Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Racing'den Cross'a Giriş. Lütfen Bizi Boş Geçmeyin..

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Merhaba herkese,

Bir kaç motosiklet arasında kararsız kaldım ve benim geniş ailem sizlerden bir kaç fikir almak istiyorum.
    Racing tarzı motorum çalındıktan sonra uzun zaman motosiklet alamadım. Şu an tekrar arkadaşımında ısrarları sonucunda 2 tane motosiklet almak istiyoruz. İkisi de aynı olacak. SS'den bir anda cross'a merak sardık bütçeye gelirsek en fazla 5000 TL olarak konuştuk. Bu fiyat aralığında ufak çaplı bir araştırma yaptık dört koldan sarıldık ama yine net bir şeyler bulamadık.. Arkadaşım cbr 125'i büyütmek için sattı zaten ben 250'lik hyosung ile başlamıştım. yaklaşık 40bin km tecrübem var. 600'lüğe geçiş düşünürken maddi açıdan dolayı ertelemeye karar verdik. Bunları söyleme amacım ise 150 cc ufak gelir mi bizi kasar mı ? Dağa bayıra vurmayacağız öyle her gün. İstanbul'da şehir içinde okula işe giderken kullanacağız çoğu zaman. Ve motosiklet alacak kişi ne bekliyorsa bizde onları bekliyoruz açıkçası.

?..Cross'larda sıfıra mı yönelmeliyiz yoksa ikinci ele mi ? Problem yaşar mıyız ..?

Cross bir anda canlandı hayalimizde tecrübemiz yok.. Yoksa bildiğimiz yoldan şaşmayalım mı?

Bunlar dışında dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir ? Öneri şikayet istek veya herhangi bir şey söylemek isterseniz lütfen yazın ..

- SIFIR Mondial 150 X-treme (FİYAT 4.619TL)(200'lüğü de 400 Tl fiyat farkı var ama hiç bilgi yok .) Bilen duyan yardımcı olursa seviniriz.
    http://www.mondialmotor.com.tr/model/cross/x-treme-max

- SIFIR Kuba Black Cat (FİYAT 4.720TL) SIFIR
    http://www.kubamotor.com/new5/produc.../blackcat.html

-Kuba STR 250 (2011-2012 FİYAT 4000-4500TL)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yuki İzci çok met ediliyor. Onada bir bakın derim 250cc hemde.

Ayrıca 4-5 arasına çok rahat bulursunuz.

Enduro/Cross çok ayrı birşey ya.

En basitinden forumdan İzmir MT grubundan Cem abi fazer600 ünün yanına wr125r aldı.

Sonra fazer600 e birdaha binmez oldu. Şuan sosyal medyadan gördüğüm kadarıylada her hafta arazide. Ki zaten fazer600 üde sattı.

Ve sohbetlerimizdede enduro/cross un çok ayrı ve inanılmaz zevkli birşey olduğunu defalarca söylemişti.

Şuana kadarda herhangibir motosikletten enduro/cross a geçip mutsuz olanı duymadım fakat enduro/cross tan diğer motosiklere geçip pişman olanı çok okudum, duydum.
    CEM. bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Motoran xf 250, cbr dan sonraki motorum. Bu modeli al pişman olmazsın.

Motosikleti
    Söylediklerinize bakacağım . Ve bu motorlar haddinden fazka düşüp kalkacak bizdeyken , lütfen sağlamlıktan ve fiyat olarak bize sorun çıkarmayacak modelleri önerir ve artı eksilerini de yazarsanız çok memnun olurum.

-- Bu arada istanbul'da çok fazla cross motosiklet bulmak oldukça güç söylediğiniz motosiklete baktım XF-250 İstanbul'da malasef 6 küsürden satışa sunuluyor malum siteden baktığım kadarıyla ..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    al mondial x treme max 200 gec
    150 sini 4 yıldır kullanıyorum ama 210cc modifiye ettikten sonra
    135 kg sase ye 150 cc az gelebiliyor
    bunu mondiale diye diye sonunda 200 lugude getirttik
    parca kalitesi 150 ile aynı ise bence alınır
    ilkadam ve forzaBJK bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hyosung rx 125 super moto ..

Dijital kilometre olanları harika gözüküyor.

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba, çinliler içerisinde çoğu cross'u kullandım. X-treme max bana güçsüz geldi ve kasasını sevemedim. Hakkında duyduklarım ise sorunsuz olduğu yönünde. Asya rx 250'yi hiç düşünmeyin her tarafı ayrı bir sorun problem. Şuan ikinci motosiklet olarak elimde wr 125R var. Wr güzel alternatif ancak arazi diyorsanız yedek parça vs lazım olursa maliyetli olur. Motoran xf 250'yi sürmedim beğendiğim bir motosiklet ancak hantal diyorlar göreceli olarak değişebilir tabi.

Benim çinli cross'lar arasında sahip olduğum ve kullanmaktan zevk aldığım tek motosiklet yuki izci'ydi. Çevremde de çok kullanan oldu o kadar zorlanmalarına rağmen(tek teker,arazi vs) sorunsuz bir şekilde kullandılar. Benim sattığım 10.000 km deydi sanırım, tek problemi yoktu.

Motosikleti
    Çok kararsız kaldım herkes farklı bir şey demiş internette. kullanan kişilerin çoğu mondial'den yana oyunu kullanmış. Çok kararsızım şimdi motora bakmaya gidicem. Yazmayı bırakmazsanız sevinirim.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    250 racing'ten sonra 250 cross bile yavaş gelecektir. Max 150 yerine max200 tavsiye ederim fiyatı cazip yaz aylarında eminim yine zam gelecek.
    Parçaları ucuz mekaniği basit biraz anlıyorsan ve bakarsan keyfini sürersin.
    burakragaa bunu beğendi.

Motosikleti
    İlla ki ama şöyle bir şey olacak sürekli iki motor takılacağız makarasındayız birazda, onun için bize masraf çıkarmayacak , düşüp kalktığında hemen kırılmayacak biraz sağlam olsun, diye düşünüyoruz eğer şu an okey versem gidip alacağım hemen 200 maxx'i .

FakirCustom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibirya 250r namı diğer cıbır.
    banada supermoto tavsiyesi verecek varsa hiç durmasın :D:D

Motosikleti
    xmax250
    xtream maxx in 200 lugunu canlı gorunce yorum yazarsan sevinirim =) bugunlerde ben de dusunuyorum cunkü bu modeli..

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Hiç düşünme Mondial X treme Max ı al, yerli malı sayılır, montaj fabrikası Nazillide parça sorunu yok ve çok ucuz,2 sene önce bir arkadaşımız Avrupa ve kuzey Afrikaya kadar (Fas a kadar ) gitti geldi Mondial kendizine sponsor olup destekledi, arazide düşüpte düşmeye başlı olarak her motorda ufak tefek kırık çıkıklar olablir, adı üstünde ''Arazi Motoru '' al al hiç durma, güle güle kullan.

MustafaErdur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Mondial x tream çok yakın bir arkadaşımda var 150cc olarak. Beraber gezerken ana yolda biraz sıkıntı yaratıyor evet cbr 250'ye göre baya yavaş kalıyor aynı şey sizin eski motordan kalan beklentiniz gibi olmaz ama işin diğer tarafında fazlaca tork var ki işin eğlenceli kısmı burada başlıyor.. Aklımın ucundan geçmedi daha öncesi cross'tip motorlar yanlız bir gün arkadaşım gel dedi azıcık şehir dışı yapalım yol üzerinde engebeli gevşek topraklı bir arazi gördük ben motoru yol kenarına çektim o motorla çıktı hopladı zıpladı aklım çıktı ne eğlenceli duruyordu öyle? Gel dedi bin.. yok dedim boy kısa tutamayız bişey olur dedi en fazla grenaj kırarsın kaç para ki? (benim grenajım 290tl) Bindim ben buna ayakta sürdüm ve 5dk da alıştım ordan sonra eve gidesiye kadar da kendi motorumdan soğudum diyebilirim. Uzun lafın kısası bence doğru yoldasınız ama bazı handikapları olduğunu bilin bu makina'lar maalesef seri olmuyor, top speed olarak da oldukça düşük, ama bir traktör torku var diyebiliriz.. Hayırlısı olsun ne alırsanız alın mutlu olun

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla ki ama şöyle bir şey olacak sürekli iki motor takılacağız makarasındayız birazda, onun için bize masraf çıkarmayacak , düşüp kalktığında hemen kırılmayacak biraz sağlam olsun, diye düşünüyoruz eğer şu an okey versem gidip alacağım hemen 200 maxx'i .
    Sağlamlık mı istiyosunuz? Bak Cenkito usta ne yapmış
    Xtreme max Kullanıcıları

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supermoto olarak WR 125X çok hoşuma gidiyor tip olarak,
    Cross olarak çinlilerden Yuki İzci ve Kuba Black Cat i yakışıklı buluyorum,
    Yaza parayı denkleştirebilirsem bu 3 modelden birini almak istiyorum bakalım,

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Yamaha XT 125 R önerebilirim o paralara japon almak daha mantıklı tabi çinli crosslarda sağlam X treme max ı çok met ettiler fakat sonuçta uzun süre arazide uçmalara,düşmelere,ani gazlamalara en çok dayanacak bence XT 125 R dır şahsi görüşürüm 4.500 e temiz XT ler mevcut malum sitede.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bende supermotoya geçecem gibi
    FakirCustom bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende supermotoya geçecem gibi
    Aman alacağınız supermoto; up side down ( ters çatallı olsun) Malum sizin gibi limitlerde giden birisi için çok gerekli ters çatal

FakirCustom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibirya 250r namı diğer cıbır.
    drz400sm kıstırabilsem alacağımda. kıstıramadım bi türlü. onun haricinde excel jant alıp dönüştürenler var ben orjinalinden supermoto arıyorum bulamıyorum...husqvarnada var ama tek tük fiyat 15 bin civarı ve üstü. onada bizim bütçe sakat kalıyor türkiyede supermoto açlığı var bence :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)