Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sj4000 Deneme Sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Videoya hiç dokunmadım. Ham haliyle yayınlıyorum. 1 ya da 2 dakikalık çekim yapacaktım ama epey bi geçmişim o süreyi. Çok fazla yorum yapmayacağım görüntü zaten belli. Biraz ses alışı kötü onun dışında çekim benim için yeterli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Victusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 ABS
    Piyasada lider konumda olan Sony ve GoPro ile kıyasla tabiki bazı farklar var ancak bence gayet yeterli ve kaliteli bir çekim yapıyor. GoPro'nun housng v.b. ekipmanları ile uyumlu diye biliyorum SJ değil mi?

Güle güle kullanmanız dileği ile

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    cozunurluk ve fps nedir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    videonun orijinal çözünürlüğü, fps, bit değerleri falan nedir?

Motosikleti
    1080p 30 fps arkadaşlar.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben sj4000 ile 720p 30fps kayit yapiyorum, boylece hem az yer kapliyor, hem video editing daha hizli oluyor, hemde geneli mobil telefonlardan seyredenler icin daha az kota gitmesi ve videoda kesinti gec yukleme problemlerini onluyor. Mobil tellerde 720 ile 1080p arasindaki fark ihmal edilebilir turden..

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sj4000 ile 720p 30fps kayit yapiyorum, boylece hem az yer kapliyor, hem video editing daha hizli oluyor, hemde geneli mobil telefonlardan seyredenler icin daha az kota gitmesi ve videoda kesinti gec yukleme problemlerini onluyor. Mobil tellerde 720 ile 1080p arasindaki fark ihmal edilebilir turden..
    Zaten şu anda ilk çekim deneme amaçlı 1080 seçtim. Yoksa en mantıklısı sizin dediğiniz. Bir de parça parça çekme özelliğini kullanmadım ben o da güzel bi özellik 3'er dakikada tutuyorum şu an.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı Victusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada lider konumda olan Sony ve GoPro ile kıyasla tabiki bazı farklar var ancak bence gayet yeterli ve kaliteli bir çekim yapıyor. GoPro'nun housng v.b. ekipmanları ile uyumlu diye biliyorum SJ değil mi?

Güle güle kullanmanız dileği ile
    Teşekkür ederim.
    Sj4000 modeli sanırım GoPro 2 modeliyle hemen hemen aynı boyutlarda. O modelle uyumlu olabilir çok da bilgim yok o konuda.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Size tavsiyem, özellikle motor, kayak vs gibi yüksek hızlı hareketlerde 720p 60fps çekim yapmanız. Tabiki boyut yükseliyor ama 60fps de akıcılık ve görüntü kayıplar çok tatmin edici oluyor.
    Bu haliyle de epey başarılı, ben 1senedir tüm mod ve ayarlarda çekim yaptım. 60fps de özellikle full hd tv lerde oynatırken sonuçlar harika.

Eklemek gerekirse sjcam in en büyük dezavantajı muadillerine göre ses kaydının kısık olması. Özellikle su geçirmez kılıf içerisinde neredeyse hiç ses kayıt etmiyor.

Bir de beyaz ayar dengesi biraz zayıf, karşıdan ışık aldığında otomatik ayarlayamadığı için görüntü kısa süreliğine maviye dönebiliyor.

Ancak bu dönemde ekipmanları, bağlantı aparatları ve kamera dahil paket olarak bu fiyata alınabilecek en iyi aksiyon kameralarından.

Bu arada motorda kullanacaksanız, cep telefonuna yükleyeceğiniz uygulamadan kumanda da edebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motorda kullanacaksanız, cep telefonuna yükleyeceğiniz uygulamadan kumanda da edebilirsiniz.
    Telefona indirdim ama bu çekimde kullanmadım. Ses konusunda bi iyileştirme olabilir mi acaba araştırmak lazım.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Daha videonun başında dedim burası kastamonu değilmi :D 5 sene üniversite okudum orada kuzeykenti çarşıyı felan görünce duygulandım özlemişim

Motosikleti
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha videonun başında dedim burası kastamonu değilmi :D 5 sene üniversite okudum orada kuzeykenti çarşıyı felan görünce duygulandım özlemişim
    Memleketim güzeldir. Ben uzun süredir İstanbul'da yaşıyordum. Her ne kadar kendi toprağım da olsa alışma evresindeyim şimdilik.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Özledim dediğime bakma zaten kastamonu hayatımdan 5 senemi aldı hiç ısınamadım oraya

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Ben de müsadenizle ilgili kameranın su altı performansını paylaşmak isterim.

Youtube ta 720p olmasına rağmen buraya hd koyamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=WSkF...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)