Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik sigortalarında neden hasarsızlık indirimi yok?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Dün motoruma kasko yaptırdım 1 sene hasarsızlığım vardı 750 den 570 TL' ye düştü kaskom ama trafik sigortam 340 liradan 640 liraya fırladı, sebebi yeni yasalar.... Burada sigorta firmalarını suçlamayacağım bunun suçlusu yaptığı işin nereye varacağını hesap edemeyen ilgili bakanlıklardır, sen sigorta şirketine geçmişe yönelik 10 senelik trafik tazminatlarını tek başına ödemeyle yükümlüsün dersen onlarda fiyatları bu seviyeye çekerler.

Benim soracağım bu değil benim sorum nasıl hasarsızlık indiriminden faydalanıp trafik sigortasından daha ucuza kasko yapabiliyorsam aynısını "zorunlu" trafik sigortasında yapamadığım. Ben bir sene efendi efendi sürmüşüm aleti kimse vurmamışım etmemişim neden benim poliçem ucuzlayacağına artıyor? Bu belki de ucuzlamış hali bilemiyorum ama 30 yaşına merdiven dayamış, iligili kurumlardan eğitim almış, lastiğine ve motorunun yağına suyuna bakan adamım, ekipmanlarım tam olmadan yola çıkmam ben neden hak ettiğim şekilde bir indirim alamıyorum bunun bir izahı yok fakat bu serzenişim burada kalsın bu gidişat doğru bi gidişat değil "zorunlu" olan hiç bir şey bu kadar fahiş olmamalı.

TMF' yi geçtim onlar gitsin çomakla oynasınlar fakat bu işi ciddi ciddi kovalayan dernek ve vakıflara bireysel olarak her türlü desteği vermeye hazırım yeterki yol gösteren birileri olsun.
    barodi ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ben susma hakkımı kullanıyorum dün xmax 400 e 840 ödedikten sonra !!!! geçen sene 420 ödedim ben bu motora.

Şuan mecliste falan konuşuluyor diyorlar fakat bende bilmiyorum ne olacağını. Tenerenin bitmesine 5-6 ay var geçen sene onada 320 ödemiştim bakalım bu sene bana ne kadar sokacaklar !! Bu arada hasarım 2007 den beri yok gerisini sen düşün. 28 yaşındayım.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Arkadaş bunlar hep istanbulun sıkıntısı ,cidden faiş fiyatlar çıkıyor sizlere.Yeni bir motosiklet aldım nazilli plakalı ninja 250 2011 model 300 400 çıkar diyordum.Sigortacıma gittim 140 tl çıkardı o sevinçle 1.5 iskender ısmarladım vallahi,İstanbulda herşey mi pahalı ve kazık olur anadolunun gözünü sevim.Yaş 35 benimde kazam vs yok .Allah sonumuzu hayır etsin .Aldığım motosiklete teklif geliyor şimdi satıp değiştirmeye korkuyorum .Bu son düzenlemeyle sokacaklar kazığı diye.

Anlamadığım nokta şu neye göre belirleniyor.Mantıksız çünkü ,yani mantığını çözemedim işin.2008 hayabusa 167 tl 2009 ybr 240 tl 2011 ninjaya 140 tl.Ulan hadi ninja normal desem ybr ne alaka.ybr desem hayabusa ne alaka .Şaçmalıkdan başka birşey değil.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Sizin yine iyi kaskodan indirim almışsınız

16 plaka geçen sene 170 TL ödediğim sigortaya bu sene 400-500 diyorlar..

Geçen sene 1400 lira ödediğim kaskoya da hasarsızlığa rağmen 1500 istiyorlar. Ben ne yapayım peki..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yine iyi kaskodan indirim almışsınız

16 plaka geçen sene 170 TL ödediğim sigortaya bu sene 400-500 diyorlar..

Geçen sene 1400 lira ödediğim kaskoya da hasarsızlığa rağmen 1500 istiyorlar. Ben ne yapayım peki..
    Ben geçen sene 120 küsür TL ödedim zorunlu sigortaya, sizdeki gibi bir artış olursa yaptırmam satarım motoru daha iyi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    şimdiden 3.5 atmaya başladım geçen yıl 230 olan sigorta kaç para çıkacak acaba
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    bende kanuni scooter var geçen sene şubat ayında 140 lira ödediğim zorunlu trafik sigortasını bu sene vadesinden 2 hafta önce ve kazasız geçirdiğim 1 sene için 260 lira ödedim

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Bune istanbuldasin bizim grupla etkinliklere katılsana. niye gelmiyon. Facebooktan ekuriler mk yaz

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bune istanbuldasin bizim grupla etkinliklere katılsana. niye gelmiyon. Facebooktan ekuriler mk yaz
    Facebookta R25 grubunda yöneticilik yapıyorum 7500 küsur üye var ama onlarla bile gazlayamıyorum ki ama sen hep aklımdasın barodi bu yaz bi gün ayarlayalım seni de kameraya ben çekeyim bu defa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)