Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

CG Motor - Akıl Almaz Modifiye!

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    67mm oluyo da silindir gömleği 1mm kalınlığında olacağından uzun yolda şişer veya kısa ömürlü olur diye 65.5 kullandım ben. Çok büyük silindir de anlamsız, sözde 200'lük silindir kapağı aldım 59mm yanma odası var. Biraz taşladım zor bela 61mm'e kadar getirdim ölçüyü.
    65.5 in üstünü karter oynamadan bir tane gördüm. Çelik marka motora yapılmış. (tarsuslu aytaç ustaydı zannedersem) giderken iyiydi de dönerken blok çatlatmış, yandı motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes frene takmış.Bu işten anlayanlar CG lerin arka göbek,jant ve lastiklerin 180-200 km gibi hızlara dayanmayacağını bilir.Sadece frenle bitmiyor iş.Dişlilerde değişmesi gerekir.Ne kadar modifiye yapılırsa yapılsın cg ler ile 150 üstü hızlara çıkanların kıymetli yaşamlarına saygısı yoktur.Akıl işi değil.
    Ben 136km hızı gördüm. Göstergenin yüzde 3 eksik gösterdiğini biliyorum GPS ile kontrol edicem. O hızda makasa girdim gayet dengeliydi motor. Benimkinde normal Cg'lere göre daha ağır ve uzun şase var tabi. Modifiyeli hali boş depo yaklaşık 130 kilo. Ön frenim disk ama yine de 110km hızın üzerinde sert fren yapmayı pek tercih etmem
    jimi_hendrix bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinalden cg250 olmayanların karteri 70mm. yani 67'den büyük piston tornasız olmaz. benim motor da 210cc, 110 görüyor gps'de. ama biz performansdan ziyade uzun ömürlü olsun diye yaptık.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    65.5 in üstünü karter oynamadan bir tane gördüm. Çelik marka motora yapılmış. (tarsuslu aytaç ustaydı zannedersem) giderken iyiydi de dönerken blok çatlatmış, yandı motor
    Düşük viteslerde fazla devir yaptırmamak lazım. Çin sitelerinde gördüğüm teknik ölçüm verilerine göre motor maksimum gücünü 7500 devirde veriyor zaten.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Ben 136km hızı gördüm. Göstergenin yüzde 3 eksik gösterdiğini biliyorum GPS ile kontrol edicem. O hızda makasa girdim gayet dengeliydi motor. Benimkinde normal Cg'lere göre daha ağır ve uzun şase var tabi. Modifiyeli hali boş depo yaklaşık 130 kilo. Ön frenim disk ama yine de 110km hızın üzerinde sert fren yapmayı pek tercih etmem
    sizde cg olarak ne var hocam
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizde cg olarak ne var hocam
    Mondial MX Grumble var. Motor orjinalinde balansörlüydü modifiye yaparken de 200'lük balansörlü krankla topladım 9-10 bin devirde bile rahatsız edecek kadar titreşim yok. 110km hıza kadar titreşim hissedilmiyor bile Sıradan bi Cg değil tabi modifiyenin ayarı tutana kadar çok uğraştırdı.
    jimi_hendrix ve crxforever bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Snapiyi satıp cg mi alsam

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Cbr250 ile 160 km/h yi görmeme rağmen modifiyeli 200 cc CG yi geçememem üzerine 250 lik motorla yaklaşmamayı tercih ederim 😂
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Bu 170-180km yapan cglerin fotograflari falan var mi nasil duruyor

Mondial masti 175 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz, bayağı sağlam gözüküyor.

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba millet,

bir çok kere görmüşüzdür. özellikle antep, adana, mersin civarında bizim cg motorların motor kısmına yükleme yapıyorlar yarışlar falan filan düzenliyorlar. dün akşama kadar bu işin bu kadar ciddi olduğunu düşünmemiştim. şöyle ki,

bir süredir dökük bi cg aldıp cafe racer uygulamasıyla meşgulüm. en son 200lük silindir, 6 lı baskı balata felan attım ama orijinalden 125 lik olan motordan öyle ahım şahım bi performans almadım. önceden top speed 100 ise, şimdi taş çatlasın 110 olmuştu. ha ara hızlanmalarda gözle görülür bi değişim oldu evet ama pek kesmedi açıkçası. bi cg motordan bu kadar deyip kadere razı oldum.

geçen motorla giderken benim kornanın demiri kırıldı korna yola düştü. en yakın motorcuya uğrayıp taktırmak istedim. adam motoru görür görmez kaçlık diye sordu. dedim 200 lük. nasıl performansı diye sordu, dedim böyle böyle.

adam anlatmaya başladı abi istersen sana bi motor toplayalım güçse güç, süratse sürat dedi. her zamanki palavralar olduğunu düşündüğüm için yav he he deyip geçiştrmeye çalıştım.

benim motoru dükkanın içine aldık. içeride yanlış değilsem 1936 model bi triumph, bi tane 30 küsür model ariel başta olmak üzere bi alay antika motor vardı. ve duvarda motorsiklet klüplerinin düzenlediği organizasyonlarda kazanılmış kupalar vardı. ilgimi çektiği için adama sorular sormaya başladım.

adam 30lu yaşlarda birisiydi babası 50lerde bi adamla birlikte çalışıyorlarmış. konyaya geleli 1 sene olduğunu söyledi. daha önce mersindelermiş.

kendisinin sürekli yarışlara katıldığını kupaları kendinin kazandığını söyledi. dedim senin motor ne. köşede duran yıkık dökük cg motoru gösterdi. hani dıştan bakınca herhangi alalade bi cg'den farkı yoktu. işte bu alet 200 filan yapıyordan bi girdi, yarışlardan çıktı...

inanmadım. abi dedi senin motoru bi toplayalım en az 170km hız garanti dedi. yok ya olur mu öyle şey dedim. istersen benim motora bi bin, havaalanı yoluna bi çık gel abi dedi. tamam dedim. bindim motora.

1 de kalktım hemen 2 aldım. bi sündürdüm, size yemin ederim aklım başımdan gitti. böyle bi ivmelenme yok yok yok. avuç kadar 65.5lik piston böyle bir gücü nasıl çıkarıyor inanamadım. racing makine gibi sünüyor namussuz. durdum kenara, ceketin önünü kapadım cep telefonundan gps ile hız ölçen programı açtım zira kendi ibreleri sizlere ömür. bi sündürdüm aleti 1-2-3 dedim trafikten fazla basamadım. bitmiyor makine uzadıkça uzuyor böyle bi hızlanma 600lük ve üzerileri hariç başka hiç bir alette görmedim. bi iki kere daha sündürdüm dükkana geri döndüm telefonu bi çıkardım top speed 156 diyor. daha 3. viteste, yarım gazda. aklım gitti.

dedim anlatın nedir bu iş? adam orada hali hazırda toplamakta olduğu motoru gösterdi. kranklar, egzantrikler psitonlar herşey ama her şeyi elden geçiriyorlar. kartellere özel kaynak attırıp bişeyler yapıyorlar, pistonu iyice inceltip kenarlarına delik açıyorlar yani kısaca motorun içinde hareket eden herşey elden geçiyor, ayarlanıyor.

uzun silindirler kullanıyorlar. antepden gelyormuş başka yerde bulamazsınız filan dedi. adamlara ve yaptıkları işe saygı duydum. dedim bu motordan istiyorum

istersen bu motorun aynını çıkarırım ama 3000 liranın üstüne çıkar dedi. 5-6 senede o hale getirmiş adam günlük kullanıyor. bana orta halli bişey topla şöyle 170-180 yapan dedim şaka yollu. tamam abi dedi. bak dedim ben 90 kiloyum, burdan gazı açınca icabında 200 km hiç durmayacam 2 gün sonra kucaklamayalım motoru dedim. tamam dedi. tam o sırada bi çocuk geldi motorla ona da toplamışlar öyle bi motor. bi turda onunkiyle attım. tam kıvamında. çocuk 1 senedir üstünden inmedim abi dedi. 2-3 kere ayara geldim o kadar dedi. kaç yaptın dedim araba ibresiyle 160 dedi. ama çocuk 130 kilo var.

velhasıl 1250ye anlaştık. bıraktım motoru. 1 hafta sonra teslim alacam. bakalım ne olacak....
    serin hikaye birader
    Eski_kasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı incimage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 170-180km yapan cglerin fotograflari falan var mi nasil duruyor
    Şöyle görünüyor.

cenkito bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Ağzım sulandı okurken hayırlı olsun takipteyim

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Way beee..
    Ulen şeytan diyor git MT-7 yi ver bu ustaya.
    100 ile giden CG 200 yapıyorsa
    240 ile giden şu anki Mt-7 480 i görür sanırım..

Gerçi o kadar istemem 300 görsün kafi bana..
    Metehan07-70 ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Ben soyle bir sey bekliyordum :D

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    [IMG][/IMG]
    araltı, erensipahi ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu motor 150'lik ama.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bu motor 150'lik ama.
    Biliyorum gene 150-160 yapar.Ben görüntü bakımından bunu koydum.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Gitmesine birsey diyemem ama bi motorda gitmek değilde durmak daha önemli hatta durmak daha zevkli motorun üzerine yatıp 150 görsen ne zevk vericek?trafiğe açık alanda bu motorlarları böyle sürmek beyin nakli ister

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)