Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor seçimi konusunda kararsızlığın bu kadarı !Yardım Edin.(Tanışma)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Merhabalar.6 senedir bu forumu takipteyim.Facebook nasılsa burasıda benim için öyle.Konu açmam daha çok okumayı severim.
    İsmim Sercan YILMAZ Yaşım 23 Mersinliyim.Konyada bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.Ağustosta atandım.
    22Bin km Yamaha Crypton-40bin km Cbf 150 tecrübem var.(Arkadaşlarım sayesinde epey süre 600-1000cc motor kullanma fırsatım oldu)
    İnanın sırf motor hayaliyle Kpss'ye çalıştım.Bir yandan test çözerken bir yandan Motor test videoları izlerdim.Hala da izliyorum.
    Hastanede sıra beklerken test videosu izlediğimi biliyorum.Allaha şükür atandım.Sıra geldi motor almaya.
    Motor konusunda çok didikliyorum arkadaşlarımda bıktı.Yeter al artık dediler.Onu mu alsam şunu mu alsam.Çok çabuk karar değiştirebiliyorum.
    Büyük motor hevesiyle yazın Cbf 150mi sattım.Sağolsun babam arabayı sardı başıma araba aldırttı.Bütçeyi toparladım şimdi yine almak istiyorum.

Bende Naked'a karşı olan bir ilgi var.O da ilk Gsr600 sürmemle başladı sonra ER6N o gündür bugündür.Hep Naked istedim.
    Naked bir motor istiyorum kısacası.Bazı kriterlerim var.
    -4 silindir olursa benim için daha iyi olur.Yakıtı mühim değil.Yedek parçası uçuk olmayan.
    -2.el piyasası iyi olan sattığım zaman rahat satılan.
    -Naked adı üstünde çıplak ama hani selesi,gidonu daha rahat olan uzunyola daha elverişli bir Naked.
    Bütçem Max 21.000TL

Baktığım motorlar:XJ6N(RACEBLUE)-FZ8N(2.eli konusunda şüphelerim var)-MT07ABS(RACEBLUE)-NC700-750S(2.eli konusunda şüphelerim var)
    Bütün forum sayfaları motor modelleri okudum hatmettim ama bu motorları süren karşılaştırma imkanı olan kişiler muhakkak çıkacaktır.
    Biraz uzun yazı oldu k.bakmayın.5 aydır Sahibinden'e bakmaktan bıktım.Motor almak ne zor işmiş.!İşkenceye dönüştü benim için resmen.
    Okuduğunuz için Teşekkürler.İyi Forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Xj6 huylu bir motosiklet. Abs olmaması önemli bir eksiklik.
    Honda cb650 çok güzel. Fiyat olarak yukarıda kalıyor sanırım.
    Mt07 alırken de satarken de uzmeyecek bir motor olabilir.
    Alınabiliyorsa mt09. Machine. Gidişi duruşu kalitesi. Bambaşka bişey. 07 den ciddi anlamda farklı ve kaliteli.

Hangisini alırsan al seni yüzde yüz tatmin etmez. Gözün diğerinde kalır. Ben olsam 07 alırdım. Kendimi toparlayinca da xsr900 alırdım.

Motosikleti
    İşte gözümün kalmaması için bu kadar çok didikliyorum,araştırıyorum.Cruiser-Chopper-Scooter hiç merakım olmadı sevmedim de.
    Zaten şu motoru alsam bundan sonraki motor kesin belli.Nt09Tracer
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Tum kapilar MT07 ye cikiyor.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Oncelikle isin de aracin da hayirli olsun..
    Dört silindir temiz bi hornet senin işini görür.
    Belki de tertemiz bir fz6n..
    Mt07 çift silindir veya 600 cc 4 silindir xj6n de sana yarar..
    Hatta biraz bütçeyi zorlarsan mt09 bile çıkartırsınız..
    20.000+ bütçede ikinci el olarak alternatif çok bence bu kadar düşünecek ne var..

Bu arada 40.000 km cbf 150 sonrası direk 4 silindir bence riskli
    Bahse konu motorlarla cbf150 arasında ekmek bıçağı ile hızar arasındaki fark kadar fark var.
    çift silindir 40-50 beygir civarı (orn cb500f) biraz alıştırma yapsaniz daha iyi olur.

Başkasının motorunu sürmek yetmiyor sadece motora alismak bile cogu zaman bi 3000-5000 km ister.. Yaşınız çok genç Allah muhafaza..

Size tavsiyem fuara gelme imkânınız varsa metehan hoca muhtemelen Yamaha standında olacak bi danışın derim..
    Bir de eğitim durumunuz nedir? eğitim yoksa zaten hemen kapatalim bu konuyu..

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Fz8n kullanan bir arkadaşım var. Motor iyi güzel de o kafa kısmı bana çok küçük geliyor. Devasa bir depo ve motorun ardından minicik bir kafa grenajı olması bilemiyorum ben pek hoşlanmıyorum.

Abs avantajı olan mt-07 bence makul bir seçenek. İkinci elde de üzmez seni.

Motosikleti
    Sanırım MT07-ABS şuan benim için en avantajlı gibi duruyor.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Cb650F her işe gelir. Ncler biraz sakindir ama onlar listeden atılmalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)