Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

CG Motor - Akıl Almaz Modifiye!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Konuyu kısa bir video ile canlandırayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=103NXLqE-Kc
    Konuyu kısa bir video ile canlandırayım.
    Patinaja mı düşüyor yoksa düz mü gidiyor. Benim 125'likde gazı bırakıp tekrar açtığında ön şahlanıyor devirlenmesi bu kadar uzun sürmüyor ama vites oranı kısa işte.

Motosikleti
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patinaja mı düşüyor yoksa düz mü gidiyor. Benim 125'likde gazı bırakıp tekrar açtığında ön şahlanıyor devirlenmesi bu kadar uzun sürmüyor ama vites oranı kısa işte.
    Patinaja düşmeden tekme yemiş gibi hızlanıyo 1. vitesin 8000 devirdeki hızı 40 km. Bajaj Pulsar'ın 1. vitesi ile aynı. Bunun da önü şahlanır 5-10 giderken gazı birden açınca
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Patinaja düşmeden tekme yemiş gibi hızlanıyo 1. vitesin 8000 devirdeki hızı 40 km. Bajaj Pulsar'ın 1. vitesi ile aynı
    Hocam ben benim motora ne yababilirim? ivmelenmesini ve top speedini artırmak için?

Motosikleti
    Hocam ben benim motora ne yababilirim? ivmelenmesini ve top speedini artırmak için?
    Mcx silindiri takabilirsin

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Mcx silindiri takabilirsin
    Arasında 25 cc fark yok mu hocam? ne kadar etkiler ki. 200-250 cc performans silindiri takıldığında krank ve üst kapağa ne tür işlemler gerekir?

Motosikleti
    Arasında 25 cc fark yok mu hocam? ne kadar etkiler ki. 200-250 cc performans silindiri takıldığında krank ve üst kapağa ne tür işlemler gerekir?
    65.5mm bir silindir var sizin motora göre ama en fazla 181cc oluyo. Üst kapağı değiştirmen de gerekir 150Mcx üst kapağı takman lazım. Krank'a bişey yapmana gerek yok.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    65.5mm bir silindir var sizin motora göre ama en fazla 181cc oluyo. Üst kapağı değiştirmen de gerekir 150Mcx üst kapağı takman lazım. Krank'a bişey yapmana gerek yok.
    180 cc fazlasıyla yeter galiba bana. Üst kapağı değiştirmeye falan gerek yok o halde. Teşekkürler hocam.

Bu arada hala akıl almaz cg'yi göremedik yav

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    300 e 4. vitesde gelior 5. viteste ses hızına erişiyor MUŞ :D

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    İnsan Tirrekliğiyle övünürmü arkadaş yaw zasdasdfadfhdgh
    Eski_kasa ve MustafaErdur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan Tirrekliğiyle övünürmü arkadaş yaw zasdasdfadfhdgh
    Niye cg'ye binilince tirrek, keko falan mı olunuyor?

Motosikleti
    Tırrekliği bilmem de egzoz orjinal olmasına rağmen hava filtresi olmadığı için 8000 devir üzerinde öyle bi ses çıkarıyo ki sesi duyan yayaların hepsi motora bakıyo 600'lük motor mu geliyo diye. Ama kesinlikle kulak tırmalıyan bi sesi yok. Tam olarak helikopter motoru gibi bir ses. Hava filtresi neden takmıyosun demeyin çok uğraştım motoru boğmayan bir filtre bulamadım. Kocaman açık filtre aldım 48mm o bile motoru boğdu yüksek devire çıkamıyordu.

Motosikleti
    Ya arkadaş tiplere bakıyorum aklı başında 30 yaş üstü adamlar, allah daha çok versin ele güne muhtaç ta değiller gördüğüm kadarı ile tamam güzel. Ya arkadaş bu bizim zevkimiz sanene diebilirler fakat beyler harcadığınız paraya yazık günah deilmi yahu. Az çok kendi halinde herkesi mutlu etmiş bir motor olan HONDA CG yi soktuğunuz halleri geçtim kendinizi soktuğunuz hale bi bakın Hız yapan motormu istiyosun sat elindeki koy üstüne ( para yok deme o 2 liralık motora 3 lira harcıyanlar var o alemde biliorum ) al 250 lik racing fln sizde rahat edin altınızda ' yeter ulannn ' die serzeniş eden şu zavallı motorlarda 1 rahat etsin artık. Hem yaptığınız bu işlerin güvenli bi durumuda yok yazık etmeyin kendinize allah korusun. Kırdıysam özür dilerim Selametle.
    Romedon bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş tiplere bakıyorum aklı başında 30 yaş üstü adamlar, allah daha çok versin ele güne muhtaç ta değiller gördüğüm kadarı ile tamam güzel. Ya arkadaş bu bizim zevkimiz sanene diebilirler fakat beyler harcadığınız paraya yazık günah deilmi yahu. Az çok kendi halinde herkesi mutlu etmiş bir motor olan HONDA CG yi soktuğunuz halleri geçtim kendinizi soktuğunuz hale bi bakın Hız yapan motormu istiyosun sat elindeki koy üstüne ( para yok deme o 2 liralık motora 3 lira harcıyanlar var o alemde biliorum ) al 250 lik racing fln sizde rahat edin altınızda ' yeter ulannn ' die serzeniş eden şu zavallı motorlarda 1 rahat etsin artık. Hem yaptığınız bu işlerin güvenli bi durumuda yok yazık etmeyin kendinize allah korusun. Kırdıysam özür dilerim Selametle.
    hobi'nin ne demek olduğunu biliyor musun?

bunları apaçilik için yapan da var. onlara söyleyebilirsin. diğer kesim, ben de dahil, hobi bu. düzgün çalışan motorun hergün bir yerini bozmak, tekrar yapmak, sanayide toz yutmak, olmadı bir daha yapmak zevkli işler. kimi futbol sever, kimi hız sever, kimi evlilik programı sever, kimi bozup bozup yapmayı sever. amacımız iyi bir motor alıp rahat etmek değil, motorumuz her yerine imzamızı atmak. silip, tekrar imzalamak

amerikanya ya da avrupa ülkeleri gibi medeni yerlerde de var. türkiye'de de var. onlar yapınca cafe racer, custom. biz yapınca apaçi. çünkü harley, triumph kesecek, bozup baştan yapacak paramız yok. zengin olaydım, harley'imin de ta ... koymasını bilirdim.
    Mengu16, yüksel66, tinerci ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Amerikalı Honda MSX125'ine 1500 dolara Big Bore Kit takınca apaçi değil. Biz Türkiyenin dört bir yanından modifiye parçası toplayıp motoru büyütünce apaçiyiz Gerçekten de motorumda Adana, Gaziantep, Konya ve Çorum'dan gelme parçalar var. Bi dünya kargo parası ödedim.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hobi'nin ne demek olduğunu biliyor musun?

bunları apaçilik için yapan da var. onlara söyleyebilirsin. diğer kesim, ben de dahil, hobi bu. düzgün çalışan motorun hergün bir yerini bozmak, tekrar yapmak, sanayide toz yutmak, olmadı bir daha yapmak zevkli işler. kimi futbol sever, kimi hız sever, kimi evlilik programı sever, kimi bozup bozup yapmayı sever. amacımız iyi bir motor alıp rahat etmek değil, motorumuz her yerine imzamızı atmak. silip, tekrar imzalamak

amerikanya ya da avrupa ülkeleri gibi medeni yerlerde de var. türkiye'de de var. onlar yapınca cafe racer, custom. biz yapınca apaçi. çünkü harley, triumph kesecek, bozup baştan yapacak paramız yok. zengin olaydım, harley'imin de ta ... koymasını bilirdim.
    Allah selamet versin hobici kardeşim ne diyim Ras gele

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Amerikalı Honda MSX125'ine 1500 dolara Big Bore Kit takınca apaçi değil. Biz Türkiyenin dört bir yanından modifiye parçası toplayıp motoru büyütünce apaçiyiz Gerçekten de motorumda Adana, Gaziantep, Konya ve Çorum'dan gelme parçalar var. Bi dünya kargo parası ödedim.
    size yazdığım kelimeler içerinde apaçi cümlesi geçtimi pardon ? apaçilikten deil derdim sizin amacınız motoru hızlandırmak ama canı belli be kardeşim benim anlatmak istediğim bu. Neyse para sizin motor sizin Ras gele
    Romedon bunu beğendi.

Hala takipteyim son durum bekliyorum 😁

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Blur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala takipteyim son durum bekliyorum ��
    Bende.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Gerçekten de motorumda Adana, Gaziantep, Konya ve Çorum'dan gelme parçalar var. Bi dünya kargo parası ödedim.
    Çorumda ne parçası varmış hocam merak ettim

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle uğraşıp onu modifiye etmek çok farklı birşey, hele birde yaptıklarından fayda görürsen(performans) onun zevki çok başka.Başka artısı ise ;parçaları bol bulunuyor kendin söküp kendin taktığın için kimseyle uğraşmıyorsun. Peki performans aldın işin daha bittimi,bitmeez sürekli yeni birşeyler eklemek istersin denemeler yaparsın, hep geliştirmeye çalışırsın değişik arızalarla karşılaşırsın sorunu bulursun tecrübe edersin,hatta yeni başlayan acemi kullanıcılara motosiklet arızalarında çözümü için fayda bile sağlarsınız.Ben bir çok mevzuyu modifiye işiyle uğraşmış tecrübeli kullanıcılardan öğrendim onlara tekrardan teşekkürlerimi bildiririm.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)