Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şaşırtıcı uzun km yapmış motorlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Herkese hayırlı akşamlar.
    Başlıkta dediğim gibi gördüğünüz en uzun yol yapmış motor hangisi arkadaşlar? Bu arada malum sitede uygun fiyata 2006 model BMW R1200GS var. uygun dedim çünkü km 247.000 arkadaş motorda tık ses yok masrafsız diyor. sizce bu tür bakımı zamanında yapılmış uzun km yapmış motorlar alınırmı? 500 bin km yapmış cbr600 duymuştum ama görmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    750 bin km de bmw gördüm , 350 binde ktm gördüm ve nice 150 - 200 binde motorlar o yüzden şuan canlı canlı şahit olduğum rekoru elinde bulunduran
    bmw benim gördüklerimde

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motosiklette tık ses yok toktan başka çizik izi yok devrikten başka çekiç izi yok balyozdan başka artova yol ayrımında tren biçti söngütün önünde uçak düştü iki karenaj bi gidon değişti motorda başka hiçbirşey yok
    jimi_hendrix ve Furkan Tarık bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    yani 750 bin hiç bir motorun gideceğine inanmıyorum bu bmw bile olsa ! illaki motoru komple değişmiş ya da rektifiye edilmiştir. sitede yine k1200r var 35bin de komple motor değşitirmeyi başarmış birazda nası bakıldığına bağlı ama 750 çok ciddi bir rakam.
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    750 bin km de bmw gördüm , 350 binde ktm gördüm ve nice 150 - 200 binde motorlar o yüzden şuan canlı canlı şahit olduğum rekoru elinde bulunduran
    bmw benim gördüklerimde

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette tık ses yok toktan başka çizik izi yok devrikten başka çekiç izi yok balyozdan başka artova yol ayrımında tren biçti söngütün önünde uçak düştü iki karenaj bi gidon değişti motorda başka hiçbirşey yok
    bunlar zaten canım Türkiyemin hikayeleri. iki motordan bir motor yapıldığını biliyorum 1000rr fireblade :D

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    1 milyon kilometrede fiat doblo gördüm, burdan bir abi ybr ile tek motorla 205 bin yaptı,500ml(yarım litre) yağ ile 20 bin km kullanılan ybr de biliyorum bide bizim araba var 395 binde.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 750 bin hiç bir motorun gideceğine inanmıyorum bu bmw bile olsa ! illaki motoru komple değişmiş ya da rektifiye edilmiştir. sitede yine k1200r var 35bin de komple motor değşitirmeyi başarmış birazda nası bakıldığına bağlı ama 750 çok ciddi bir rakam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

bunlar zaten canım Türkiyemin hikayeleri. iki motordan bir motor yapıldığını biliyorum 1000rr fireblade :D
    Bir gün kısmet olur alırsan denersin yaparmı yapmazmı o zaman tartışırız...
    yabancı forum sitelerinden araştırabilirsin. muhtemelende bulursun o motoru biraz araştırırsan. Tabikide değişen parçalar mevcut fakat bu motor bloğu değildi.
    k1200 r gibi bir motorun 35 bin km gibi , yani azcık bir kilometrede komple motor değiştirmesi çok komikmiş , sahibi baya bakmamış o motora.
    evet ciddi rakamlar bunlar fakat bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. 350 bin km deki ktm yi ise kullandım 950 adventure. ilk günkü gibi tertemiz ve sorunsuz bir motordu.
    ama iyi bir marka için 200 bin km çok normal bir rakamdır.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Arkadaşımın africa twin i 1 milyonda şu an cafe racer yaptığımız mz 301 600 binde

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    https://www.youtube.com/watch?v=gIHz-U_73BE
    500bin kmde cbr600f
    açıklamada motorun hiç yapılmadığı, debriyajın bile hala orjinal olduğu yazıyor.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Satılık ilanlarına baktığımız da o dediğin km leri görmek çok zor,sen şanslıymışsın.
    snappy x bunu beğendi.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Duyduğum çok ama gördüğüm en uzun km kendi motoruma aitti.Sıfır aldığım ybr 125 ile 150,000 km yaptım.
    scorpions_59 ve bpak bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    çin malı motor masraf çıkarmadan 80 küsür binde kendi kullandığım
    kurye13 bunu beğendi.

Bir hacı dayıda , honda cg125 motor gördüm.Benim motorun yanına park etmiş.Km saatine gözüm ilişti 86.000 gördüm şaşırdım ,dayı dedim nasıl yaptın bukadar km.Dayı 15 senedir kullanıyormuş, 8 senedir km de arızalıymış.Arızalı olmasa kim bilir kaç km kaç olurdu. Motor çok diri ve yeni görünüyordu 10 sene daha gideri var.
    snappy x bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Sıra kapmalık güzel bir konu. Yalnız trollemeden ciddi cevaplar yazarsanız mutlu oluruz gerçekten merak ettiğim bir konu.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Mondial mcx gördüm 98 binde ilkten bi göz ucuyla baktım emin olmak için 2 kere baktım biraz görünüsü yıpranmıstı ama 98 binde bir motosiklet görünce insan bi mutlu oluyo

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Ben bizim okulda Lifan tay 100 olan arkadaş gördüm km teli sökük daha diyordu ama ibrede 45.000 di şaşırdım dedi bi 1 senedirde km teli sökük geziyorum dedi motor baya diriydi demekki yapılabiliyormuş yakından görmüş oldum.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Bir gün kısmet olur alırsan denersin yaparmı yapmazmı o zaman tartışırız...
    yabancı forum sitelerinden araştırabilirsin. muhtemelende bulursun o motoru biraz araştırırsan. Tabikide değişen parçalar mevcut fakat bu motor bloğu değildi.
    k1200 r gibi bir motorun 35 bin km gibi , yani azcık bir kilometrede komple motor değiştirmesi çok komikmiş , sahibi baya bakmamış o motora.
    evet ciddi rakamlar bunlar fakat bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. 350 bin km deki ktm yi ise kullandım 950 adventure. ilk günkü gibi tertemiz ve sorunsuz bir motordu.
    ama iyi bir marka için 200 bin km çok normal bir rakamdır.
    mutlaka vardır ama dediğim gibi blok hariç bir çok şeyi değişmiş rektifiye olmuştur. bmw kalitesi zaten tartışmasız bir konu. şuan KTM 390duke kullanıyorum. 300binlik advyi hiç tartışmayalım mükemmel bir touring motor. ancak bir kaç ay sonra yurtdışı seyahati düşünüyorum. bu yüzden g650gs yada f800 filan düşünüyorum. şuan durumum buna elveriyor. ilanlarda bakarken gördüm 35 binde k1200r ı.

Motosikletler km olarak cok yetersizler aslinda. Mazdalar 1 milyonlara ulasiyor rahatca genelde. Multijetlerde bile rektefoye omru 800/900 binlere cikti duzenli bakildiginda.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mutlaka vardır ama dediğim gibi blok hariç bir çok şeyi değişmiş rektifiye olmuştur. bmw kalitesi zaten tartışmasız bir konu. şuan KTM 390duke kullanıyorum. 300binlik advyi hiç tartışmayalım mükemmel bir touring motor. ancak bir kaç ay sonra yurtdışı seyahati düşünüyorum. bu yüzden g650gs yada f800 filan düşünüyorum. şuan durumum buna elveriyor. ilanlarda bakarken gördüm 35 binde k1200r ı.
    bu motorların tabikide bir şeyleri değişecek fakat önemli olan o bloğun açılmaması. yani kısaca rektifiye olmuş bir parça yoktu o motorda.yürüyen aksamı ilk günkü parçaları yani. zamanı gelen bazı parçaların değişmemesi diye bir durum olamaz zaten. sonuçta düşünsene 10 bin km de filtre değiştiriyoruz bu en basit örneğiydi.
    300 binlik adv den çok daha fazla km yapan adv ler var şuanda. o yüzden dedim ya zaten iyi motor markalarının ürettiği sağlam motorlara iyi bakarsan evladiyeliktir kendileri.

650 bakıcağına onun yerine tenere660 bak pişman olmazsın tenerede ama 650 pişman eder seni.
    fakat listende f800 varsa ve buna maddi durumun yetiyorsa ne bakıyosun 650 ye veya tenereye ama tiger 800xcx e de bir bak derim.

benim derdimde f800 veya tiger 800 xcx de o yüzden bu kadar şeyi yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletler km olarak cok yetersizler aslinda. Mazdalar 1 milyonlara ulasiyor rahatca genelde. Multijetlerde bile rektefoye omru 800/900 binlere cikti duzenli bakildiginda.
    heh işte sizin gibi düşünenlerden dolayı bu ülkede 50 bin km de motora oooooooo çokmuş ya deniyor...

son 20 yıldır üretilen iyi marka hiç bir motor km olarak yetersiz falan değil...

biraz araştırırsanız dünya yol yapmış motorlar mevcut.

ugurbahceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    160 bin de cbf 150 gördüm kurye idi
    köyde dedemin jawa 250 si var 64 model sanırım 325 bin bu iki motora rektefiye motor vs. yapıldımı bilmiyorum

bir örnekte aracımızdan vereyim 1994 den beri ( 0 km alındı ) bizde nazar degmesin hic motor falan yapılmadı suan 298.179 km de 300 binde keyfe keder motor yaptirmayi dusunuyorum ama pederbey elletme diyor . araç renault 11 flash S modeli

Motosikleti
    MT 03 (660)
    bu motorların tabikide bir şeyleri değişecek fakat önemli olan o bloğun açılmaması. yani kısaca rektifiye olmuş bir parça yoktu o motorda.yürüyen aksamı ilk günkü parçaları yani. zamanı gelen bazı parçaların değişmemesi diye bir durum olamaz zaten. sonuçta düşünsene 10 bin km de filtre değiştiriyoruz bu en basit örneğiydi.
    300 binlik adv den çok daha fazla km yapan adv ler var şuanda. o yüzden dedim ya zaten iyi motor markalarının ürettiği sağlam motorlara iyi bakarsan evladiyeliktir kendileri.

650 bakıcağına onun yerine tenere660 bak pişman olmazsın tenerede ama 650 pişman eder seni.
    fakat listende f800 varsa ve buna maddi durumun yetiyorsa ne bakıyosun 650 ye veya tenereye ama tiger 800xcx e de bir bak derim.

benim derdimde f800 veya tiger 800 xcx de o yüzden bu kadar şeyi yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

heh işte sizin gibi düşünenlerden dolayı bu ülkede 50 bin km de motora oooooooo çokmuş ya deniyor...

son 20 yıldır üretilen iyi marka hiç bir motor km olarak yetersiz falan değil...

biraz araştırırsanız dünya yol yapmış motorlar mevcut.
    hocam hayalim r1200gs. ya da k1300r. ömrüm yettiğince ktm ve bmw den başka motora binmem heralde. g650gs ye bakmamın en önemli nedeni şekli çok güzel ve şehir içi için de ideal gibi duruyor. ayrıca model olarak f800s ten fazla. ama şu r1200 e gidip bakmayı düşünüyorum bi çılgınlık yapıp http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-acill-2006-model-r-1200-gs-2012-rallye-makyajli-235231418/detay/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)