Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hurdaya Ayrılmış Motorla Trafikte Yakalanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Selamun aleyküm arkadaşlar.Benim Kanuni Racer 200 motorsikletim var.10 Aydır sigortası yok.Yeniden sigorta yaptırmak istiyorum ama malum sigorta fiyatları havalarda uçuyor.Bende öğrenciyim maddi sıkıntılarım var.1 ay sonrada motorun muaynesi bitiyor 100 lira tutuyor sanırım.120 liraya yakında vergi borcu var altından kalkamayacağım gibi duruyor.Motorum çok temiz ama mecburen hurdaya çıkartıcam.Bu şekilde motora binen oldu mu ? Yeni yasalara göre yakalandığımızda ne gibi bir durumla karşılaşıyoruz.Cezası ne kadar ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Cümleten kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Önce ceza kayıtsız araç ve sigortasız trafiğe çıkmaktan,
    sonra çekici masrafı,
    7 emin (7 yıldızlı otel konaklama parası gecelik),
    Kağıt kürek.. vs..

Motoru tekrar alabilmek için muayene hariç tümünü ödemen gerekiyor.
    Gücün yoksa zaten 1 haftadan sonra hiç uğrama 7 emin parası motorun parasını geçer..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ceza kayıtsız araç ve sigortasız trafiğe çıkmaktan,
    sonra çekici masrafı,
    7 emin (7 yıldızlı otel konaklama parası gecelik),
    Kağıt kürek.. vs..

Motoru tekrar alabilmek için muayene hariç tümünü ödemen gerekiyor.
    Gücün yoksa zaten 1 haftadan sonra hiç uğrama 7 emin parası motorun parasını geçer..
    hım anladım şimdi sizin dediğimniz gibi yakalanırsam zaten motordan vazgeçerim.peki şunu diyeceğim tahmini 10 ay geçmş bir sigorta ne kadar tutar.Yer Sinop motor benim üzerime yaşım 21.hurdaya çıkarsam ayak işlerinde binsem diye düşünüyorum.
    MotorSiklet HayaTTır

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı racerci57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hım anladım şimdi sizin dediğimniz gibi yakalanırsam zaten motordan vazgeçerim.peki şunu diyeceğim tahmini 10 ay geçmş bir sigorta ne kadar tutar.Yer Sinop motor benim üzerime yaşım 21.hurdaya çıkarsam ayak işlerinde binsem diye düşünüyorum.
    madem borcunu karşılayamıyorsun satışa çıkar, alacak kişi vergileri borçları ödesin, ona göre uygun rakam yazarsın ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    sinop plaka fazla trafik sigorta parası çıkmaz,ben istanbuldayım motorumun plakası 10 Balıkesir plaka 2 gün önce sigorta yaptırdım 264 tl tuttu,halk sigorta,en uygun rakamı veriyor,,

10 aydır sigortasız olmanın çok büyük bir cezası olacağını sanmam ama önceki sigortanda hasarsızlık indirimi varsa ve zamanında sigorta yaptırmazsan indirimden yararlanamıyorsun bunu iyi biliyorum,,yani sıfırdan sigorta yapıyor parası vericen,,cezası 50 tl falan tutmaz endişe etme gitsor şirketlerden fiyat al ama halk sigorta en uygunu

ama sigortasız kullanırken yakalanırsan ve motoru bağlatırsan şapa oturursun,yukarda arkadaşın dedikleri dogru

vergi işine gelince vergileri ödemek zorundasın,senelik yüzde 10-12 gibi bir faiz koyuyolar,,mesela senelik vergi 112 tl ise 125-130 tl ödersin okadar

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    Aylık %5 diye biliyorum ve ceza sigorta tutarının %50 sinden fazla olamıyor. Yaş 24 plaka ordu mayısta 380 ödedim

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı racerci57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm arkadaşlar.Benim Kanuni Racer 200 motorsikletim var.10 Aydır sigortası yok.Yeniden sigorta yaptırmak istiyorum ama malum sigorta fiyatları havalarda uçuyor.Bende öğrenciyim maddi sıkıntılarım var.1 ay sonrada motorun muaynesi bitiyor 100 lira tutuyor sanırım.120 liraya yakında vergi borcu var altından kalkamayacağım gibi duruyor.Motorum çok temiz ama mecburen hurdaya çıkartıcam.Bu şekilde motora binen oldu mu ? Yeni yasalara göre yakalandığımızda ne gibi bir durumla karşılaşıyoruz.Cezası ne kadar ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Cümleten kazasız belasız sürüşler.
    iki çözümün var arkadaşım:

ya dediğin gibi motoru hurdaya çıkarıp, parça parça satacaksın

Veyahut motorun bakımını, sigortasını borcunu vb yaptırıp satacaksın, böylece harcadığın parayı çıkaracaksın.

Param yok yaptıramam diyorsan da alıcı ile anlaşarak yaptıracaksın. ("Motorun borcu var, kapatıp vereceğim. Zaten borçlu halde devir olmuyor" vb)

Kayıtsız motora ASLA ve ASLA BİNME! 200-300TL kar edeceğim derken Allah korusun inanılmaz cezalar alabilirsin hatta hapis cezası bile alabilirsin.

En uygun fiyat veren firmalar Ergo, Halk.

Şu konuya bir bakıver:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...si-icerir.html

Aynı Sigorta firması için farklı acenteler farklı fiyatlar verebiliyor. (Örneğin bir Acenta Axa için 300TL verirken öbürü yine AXA için 420TL verebiliyor) o yüzden gidebildiğin bütün sigorta acentelerinden fiyat al derim.

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    ALLAH hepinizden razı olsun yarın gidip fiyat alacağım ceza felan yazarım buraya ne kadar tuttugunu diğer arkadaşlara bilgilendirme olur.içime su serptiniz dediğiniz gibi artık taksit felan sigorta yaptıracağım.Diğer borçlarıda zamanla kapatıcam inşeALLAH.Mevsimi geliyor artık biraz daha kullanalım.Hepinize kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)