Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DİZLİK DEPOYU ÇİZİYOR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Evet acı gerçek . Geçen fark ettim çok canım sıkıldı ya . Venom mafsallı dizliğim var, kasislerden falan geçerken taa üstlere kadar çizmiş. Şimdi çinden stomp grip mi getirteyim ( http://tr.aliexpress.com/item/Fit-Fo...ilNewVersion=1 bu nasıl olur mu? ) , Yoksa dizliğe cam vantuzu, ya da başka şeyler mi yapıştırayım (ne kadar sağlam olur bilemem ). Sizde durumlar nedir nasıl çözümler buluyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Bende uzun zaman dizliği kullandıktan sonra farketmiştim deponun kenarları çizile çizile baya aşınmıştı drifte özgü birşeymi her motorda oluyormu bilmiyorumda şuan apacheye kıyamıyorum çizilmesin diye dizliği takmıyorum
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende uzun zaman dizliği kullandıktan sonra farketmiştim deponun kenarları çizile çizile baya aşınmıştı drifte özgü birşeymi her motorda oluyormu bilmiyorumda şuan apacheye kıyamıyorum çizilmesin diye dizliği takmıyorum
    Abi iyi güzel de ekipmansız da binmiyorum motora ya almışım zaten dizliğimi . Bi çözüm üreteceğiz artık

Motosikleti
    gt250r
    Görselliği bozar ama depo kiliflari var %100 sonuç alınabilecek şekilde.Hem kask koyuncada cizmez,kask kayip düşmez ufak yan yatmalarda çizilmez bi bak istersen ve şeffaf cep yaptirarak telefonu da koyabilirsin çalınca görmek acisindan veya navigasyon vs..

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim çözümüm keçe+güçlü bir yapıştırıcı

eren3736 ve matrix506xx bunu beğendiler.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Keçe uygulamasını beğendim diz bölgesine yapılabilir

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bauhaus, Koçtaş, Tekzen gibi yapı marketlerden resimdeki gibi mobilya ayaklarına yapıştırılan keçelerden alıp dizliğin depoya değen kısımlarına yapıştırın. Bu tip mobilya keçeleri zaten kendiliğinden yapışkanlıdır. Fiyatı da 5-10 TL bir şey. 6'lı, 12'li falan çeşit çeşit bulursunuz.

Furkan Tarık ve eren3736 bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dizliği pantolonun altına giy,kazada dönmez deponu da çizmez

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizliği pantolonun altına giy,kazada dönmez deponu da çizmez
    Kesinlikle dogru , disa giyilen dizligin hicbir ise yaramadigini biliyorum bi en ufak seyde kayabiliyor dizden, biraz genis bi pantolonunuzun icine giyerseniz hem cizmez hemde guvenlik acisindan iyi olur

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dışa giyilen dizlik hiçbir işe yaramaz diye birşey yok. Dizliğin amacı ilk sert darbeyi karşılamaktır. Yerde sürüklenme halinde zaten lastiklerinin kopacağı belli birşey. Pantolon altına giyilen dizliğinde orda durmayacağını da garanti ederim. Sürüklenme halinde pantolonun diz destekleri görevini yapacak. Pantolon altına giyilen dizlik ekstra rahatsızlıktan başka pek birşey katmayacak..

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle dogru , disa giyilen dizligin hicbir ise yaramadigini biliyorum bi en ufak seyde kayabiliyor dizden, biraz genis bi pantolonunuzun icine giyerseniz hem cizmez hemde guvenlik acisindan iyi olur

Bir de böyle bir şehir efsanesi var ortalıkta... Fakat bugüne kadar kimseden de duymadım, "kaza yaptım, üzerimde dizimde mafsallı dizlik vardı, düşünce kaydı, şu oldu bu oldu" diye. Ama böyle bir laf dolaşır nedense...

Hiçbir işe yaramadığını nereden biliyorsunuz? Siz kullandınız, başınıza bir kaza geldi de oradan mı biliyorsunuz yoksa duyduğunuz bir şey mi?

Yıllardır mafsallı dizlik kullanırım ve bu dizliği irili ufaklı birçok kazada test etme durumunda da kaldım ve her seferinde dizlik görevini tam olarak yaptı. Geçirdiğim her kazadan sonra da "iyi ki bu dizlik varmış" dedim.

Cırtlarını sağlam şekilde yapıştırırsanız hiçbir şey olmaz. Pantolon korumasına göre diz kapağının etrafını çok daha iyi kapatır ve çok daha iyi bir koruma sağlar.

Kevlar kot pantolonun bile üzerindeki kendi diz korumalarını çıkardım, üzerine mafsallı dizliğimi takıp öyle biniyorum motora.
    matrix506xx bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bir kaç kazazede'den dizliğin döndüğünü bizzat duymuştum hatta bir tanesinde hatırladığım kadarı ile dizlik zandona marka idi bilgine...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    ne yapacaksın motoru mezarı mı götüreceksin?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    uygun fiyatlı depo pedleri var.. ben 25 TL ye aldım oldukça güzel ve fonksiyonel, tavsiye ederim..

işte şu ürün 25 TL... çinle uğraşma, al bir an önce tak..

http://www.feyizoglu.com/Yan-Depo-Pedi_48908.html#0
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Ona bunun onu kırıcı bir davranış olduğunu söyle.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapacaksın motoru mezarı mı götüreceksin?
    Hee mezara götürcem. Akşam yatağa atıp yiyişiyoruz hatta ama çizikler midemi bulandırıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygun fiyatlı depo pedleri var.. ben 25 TL ye aldım oldukça güzel ve fonksiyonel, tavsiye ederim..

Evet abi bundan bir motosiklette görmüştüm. Ama dediğim gibi en ufak bi kasiste falan taa yukarı kadar çizilmiş. stomp grip 30 küsür tlye falan geliyor. yapacağız artık bişeler.

Yorumlarınız için teşekkürler

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim dizlik depoya değilde şasi ve şasinin altındaki yan plastiğe denk geliyor. hala bir çözüm bulabilmiş değilim

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Konu hortlamış Geçen virajda kuma kaptırdım. Dizlik vardı allahtan. İlk aklıma gelen döndü mü acaba oldu baktığımda dönme falan yoktu ama dizliği bi görün önü çizik-erimiş falan . Hala bi çözüm bulamadım arap sabunuyla ovalayınca siyahlıklar geçiyor ama stomp grip şart
    mesut hoca bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    selam dostum,dediğin gibi benimde senin gibi sorunum vardı,ben dizliklerin depoya değecek kısımlarına 1 tl büyüklüğünde şamrel (iç lastik) yapıştırdım şimdi böyle bir sorunum kalmadı,japonla yapıştır unutma,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostum,dediğin gibi benimde senin gibi sorunum vardı,ben dizliklerin depoya değecek kısımlarına 1 tl büyüklüğünde şamrel (iç lastik) yapıştırdım şimdi böyle bir sorunum kalmadı,japonla yapıştır unutma,selamlar...
    Sağolun hocam. En mantıklı seçenek bu gibi gözüküyor. aynı problemi olan arkadaşlar deneyebilir.
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)