Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet hakkında bir kaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    İyi akşamlar herkese,

Öncelikle 17 yaşındayım.

Ehliyet hakkında bir kaç sorum var ve yardımcı olursanız çok makbule geçer. Soruları numaralandırıyım daha iyi olur.

1- Şimdi ben A1 almak istiyorum ve seneye de yani 18 yaşımda da B ehliyetini eklettirmek istiyorum. (Fakat peder bey 18 de direk A2 ve B ehliyetini birlikte alırsın ayrı ayrı olunca tekrardan kurs parası sağlık raporu parası kart parası filan çok masraflı olur diyor.) Bende 17 de A1 18 de B ehliyeti almak ile direk 18 de A2 ve B ehliyetini almanın arasındaki maddi farkı merak ettim, ne kadar fark olur aralarında?

2- Birde şimdi A1 aldığım zaman bidaha A2 ye yükseltmek istediğim zaman ne kadar para öderim?

Herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Merhaba, bir siniftan ehliyet alinca ikinci yazilisinizxa kurs fiyati asagi ceker ondan yana sikinti yok kart icin de ister ayni anda alin iki sinifi da ister ayri ayri alin her turlu iki kartin parasini da pasa pasa oduyorsunuz daha yeni odedik ordan biliyorum. Bir tek saglik raporu ekstra masraf olur. Simdi yazildiginizin yari fiyatina yukseltme yapabilirsiniz.

Evdeki Yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 110 ft
    ayrıca yanlışın var ilk A2 ALICAKSIN YANİ 125 VE ALTI MOTORLAR İÇİN 17 YAŞ SINIRI OLAN VE YENİ YASAYLA B EHLİYETİ OLAN A2 EHLİYETİDE KAPSIYOR (caps lock açık kalmış kusura bakma )

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    ileride A1 den A2 ye yükseltmenin sana maliyeti 3 aşa 5 yukarı rakamlar bunlar olur
    Kurs ücreti : 450-500 tl
    sınav ücreti : 70 tl
    maliye harcı : 300 tl

toplam en az :850 yi geçer masrafın. Bence bekle B + A2 al.

Şuan alacağın A1 + B ile seney alacagın A2 + B arasında en fazla 100 tl oynar ama sen şimdi A1 i alıp seneye A2 ekletirsen 850 i geçer masrafın.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ileride A1 den A2 ye yükseltmenin sana maliyeti 3 aşa 5 yukarı rakamlar bunlar olur
    Kurs ücreti : 450-500 tl
    sınav ücreti : 70 tl
    maliye harcı : 300 tl

toplam en az :850 yi geçer masrafın. Bence bekle B + A2 al.

Şuan alacağın A1 + B ile seney alacagın A2 + B arasında en fazla 100 tl oynar ama sen şimdi A1 i alıp seneye A2 ekletirsen 850 i geçer masrafın.
    Ben zaten şuan lise 3 okuyorum a1 i alır seneyede b yi alırım yoluma devam ederim diye düşünüyodum. Dün gittim ehliyet kursuna sormak için 1162 TL fiyat çıkardı herşey dahilmi dedim evet dedi. Stajyer ehliyeti olduğu için istesemde seneye A2 ye yükseletemiyomuşum galiba 2 sene durmasımı gerekiyomuş öyle bişeyler anlatmıştı sanırsam. Zaten bende cbr 125 ile idare edip üniversite nasip olursa inşallah üniversitede a2 ye yükseltip motoruda değiştiririm hemde motoru daha iyi anlamaya başlarım diye düşünmüştüm. Artık beklemek istemiyorum ya o yüzden direk A1 alıp artık sürmek istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)