Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Böyle motosikletliler yüzünden sevilmiyoruz :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Gençler youtube linkini bulamadım. Yahu en sol şeridin solundan gidiyorsun. yasal olmayan bir şekilde gidiyorsun. E bari milleti rahatsız etmeden kendi halinde git. Millet laf etmiyor, tırım tırım git. Sol şeritteki adama korna çalıp yol isteyip bide tartışmaya girmek neden? Haklı olsan hadi neeyse.

buyrunuz : https://www.facebook.com/78179870850...9777066376710/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    İki tarafında kendine göre haksız olduğu noktalar var.Motorcuların o en soldaki küçük boşluğu kullanıp gitmesi doğru değil ama sıkışık trafikte iyi niyet gösterip az sağ yapsa 3 saniyede geçer gider o motorcular ama bizim yurdum insanımız napiyor ? servis içindeki adamlara güveniyor bizim elemanlara sıkıntı vermeye çalışıyor.Hele o sonda inen lavuk yok ku ah o lavuk inanın başka yerde tek başına bir şey olsa sesini yukseltemez ama orda kalabalık olunca ne kadar problem çıkartabilirim diye inmiş resmen aşağı.
    eek bunu beğendi.

Hukuki açıdan motorcu arkadaşlar haksız bunu zaten hepimiz biliyoruz.O şekilde araya girip giderken birde sanki haklıymış gibi korna çalıp el kol haraketi yaparak yol istemen tamamen yanlış.Ha adam 10 cm sağa kayıp yol verse incilerimi dökülür, dökülmez tabii orası ayrı konu. Minibüsdekilerin yaptığıda terbiyesizlik onca adam 2 kişiye sataşmak doğru değil ama adamlar haklı mı, bence haklılar.Motorcu arkadaşlarda tahrik etmişler çünkü.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    minibüs silme odun dolu bizimkilerde istiyor ki, tartışma çıksın dayanıklılık testine tabi olalım
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Minibüsçü önce görmemiş, görünce sıkıştırmış, motorcu arkadaş güzelce yol istese sorun çıkmaz ama minibüsçüde şerefsizlik büyük, arabadan inen o beynini kaybetmiş için bişey demek bile gereksiz, motosiklet avantajını kullanır, zaten böyle bir sıkışıklıkta şeritten gitsen anında tepene çıkarlar ama bu durumda en solu da kullanmak pek güvenli değil, motorcu içinde diğer araçlar içinde.

gereksiz boş muhabbet.aradan mı geçiyorsun geç kardeşim.yasak olan yerden mi gidiyorsun git kardeşim,önündeki arabadan yol mu isteyeceksin tek bir dıt şeklinde kornaya bas yol verirse geç vermezse bekle.olay bu kadar basit.
    devamına gerek yok.yol vermedi bir daha korna daaaaaaaaaat.ardından dayı azcık kenara kaysana dayııııııııı.arkasından el kol hareketi.e yol vermedi ne oldu,inip dövsene.neden pısıp devam ediyorsun?muhabbete külhanbeyi gibi başlayıp istanbul beyfendisi gibi devam etmek çok moda olmaya başladı.
    oktay299 ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre en sağdan gitmekle tamamen aynı şey, ben de kızıyorum bunlara. Üstelik tavırları anormal agresif. Madem öküz gibi bağırıyorsun o zaman o inen herife de kendini ittirip kaktırtmayacaksın.
    GP500-1st bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sonradan İstanbul'a gelen tiplerde görülen kronik vakalar. Zaten suratlarından belli oluyor ne oldukları. Keşke köylerinde at, eşek sevseler de gelmeseler güzelim şehre.
    barodi, weirdo1 ve Tolgakan bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    o motorun orada işi ne...

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul veya 4-5 büyük şehirden olmayanlar böyle konulara yorum yapmasa , zaten sorunu çıkaranda istanbuldan değiller.
    computeus bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevis aracının motorluları sıkıştırdığı falan yok. Zaten normal araçtan 20 cm geniş araç.

Terbiyesiz öndeki motorlu bide aynasını bükmeye çalışıyor. bide dayıı dayı kro hitaplar. kamera var diye atarlar.

itilip kakılınca istediği oldu

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen scoter lara boşuna kızımıyorum , ilk saniyelerde sağdan da scoter sıkıştırıyor aynı anda arabayı . grup sürüşü yapsa ölürler.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    valla ne bileyim yani, ne diyeceksin, ne diyeceğine diyip diyemiyeceğine hiç bi şey ne diye ne diyip...kimse kimseyi dinleer, ne bi şey anlatabilirsin, ne dinleyen oluuuur....
    'Saygı göster, saygı gör.'

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Bir servis dolusu hödük. Bahse girerim hepsi birbirinden ödlek ama kalabalık olunca mafya kesiliyorlar. Bunların nefes alması ziyan, dağdan yeni inmiş gün görmemiş sefiller. Trafik önce hoşgörüdür! Ama gel de sen bu dağdan inme, sırf kadın kız görmek için istanbul'a gelen sürüye anlat. İstanbul'da senelerdir solun solunu kullanırım, motoru farkedince yol vermeyene rastlamadım desem yeridir, istanbullu artık biliyor! sağolsunlar hepsine teşekkür edip yoluma devam ediyorum.

Bir de gelmiş onu burada savunanlar var. Gözünüzü seveyim istanbulu bilmiyorsunuz, yaşamıyorsunuz bari atıp tutmayın. İstanbul'da motorcular da motorize polis ekipleri de solun solunda ki boşluğu kullanır. İstanbul trafiğinde araç şeridinde motor ilerlemez, İLERLEYEMEZ! İstanbulda yasanın izin verdiği yollarda motor kullanırsanız ya kavga edersiniz ya ölürsünüz ya da motoru bırakırsınız. Merak edenler birgün gelsin misafirim olsunlar, bir yakadan diğer yakaya herhangi bir saatte geçip görelim.
    xawa ve barodi bunu beğendiler.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    istanbul trafiğinde motor kullanmadım ama kullansam da o yolu kullanmazdım.insan psikolojisi ben gidemiyorsam o da gitmesin minibüsün yaptığı o.kaldı ki hep görünen manzara adamlar ambulansa yol vermiyor o şeritleri tıkıyor motorcuyu kim sallar.gereksiz polemik olmuş.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Dün akşam da benzeri bir olay yaşadım. Ana yolda giderken beklemeyip beni görmesine rağmen önüme atladı bir servis. Zor durdum. Baktım içeriden el kol yapıyor. Adam hem haksız hem de konuşuyor.

Neyse ben de el kol yaptım. Bekleyeceksin geçiş hakkı benim diye bağırdım. Neyse şöyle bir 300-400 metre gittikten sonra aynalarda ışık fark ettim. Baktım üzerime sürüyor. Sağa kaçtım sağa geldi, sola kaçtım sola kırdı. Aramızda bir el kadar mesafe vardı ve fark etmesem kesinlikle arkadan vurup düşürecekti beni. İleride bir cep bulup girdim ama gelmedi. Soldan u dönüşü yapıp geriye gitti.

Plakasını alamadım. Şayet alsam da bir şey değişmeyecekti. İki tekerdeyken hayatınızın bir önemi yok insanlar için. Bunun bilincinde olarak sürmek lazım.
    VESPERA ve nuwanda324 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    sorun eğitimde değil, genlerde. Dost acı söyler.

Böyle durumlarda, yol vermeyen aracı sağından geçip devam edecen.Sola çok yakın olduğu için, sağında mutlaka boşluk vardır. Boşa yüz göz olmaya gerek yok.
    VESPERA bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Birde gaziantep,adana,mersin,tarsus ve kilisdeki cg tipi motosikletler var ki hiç sormayın bunları. Binenlerin %99u serseri mi olur bunlara
    VESPERA bunu beğendi.

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam da benzeri bir olay yaşadım. Ana yolda giderken beklemeyip beni görmesine rağmen önüme atladı bir servis. Zor durdum. Baktım içeriden el kol yapıyor. Adam hem haksız hem de konuşuyor.

Neyse ben de el kol yaptım. Bekleyeceksin geçiş hakkı benim diye bağırdım. Neyse şöyle bir 300-400 metre gittikten sonra aynalarda ışık fark ettim. Baktım üzerime sürüyor. Sağa kaçtım sağa geldi, sola kaçtım sola kırdı. Aramızda bir el kadar mesafe vardı ve fark etmesem kesinlikle arkadan vurup düşürecekti beni. İleride bir cep bulup girdim ama gelmedi. Soldan u dönüşü yapıp geriye gitti.

Plakasını alamadım. Şayet alsam da bir şey değişmeyecekti. İki tekerdeyken hayatınızın bir önemi yok insanlar için. Bunun bilincinde olarak sürmek lazım.
    Aslında plakasını alsanız çok şey değişirdi. Servis araçları, minibüsler vs. her biri beyaz masanın kontrolündedir. Plakayı alıp 153'ü arayarak şikayette bulunabilirsiniz. Ya da beyaz masaya mail atabilirsiniz, daha etkili olur. Ciddi yaptırımları var, işin peşini bırakmıyorlar. Şöyle bir olayla örnekleyebiliriz;

Bir yakınım dolmuş bekliyor. Gelen dolmuş boş olmasına rağmen durup almıyor. Hemen 153'ü arayarak şikayette bulunuyor ve takibi bırakmıyor. Sonuç; minibüs şoförüne 3 bin küsür lira para cezası kesiliyor. Servis şoförleri için de bu tür yaptırımlar mevcut.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)