Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet artık çok pahalı. Gelin hesaplayalım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    4. motor Honda
    türk lirasının değeri kalmadığı için malesef...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende mayısta motosiklet alacağım için ekipman bakıyodum.Haftaya alıcam hepsini inşallah.Tabi ben öğrenci olduğum için sizin ekipmanlarınızın yanında çok düşük kalıyor

Kask:http://www.motosikletaksesuarlari.co...ski_21278.html
    Eldiven:http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...-AIRFLOW-SIYAH
    Pantolon:Forumda ki engin beyin ürünleri üretime başlarsa ondan alacağım eğer olmazsa şu= http://www.motosikletaksesuarlari.co...FcG6GwodqswEsQ
    Mont konusunda açık konuşayım alsam mı almasam mı çok kararsızım sebebi de izmirin sıçağıyla ilgili Benim sıcakla aram hiç iyi değil.Yazın o sıcaklarda üstümde ki tişört bana fazla geliyorken o montu alsam bile giyer miyim bilmiyorum.Ama kışlık alırım tabiki de

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mayısta motosiklet alacağım için ekipman bakıyodum.Haftaya alıcam hepsini inşallah.Tabi ben öğrenci olduğum için sizin ekipmanlarınızın yanında çok düşük kalıyor

Pantolon:Forumda ki engin beyin ürünleri üretime başlarsa ondan alacağım eğer olmazsa şu= http://www.motosikletaksesuarlari.co...FcG6GwodqswEsQ
    Mont konusunda açık konuşayım alsam mı almasam mı çok kararsızım sebebi de izmirin sıçağıyla ilgili Benim sıcakla aram hiç iyi değil.Yazın o sıcaklarda üstümde ki tişört bana fazla geliyorken o montu alsam bile giyer miyim bilmiyorum.Ama kışlık alırım tabiki de
    Dostum benim mevcut ekipmanlarımda ahım şahım değil zaten izmir sıcağında mont demişsin ama allah korusun düşersen o daha fena. Ben antalya'da alpinestars ast air kullanıyorum. Yazlık fileli model. Hiç kullanmamaktan kat kat iyidir, terletmez tavsiye ederim. 500-600 TL gibi bir rakamı var.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Adam Haklı Beyler Dağılın..
    Love Me Back...

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakında el arabasına bineriz

ybr 125 sahibiyim 1000 tl ekipman navigasyon çantam ile 1200 gs de gibiyim elde olanla yetinmek gerek.para konusuna gelirsek 40 bin tl ye ekipman ve full donanıma yakın tenere 660 alabilirm.yada 40 bin tl ye gidip clio symbol alabilirim.konu araba olunca sırıtmayan maddiyat motorda bentley etkisi yapıyor bence

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    https://www.youtube.com/watch?v=yfsvlWkYkEM

paran varsa motorcu derler. yoksa ekipman alamazsın apaçi derler. ekipmanın fiyatını duyanlar enayi gözüyle bakar. kaza yaparsın ekipman giyseydi bu kadar ağır olmazdı derler.
    önemli olan iki tekere gönül vermek densede bütçesi kısıtlı olup alamayana sanırım saygı duymuyoruz. o kadar pahalı motor alacağına düşük modelini alsın ekipmanınıda alsın diyorsanız belkide adam 1,5 yıldır para biriktiriyor belki banka kredisi ödemekten cebinde para kalmıyor. hayaller beyler ve bayanlar hayallere ulaşana dek gözümüz ondan başkasını görmez. motoru düşünmekten ekipmanı düşünemez. motosiklet sürmek sanırım lüks ürün kullanmak artık

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Mont: $75 kış, $75 yaz.
    Kask+güneş vizorü+pinlock: $600
    Eldiven: $170 kış, $80 yaz.
    Dizlik: $110
    Kot: $75
    Bot, bellik, sırtlık kullanmıyorum, çünkü işe gidiyorum.

Ancak şimdi mont alacak olsam $150'dan ucuza bir şey yok. Açıp artmış fiyatlar...

Kask materyaline gelince: Pahalı modeller özellikle çok sert kabuk kullaniyor ki içeride daha yumuşak köpük kullanabilsin. Hatta bazı markalar kaskın farklı bölümlerinde farklı sertlikte köpük kullanıyor. Plastik kasklar, testleri geçmek için daha sert köpük kullanmak durumunda kalıyorlar...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Baştan sona yanlış hesap. O zaman mesela Samsung da sadece Galaxy S6 çıkarsın, diğer modellere gerek yok. Olmuşken en iyisinden başkası olmasın. Hepsi üçte birine halledlir ve gayet güzel iş görür. Gerisinden şikayet etmeye hakkınız yok çünkü kendi tercihiniz. Şunu da söyleyeyim, aynı ekipmanın ucuz (ucuz derken 20 TL'lik kasktan bahsetmiyorum) ve çok pahalı olanı arasında konfor dışında çok bir fark yoktur. Birinde sizi öldürecek olan kaza diğerinde de %90 öldürür. Ayrıca kusura bakmasınlar da Shoei gibi firmalar sadece markalarını satıyorlar. Yüzbinlerce üretilen kompozit malzemeli bir bir ürünün maliyetinin 100 $ bile olacağına inanmıyorum.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bana tek masrafı vergi..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 liralık kursu nerden buldun? Devlet taban fiyat diye bi saçmalık çıkarmış eğitim bile vermeyen kurslar 900 tlden başlıyor. Eğitim verenler 1200-1400 fiyat çekiyor.
    Bahçelievler Y.bosnada evin yakınındaki kurs 500 dedi yok araştırıyım bakıyım dedim. Derken 400 liraya anlaştık ancak ödeme haricinde kursa hiç uğramadım haliyle eğitim fln beklemeyin kurstan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mont bayan için yazıyor yanlış olmasın
    Ürün resimleri birebir aynı olunca direk kopyaladım yapıştırdım evet doğru ilk mesajımdaki bayan modeli doğrusu bu.
    http://www.motosikletekipmanlari.com...I,PR-1091.html

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster

40 dolara aliexpress ten fileli body armor getirticen. Plastikleri iyi sürtünmeye güzel gider. Fakat bağlantıları iyi değil. Bağlantıları sağlamlaştırmak için 1. sanayi ya da gıda dan sanayi tipi askı kayışı alıp mevcut askı kayışlarını onunla değiştirticen. Sırt korumasının omuzla birleştiği yer fermuarla bağlanıyor, oraya 3-4 tane metal çengel ile bağlantı attırıcan. Bel kısmında iki yanda ön ve arka korumanın bağlantısı küçük cırt cırtlar ile, orayı da askı kayışı ile değiştiricen. Bir de omuz ile kol korumaları arasına askı kayışı ile bağlantı attırıcan terziye. Ekstra 50 lira gibi bir masrafın olur, ama hem tank gibi hem de püfür püfür gezersin. Hem file olduğu için kollardaki amele yanığını da engelliyor.

Not: aliexpress te beden ölçüleri bir garip. Bedenin kaçsa 2 büyüğünü sipariş etmelisin. Yani normalde M beden giyiyorsan XL sipariş etmen lazım.

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 dolara aliexpress ten fileli body armor getirticen. Plastikleri iyi sürtünmeye güzel gider. Fakat bağlantıları iyi değil. Bağlantıları sağlamlaştırmak için 1. sanayi ya da gıda dan sanayi tipi askı kayışı alıp mevcut askı kayışlarını onunla değiştirticen. Sırt korumasının omuzla birleştiği yer fermuarla bağlanıyor, oraya 3-4 tane metal çengel ile bağlantı attırıcan. Bel kısmında iki yanda ön ve arka korumanın bağlantısı küçük cırt cırtlar ile, orayı da askı kayışı ile değiştiricen. Bir de omuz ile kol korumaları arasına askı kayışı ile bağlantı attırıcan terziye. Ekstra 50 lira gibi bir masrafın olur, ama hem tank gibi hem de püfür püfür gezersin. Hem file olduğu için kollardaki amele yanığını da engelliyor.
    Saka mi yapiyosunuz yoksa gercek mi? Bi kazada o cengelleri cimbizla cikartirlar artik vucudunuzdan.
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan sona yanlış hesap. O zaman mesela Samsung da sadece Galaxy S6 çıkarsın, diğer modellere gerek yok. Olmuşken en iyisinden başkası olmasın. Hepsi üçte birine halledlir ve gayet güzel iş görür. Gerisinden şikayet etmeye hakkınız yok çünkü kendi tercihiniz. Şunu da söyleyeyim, aynı ekipmanın ucuz (ucuz derken 20 TL'lik kasktan bahsetmiyorum) ve çok pahalı olanı arasında konfor dışında çok bir fark yoktur. Birinde sizi öldürecek olan kaza diğerinde de %90 öldürür. Ayrıca kusura bakmasınlar da Shoei gibi firmalar sadece markalarını satıyorlar. Yüzbinlerce üretilen kompozit malzemeli bir bir ürünün maliyetinin 100 $ bile olacağına inanmıyorum.
    Eger telefonla ekipmani bir tutuyorsaniz diyecek lafim yok. Ayrica ben shoei kask demedim. Bahsettigim kask 1100 tl. Bu listeden abarti denecek tek sey mont, oda fiyatina gore gayet iyi bir urun.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saka mi yapiyosunuz yoksa gercek mi? Bi kazada o cengelleri cimbizla cikartirlar artik vucudunuzdan.
    Kardeş çengeller korumanın üzerinde kalıyor. Aptal değiliz herhalde...

Kardeş çengeller korumanın üzerinde kalıyor. Aptal değiliz herhalde...
    Dostum bu isler oyle kolay mi? O kadar firma arge yapsin, arastirsin sen cinden 3 kurusluk urunle hallet isi. Her kaza 10-20 ile olmuyor. 110 ile giderken bi uc bakalim motordan cengeller usttemi kaliyor altta mi.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum bu isler oyle kolay mi? O kadar firma arge yapsin, arastirsin sen cinden 3 kurusluk urunle hallet isi. Her kaza 10-20 ile olmuyor. 110 ile giderken bi uc bakalim motordan cengeller usttemi kaliyor altta mi.
    Böyle konuşmalar da entersan, sen 110 la giderken uç bakalım en baba ekipmanla? 110 la giderken uçup direkt darbe alan kim kalmış geriye de konuşuyorsunuz. Söylediğim kombinasyon senin yazlık montundan çok daha iyi korumaya sahip. Ben çengelle attım bağlantıyı, çengel bana batar diyen adam askı kayışıyla atar, asma kilit ile atar, keyfine kalmış.

Böyle konuşmalar da entersan, sen 110 la giderken uç bakalım en baba ekipmanla? 110 la giderken uçup direkt darbe alan kim kalmış geriye de konuşuyorsunuz. Söylediğim kombinasyon senin yazlık montundan çok daha iyi korumaya sahip. Ben çengelle attım bağlantıyı, çengel bana batar diyen adam askı kayışıyla atar, asma kilit ile atar, keyfine kalmış.
    Herkesin gorusu kendine. Ben surtunmeden bahsettim ama neyse. Her seyi bilmek ne guzeli.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Herkesin gorusu kendine. Ben surtunmeden bahsettim ama neyse. Her seyi bilmek ne guzeli.
    Önce çengel girerdi, şimdi sürtünme oldu? Zaten sanayi tipi askı kayışı bağlantısını sürtünmeye karşı yapıyorsun. 10 yıldır motor tepesindeyim, bir çok defa düştüm, yerde süründüm. Neyin dayanıp neyin dayanmayacağını haliyle biraz bilirim. Bir şey sırf pahalı diye daha iyi korumaya sahip olmaz.

Önce çengel girerdi, şimdi sürtünme oldu? Zaten sanayi tipi askı kayışı bağlantısını sürtünmeye karşı yapıyorsun. 10 yıldır motor tepesindeyim, bir çok defa düştüm, yerde süründüm. Neyin dayanıp neyin dayanmayacağını haliyle biraz bilirim. Bir şey sırf pahalı diye daha iyi korumaya sahip olmaz.
    Arkadas net anlatamiyorum sanirim. 110 la uctugunda zaten hic bir ekipman korumaz dedin ya, bende diyorumki yerde suruklenmeden bahsediyorum. Hani o suruklenme esnasinda o cengeller bi tarafina girer diyorum insanin. O hizla bi arabaya duvara vursan, ironman kostumun olmadan ölürsün.
    Keske senin gibi her seyi bilebilsem. En guzeli o aslinda

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güvende olmanız için illa çok pahalı ekipmanlarınız olmasına gerek yok önemli olan amacına ve standartlara uygun ve en önemlisi bedeninize uygun ekipman seçimi yapılması diye yıllardır burada yazan benim.
    Hatta sürüşü etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesinin kendimizi güvende hissetmek olduğu iddiası da bana ait.

Ama bazılarınız olayı başka yerinden tutup ağır saçmalamış.

Eğitime gerek yok diyenler mi ararsın, ben çok tecrübeliyim olacakları görürüm hayatta düşmem, kaza yapmam şöyle kral kullanırım, böyle kral kullanırım diyen mi ararsın,
    ucuz alır sanayide sağlamlaştırırım diyen mi ararsın!
    Maşallah her türlü fikir parıldıyor.
    Yapmayın arkadaşlar!
    Bu kadar basit değil bu iş.

Benim anlatmaya çalıştığım şey gayet basit aslında.
    Motosikleti nasıl kullandığınızı ve günlük riskleri kendiniz biliyorsunuz. Eğer bilmiyorsanız oturup üzerinde düşünün.
    Sonra bu risklerin doğuracağı sonuçlara göre ekipman seçin.
    Şu süratte şöyle olur, bu süratte böyle olur diye bir şey varsa ona görede önlemi var.
    Yarışçılar niye tulum giyiyor, daha şekil duruyor diye mi?

Akıllı olun.
    Davranışlarınıza uygun seçimler yapın.
    Kullandığınız ürün size güven versin ama abartmayın.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)