Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Cc yükseltme

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende şuan ne var
    bende şu an bişey yok daha önce cb125e vardı sattık onu. onun öncesinde cg125 titan vardı onu da babama verdim. burada da arkadaşımın eski kasa cbr250 sini kullanıyorum.
    aslında naked isteyen birisiydim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Bak ne güzel en doğru şekilde ilerliyorsun. Arkadaşa da örnek olur inşallah :D

Motosikleti
    Yohhh
    Bak ne güzel en doğru şekilde ilerliyorsun. Arkadaşa da örnek olur inşallah :D
    İşimi gören dışında gereksiz yani bana göre. şu sıralar motora bakıyorum; tork olarak 40-45newton*metre yi güç olarak da yine 40-45 hp yi geçmeyecek bişeyler arıyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Temiz bir er5 iyi gider ya da suzuki gs500

Motosikleti
    Yohhh
    Temiz bir er5 iyi gider ya da suzuki gs500
    hocam honda CBF500 gibi bir maceraya atılmak istiyorum ama nasıl olur bilemem. Temizini bulmak zormuş. Yedek parça durumunu da bilmiyorum

Motosikleti
    Biraz maceralı olabilir :D gerçi bu 3 motor da çok yakın birbirine hepsi maceralı olur :D

Motosikleti
    Yohhh
    Biraz maceralı olabilir :D gerçi bu 3 motor da çok yakın birbirine hepsi maceralı olur :D
    face gruplarına yazdım cbf500 ün "temizini nasıl bulurum, neresinden anlaşılır, yedek parça durumu nasıldır" gibi sorular sordum. Aldığım cevaplar "km ye takılma 300.000 çeviriyor blok" ,"cbf500 gibi kral makina mı var" ve " Honda, hayat onda" gibi yazdığım sorular ile alakasız cevaplar... Hele üstüne yetmiyormuş gibi faceme sürekli "satayım sana" gibisinden gelen mesajlar... en sonunda ana avrat sövdüm çıktım
    mostro bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Üyeişte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helva muhabbetleri artık oldukca baydı kullanacağım yer eskişehir sürat ile işim yok iş ve üniversite arası kullanıcam ayda bir de uzun yol yapıcam. Her alan için aynısı olmuyo %70 tecrübe gerektiriyorsa eğer %30 da şans gerektiriyor. 500 r a gelince hocam sadece sesi için 600 cc istiyorum ses ve görüntü yani 😏
    600 cc ile arkadaşım taaa diğer sokaktan öle bir sesle gelio ki bende kıpır kıpır oluorum
    velhasıl gercekte 600 cc babasını alabilcekken 125, 200, şu anda 300 cc ile devam ediorum..
    yapabilir miydim die hala dusunuyorum..
    sonra diyorum ki bir işi yapıosan ve bu senin hayatının bir tarafıysa ve sevdiklerin evde seni bekliosa, yavaş yavaş yapmak en dogrusu diorum..
    600 cc sürersin sürmesine elbet, sadece risk alırsın, o riski de sen tartmalısın..

yaşın biraz küçük heycan var kan hızlı akıyor, kızlar falan
    e 600 cc de hoş durur diye dusunuosun biraz da
    iyi düşün yapamazsın diye bir şey yok sadece 1 sene daha vermelisin kendine 250,300 cc yap bu sene daha iyi olur
    sonra bir ablam dediydi dersin...
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Üyeişte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize merhaba. Yaşım 19 boyum 180 kilom 77 üç yıldır motor sürüyorum. Scooter ile başladım scooter ile 17.000 km yaptıktan sonra 125 cc motora geçtim yaklaşık bir buçuk senedir motor ehliyetim var ve 125 cc motorda da şu an 18.000 km tecrübem var. Günlük pakette kullanıyorum. Okula gidip geliyorum hem okul hem iş yani. Öyle apaçi değilim Allaha şükür trafik kurallarına uyuyorum gaza gelmiyorum. Ancak sormak istediğim şu. Eylül gibi 600 RR almak istiyorum o zamana kadar gene her gün motor üstünde olucam 250 cc sürmüşlüğüm var ama çok uzun süre kullanmadım. Kendime güveniyorum ve iyi bir eğitim ile beraber 600 RR alınır mı? Çok teşekkür ederim cevaplarınız için
    ALMAYIN.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Ktm rc390 ara gecis icin iyidir bence bi dusunun derim.
    kuzan14 bunu beğendi.

ALMAAAAAAAA ! ALMAAAAAAA! Al bitane R25 Veya Mt25 takıl kendince. (Bence)

Motosikleti
    CG125 ES
    600RR adı üstünde "Racing Replica" yani yarış için tasarlanmış bir motosiklettir. Şimdi senin sürdüğün taş çatlasa 15 beygirlik makinadan 120 beygirlik makinaya geçmek mantıklı mı? Biraz mantıklı olalım önce 250 cc sonra 400-500 cc sonra daha yüksek cc ye geçelim. 600RR öyle basite alınacak bir makina değil bol miktarda tecrübe ister. Barkın reisin dediği gibi yavaş sürelim, uzun seneler sürelim.

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Kardeşim, araya 30-40 cc bişey ekle en azından 3-5 bin km bin gaz tepkimesinin farkını bi algıla, ona göre kendin karar ver.

Ben Yamaha R125 1.800 km + Honda Güvenli sürüş eğitimi 1
    Honda Cbr 250R 1.700 km + Honda Güvenli Sürüş eğitimi 2
    Honda Cbr 600rr 14.000 km bindim.
    Netteki Altın Elbiseli Adamın Videolarının ve eğitim videolarının hepsini tek tek izledim, kaza videolarını izledim (Yurt dışı Dahil Olmak Üzere)

Şuan 1000rr! a biniyorum, ama senin gibi 19 yaşında değilim 30 yaşındayım Zaten yeni ehliyet yasasına görede alamıyorsun diye biliyorum.
    Yaşa değinme sebebim (Kanının kaynaması ile alakalı bilinçli sürmek yada sürmemek ile alakalı)

Ben kendimi tutarım basmam falan diye birşey yok, Gaza gelmem diyorsun ama geliyorsun, bende 600 lük alınca emniyetten 80-100 le giderim diyordum ama o iş öyle olmuyor.

Dip Not: 100 üzerinden değerlendirecek olursak ben şuan motoru %65 kullanıyorumdur. Daha bilmediğim %35 Tecrübe, Risk köşede duruyor..

125cc den 250cc ye geçince bile eşekten inip ata binmiş gibi hissettim 14,5 beygir - 27.5 beygir - İyi Düşün..! 600rr 119 beygir..!!!!

Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    SouthCity07 ve KYorulmaz bunu beğendiler.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    kardeşim ben de yzf r125 kullandım geçen sene, r6 gibi motora zıplıycaktım son anda motor kullanan abile sayesinde vazgeçip orta klasman bi motor aldım, 2-3 sene sürmeden atlama dediler o yüzden 2-3 sene bu cc yeterli bana

Dostum Konuşmalarından Bilinçli Bir insan olduğun belli oluyor eğer gerçekten otoyol haricinde hız ani hızlanmalar gibi şeyler yapmayacağına eminsen yapsan bile yerine göre yapılması bilincinde ise her araya girme derdinde değil isen Kullanabilirsin Okadarda sıkıntı olmaz Ama sona önerım ara motor olarak cbr 500r dır Hayırlı sürüşler

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Kimseyi kandırmayalım reis. Bu kadar yoğun stres altında okul iş vs. Ben olsam şimdiye 10 kere cc yükseltmiştim. Sen zaten almaya karar vermişsin. şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız (Yüzümü kara çıkarmayın)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    "1. basamakta bolca tecrübem var, 5. basamağa atlamak istiyorum" diyorsun bir nevi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)