Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Knox handroid eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI
    alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Selamlar arkadaşlar;
    Cuma günü fuardan knox handroid eldiven aldım (motomax standından) 520 tl civarı bi para ödedim fakat eve gelip eldiveni tedaylı incelediğimde biraz yıpranmış gibime geldi. Onu geçtim kafama en çok takılan kısım üzerinde made in china yazısını görmem oldu. Kullanıcı arkadaşlardan yorum rica ediyorum. Şu an mobilden yazıyorum daha sonra fotoğrafta ekleyeceğim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    güle güle kullan...

eldiveni araştırınca gerçekten motosiklet ekipmanlarına dair ne kadar da cahil olduğumu farkettim...

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay...d-eldiven-1152

Forumdan Uzaklaştırıldı
    koruma açısından gayet iyidir,ben yıllardır kullanıyorum.

Ersin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retro-R25-600rr
    China kısmı aklınıza fazla takılmasın, çünkü şuan kullandığınız elektronik ve mekanik ürünlerinde işçiliği çok ucuz olduğu için yüzde doksanı çinde üretilir. bknz(iphone,samsung,lg vb.) Markalar ham maddelerini çine yollarlar ordada üretime geçilir. Yıpranmışlığına gelince teşhirdeki bi ürünü aldıysanız bile sonuçta mağazadan çıkarığ motosiklet kullanmamışlardır onunla, buda sizi rahatsız ediyorsa etiketlerini çıkarmadan değişim yapabilirsiniz. Eldivene gelincede bence son noktadır güzel seçim yapmışsınız. İnşallah koruyuculuğunu tecrübe edici bişey yaşamadan eskitirsiniz keyifli sürüşler.
    alic3lik bunu beğendi.

alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, handroid uzun zamandır araştırdığım ve çok beğendiğim bir üründü. Made in china yazısını görünce biraz tedirgin olmuştum malum artık herşeyin nerdeyse birebir imitasyonu yapılıyor. Umarım dediğiniz gibi sağlamlığını hiçbir zaman test etme durumunu yaşamam!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Alıntı alic3lik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar;
    Cuma günü fuardan knox handroid eldiven aldım (motomax standından) 520 tl civarı bi para ödedim fakat eve gelip eldiveni tedaylı incelediğimde biraz yıpranmış gibime geldi. Onu geçtim kafama en çok takılan kısım üzerinde made in china yazısını görmem oldu. Kullanıcı arkadaşlardan yorum rica ediyorum. Şu an mobilden yazıyorum daha sonra fotoğrafta ekleyeceğim...

Edit: Fotograflar eklendi

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Hayırlı olsun. Ben de m beden aldım. Benim de aklıma takılan bu kadar yüksek güvenlik standardı barındıran eldivende neden yüzük ve serçe parmağı birbirine bağlamadıkları oldu. 2.5 yıldır alpinestars sp2 eldiven kullanıyordum. Parmak uçları aşınmaya başladığı için bunu aldım. Sp2de serçe ve yüzük parmaklar alttan parmağın yarısına kadar birbirine sabitlenmişti, ki bana çok mantıklı bir güvenlik önlemi gibi geliyor.
    Bu eldivende aynı durumu göremeyince şaşırdım. Herneyse güvenlik ekipmanlarını hiç bir zaman test etmeme ümidiyle...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bunun ibrahim erkal gibi birine tokat atsan adamı silersin dünyadan

Not Erzurumluyum :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    iPhone'da Made in China!

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Şu eldivenin siyah, birde fiyatı uygununu bulursam.Bende alacağım inşallah.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Bana göre eldivenlerin 1 numarası bu. Sizce 2. Kim?

Tüm güvenlik unsurlarını içeren başka bir alternatif var mıdır? Aklıma ilk Alpinetars'ın modeli geliyor.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    İkinci sıra belki Alpinestars GP Pro olabilir. Handroid'i bir kez almaya gittim, 5 TL indirim yapmadılar diye adamlara çok kızıp almadan çıktım. Gittim Revitt bi eldiven aldım. İkinci kez niyetlendim bu sefer de sadece S beden kalmıştı ve diğer mağazalarında da L olmadığını söylediler. Demek ki nasip değilmiş diye Alpinestar'ı aldım ve onu kullanıyorum.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre eldivenlerin 1 numarası bu. Sizce 2. Kim?

Tüm güvenlik unsurlarını içeren başka bir alternatif var mıdır? Aklıma ilk Alpinetars'ın modeli geliyor.
    Bence bu
    'Saygı göster, saygı gör.'

Motosikleti
    @KIDI Bu iyiydi

@basto Evet Alpinestars derken ben de bu modeli kastetmiştim ama adını o an hatırlayamadım. Arada marka değeri nedeniyle de oldukça fiyat farkı var var, min 300 max500 lira neredeyse. :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

http://www.motodor.com.tr/eg/shima-rs-1

Mesela bakın Motodor'da Shima diye bir markanın bu modeli var. Fiyata göre oldukça kaliteli görünüyor.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Ben yaklaşık 9 ay kullandım yaz sezonunda, baş parmak ile işaret parmağı arasındaki süet kısım yırtıldı, onun dışında çok konforlu değil şahsen. şahsi düşüncem şu eldiven konfor ve koruma konusunda bir numara.

http://www.motorcyclenews.com/produc...m-made-gloves/

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    1 yıldır ben de kullanıyorum. tek derdi özellikle ilk alındığında ele uyum sağlayana kadar işkenceye dönüşmesi, o da sanıyorum kaliteli spor eldivenlerin biraz ortak derdi. konfordan anlayış hissiyat ise onu sağlıyor, iç derisi kanguru derisi olduğu için daha ince olsa bile aynı sağlamlıkta olabiliyor, bu da gazı freni güzel hissetmeyi sağlıyor. ancak rahatlık yönünden bir konfor sağladığını söyleyemem, ilk 1 haftaki acıları yaşatmasa da kışlık eldivenlerimden tekrar buna geçince rahatsızlığını hissettiriyor.

dikişlerde vb bir sorunla ben karşılaşmadım şimdiye kadar, benim için 12 derece üstü sıcaklıklarda giyilebilir bir eldiven, 30 derece üstü olunca yine sorun tabi.

Motosikleti
    Beğendiğim eldivenlerden birini daha paylaşmak istedim;

http://www.brnmotor.com.tr/Icon-Hype...,PR-14786.html

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    bilek kısmında düğme gibi bir parça var "DIALED IN" yazıyor . orasının görevi nedir ?
    sçs_alara

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı edim1234xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilek kısmında düğme gibi bir parça var "DIALED IN" yazıyor . orasının görevi nedir ?
    Kilit mekanizması, çevirerek bileğinizi sıkmasını ve daha iyi oturmasını sağlıyorsunuz
    edim1234xxx bunu beğendi.

Cursed_SurvivoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 (CBF Grey Edition)
    Handroid de herkes işin gösterişli tarafına bakıyor sanırım. Bu eldivenden şikayetçi bi ben miyim diye internette araştırdım kimse sıkıntısını yazmamış. Ben bi kaç gözlemimi söyleyeyim 2 yıl hiç kullanmadan evimde güneş görmeden ara sıra havalandırkm tuttuğum halde küf gibi izler çıktı, 2 eldiven bi kaç giyimden sonra sanki hemen 5 6 aylık ömrü olup bitecek bir ürüne benziyor (derinin kararmasındab bahsetmiyorum) dikişlerindeki ipler sarkıyor sanki sökülecekmiş gibi, 3 üretimi bence kesinlikle özen gösterilip yapılmıyor şmyle özetleyeyim eldivenin parmak uclarına ve kenarlarına yerleştirdiği derinin altında kalması gereken süngerler dikiş ve derinin dışında kalıyor(sanki bir şey olmaz edasıyla yapılmış gibi), 4 kulllanım rahatlığı bence puanlaadan ortanın altında kalır, 5bence malzeme kalitesi ve kullanışlığı o kadar iyi düşünülmemiş gibi bileği tutan sistemin kenarlarındaki ince deri söküldü 10 kullanım kadar da, 5 bilek koruması ilk zaman hoşunuza gitse bir saat ve sonrası kullanımda bilkelerinizdeki kan dolaşımını mı durduruyor artık nedir eldiveni çıkarttığınızda ellerinizin kıpkırmızı ve eldivenin içindeki hatların bileklerinizde bıraktığı izi rahatlıkla görebilirsiniz ve öyle acılar veriyor ki dinlenmeye çekildiğimde 2 gün boyunca parmaklarım titredi ve bileklerimde müthiş bi sancı ve güç kaybı oluştu. Bunlar sadece benim şansım mı yoksa insanlar sadece göze hitap eden kısmına mı bakıyor merak ettim. Kullanan arkadaşlarda da aynı sıkıntılar var mı merak ediyorum?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ya bu eldivenler iyi güzel üst seviye koruma sunuyor da el hissiyatını ve kontrolünü çok kaybediyor. epey vakit istiyor alışmaya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)