Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Ehliyeti Alacagım Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Wolf 250
    Merhaba Arkadaslar A sınıfı motor Ehliyeti Alacagım yeni düzenleme ile A sınıfı için 500 cc en az (kursun motoru honda 750 cc yani sınava onla gireceğim) benim sorum ve sorunum şu daha once 100 125 cc motorsikletler kullandım fakat baya bir çaylağım. eğitim anlamında kursta pek bi güzellik yok pratik yapma imkanı var birtek. hocalar vasat. Ehliyet sınavından kalacağım korkusu var. Önerileriniz neler slalom 8 cizme duz parkur üzerinde gitme ve trafik genel olarak 750 cc motorla bunları yaparken nelere dikkat etmeliyim 1 aylık bi süreç var onumde haftada bir isimden dolayı pratik yapma imkanım var sahsi motorum yok. Yeterli bi surecmi pratik yaparken neler üzerinde durmalıyım. Umarım kendimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız sevinirim. Kucuk cc motor ile trafiğe çıkabilecek düzeyde motor bilgim olduğunu düşünüyorum fakat korkularım var bu korkuları nasıl atarım birde 750 cc motorda daha once deneyimim olmadı nasıl atlatırım bu sureci en sağlıklı sekilde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000CC Elektrikli Bisiklet. :)
    Motoru kaldirdigin gibi 2.vitese al
    8 çizerken dönecegin yere bak
    Düz demirdeyken asla demire bakma duz onune bak ve yavas gitme
    Trafikte sinyali unutma yeter bence.

Motosikleti
    Sym Wolf 250
    Bu dediklerini 125 cc motorda sorunsuz yapıorm 125 cc dw parkurda sorun yok sınava 750 cc ile girecegim ne gibi zorluklar yasarım veya ne gibi farklar var nasıl adapte olurum asıl sormak istedigim bu

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı ottorock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediklerini 125 cc motorda sorunsuz yapıorm 125 cc dw parkurda sorun yok sınava 750 cc ile girecegim ne gibi zorluklar yasarım veya ne gibi farklar var nasıl adapte olurum asıl sormak istedigim bu
    Tavsıyem guc fazla gelmemesı ıcın yarım debrıyaj kullanman gazada tecrubelerınden hatırladıgın kadarıyla kararınca basman
    ottorock bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Dostum birebir seninle ayni durumdayim. Konuyu acman benim icinde iyi oldu. Sinava nerde gireceksin?

Motosikleti
    Sym Wolf 250
    Alıntı brost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum birebir seninle ayni durumdayim. Konuyu acman benim icinde iyi oldu. Sinava nerde gireceksin?
    beylikdüzü

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    A sınıfı ehliyeti 750 cc motorla mı veriyorlar yani? Sırf yaştan ötürü a alıp motorun selesine bile oturmamış insanlar var. Slalom sorun değil de 8 çizerken bilmiyorum elinin ayarı yoksa sıkıntı çıkarabilir.

Temel şeyler düşük cc'ler ile olmalı. Bence bi yanlışlık var bu konuda.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    büyük motorlarda 8 çizerken kesinlikle 1. vitesi kullan! 8 çizerken hiç gaz kullanmana gerek yok kontra ile motoru yatır ve kaldır. fazla yatırmadan 8 çiz. demir platformdan geçerken 2. viteste orta süratte yaklaş, demirin üzerinden geçerken gaz ver biraz, hızlanan motor dümdüz gitmek isteyecektir. bunun haricinde trafikte de sinyalleri unutma, hızına göre sürekli vites değiştir duruşlarda vitesi 1e almayı sakın unutma ve motoru dur kalk yaparken mümkün olduğunca dik tutmaya çalış motora kendi ağırlığını taşıtmaya çalış aksi durumda ağır motorlarda devirme ihtimalin var kollarına fazla yük binmesin durunca.
    jacob34 ve ottorock bunu beğendiler.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8 çizmek gerçekten sıkıntı arkadaşlar ya bunun için bol bol pratik yapmak lazım hatta kursa eğitime giden arkadaşlara tavsiyem belli bir güzergah üzerinde git gel yapacağınıza sürekli 8 çizme çalışın daha iyi çünkü platform üzerinden geçiş basit platformun başına gelip ileri bakıcaksın ve vericeksin gazı yavaş geçmeye yada düşerseniz bile tekrar platforma çıkmaya sakın çalışmayın kendinizi yerde bulursunuz burada en önemli konu 8 çizme trafikte gitme konusunda da sıkıntı yaşamazsınız çünkü gittiğiniz hız belli zaten şeriti ortalayıp sinyallere dikkat ederek yol alacaksınız.8 çizmede bir kaç taktik var hangisini yapabilicek gibiyseniz o konuda kendinizi alıştırın mesela kimi yarım debriyaj yaparak döner kimi 2. viteste hafif gaz ile döner kimi 1.viteste doğru düzgün gaz vermeden döner sizin için hangisi kolayınıza geliyor hangisini yapabiliyorsanız o konuda çalışın derim çünkü 8 i çizerken nasıl döndüğüne bakmıyorlar yarım debriyaj yapmışssın 2.vitesde dönmüşsün falan çok sorun değil önemli olan o 8 i yapmak bana 2 defa yaptırmışlardı hatta Allah kolaylık versin şimdiden arkadaşlar.
    ottorock bunu beğendi.

8 cizerken arka frenden yardım al.Trafikte emniyet şeridinin solunfan git trafikte 50 yi gecme.Sinyallere dikkat et.Kirmizida gecme ve araclarin arasından geçip isiklarda onde durma.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/160375-a2-ehliyet-sinavi-basarisiz-olanlar-kalanlar.html
    ottorock bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Büyük motorla tek sıkıntı olsa olsa 8 çizmek olur. Eğer küçük hacim motorlarla aynı çaplara sahip dairelerde döndürmeye kalkarlarsa, iş yaş. Zaten hızlı gidemiyorsun, motor ağır, tork çok... Ben yazarken korktum.

Motosikleti
    Sym Wolf 250
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük motorla tek sıkıntı olsa olsa 8 çizmek olur. Eğer küçük hacim motorlarla aynı çaplara sahip dairelerde döndürmeye kalkarlarsa, iş yaş. Zaten hızlı gidemiyorsun, motor ağır, tork çok... Ben yazarken korktum.
    Aynen oyle bende cok korkuyorum motorun ağırlığından ve gaz tepkisini ayarlayamamaktan Ayrıca birinci viteste gaz vermeden yapmak biraz daha mantıklı geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A sınıfı ehliyeti 750 cc motorla mı veriyorlar yani? Sırf yaştan ötürü a alıp motorun selesine bile oturmamış insanlar var. Slalom sorun değil de 8 çizerken bilmiyorum elinin ayarı yoksa sıkıntı çıkarabilir.

Temel şeyler düşük cc'ler ile olmalı. Bence bi yanlışlık var bu konuda.
    Aslında A sınıfı ehliyet için sınava 500 cc motorla giriliyor fakat benim yazıldığım kurs 750 cc kullandığı için eğitimde fln sınavada kursun motoruyla yani 750 honda ile girecem Allahtan racing deil bari ordan yırtıyorum

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    2015 aralıkta Kursa kayıt oldum Şubat 2016 da A2 sertifika aldım martta bastırdım A sınıfı olarak... 100 cc 4 vites motorla saatte 30 km h yi aşmadan hayabusa kullanacak ehliyetim var

Motosikleti
    Sym Wolf 250
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 aralıkta Kursa kayıt oldum Şubat 2016 da A2 sertifika aldım martta bastırdım A sınıfı olarak... 100 cc 4 vites motorla saatte 30 km h yi aşmadan hayabusa kullanacak ehliyetim var
    Bilseydim bu kadar değişiklik yaşanacağını bende erken kayıt olurdum hem sınav hemde kurs ucreti extra olarak kaçtı bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)