreten ve toparlayan adamlar için de o şirketin en önemli motorsikleti en yüksek cc de ürettiği ss motorudur...
    En yakın Örnek Kawasaki H2R gibi scooter sevenden tutta, cross sevenlere kadar herkezin nutku tutuldu fuarda
    KTM seviyorsak napcaz :D
    berkcigdem bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Arkadaslar neyin kafasindasiniz 2 teker uzerinde 160 180 200 km hizla gidiyorsun ve aniden en sol seritten bizim bulundugumuz en sag serite veya tam tersi bir durumda denyonun biri atladi diyelim abs li motor mu hayatimizi kurtaracak abs siz motor mu??
    sen neyin kafasındasın asıl onu söyle
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    önceki xmax 250 motorum abs siz,di şimdiki xmax 400 motorumda abs var ,aradaki farkı kullanmayan bilmez,hele yerler biraz ıslak olunca paha biçilemez oluyor,,ne olursa olsun kesinlikle abs li motor alın.. abs li ve abs siz farkına bakarmısınız,

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berkcigdem bunu beğendi.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

abs acemi işi diyen arkadaş geldi mi
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs acemi işi diyen arkadaş geldi mi
    Hangisi

Bunlardan her yerde var. Her yeni teknolojiye papaz olur bunlar. Airbag, enjeksiyon, ABS, stability control, vs. Teknolojiyi tercih edenleri de araba motorsiklet kullanmayı bilmemekle itham ederler.

Bence koruma altına almak lazım bunları. Çünkü doğal seleksiyonla azalıyor sayıları
    surmenajetki bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Farketmez ABS satışları başlar, 2 seneye kalmaz her yer cikma ABS dolar,olmayan da alir takar bu iş çözülür..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farketmez ABS satışları başlar, 2 seneye kalmaz her yer cikma ABS dolar,olmayan da alir takar bu iş çözülür..
    ABS çok çakma yapılabilecek bir şey değil. Zaten bu kanun sadece yeni motorsikletleri bağlar, eskileri değil. Sonradan takma ABS de, eğer öyle bir şey olsa bile, motorsikletin ikinci el fiyatına çok tesir etmez.

Bu arada ABS'nin etkisi hakkında çok ayrıntılı bilgim ve tecrübem yok, ancak yüksek sınıf motorsikletlerde, ABS'nin agresifliği parametre olarak ayarlanabiliyor. Demek ki erken yahut geç devreye giren ABS diye bir şey var.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en sag serite veya tam tersi bir durumda denyonun biri atladi diyelim abs li motor mu hayatimizi kurtaracak abs siz motor mu??
    Tabii ki abs'siz olan.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abs'siz motosikleti destekleyen arkadaşları dehşet içinde okuyorum.
    Ula O dibinden ayrılamadığınız,her kahvede övdüğünüz, kocaa Evrupa abs'siz motor sattırmıyor artık neyden bahsediyon sen kamill?
    Yağmurda lastik kitledi 5 takla attım ardından tarlaya uçtum.Ne anlatıyon sen Allaaşkına? He ben acemiyim,Fetüs döneminde anam öğretmemiş napak?
    berkcigdem bunu beğendi.

45 yaşındayım ben. bunca yıldır hiç kaza yapmadım. yani kaza denilebilecek kadar önemli bir şey yaşamadım. bunun sebebide yolda kendimden başka hiçbir parametreye güvenmiyor oluşumdur. yol herne kadar düzgün görünsede düzgün olmayabilir. aracım her nekadar son teknoloji olsada itibar etmem. nasılsa abs beni durdurur diye bir kademe daha hızlı gitmem. okuyamadığım yolda sağ şeride geçer, hızımı sıkılacak kadar düşürürüm.

şahsım adına araçta ne kadar az elektronik, ne kadar az eklenti varsa o kadar iyidir. bunların konforunu inkar etmem ama gerekliliğinede asla inanmam.

arabalardan sonra motorlarada cruise control, speed limiter falan filan yapmaya başladılar... ya arkadaş, senin kendin bilmediğin limitlerini ve kontrolünü aracamı güvenip teslim edeceksin.

biz arkadaş yazmış yukarıda teknolojiyi tercih etmeyenleri koruyalım azalıyorlar diye.. şşştt.. azizim yalnız kendini bilmeyip teknolojiye güvenenler ölüp duruyor bu kazalarda genellikle.. biz hepimiz ecelimizle ölüyoruz. :-)
    xawa ve One_ Million bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45 yaşındayım ben. bunca yıldır hiç kaza yapmadım. yani kaza denilebilecek kadar önemli bir şey yaşamadım. bunun sebebide yolda kendimden başka hiçbir parametreye güvenmiyor oluşumdur. yol herne kadar düzgün görünsede düzgün olmayabilir. aracım her nekadar son teknoloji olsada itibar etmem. nasılsa abs beni durdurur diye bir kademe daha hızlı gitmem. okuyamadığım yolda sağ şeride geçer, hızımı sıkılacak kadar düşürürüm.

şahsım adına araçta ne kadar az elektronik, ne kadar az eklenti varsa o kadar iyidir. bunların konforunu inkar etmem ama gerekliliğinede asla inanmam.

arabalardan sonra motorlarada cruise control, speed limiter falan filan yapmaya başladılar... ya arkadaş, senin kendin bilmediğin limitlerini ve kontrolünü aracamı güvenip teslim edeceksin.

biz arkadaş yazmış yukarıda teknolojiyi tercih etmeyenleri koruyalım azalıyorlar diye.. şşştt.. azizim yalnız kendini bilmeyip teknolojiye güvenenler ölüp duruyor bu kazalarda genellikle.. biz hepimiz ecelimizle ölüyoruz. :-)
    baba 45 yaşına gelmişsin ama hala saçma sapan beylik laflar. teknoloji sevmiyorsan eskiden yürüyormuş insanlar şehirler arası.sen de devam et sağdan.
    Kargaburun bunu beğendi.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba 45 yaşına gelmişsin ama hala saçma sapan beylik laflar. teknoloji sevmiyorsan eskiden yürüyormuş insanlar şehirler arası.sen de devam et sağdan.
    evlat.. inşallah sizde görürsünüz 45 yaşınızı bu kafayla.. :-)
    xawa ve One_ Million bunu beğendiler.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    250 lik motorda abs olmayabilir ama cc yükselip, kilolarda ağırlaştımı birde performans sürüş te seviliyorsa ABS bir gereklilik oluyor. Ayrıca çok ta gerekli olmadığını yazan arkadaşlarada hak verilebilir nihayetinde hayatınızda 1 kere bile işinize yaramış olsa hayatınızı kurtarmış oluyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazmayayım dedim ama konu devam ediyor. Bakın absi sizi daha erken durdurması için yok. Çünkü abs bir fren teknolojisi değil. ABS BİR GÜVENLİK önlemidir
    Maksimum frebleme için sizin yine fren yapmayı biliyor olmanız gerek.
    *fren tekniğiniz mükemmel değil mi? abs li motosiklet sizi daha önce durdurur.
    *Fren tekniğiniz mükemmel mi? motosikletin abs li mi yoksa abssiz mi olduğu fren mesafenizi değiştirmez.
    Oldu da ön tekeri kaydıracak kadar fren sıktınız... Abs olmayan motosiklette düşme şansınız var. Absli olan motosiklette frenlemeye devam edersiniz.
    Ee, abs nerede kötü şimdi?
    berkcigdem, xawa, Kerim Dağlı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayayım dedim ama konu devam ediyor. Bakın absi sizi daha erken durdurması için yok. Çünkü abs bir fren teknolojisi değil. ABS BİR GÜVENLİK önlemidir
    Maksimum frebleme için sizin yine fren yapmayı biliyor olmanız gerek.
    *fren tekniğiniz mükemmel değil mi? abs li motosiklet sizi daha önce durdurur.
    *Fren tekniğiniz mükemmel mi? motosikletin abs li mi yoksa abssiz mi olduğu fren mesafenizi değiştirmez.
    Oldu da ön tekeri kaydıracak kadar fren sıktınız... Abs olmayan motosiklette düşme şansınız var. Absli olan motosiklette frenlemeye devam edersiniz.
    Ee, abs nerede kötü şimdi?
    deme öyleeeeee !!!! kötüüü kötüüüüü ! esesçisi sevmez , eski toprağı sevmez teknolojik diye ! yağmurda kurtarmaz sümük gibi yere yapıştırır!! oooo sende hiç bişi bilmiyon valla , hadi bizi geçtim , dünyanın geri kalanı komple salak olduğu için takıyor bu absyi motora !
    BatuhanK bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abssiz motor motor olmuyormu ne büyütüldü bu abs konusu.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abssiz motor motor olmuyormu ne büyütüldü bu abs konusu.
    Bir gün yağmurda frene asıldığında veya lastikleri kitlediğinde bu konuyu tekrar seninle konuşmak isterim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    abs candır

abs çok gerekli değil diyenlerin motorunda abs olmadığındandır,olsa daha farklı olur,,kedi ciğer misali
    surmenajetki bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)