Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Heves Oranı %100 - Bilgi Oranı %NaN

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok
    Merhaba değerli abilerim,

Ben 20 yaşında bir motosiklet tutkunuyum. Kardeşimle birlikte uzun süredir para biriktiriyoruz. İkimizde çalışmadığımızdan okul harçlıklarımızla 1.500 Tl'ye yakın bir miktar biriktirdik. Yaz tatilimizde de fabrikada çalışıp yaklaşık 6.000 Tl gibi bir rakamla toplamda 7.500 Tl bütçe ile motosiklet hayatımıza atılmayı düşünüyoruz. Fakat bilgimiz çok fazla yok açıkçası. Sorularımı aşağıda belirterek bu bilgi boşluğunu doldurmak istiyorum cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Sorular (En son 5.3.16'da yenilendi)
    1- Alacağım motoru hala seçemedim. Yarış tarzı değil naked veya chopper istiyorum. Trafikte kullanım açısından sizce hangisi?
    2- Ehliyetim yok dolayısıyla bütçeden ehliyet masrafını da çıkartmak gerekiyor. Kurs fiyatları nedir? Kurssuz ehliyet sınavına girilebilir mi?
    3- Ehliyeti yeni aldığım için sigorta masraflarının çok çıkacağından bahsettiler. 4.000 Tl'lik bir motora ne kadar sigorta masrafı çıkar?
    4- Motoru tek teker yapmak için, trafikte makas atmak için, apaçilik, çakal takımı liderliği yapmak gibi sebeplerle değil, 2,5 Tl verdiğim 5 km yolu gitmek için alacağım. Ortalama bir 125CC motor km'de kaç kuruş yakar?
    5- Sizce 7.500 Tl bütçe bu iş için yeterli mi? Bütçenin artırılması gerekli mi?
    6- Benim için herşeyden önce can güvenliği geliyor. Çünkü kardeşim memlekete geldiğinde artçılı olarak süreceğim, ki kız kardeşimi de okula bırakma, işlerini halletmek için çarşıya götürüp getirme gibi işlerde de kullanacağım. Artçı ekipmanı nasıl olmalı? Çünkü herkesin bedeni birbirine uymaz. Kıyafet konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?
    7- Ekipman olarak alacağım kask (artçıda da aynısı olacak) markası ne olmalı?
    8- Çin malı motorsikletlerden hem tip, hem de güvenlik olarak hangisini önerirsiniz?

Şimdilik sorularım bu kadar aklıma geldikçe cevaplarınızla birlikte konuyu güncelleyeceğim. Hem tanışma hem de sohbet havasında giderse çok mutlu olurum. Lütfen olumsuz yorumlar yapmayın. (Ör: Sen alma ulan ayı )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Aramaya inanın.
    BatuhanK, Darkcity2000 ve bagriacik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yok
    Hocam daha güncel cevaplar alabiliriz bu konuda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    her şekilde scooter öneririm sıfır mondial veya yuki scooter alsan ayak işlerini fazla fazla görür

Motosikleti
    Yok
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şekilde scooter öneririm sıfır mondial veya yuki scooter alsan ayak işlerini fazla fazla görür
    Hocam naked tarzı birşey önermez miydiniz?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kullanmadım ama okulumuzun hizmetlisi kullanıyordu.Çok memnunum diyordu.Burda da forumlarda insanlar bayağı memnun gördüğüm kadarıyla.Fiyatıda uygun.Sıfır mondial drift.İkinci el alıp başın ağrımasın.Zaten bütçede kısıtlı.Geri kalan paranlada ekipman,kurs,sigortayı anca halledersin.

Kurs yaklaşık 600 civarı tutacaktır.Sigorta plaka senin nerden baksan 1.000 TL tutar.E iki kişilik kask mont alacan.Onlarda 1.500 tutsa anca parana denk geliyor.Hayırlı olsun güle güle kullan.Driftlerde vites göstergesi felanda var bayağı kalıplı motor,artçı için koltukta geniş.Git-gör

Motosikleti
    Yok
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmadım ama okulumuzun hizmetlisi kullanıyordu.Çok memnunum diyordu.Burda da forumlarda insanlar bayağı memnun gördüğüm kadarıyla.Fiyatıda uygun.Sıfır mondial drift.İkinci el alıp başın ağrımasın.Zaten bütçede kısıtlı.Geri kalan paranlada ekipman,kurs,sigortayı anca halledersin.

Kurs yaklaşık 600 civarı tutacaktır.Sigorta plaka senin nerden baksan 1.000 TL tutar.E iki kişilik kask mont alacan.Onlarda 1.500 tutsa anca parana denk geliyor.Hayırlı olsun güle güle kullan.Driftlerde vites göstergesi felanda var bayağı kalıplı motor,artçı için koltukta geniş.Git-gör
    Kurssuz sınav işi için ne diyorsunuz hocam?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kurssuz sınav diye bir şey yok.Her türlü kursa kayıt yaptırmak zorundasın.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    trafikte tabıkı naked daha kıvrak ve atiktir .ılk aracı babanınızın ustune yaptırırsınız cok cıkmaz sıgorta ama oyle 100-150 tl de beklemeyin . kask olarak ls2nin 4 yıldızlı kasklarına bakın ceket olarak prohelin 4 mevsımlık ceketı var bende 300 tlye aldım en-16 ile başlayan standartına ve ce standartına uygun su ve rüzgar geçirmiyor .ehliyet kursu için bende b ehliyeti vardi 250 ehliyet kursuna gitti 300 ehliyeti alırken gitti sigorta ilk motorum olmasına rağmen 730 tl cıktı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı yasirbilgic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam naked tarzı birşey önermez miydiniz?

scooter düştüğünde seni üzerinden kolayca atar kazada araçla girmezsin bir yere yokuş yukarı aşağı kavrama ile uğraşmazsın zincir yağlamazsın belli zamanlarda yağ değiştirir kayış bakarsın gazla git vitesli her zaman kullanımı zorlaştırır

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Senin ilacın drift

Motosikleti
    Yok
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın drift
    Hocam ön kısmı çok çirkin Kanuni GV 170'e ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter düştüğünde seni üzerinden kolayca atar kazada araçla girmezsin bir yere yokuş yukarı aşağı kavrama ile uğraşmazsın zincir yağlamazsın belli zamanlarda yağ değiştirir kayış bakarsın gazla git vitesli her zaman kullanımı zorlaştırır
    Abi scooter güzel hoşta bizim bir motor alabilecek durumumuz var. Bir daha elimize böyle para geçmez satamayız da dolayısıyla nakeddan yana tercih kullanacak gibiyiz.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    2 ci el honda pcx al çan çin çon lara bakma,pcx hem vitessiz hem su soğutmalı hem piyasası çok olan ve çok tutulan bir scooter,her işini görür

istediğin anda parayada kolayca çevirirsin,,çinli markalardan uzak durmanı tavsiye ederim satması zor ve kalitesiz olduklarından tamircilerle akraba olursun

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı yasirbilgic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ön kısmı çok çirkin Kanuni GV 170'e ne dersiniz?
    drift artik kendini kanitlamis bir motor oyuzden tavsiye ettim. gv170 kullanicisi az kullanici yorumlarinda olumlu da var olumsuzda,hangisinin agirlikta olduguna bakacak kadar yorum yok oyuzden soru isareti

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ehliyet hakkında yazan arkadaşların bilgileri güncel değil. Kurs fiyatları bu sene başında çok arttı a2 için minimum kurs ücreti 940 tl hiçbir kurs bu fiyatın altına inmiyor eskisi gibi 300 liraya ehliyet yok. Ayrıca sadece kurs değil sınav harçları ve emniyete ödenen paralarda var. Ehliyet almak adam başı en az 1500 tl tutuyor. Kardeşinle beraber ehliyet alsanız 3000 tl tutar. Ayrıca ehliyet almanız en az 3 ay sürecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)