Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rüzgar yine motorumu devirmiş, bu tür durumlar için neler yapılabilir?(Resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Merhaba Arkadaşlar;
    Başlıkta da dediğim gibi rüzgar yine motorumu devirmiş, sabah yağmur yağacak diye motorun üzerine çadırını örtmüştüm ama akşam üzeri yani iş çıkışı bir geldim ki motor yerde yatıyor, daha önceki motorlarım hafifti rüzgara yenik düşebiliyordu, bu motor ağır düşmez diyordum, çift ayağa da alıyorum zaten ayaklığı ama bu motorda düşmüş, motoru koyacağım başka bir yer de yok, ne yapılabilir aceba motorun bu gibi rüzgarlı havalarda ayakta kalabilmesi için?
    Motorun koruma demirleri de işe yaramış motorda fazla bir masraf yok, sadece motorun kendine ait olmayan kafasını tutan aparatlar yamulmuş, onu düzelteceğim hafta sonu.
    Önerilerinizi için şimdiden teşekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    örttüğün brandaya birkaç delik açabilirsin

ya da orta sehpa yerine yan ayak kullanman daha iyi olabilir
    serdar1547 ve obarey bunu beğendiler.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Bence branda yüzünden devriliyor.
    Eğer evinizin bahçesi falan varsa çok masraf yapmadan güzel bir garaj yapabilirsiniz tavsiye ederim.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru bir direğe yüksek bir noktasından zincirle bağlayabilirsin, en garantisi bu. Motor devrilmez, sağa sola yatsa bile fazla zarar görmez. Hem de çalınmaya karşı önlem olur.
    serdar1547 bunu beğendi.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    branda yelken gibi olup kabarıyor rüzgarda sonra şişip pat deviriyor bina felan yokmu sakla kenara
    serdar1547 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    branda yüzünden düşmüş. ayaklığı rüzgarın estiği ters yöne doğru aç. ayrıca bastığı yerde sert olsun ki üzerine binen yükle toprağın altına girmesin
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örttüğün brandaya birkaç delik açabilirsin

ya da orta sehpa yerine yan ayak kullanman daha iyi olabilir
    branda da bir kaç delik var ama yine de dayanamamış rüzgara, yine devrilmiş, üstelik iyice de yırtmış çadırı, yan ayaklıkta da durum nasıl olur bilmiyorum açıkçası.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Evdeki Yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 110 ft
    yan ayaklık açıkken düşmez gibi
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence branda yüzünden devriliyor.
    Eğer evinizin bahçesi falan varsa çok masraf yapmadan güzel bir garaj yapabilirsiniz tavsiye ederim.
    evde bahçe felan yok, apartmanın önünde boş yerler var, dediğiniz gibi portatif garajı bende düşünüyorum açıkçası.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    orta sehpa ve yan ayaklık orjinal mi? orta sehpa dar ise biraz genişletilmeye çalışışabilir. Yan ayaklıkta motor cok dik duruyorsa düşebilir; biraz kısaltılıp motorun yer ile yaptığı açı daraltırılsa düşmesi zorlaşacaktır.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bir direğe yüksek bir noktasından zincirle bağlayabilirsin, en garantisi bu. Motor devrilmez, sağa sola yatsa bile fazla zarar görmez. Hem de çalınmaya karşı önlem olur.
    Motoru koyduğum bölgede hiç direk veya motoru bağlayacağım bir yer yok, merdivenlerin girişinde var ama motor çok ağır olduğu için kaldırımdan geçirip koyamıyorum, koysam geri çıkaramıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

tüm mesajları okudum arkadaşlar, alıntı yapıp cevap vermek uzun sürüyor, tek tek yazayım en iyisi burdan, yan ayaklık açıkken de motorum düşmüştü sonra çift ayağa almaya başladım yine düştü motor... Orta sehpa ve yan ayaklığım orjinal, yan ayaklık açıkken motor yeterince yere yatık duruyor ama orta ayaklığın yere basan kısımlarının bir tarafı bayağı geniş yine de düşmüş.... portatif bir garaj yapsak ne kadara mal olur aceba?

Motosikleti
    Kuba CR1
    aynı sorundan çok çektim içim yanardı öyle yerde görünce çözüm motosikleti herhangi bir duvarın dibine koymak ve yan ayaklıkta ve viteste olması iyi olur ya da rüzgarın yönüne bakıp rüzgara karşı ön kısmını denk getircen
    serdar1547 bunu beğendi.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru koyduğum bölgede hiç direk veya motoru bağlayacağım bir yer yok, merdivenlerin girişinde var ama motor çok ağır olduğu için kaldırımdan geçirip koyamıyorum, koysam geri çıkaramıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

tüm mesajları okudum arkadaşlar, alıntı yapıp cevap vermek uzun sürüyor, tek tek yazayım en iyisi burdan, yan ayaklık açıkken de motorum düşmüştü sonra çift ayağa almaya başladım yine düştü motor... Orta sehpa ve yan ayaklığım orjinal, yan ayaklık açıkken motor yeterince yere yatık duruyor ama orta ayaklığın yere basan kısımlarının bir tarafı bayağı geniş yine de düşmüş.... portatif bir garaj yapsak ne kadara mal olur aceba?
    Motoru her zaman aynı yere koyuyorsanız yere 2 adet halka çakıp kritik gözüken durumlarda yere gerdirip bağlayabilirsiniz.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorundan çok çektim içim yanardı öyle yerde görünce çözüm motosikleti herhangi bir duvarın dibine koymak ve yan ayaklıkta ve viteste olması iyi olur ya da rüzgarın yönüne bakıp rüzgara karşı ön kısmını denk getircen
    benimde motoru öyle görünce içim yandı, motoru yerden kaldırana kadar aceba neresine ne oldu diye düşünmekten kendimi alamadım, Allahtan fazla bir hasar yok motorda.... motoru koyduğum yerlerde duvar dibi felan yok, aslında var da koyunca geri çıkaramayacağım yerlerde var, rüzgar yönünü de her zaman hesap edemiyoruz tabi. bakalım herşeyi deneyeceğiz artık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru her zaman aynı yere koyuyorsanız yere 2 adet halka çakıp kritik gözüken durumlarda yere gerdirip bağlayabilirsiniz.
    güzel fikir, eğer portatif garaj yapmazsam bunu kesinlikle yaparım, fazla bir masrafı da olmaz
    erensipahi bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde motoru öyle görünce içim yandı, motoru yerden kaldırana kadar aceba neresine ne oldu diye düşünmekten kendimi alamadım, Allahtan fazla bir hasar yok motorda.... motoru koyduğum yerlerde duvar dibi felan yok, aslında var da koyunca geri çıkaramayacağım yerlerde var, rüzgar yönünü de her zaman hesap edemiyoruz tabi. bakalım herşeyi deneyeceğiz artık...
    o zaman sehpaya alman gerekir. böyle
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim kendi hesaplarımla işçiliği kendimiz yapma şartı ile 300 lira civarına çıkıyor. 20x20 profil ve branda örtü şeklinde.
    serdar1547 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yere sağlam iki demir çakıp sağ ve sol koruma demirinden iple veya esnek bagaj lastiğiyle bağlayabilirsin bu işlemi orta ayaklıkta yaparsan ağırlık merkezi üstte olacağından yine düşer tahminim yan ayaklıkta sorun olmaz herhalde
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yere sağlam iki demir çakıp sağ ve sol koruma demirinden iple veya esnek bagaj lastiğiyle bağlayabilirsin bu işlemi orta ayaklıkta yaparsan ağırlık merkezi üstte olacağından yine düşer tahminim yan ayaklıkta sorun olmaz herhalde
    hocam süper yazmışsınız, yine düşer kısmına gelene kadar heyecanla okudum, güzel fikir, portatif garajı yapamazsam böyle bir şey yaparım... teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Benim kendi hesaplarımla işçiliği kendimiz yapma şartı ile 300 lira civarına çıkıyor. 20x20 profil ve branda örtü şeklinde.
    hafta sonu sanayiye gidip bir hesap yapalım, bakalım ne kadara mal olacak, kar kış her türlü şartlarda korur en azından motoru

Motosikleti
    Eğer fiyat alacaksanız dış kaplama olarak kabaca hesabınızı yapıp osb levha kaplayacak gibi de fiyat alın derim. Brandadan çok daha sağlam olacaktır. Osb levhalar ucuzdur ama suya karşı çok dirençli değillerdir. 244 x 122 ebatında 6 mm kalınlığındaki osb ler 30 lira civarında. Üzerini kalın bir boya ile boyarsanız bir kaç sene sizi idare edecektir. Araştırmanızda fayda var.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Eğer fiyat alacaksanız dış kaplama olarak kabaca hesabınızı yapıp osb levha kaplayacak gibi de fiyat alın derim. Brandadan çok daha sağlam olacaktır. Osb levhalar ucuzdur ama suya karşı çok dirençli değillerdir. 244 x 122 ebatında 6 mm kalınlığındaki osb ler 30 lira civarında. Üzerini kalın bir boya ile boyarsanız bir kaç sene sizi idare edecektir. Araştırmanızda fayda var.
    Bilgi için teşekkürler hocam, hafta sonu hepsinin fiyatını ayrı ayrı alır, duruma göre yaptırrım bir şeyler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)