Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sağlam aydınlatan far önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Merhaba arkadaşlar benim motorum 100 lük cg. Mağlum adamlar ucuz olsun diye kısabildikleri her şeyden kısmışlar ve far hiç aydınlatmıyor telefonla flash tutsam daha çok aydınlanır.Ben buna nasıl bir ampül takmalıyım . Hem aküyü bitirmesin hem iyi aydınlatsın hemde far a bir zararı olmasın.önerebileceğiniz neler var? şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Halojen, Zenon ? (Çaktırmadan Rezerve)

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Halojen performans ampülleri var osram nbu veya philips x-treme vision gibi fakat sendeki far tası iyi iş yapmıyor malesef.Xenon taksan bu sefer farın erir.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halojen performans ampülleri var osram nbu veya philips x-treme vision gibi fakat sendeki far tası iyi iş yapmıyor malesef.Xenon taksan bu sefer farın erir.
    peki far tasını değiştirsek işe yararmı daha kaliteli bir şey taksak

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki far tasını değiştirsek işe yararmı daha kaliteli bir şey taksak
    DAha kaliteli ne var bilmiyorum kare far olarak ama önce osram nb al bir çift dene güzel aydınlatırsa devam edersin aydınlatmazsa değiştirirsin.
    exhell bunu beğendi.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DAha kaliteli ne var bilmiyorum kare far olarak ama önce osram nb al bir çift dene güzel aydınlatırsa devam edersin aydınlatmazsa değiştirirsin.
    o dediğin markanın bir çok modeli var link atabilirmisin rica etsem

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğin markanın bir çok modeli var link atabilirmisin rica etsem
    Modelide yazmıştım http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-145818-2357-0

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-145818-2357-0
    exhell bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    bu rks cruiser e uyarmı dostum. 2 adet varmış içinde. benim far sarı dandik ampüle sahip. sanırım tekini takıcam?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Arkadaşım refkektör tırt olduktan sonra 100liralık philips exterme vision %130 alsan bile boş eğer elin alet tutuyorsa git bi çıkma oto parçacısına adama de ki abi bana bixenon mercek lazım reflektörü sağlam merceği çizik olmayan bi tane versene de al ama mutlaka uzunlu kısalı olan bixenon mercek olcak, xenon değil.
    Sonra git 50 liraya motosiklet xenon al,sonra merceğe uyan xenon ampul (d1s de olabilir d2s de aldığın yere sorcan) ucuzlarından al, ampulü daha önce aldığın xenon balastına bağlantısını yap merceğide fara bağla tamandır. İnternette bolca bixenon uygulaması var bak araştır ben yapabilirim dersen ampule vereceğin 100 liraya bixenon dönüşümü yaparsın

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içindeki büyük ihtimal s2 ampuldür onu philips s2 ile değiştirirsen sorunun hallolmuş olur

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Bir tane h4 duy al h4 55 watlik narva ampul al bir tanede. Elektrik bandi pense tornavida gerekli malzemelerde. Orjinal duyun baglantisini kes yalniz uzunu kisayi deneyerek bul yeni duyu bagla elektrik bandiylada kablolari sar fari geri topla. Akuyu azcik somurur ama iyi aydinlatir

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu rks cruiser e uyarmı dostum. 2 adet varmış içinde. benim far sarı dandik ampüle sahip. sanırım tekini takıcam?
    Bu linkteki ampüller h4 tip ampül duyuna sahip her türlü motora,arabaya,traktöre uyar.Tekli satılmıyor, 2li alırsın biri yedek olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı Hasan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım refkektör tırt olduktan sonra 100liralık philips exterme vision %130 alsan bile boş eğer elin alet tutuyorsa git bi çıkma oto parçacısına adama de ki abi bana bixenon mercek lazım reflektörü sağlam merceği çizik olmayan bi tane versene de al ama mutlaka uzunlu kısalı olan bixenon mercek olcak, xenon değil.
    Sonra git 50 liraya motosiklet xenon al,sonra merceğe uyan xenon ampul (d1s de olabilir d2s de aldığın yere sorcan) ucuzlarından al, ampulü daha önce aldığın xenon balastına bağlantısını yap merceğide fara bağla tamandır. İnternette bolca bixenon uygulaması var bak araştır ben yapabilirim dersen ampule vereceğin 100 liraya bixenon dönüşümü yaparsın
    Dostum artık bi-xenon işi eskisi kadar ucuz değil.Çinmalı xenon-balastta bir işe yaramıyor.Aynası motoru sağlam bi-xenon merceğin çıkması en az 60-70 lira,çıkma d2s(d1s olmaz onun kendi ateşleyicisi var) ampülde nerden baksan 80-100 lira ki daha ampül tutucusu ve d2s balast soketi var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)