Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzin izi nasıl çıkar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Pompacı hayvanlık yapıp depoya fazla benzin koymuş. Bende farketmedim. Akşam garaja koydum motoru. Yan ayaklıkta biraz yatık durduğu için gece depo kapağı açılıp fazla benzin akmış. Gece boyuncada durmuş öyle. Sabah farkedince yıkayıp sildim ama izi kaldı. Bu izi nasıl çıkartıcam?
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    resetatan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gaz yağı diyesim geliyor ama çıkaracağı varsa da boyaya da zarar verebilir.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Pompacılar, motosiklet konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Çoğu doldur diyince, arabadaki gibi tabanca attıktan sonra tabancayı yukarı çekerek az az daha dolduruyor. Eski Carnaby'de kaç defa tahliyeden taşırdı. İçerde kredi kartı öderken bir geliyorum benzin akıyor alttan. "Abi valla ben taşırmadım" diyorlar. Ben özellikle doldur dedikten sonra tabanca atınca yuvarla bırak diyorum. "Yuvarla bırak" pompacıların en rahat anladığı cümle

Bu arada sorunuz dışında her konuda yorum yaptım ama belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa diye paylaşmak istedim. Umarım benzin izini çıkarak bir çözüm bilen biri çıkar.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Benzinin iz yaptığını ilk defa gördüm takipteyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Pasta cila çıkarabilir (kesin emin değilim belki çıkarır boyaya zarar vermez kullanabilirsin)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne zaman amerikada olduğu gibi benzinimizi kendimiz koyucaz ?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Benzin lekesi zengin gosterir aslinda dursun saka biyana benimde olmuatu ama bu kdr fazla değil sildigimde gitmisti bilen biri varsa ufkumuzu genisletsin bizimde

Motosikleti
    Kuba CR1
    404 metpar yada pasta cila ile geçeceğini düşünüyorum bi dene 404metpar daha etkilidir

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Fren ve balata spreyi varsa deneyebilirsiniz. İnşaallah verniğe ve altına işlememiştir.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pompacılar, motosiklet konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Çoğu doldur diyince, arabadaki gibi tabanca attıktan sonra tabancayı yukarı çekerek az az daha dolduruyor. Eski Carnaby'de kaç defa tahliyeden taşırdı. İçerde kredi kartı öderken bir geliyorum benzin akıyor alttan. "Abi valla ben taşırmadım" diyorlar. Ben özellikle doldur dedikten sonra tabanca atınca yuvarla bırak diyorum. "Yuvarla bırak" pompacıların en rahat anladığı cümle
    Bu arada sorunuz dışında her konuda yorum yaptım ama belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa diye paylaşmak istedim. Umarım benzin izini çıkarak bir çözüm bilen biri çıkar.
    Hata birazda bende var. Tahmin edemedim taşacağını. Ben özellikle dedim tabanca attıktan sonra biraz daha doldur diye. Tabanca 5 litrede atıyor. Üstüne rahat 4 litre daha alıyor depo. Normalde ben başında duruyordum. Dolunca bu kadar yeterli diyip durduruyordum. Bu sefer kartla ödeyeceğim için içeri gittim. Baktım durmuyor doldurdukça dolduruyor. 3-4 dakka sürdü doldurması. 11 litre koydu. Aklıma gelmedi yan ayaklığa koyunca kapağın açılıp taşabileceği. Gece kapak kendi kendine nasıl olduysa açılmış. Fazla benzin akmış sonra buharlaşmış. Sabah yerde benzin yoktu. Deponun üstünde vardı sadece. Akan benzin uçmuş gitmiş. Deponun üstünde de fazla beklediği için iz oluşmuş. Bide yuvarla bırak ne demek anlamadım. Açıklar mısın?

Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin lekesi zengin gosterir aslinda dursun saka biyana benimde olmuatu ama bu kdr fazla değil sildigimde gitmisti bilen biri varsa ufkumuzu genisletsin bizimde
    Aktığında hemen silersen iz olmuyor. Motora ilk benzin koyduğumda da servis birazını depoya dökmüştü ama o iz yapmamıştı. Bu sefer gece boyunca saatlerce kaldığı için iz oldu. Önce suyla sildim. Baktım çıkmıyor wd 40 sıktım. Çitiledim yine de çıkmadı.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hata birazda bende var. Tahmin edemedim taşacağını. Ben özellikle dedim tabanca attıktan sonra biraz daha doldur diye. Tabanca 5 litrede atıyor. Üstüne rahat 4 litre daha alıyor depo. Normalde ben başında duruyordum. Dolunca bu kadar yeterli diyip durduruyordum. Bu sefer kartla ödeyeceğim için içeri gittim. Baktım durmuyor doldurdukça dolduruyor. 3-4 dakka sürdü doldurması. 11 litre koydu. Aklıma gelmedi yan ayaklığa koyunca kapağın açılıp taşabileceği. Gece kapak kendi kendine nasıl olduysa açılmış. Fazla benzin akmış sonra buharlaşmış. Sabah yerde benzin yoktu. Deponun üstünde vardı sadece. Akan benzin uçmuş gitmiş. Deponun üstünde de fazla beklediği için iz oluşmuş. Bide yuvarla bırak ne demek anlamadım. Açıklar mısın?

Aktığında hemen silersen iz olmuyor. Motora ilk benzin koyduğumda da servis birazını depoya dökmüştü ama o iz yapmamıştı. Bu sefer gece boyunca saatlerce kaldığı için iz oldu. Önce suyla sildim. Baktım çıkmıyor wd 40 sıktım. Çitiledim yine de çıkmadı.
    Şu demek

Örneğin depoyu fulluyor, tabanca atıyor ve gösterge 37.73 TL. 38 TL ye yuvarlayıp tabancayı çekiyor. Yuvarla bırak dediğinizde en yakın düz rakama getirip bırakıyorlar anlayacağınız Eğer nakit ödeyecekseniz bozuk para derdi de ortadan kalkıyor.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sen hiç uğraşma, lekeyi çıkaracağım diye boyaya komple zarar verirsin. En yakın sanayide otoboya yapan bir dükkana git. Abicim durum bu, bir yardım edermisiniz de. Cila ile muhtemelen çıkacaktır. Para bile almazlar. Boyanın genel durumu, çıkıp çıkmayacağı ve diğer konularda bu adamlar uzman. Maceraya girmeye gerek yok hiç.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hiç uğraşma, lekeyi çıkaracağım diye boyaya komple zarar verirsin. En yakın sanayide otoboya yapan bir dükkana git. Abicim durum bu, bir yardım edermisiniz de. Cila ile muhtemelen çıkacaktır. Para bile almazlar. Boyanın genel durumu, çıkıp çıkmayacağı ve diğer konularda bu adamlar uzman. Maceraya girmeye gerek yok hiç.
    Cila ile çıkar diyorsunuz yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Verniği bozmuş gibi görünüyor. İnce pasta ile düzelebilir.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Geçen pazartesi bayiden motoru aldım. Dedim bi depoyu fulleyelim. gittim benzinlikçiye(acemiyiz aga ilk defa benzin alacaz :D ) dedim usta bunun pompası nerde ? :D dedi fark etmez geti şoraya :D . neyse adam sen yenisin galiba dedi aldı kontağı açtı depoyu koydu pompayı dedim ben ücreti ödeyim. kasaya gittim ödedim geldim adam kontağı takmış motoru aldım gittim. Bi gün sonra öğlen kırmızı da durdum aga . bi benzin kokusu geliyor depoya baktım taşmış hafif.sildim makineyi eve bıraktım eve çıktım. Neyse bizim arkadaş geldi makineye baktı vs. dedim knka şurdan benzin kokusu geliyo benzin akıyo vs. (Kendisinin hiç motor deneyimi yok henüz) Elini depo kapağına attı tak oturttu adam . Yerin dibine girdim resmen güle güle yarıldık orda .

Bu da böyle bir anımdır.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen pazartesi bayiden motoru aldım. Dedim bi depoyu fulleyelim. gittim benzinlikçiye(acemiyiz aga ilk defa benzin alacaz :D ) dedim usta bunun pompası nerde ? :D dedi fark etmez geti şoraya :D . neyse adam sen yenisin galiba dedi aldı kontağı açtı depoyu koydu pompayı dedim ben ücreti ödeyim. kasaya gittim ödedim geldim adam kontağı takmış motoru aldım gittim. Bi gün sonra öğlen kırmızı da durdum aga . bi benzin kokusu geliyor depoya baktım taşmış hafif.sildim makineyi eve bıraktım eve çıktım. Neyse bizim arkadaş geldi makineye baktı vs. dedim knka şurdan benzin kokusu geliyo benzin akıyo vs. (Kendisinin hiç motor deneyimi yok henüz) Elini depo kapağına attı tak oturttu adam . Yerin dibine girdim resmen güle güle yarıldık orda .

Bu da böyle bir anımdır.
    Bende ilk benzin alırken depo kapağını açana kadar anam ağlamıştı.
    Furkan Tarık bunu beğendi.

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin lekesi nasıl temizlenir?

Benzin lekesinin bulaşmış olduğu bölge su buharına tutulduğu zaman leke çok hızlı bir şekilde çözünerek çıkacaktır. Sonrasında bol su ile yıkamak yeterli olacaktır. İnatçı bir leke olmasına rağmen yöntemi bilindiği sürece kesinlikle korkulmamalıdır. Benzin lekesi su ile çitilenerek çıkmaz. Çeşitli leke çıkarıcı ürünler ile çıkarılamaz. Bu yüzden su buharı ile çözündüğünü bilmeyenler için çıkması imkansız bir leke olarak tarif edilmektedir. Sıcak suyun buharında hızlı ve sorunsuz bir şekilde çıkarılır. Ancak lekenin çıkarılabilmesi ve renk farkı oluşmaması için hızlı bir şekilde müdahale etmek çok önemlidir.

ben bu şekilde çıkarmıştım temizlik firmasının paylaştığı bir yazı kesinlikle dene

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı ismail kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin lekesi nasıl temizlenir?

Benzin lekesinin bulaşmış olduğu bölge su buharına tutulduğu zaman leke çok hızlı bir şekilde çözünerek çıkacaktır. Sonrasında bol su ile yıkamak yeterli olacaktır. İnatçı bir leke olmasına rağmen yöntemi bilindiği sürece kesinlikle korkulmamalıdır. Benzin lekesi su ile çitilenerek çıkmaz. Çeşitli leke çıkarıcı ürünler ile çıkarılamaz. Bu yüzden su buharı ile çözündüğünü bilmeyenler için çıkması imkansız bir leke olarak tarif edilmektedir. Sıcak suyun buharında hızlı ve sorunsuz bir şekilde çıkarılır. Ancak lekenin çıkarılabilmesi ve renk farkı oluşmaması için hızlı bir şekilde müdahale etmek çok önemlidir.

ben bu şekilde çıkarmıştım temizlik firmasının paylaştığı bir yazı kesinlikle dene
    Ben bu konuyu burda açmadan önce internette araştırdım. Buraya yazdığın yazıyıda okudum. Ama bir sorun var o elbiselerdeki benzin lekesinden bahsediyor. Kaportadaki leke ayrı bir konu. Su ile yıkamayı zaten denedim ama verniğin altına işlemiş lekeye su ile ulaşmak mümkün değil.

Alıntı 06serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren ve balata spreyi varsa deneyebilirsiniz. İnşaallah verniğe ve altına işlememiştir.

Aynen...

Benim de ilk aklıma gelen Balata Spreyi olmuştu.

Önce deponun küçük bir alanına sıkıp sonuca göre, gerekirse bütün alanda kullanılabilir.

Büyük bir ihtimalle çıkaracaktır.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen...

Benim de ilk aklıma gelen Balata Spreyi olmuştu.

Önce deponun küçük bir alanına sıkıp sonuca göre, gerekirse bütün alanda kullanılabilir.

Büyük bir ihtimalle çıkaracaktır.
    Lavabo fayanslarına yapışan etiketleri bile çıkarıyor. Davlumbaz lekelerini, duvara sürünen bisiklet lastiği izlerini, araç kapılarında biriken pis yağı, motosiklet üzerinde bulunan her türlü pisliği..vs. Balata spreyi her derde deva

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler