Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ege Turu için gezilecek yerler tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    marmaris, dalyan, çeşme, mutlaka efes-şirince..
    UberJager bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok güzel tavsiyeler verdiğiniz. Benim 9 güne bu kadar yeri nasıl sığdırma sorunum kaldı. Kendime 9 günlük bir planlama yapacağım. Bütceyide biriktirmeye başladım.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    9günde yapılır. Foçayı ve göcek i ekleyin bence listeye. Çok güzel yerler. Kampıng mi yapacaksınız yoksa otel vs mi?

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Merhabalar, umarım dilediğiniz gibi geçer yolculuğunuz..

Akçay'dan Altınoluğa doğru giderken kaz dağları sağında kalacak, solun zaten deniz
    Altınoluk tarafına geçtiğin zaman Atilla'nın evini sorabilirsin, (yolu çok fena 2 araç birçok yerde yanyana geçemez.)
    ama yukarı çıktığınızda ne için çıktığınızı anlarsınız.. Altınoluk tarafında konaklamamaya çalışın ama fiyatları
    normal ama ben şahsen bir türlü ısınamadım oralara..

Oradan Ayvalığa geçebilirsiniz, zaten çok birşey yok Ayvalıkta üstünkörü bir turlayıp oradan Cunda'ya geçmenizi şiddetle öneririm..
    (Cundanın girişindeki '' abi çok güzel balığımız var, bak şöyle güzel, böyle güzelcilere'' takılmadan çarşıya doğru devam edebilirsiniz),
    ilerde taş kahve var ki, Cumhuriyetten eskidir Orada kahve içmeden geçmemeniz gerek.. Biraz daha ilerde çarşısı var (görmenizde fayda var)
    Bir de Cundadaki pansiyonlar bayaa iyidir yanlış hatırlamıyorsam (Tutku pansiyon) vardı ben çok memnun kalmıştım, oranın çevresinde
    ev yapımı çok güzel şaraplar yapan bir yer var, yemekleri de oldukça iyidir

Sonra Bergama tarafına geçecekseniz, Eski Foça ve Yeni Foça'yı da görmelisiniz (çok zaman harcamazsınız) ve İzmir istikametine dönüşte de görebilirsiniz..
    Çeşme güzel ama sadece o kadar, 1 saat dolaşsanız hayli hayli yeter zaten
    Alaçatı güzel ama eskiden çok çok daha güzeldi, yaz akşamları insan trafiğinden yürüyemezsiniz, bir de hangi akla hizmettir bilinmez,
    O kalabalıkta, 20şer santimlik topuklularla arnavut kaldırımlarda yürümeye çalışan güruhu beklersiniz..
    Kırmızı Ardıç kuşunda pizza yiyebilirsiniz(ilginç menüleri var.) Şarap eşliğinde fena gitmiyo.. Zaten birkaç yer hariç oralarda tamamen girit mutfağı var..
    İmren'den yememenizi öneririm, Alaçatıda da Çeşmede de..
    Alaçatı da kalmak ister misiniz bilemiyorum (fiyatlar uçuktur.) Kalacağız derseniz, Çatkapı konukevi var,
    genç bir çift işletiyo ve çok tatlı insanlar(kalacaksanız önceden ayarlamalısınız, lakin 4 oda var
    Ayrıca Alaçatı'dan çıktığınız zaman (çıkış istikametinizde) devam ederseniz ılıcaya gidersiniz (Sheraton Çeşme'nin olduğu yer.)
    İzmirde denize girebileceğiniz en güzel yerdir ve Alaçatıya çok yakın..
    (Buralarda kalacağınız zaman, alternatif olarak Mordoğan, Karaburun gibi yerlerde de kalabilirsiniz,
    hem oraları da görmüş olursunuz hem de bütçe açısından daha sağlıklı olur.)
    Kuşadasıda bana göre Çeşme modunda biryer yani tamam güzelde işte o kadar
    Şirincenin yemekleri iyidir ama gaza gelip her şarabı tatmayın o yokuşu çıkana kadar kafayı bulursunuz.. Ya da tutup 5-10 şişe şarap almayın
    Konaklama için pek uygun biryer değil, yani istersen sokakta yat oralarda birşey olmaz ama fiyat-kalite olarak düşünülürse kalınacak yerler değil..
    Oraya kadar gitmişken Efes, Meryemana, Artemis Tapınağı birde maket köyü ziyaret edebilirsiniz..
    Didim, Milas ve Bodrum iyi güzel ama o kadar

Datçaya gelirsek benim en keyif aldığım yerlerden birisi, lakin konaklamayı Eski Datçada yapmanızı şiddetle tavsiye ederim,
    (Datçaya doğru giderken sağda kahverengi Eski Datça tabelasını görürsünüz, işte oradan girin zaten çok küçük bir yer,
    Sağda Sinekli Bakkal var karşısındaki Mekan yeme içme için harika bir yer.. Sinekli bakkaldan sonra da Eski Datça evleri isminde bir yer var
    Butik Otel tarzında, orada kalabilirsiniz.. Can Baba'nın evini görmeden olmaz zaten.. Ev kapalı mezar muhabbetinden sonra ama dışarıdan da olsa muhakkak görün,
    oralarda ara sokaklarda yürümeye doyamazsınız Fotoğraf makinası şarjlı olsun
    Orada sıkıldığınız zaman Yeni Datçaya geçer gezersiniz.. Sahilde Rakı balık iyidir, bi mekan vardı adını unuttum, önünde Ata Demirer'e benzeyen çok şişman bi adam duruyo
    sürekli o mekan iyidir Gün batımına yakın oturmaya gayret edin, demek istediğimi anlarsınız
    Muğla, Köyceğiz iyi güzel ama o kadar standardında benim için, Muğlaya giderken sakar geçidinde ceplerde durup muhakkak manzarayı izleyin
    Fethiye'ye doğru giderken Göcek kesinlikle görmeniz gereken bir yer ve işte eli cebe atmanın zamanı geldi =))
    Göceğe girdiğiniz zaman ilerde sağda Dim Elit pansiyon var, (karıştırmamalısınız çünkü bu oradaki ilk Dim, bundan sonra öz Dim, Hakiki Dim, Dadaha başka Dimvari birsürü yer açıldı..
    Ayrıca Pansiyon denildiğine bakmayın Hiltona değişmem Orada konaklamanızı şiddetle tavsiye ederim, akşam yemeğiniz için garsonlarla konuşup denizkenarında bir masa ayırtın muhakkak,
    yemek fiyata dahil değil ama yok böyle bir yemek İşletmeciler de çok tatlı insanlar zaten..
    Hatta giderken burada kalacak olursanız eminim ki dünüşte de bir gün kalmak istersiniz..
    Fethiye, ölüdeniz tabii ki gidip görülmeli.. Bir de Fethiyeye doğru giderken solda Faralya yol ayrımı var oradan girip devam ettiğinizde Kelebekler Vadisine çıkarsınız, devamında da kabağa,
    Sırf o yoldan tekrar geçmek için şimdi bile gidebilirim Fazla derine inmeyeyim spoiler olmasın..
    Yalnız o bölgede kalınacak güzel yerler yok, ya parası çok uçuk oralara göre ya da ortamı bi acayip..
    Hazır Fethiyedeyken Saklıkent kanyonunu da kesinlikle görmelisiniz hatta sabah erkenden orada olursanız zaman ancak yeter..(orası için lastik bot ve deniz şortunuz da yanınızda olsun bir de içerisi serin oluyo üzerinize alabileceğiniz gömlek gibi birşeyler de bulunsun yanınızda..
    Saklıkentteki bungalov evlerde kesinlikle kalmayın, 2 kişi giderseniz 500-600 ödersiniz rahat haa belki yine sıkıntı yoktur ama 50 liralık hizmet alsanız iyi..
    Kaş kaputaş tarafı standart zaten Yazı fazla uzun olmuş kusura bakma..
    Peyk74, UberJager, ogzcngdk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    UberJager bunu beğendi.

Eline koluna sağlık çok teşekur ederim. Hepsini işaretledim.
    Cavalry bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    gezginler dökülmüş bile 200 cc altında motorla gitmeyin

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Senin ilacın geldi hocam merak etme bak ben bu turu bu sene yaptım. İncele oku ne istiyorsan yazıyor içinde.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...culugumuz.html
    UberJager bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı UberJager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Temmuz ayı içerisinde 9 günlük tatailimi ege turu yaparak geçirmeyi planlıyorum. Bu iş için dizel bir otomobil kiralıyacağım.

Benim aklımda olan gezilcek yerler aşağıda sıraladım. Ama sizde mutlaka git gör diyeceğiniz yerleri eklerseniz sevinirim.

Bozcada
    Babakale
    Behramkale
    Akçay
    Ayvalık
    Bergama
    Çeşme
    Alaçatı
    Kuşadası
    Şirince
    Efes Harabeleri,
    Didim
    Milas
    Bodrum
    Datça
    Muğla köyçeğiz
    Fethiye
    Ölü deniz
    Kaş
    Kaputaş plajı

Bu rota içeerisinde mutalaka şurayada uğra, Bunuda yap diyeceğiniz yerler varmı.

Saygılarımla
    efendim tam benlik bir konu bu,

Bozcaada
    bozcaadada mutlaka şarap içmeniz lazım, hatta şişelerce alın evinize kargolatın ama alın çünkü bozcaada dışında bulmanız çok zor. efsane şaraplar var.. bozcaadada yapılacaklar şarap içmek, denize girmek ve günbatımında şarap içmektir. özel yemek yapan yerler yok olsada çok pahalı.
    fazla kalabalık olmayan ama denizi ve konumu itibari ile rüzgarsız bir plajdır
    akvaryum koyu: https://goo.gl/maps/ETBRfRRJ2sn

Babakale
    asya kıtasınun en batı noktası, burası toplamda 100 kişinin yaşadığı bir kasaba, tek özelliği çok güzel korunmuş bir osmanlı kalesi ve müthiş bir günbatımı var. bozcaada şarabından 1 şişe buraya ayırın... babakaleye ulaşırken kullanacağınız yolsa 5-6 tane 200 yıllık taş evlerden oluşan köyler görüceksiniz, yoluda çok güzel tam motosikletlik.

Behramkale
    antik limanın bulunduğu assos kasabasına gitmenizi ve antik limanı dalış yaparak gözlemlemenizi şiddetle tavsiye ederim, edremit körfezinin en temiz denizi...

Ayvalık
    sarımsaklı plajı, avşar büfe(tostçular çarşısı), cunda adası taş kahve(damla sakızlı türk kahvesi), tercide göre balık papalinayı tavsiye ederim. şeytan sofrasına çıkmayın turizm mahfetmiş durumda onun yerine aşağıya konumunu paylaşacağım zeus altarını görün..
    zeus altarı

bildiğim ve denediğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım, umarım denersiniz
    UberJager bunu beğendi.

Bayagi fazla yer oldu. Harita yildiz kayniyor. Bayagi sıkışık oldu.

gokberk6426 bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı UberJager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayagi fazla yer oldu. Harita yildiz kayniyor. Bayagi sıkışık oldu.

http://i.hizliresim.com/BPXGoj.png

eskisehire gelince haber verin mutlaka cig borek ismarliyim simdiden hayirliyolcukular
    UberJager bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    muğla ve ötesini gez . gerisini boşver. datça bodrum göcek fethiye kalkan kaş buralarda takıl.
    UberJager bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Şirince pek de gezilecek bir yer değil. Efes'e kadar gitmişken paraşütle atlamayı ihmal etmeyin, hayatınızın en unutulmaz aktivitesi olur. http://www.skydiveefes.com
    UberJager bunu beğendi.

oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Bergamada Kozak ve Manisada Spile çıkmanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlar,
    Alkol ile aram yok,
    Safra kesemde olmadığı için yemeğede yüklenemiyorum.
    Benim amacım, gezmek görmek. Yeni yollar keşfetmek.
    Araba sürmeyi çok severim. Gezdiğim yerleride yazmayı seviyorum.

Eğer bir sorun çıkmaz ise, video ve resimlerle destekleyip uzun uzuya yazmayı düşünüyorum.

Daha önceki yazılarımı burda okumak mümkün. http://uberjager.blogspot.com.tr/

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    bu geziyi motorla ve nisanda yapmak nasıl bir fikir acaba? çok üşür müyüm?

Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu geziyi motorla ve nisanda yapmak nasıl bir fikir acaba? çok üşür müyüm?
    Bari mayista gidin. Ben mayista Güre'deydim. Ancak denize girilebilirdi.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce sorulduğunda yazdığım ufacık bir yazı var, sakinlikten yorgunluğa gitmek yerine yorgunluktan sakinliğe doğru gitme tercihiniz olursa (ve Akdeniz Bölgesi'ni hiç hesaba katmadan) yazdığım bir yazıdır, faydalı olması dileklerimle.

ege turuna çıkacaklara tavsiyeler

ilk sorulması gereken soru "aşağıdan yukarıya mı yoksa yukarıdan aşağıya mı gidilecek?" şeklinde olmalıdır (buna kimisi "kuzeyden güneye mi yoksa güneyden kuzeye mi" der, o yanlış, benim dediğim doğrusu)

cevap: "aşağıdan yukarıya" olmalıdır. nedenini yazacaklarımdan sonra anlayabilirsiniz.

hemen hemen 15 günlük arabalı tatil için ve bütçeden bağımsız olarak yazalım ("bütçeden bağımsız" derken, çok para varsa otellerde, az para varsa uygun pansiyonlarda, çok az para varsa çadırda, hiç para yoksa balık tutarak falan)

ilk durak: marmaris. sabah gir, iki koy gez, akşamında merkezde takıl, ertesi günü iki koy daha gez, akşamı yap, yola çık.
    ikinci durak: datça. 1 gün yeter, gündüz koy gezisi, akşam gezmesi.
    üçüncü durak: bodrum. datça'dan feribotla geç, 3 gündüz 2 gece
    dördüncü durak: didim. burada altınkum, 3.koy, mavişehir ve didim antik kenti görülmeli. 3 gün.
    beşinci durak: kuşadası. 1 gün bile yeter, çimip çık,
    altıncı durak: kuşadası'ndan çıkışı sabah yap, çünkü efes'i göreceğiz bugün, deniz yok, selçuk'a git, efes'i gez, akşam yola koyul
    yedinci durak: izmir. konakla, kızlara bak, biraz dinlen, foça'ya gidiyoruz
    sekizinci durak: foça. ortamın ne kadar mutlu ettiğine bağlı olarak 1 ya da 2 gün. güzeldir foça. (yenifoça'ya sakın gitme, eski foça olacak)
    dokuzuncu durak: ayvalık. arada çandarlı, bademli, dikili'ye falan uğramaya gerek yok, ayvalık'a gidip dinlenilecek.

14-16 günlük, 2000-5000 liralık pırıl pırıl tatil.
    UberJager bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)