Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 ile başlamak istiyorum fakat aklıma takılan bazı sorular var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Merhabalar herkese iyi geceler,

CBR 125 ile başlamak istiyorum fakat ilk motorum olucak ve şuan hiç kullanmayı bilmiyorum.

Sıfır almak mı daha mantıklı olur yoksa 2. el mi? (Bütçe konusunu daha hiç konuşmadım ama 2. el alırsam ekipman daha iyi olacağını düşünüyorum çünkü 10.600 ona verirsem ekipmana mantıken daha az para kalır.)

Birde daha hiç bilmediğim için sürekli kapalı bi alanda iyice öğrenip sonra trafiğe çıkmak istiyorum eğitim alamazsam çok sıkıntı yaşar mıyım yani kendi başıma bir şeyler yapamazmıyım?

Son olarakta 17 yaşındayım mecburen A1 alıcam başvurduktan sonra ortalama kaç ay sürüyor ehliyetimi almak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Kardesim hemen basvurman lazim . Mayisin 15 inde yazılı sınav var. Başvuru tarihi gecmeden başvur yoksa birdahaki sınava kalabilirsin.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    zengin değilsen düşük km li iyi bir ikinci el daha makbüldür

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Valla kardeşim bende seninle aynı durumdaydim 2 sene önce.Cevremde 2.el Olmadıgi için 0 aldim.Bulabilirsen temiz 0 al.Bana sorarsan ehliyetten 1 2 ay önce motoru al evinin 200 400 metre yakınında okul bahçesi vb yer varsa.Boş olduğu zaman git pratik yap.Ehliyetini aldığın zaman malum gençlik bi çarşıya gideyim bi arkadaşlara gösterem vs vs direk atlar gidersin.Motora alisamadigin için Allah korusun.Bence alis iyice öğren yokuş vs gerisi kolay.Allah yardımcın olsun

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Temiz ikinci el al, zaten geçiş motoru olacak, japon malı seni üzmez kolay kolay 2. Elde...
    GP500-1st bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Hic bilmiyorsan ikinci el al ama temiz bulman onemli baslamadan biter yoksa motor hayatin masraf masraf sifir alaydim dersin sonra pisman olursun.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Aynı zamanda cbr 125 sahibi olarak,motosikletin 10.600 edecek zerre bir tarafı yok. 7-7500 arasına bakımları yapılmış bir cbr almanız daha iyi olacaktır. Geriye kalan parayla güzel ekipman alınır.

mamitex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R-125
    Ilk motor hayatima cbr 125r ile basladim gecen yil sattim 40.000km olmustu dilekolay yasimda 19 bu arada. Temiz 2.el almistim 9000km de 7.000tlye beni hic uzmedi sahibi piril piril bakmis. 2 kere sürüklendim 2sindede karenajlar cizildi 170tl gibi bi fiyata degistirmistim. Ama inan 0 olsa aglardim galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)